PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موقعیت شغلی دوستان

javad17830
30-09-2014, 08:10
سلام بر همه دوستان عزیز
امیدوارم خوب خوش سرحال باشید
دوستان چند دقیقه وقت خودتون رو به این تاپیک اختصاص بدین بی زحمت تا بریم سراغ مراحل بعد

هدف از این تاپیک اینکه ببینم شمای که داری تو زمینه طراحی، مدلینگ، تکسچر، برنامه نویسی و با هرچیزی دیگه ای فعالیت می کنه آیا به خواسته هات رسیدی
من خیلی کنجکاوم از آینده شغلی خودم بیشتر بدونم شاید حتی نظرهای شما من رو از این مسیر منحرف و یا من رو محکم تر کنه پس من نگاهم فقط به جملات شماست و امیدوارم که امیدوار کننده باشه

خوب ببینید میخوام ببینم از کی شروع کردید
با چی شروع کردید
چقدر نا امید شدید
چقدر سختی کشیدید
به کجاها رسیدید
الان موقعیت شغلیتون چیه
این شغل اصلیتون هست یا نه این رو برای سرگرمی انتخاب کردید
به اون هدفی که از اول داشتید الان رسیدید
با کشورهای خارجی کار کردید(پروؤه ای یا اصلا رفتید اون طرف)
اگر حرفه ای هستید پس چرا با کشورهای دیگه کار نکردید
آیا میشه به کشور دیگه هم راه پیدا کرد( مثلا کره یا ژاپن)
چقدر امید داشتید ..
چقدر موفق بوید
چند سالتونه
تو این کار آیا ضرری هم دید مثلا بگید ای کاش وقت خودم رو تلف نمی کردم
و این که چه نکته ای رو به من پیشنهاد می کنید

فقط دوستان ببنید خواهشا نظرات خودتون بگید نیاید نگاه کنید و برید من میخوام از آینده خودم مطمئن بشم پس کمکم کنید
شاید همتون بدونید
20 سالمه الیته 1 هفته شده 20 سالم
علاقه دارم به این صنعت
اولش مثل آچار فرانسه بودم
ولی تصمیم گرفتم تخصصی برم جلو
اومد روی 3ds max و بحت مدل سازی حرفه ای رو برم جلو برای بازی که اگه گفتند مثلا این خیابون رو شبیه سازی کن 2 سوته انجام
بدم
خیلی دوست دارم به جای های بلند برسم
فکرم رو محدود به کشور خودم نکردم
بزرگترین هدفمم اینکه برم تو یک شرکت بازی سازی کار کنم تو کشور دیگه(خواهشا بحث حاشیه مربوط به کشور نرید)
و شغل اصلیم هم بزارم همین مدلینگ بمونه البته الان دارم it میخونم
و هدف اصلیم هم این که برای خودم کسی بشم چون مشهور بودن فقط برای دیگران نیست
دوستان بسم الله ببینم چکار می کنید
مارو میبرید تو جاده خاکی یا همین آسفالت نگهمون میدارید
منتظرم

faraname
30-09-2014, 09:07
ما شرکت کامپیوتری داریم و کلیه خدمات , فروش , تعمیرات , فروش adsl شاتل , کارهای تحت وب و برنامه نویسی انجام میدیم
خوب ببینید میخوام ببینم از کی شروع کردید : از سال 1383 که سیستم شخصی داشتم
با چی شروع کردید : یه سیستم ساده و کار کردن خونه ملت
چقدر نا امید شدید : اصلا چون دوست داشتم این کارو
چقدر سختی کشیدید : خیلی ولی چون دوست داشتیم کارو تلخی هاش هم شیرینی بود برامون
به کجاها رسیدید: الان تو یکی از بهترین نقاط شهرمون دفتر داریم و پس اندازی که داریم جمع میکنیم
الان موقعیت شغلیتون چیه : مشترکا با دوستم شرکت مون رو می چرخونیم ( رئیس مرئوسیم )
این شغل اصلیتون هست یا نه این رو برای سرگرمی انتخاب کردید : شغل اصلیه
به اون هدفی که از اول داشتید الان رسیدید : هنوز تا اون هدف اصلی راه هس ولی پیشرفت ها غیر قابل انکاره
با کشورهای خارجی کار کردید(پروؤه ای یا اصلا رفتید اون طرف) : نه , نهایتا در حد میل
اگر حرفه ای هستید پس چرا با کشورهای دیگه کار نکردید: نه
آیا میشه به کشور دیگه هم راه پیدا کرد( مثلا کره یا ژاپن) : نه
چقدر امید داشتید .. : خیلی , آدم با امید زنده اس
چقدر موفق بوید : با سرمایه ایی که گذاشتیم و وقتی که براش گذاشتیم شکر خدا خیلی
چند سالتونه : 28 سال
تو این کار آیا ضرری هم دید مثلا بگید ای کاش وقت خودم رو تلف نمی کردم : خیر , چون کار رو دوست داشته باشی هر چی بشه ول نمیکنی
و این که چه نکته ای رو به من پیشنهاد می کنید : بروز باشی و زبان انگلیسی ات عالی باشه
در آخرش باید بگم من بیش از 15 ساله با بازار کامپیوتر آشنا هستم و میشناسم خیلی ها رو
واقعیت اینه که ما تو این سال ها قارچ گونه افزایش شرکت کامپیوتری داشتیم ولی خوب که دقیق بشی میبینی درصد بالایی شون کیفیت ندارن و آخر به چند تا شرکت محدود میرسی که کارشون درسته . این اصل و واقعیت به ما کمک کرد که سبک جدیدی رو تو کارمون شروع کنیم
باید متفاوت باشی ولی نیاز نیس کار متفاوتی انجام بدی بلکه باید کاری که بقیه می کنن رو متفاوت انجام بدی
آدم های موفق همین جوری هستن
اینکه ما موفق هستیم یا نه برای من تو یه چیزی معنی میشه : اینکه هیچ کدام از مشتری های ما تا بحال ازمون گله نکردن و همیشه ارتباط شون رو با ما حفظ کردن . تو هر کاری که بری مردم دار باش و بهشون احترام بزار , مردم خوب تشخیص میدن کی این کاراس و کی اداش رو در میاره که بلده . من این ر. به چشم دیدم و تو عمل هم بهم ثابت شده
موفق باشی

