PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن کامپیوتر

s@eed II
02-10-2014, 16:58
سلام .سیستم جدیدمو داشتم اسمبل میکردم همه چی رونصب کردم. ب برق ک وصل میکنم چراغ سبز مادر برد روشن میشه ولی دکتمه پاور رو ک میزنم اتفاقی نمی افته.اتصال کوتاه هم جواب نداد پاور هم با ی سیستم دیگه چک کردم سالم بود مشکل کجاست؟

ali_mohandes
02-10-2014, 17:39
قبلا روشن می شده؟یا تازه داشتید برای اولین بار اسمبل می کردید؟

s@eed II
02-10-2014, 21:11
قبلا روشن می شده؟یا تازه داشتید برای اولین بار اسمبل می کردید؟
تازه داشتم اسمبل میکردم تمام قطعات ب ا گارانتی اصلی .

ali_mohandes
03-10-2014, 04:14
تازه داشتم اسمبل میکردم تمام قطعات ب ا گارانتی اصلی .

بایوس رواپدیت کنید

Ghaioom
03-10-2014, 06:20
قطعات اضافی رو در بیار بعد تست کن.
اگه نشد حتی کابل های دیسک ها رو جدا کن.

soroosh_cz
03-10-2014, 06:43
مطمئنی سیم پاور و ریست کیس و ... رو درست به مادربرد زدی؟

EXTREME
03-10-2014, 09:16
سلام .سیستم جدیدمو داشتم اسمبل میکردم همه چی رونصب کردم. ب برق ک وصل میکنم چراغ سبز مادر برد روشن میشه ولی دکتمه پاور رو ک میزنم اتفاقی نمی افته.اتصال کوتاه هم جواب نداد پاور هم با ی سیستم دیگه چک کردم سالم بود مشکل کجاست؟

اتصالات پاور روی مین رو چک کنید همچنین با در آوردن قطعاتی مثل رم گرافیک و جدا کردن هارد در آوردن باتری مین و کندن کابل atx ببینید سیستم روشن میشه یا نه

چک کنید اتصال بدنه ای نباشد سی پی یو رو دربیارید و دوباره جا بزنید

اگه همه موارد تست شد و بازم سیستم روشن نمیشه مین سیستم رو باید بررسی کنید

aminam566
04-10-2014, 02:52
اتصالات روی مادر برد که از پاور میاد چک کن.اگه ج نداد دوایسهاتو دونه دونه درار امتحان کن با یه دوایس دیگه.

qwertym
04-10-2014, 08:15
من احتمالی که میدم اینه که شاید سی پی یویی که خریدید با ورژن بایوس فعلی مادربردتون خونده نمیشه برا همین سیستم روشن نمیشه باید با یه سی پی یو دیگه مین روشن کنید وارد بایوس بشید و اونو به آخرین ورژن آپگرید کنید تا سی پی یوتون رو بخونه

ArashMiniStar
06-10-2014, 23:09
داداش دلیل زیاد میتونه باشه یکیش ببین مستقیم مادربوردو به کیس پیچ کردی یا بین پیچ ها و کیی چیزی گذاشتی

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

mfaraz10
15-11-2014, 13:19
با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده مشکلی با یک دستگاه کامپیوتر دارم که اینجا مطرح می کنم.
چند وقت پیش وقتی این کامپیوتر رو روشن می کردم، روشن میشد و اونجایی که فن cpu می خواست دور بگیره یکمرتبه خاموش می شد. تمام کارتها و اتصالها، سیم پاور و.. رو چک کردم ولی مشکل حل نشد. به پاور دستگاه شک کردم. یه پاور با یه مارک دیگه خریدم و گذاشتم روی کامپیوتر. اینبار دیگه اصلاً سیستم روشن نشد. حتی برای چند ثانیه، پاور قبلی رو هم که گذاشتم بازم روشن نشد. کامپیوتر رو بردم یه جای دیگه که مشکلشو حل کنم که دیدم اونجا وقتی می زنم به برق روشن میشه و بدون مشکل کار می کنه، حتی پاور دوم هم درست بود. در اینجا حتی چند روز هم به صورت مقطعی کامپیوتر رو خاموش روشن می کردم و حتی یکبار هم پیش نیامد که روشن نشه.
گفتم شاید یه ایراد جزئی بوده که برطرف شده، ولی وقتی دوباره کامپیوتر رو برگردوندم سر جاش باز روشن نشد. پاور دستگاه رو به طور کامل از سیستم جدا کردم و با اتصال 2 پینی که باعث روشن شدن اون میشه تستش کردم. روشن نشد، اون یکی پاور رو هم تست کردم، روشن نشد. پاور رو جداگانه بردم یه جای دیگه تست کردم، روشن شد. دوباره برگشتم به جای اصلی یعنی همونجا که مشکل داشتم. محافظ برق رو جدا کردم و پاور رو مستقیم وصل کردم به برق، بازم روشن نشد. با چند تا پریز تو اتاقهای مختلف تست کردم بازم روشن نشد. کابل پاور رو عوض کردم بازم روشن نشد. پاور رو تو همون محل بردم خونه دوستم که خودش کامپیوتر داشت تست کردم بازم روشن نشد، (هر 2 پاور)
به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟

mfaraz10
17-11-2014, 11:02
دوستان کسی نمیدونه مشکل از کجاست و باید دیگه چه چیزی رو چک کنم؟

EXTREME
17-11-2014, 11:58
دوستان کسی نمیدونه مشکل از کجاست و باید دیگه چه چیزی رو چک کنم؟

دراین حالت که سیستمتون روشن نمیشه قطعاتی مثل رم گرافیک و هارد رو جدا کنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه
همچنین کابل atx ر.و هم بکنید و تست کنید سیستم روشن میشه یا نه اگه روشن نشد به نظر من میتونه بیشتر از برق خونه و سیم کشی برق باشه چون در محل دیگر سیستم بدون مشکل روشن شده و کار کرده اگه یک سیستم سالم رو بیارید خونتون و با اون تست کنید مشخص میشه

mfaraz10
17-11-2014, 14:15
درسته، من هم فقط به همین یک مورد یعنی سیم کشی و برق خونه شک دارم چون پاور رو کامل جدا کرده و تست کردم روشن نشده، ممنونم دوست عزیز از راهنمایی شما