Hotsun
30-09-2014, 19:55
مگه تو بازیسازی این کشور کسی هم هست که به خواسته هاش رسیده باشه :n02: البته به جز اونایی که خواسته هاشون در حد و اندازه گردو بوده :n02:

فعلاً کسایی که هستن دارن به شدت کار میکنن آخرش بازی های معمولی میسازن بعد میان میگن ناشر نیست که :n29:

یا یه بازی مثل شبگرد رو با هزار زحمت میسازن آخرش فروشِ نا امید کننده رقم میخوره براش :n27:( گفتن نگم فروشش رو ولی هر چند بد نبوده ولی خوب هم نبوده)

اگر مدلینگ رو به شدت کار کنی اصلاً ممکنه بتونی بری تو زمینه شبیه سازی یا VFX یا انیمیشن تبلیغاتی یا موارد مشابه که حداقل پول توشون بیشتره, به مقدار لازم که جمع کردی میتونی به فکر کار با خارجی ها هم باشی.
من 2-3 بار اینترنتی کارای مجانی قدیما انجام دادم با تیم های خارجی که البته کلاً مجانی بود(مثل عرضه مدل های مجانی یا ماد سازی برای بازی Amnesia ) در کل بد نیست ولی فقط یه چیز خیلی خوب متوجه شدم اونم این بود که برعکس ایران به ابزارها حقوق نمیدن, اینکه بگی من 3DMax کار میکنم ملاک نیست,این ملاکه که یه نمونه کار قوی بذاری بگی این رو من زدم, مهم تواناییه نه ابزار, اصلاً برو با Med توی 3DGS مدل بزن اگه خوب باشه و خروجی مناسب بتونی بگیری مطمئن باش میتونی کار با خارجی ها رو استارت بزنی :n06: البته این در مورد تیم های کوچیک صدق میکنه و تیم های بزرگ بر اساس یک سری استاندارد کارشون رو پیش میبرن که توانایی استفاده از یک نرم افزار خاص مثل Maya یا 3DMax میتونه جزوش باشه به خاطر اینکه همه یک دست باشن و دوگانگی پیش نیاد بعداً.

javad17830
01-10-2014, 08:11
سلام و ممنون از تمامی دوستان عزیز
درسته کمی کار سخته ولی اگر حرفه ای بشی دیگه تمومه
از دوستان دیگه هم درخواست می کنن در این تاپیک مشارکت داشته باشن
با تشکر

ehsan_wwe
04-10-2014, 09:32
من از سال 82 دارم بازی می سازم
برنامه نویسی و مدلینگ و همه چی هم کار میکنم
انجین برام مهم نیست و معمولا انجین خودمو کار میکنم
بگذریم
وقتی به ارزو هام رسیدم که از اول تابستون امسال از بازی در اومدم و اومدم تو کار زیر مجموعه هاش که عمدتا جنبه تبلیغاتی داره
یعنی کار آسون تر
سطح فشار مغزی کمتر
پول شاید 20 هزار برابر بیشتر

javad17830
05-10-2014, 10:57
ممنون دوستان
واقعیتش دوستان من خودمم از همین 20 سالگی هدفم رو بردم سمت مدل سازی تا بنونم توش یک حرفه ای بشم
به امید خدا