PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرابی هارد لب تابم

امیر تتلو
29-09-2014, 15:12
سلام دوستان من چند وقت پیش لب تابم ویندوزش بالا نمیومد فرستادمش گارانتی..... asus g 53 sx ه و حالا اومده فقط تنها تغیری که کرده اینه که ویندوز بالا میاداما کاملا هنگ میکنه و بد بختی شده برام بردم نشون دادم گفتن ویندوزو عوض کنن درست میشه اما عوض کردن و حالا موقع روشن کردنش از طرف هارد یه گزینه میاد که باید f1 زد تا ویندوز بالا بیاد و میگن هاردت مشگل پیدا مرده...من فکر میکنم ضربه خورده تو تهران چون من از بابل فرستادم گارانتی....گارانتیشم اواته ...از وقتی برگشته هاردش مشگل داره..حالا سوالم اینه هاردو عوض کنم یا بزارم همینجوری باشه؟ کاری که منظقیه رو میخوام انجام بدم و اگه باید عوض بشه ....عوضش کنم نه اینکه الکی پولمو هدر بدم..یه سوال میتونم هاردشو در بیارم یه ssd 128 بزنم جاش؟ حالا اگه باید عوض بشه یه هارد خوبه اس اس دی خوب و یه هارد 1tb خوب و پر سرعت خوب که قیمتشم منطقی باشه پیشنهاد میکنید؟ ببخشید سرتونو درد اوردم... البته بگم هارد الانش 750 گیگه و مارکشم نمیدونم و نظر خودم رو اس اس دیه ایا میرزه که بگیرمش؟ خیلی تاثیر داره؟ لطفا سریعتر بهم کمک میکنید؟

ata.royalfalcon
29-09-2014, 17:03
سلام دوستان من چند وقت پیش لب تابم ویندوزش بالا نمیومد فرستادمش گارانتی..... asus g 53 sx ه و حالا اومده فقط تنها تغیری که کرده اینه که ویندوز بالا میاداما کاملا هنگ میکنه و بد بختی شده برام بردم نشون دادم گفتن ویندوزو عوض کنن درست میشه اما عوض کردن و حالا موقع روشن کردنش از طرف هارد یه گزینه میاد که باید f1 زد تا ویندوز بالا بیاد و میگن هاردت مشگل پیدا مرده...من فکر میکنم ضربه خورده تو تهران چون من از بابل فرستادم گارانتی....گارانتیشم اواته ...از وقتی برگشته هاردش مشگل داره..حالا سوالم اینه هاردو عوض کنم یا بزارم همینجوری باشه؟ کاری که منظقیه رو میخوام انجام بدم و اگه باید عوض بشه ....عوضش کنم نه اینکه الکی پولمو هدر بدم..یه سوال میتونم هاردشو در بیارم یه ssd 128 بزنم جاش؟ حالا اگه باید عوض بشه یه هارد خوبه اس اس دی خوب و یه هارد 1tb خوب و پر سرعت خوب که قیمتشم منطقی باشه پیشنهاد میکنید؟ ببخشید سرتونو درد اوردم... البته بگم هارد الانش 750 گیگه و مارکشم نمیدونم و نظر خودم رو اس اس دیه ایا میرزه که بگیرمش؟ خیلی تاثیر داره؟ لطفا سریعتر بهم کمک میکنید؟

سلام .

و حالا موقع روشن کردنش از طرف هارد یه گزینه میاد که باید f1 زد تا ویندوز بالا بیاد

اگر منظور شما پيغامي مشابه عكس زير هست كه هارد ديسك Fail شده و ميبايستي تعويض شود .

اگر ميتوانيد وارد ويندوز شويد از قسمت Health برنامه HDtune Proد، SMART Status هارد ديسك را چك كنيد (عكس بگذاريد) .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه سوال میتونم هاردشو در بیارم یه ssd 128 بزنم جاش؟

ميتونيد يك SSD درايو به جاي هارد ديسك فعلي نصب كنيد .

حالا اگه باید عوض بشه یه هارد خوبه اس اس دی خوب و یه هارد 1tb خوب و پر سرعت خوب که قیمتشم منطقی باشه پیشنهاد میکنید؟

سقف بودجه براي خريد SSD چقدر هست ؟ اگر بودجه كافي در نظر گرفتيد ميتونيد ADATA SX910 انتخاب كنيد كه 128GB حدود 475 الي 480 هزار تومن هست . اگر بودجه كافي نداريد كه بايد مدلهاي ديگري مثل ADATA SP920 بخريد كه حدود 365 الي 370 هزار تومن براي 128GB هست .

هارد ديسكهاي لپتاپي در بازار تنوع زيادي ندارند و در نتيجه نميتوان مدل خاصي پيشنهاد داد ولي در صورت امكان از برندهاي Seagate و يا Western Digital انتخاب كنيد . ضمناً قبل از خريد ميبايستي ضخامت هارد ديسك فعلي و همچنين ضخامت جائيكه هارد ديسك در آن قسمت نصب ميشود را بدانيد تا در هنگام نصب دچار مشكلات احتمالي نشويد.

ایا میرزه که بگیرمش؟ خیلی تاثیر داره؟

اگر لپتاپ را دائماً تكان ميدهيد (مخصوصاً زمانيكه روشن هست) ، SSD درايو به خاطر مقاومت بيشتر در برابر ضربه و شوك گزينه مناسبي هست ، همچنين تاثير آن در افزايش سرعت OS و اجراي نرم افزار هم غير قابل انكار هست .

امیر تتلو
29-09-2014, 17:32
ممنون که نظر دادی...بله ارورش همینه ولی من نمیرزه 500 تومن بخاطر هارد 128 بدم نه همون 1 tb رو میگیرم ولی طرف گفت اگه یه 750 نو بخوای 200 تومنه..ایا درست میگفت؟ قیمت 1tb ش چند هست؟

ata.royalfalcon
29-09-2014, 18:41
ممنون که نظر دادی...بله ارورش همینه ولی من نمیرزه 500 تومن بخاطر هارد 128 بدم نه همون 1 tb رو میگیرم ولی طرف گفت اگه یه 750 نو بخوای 200 تومنه..ایا درست میگفت؟ قیمت 1tb ش چند هست؟

تا 190 هزار تومن برای یکترابایت هم میتوان پیدا کرد (بدون گارانتی البته) .

امیر تتلو
02-10-2014, 19:27
یدونه یه ترا سفارش دادم سه روز پیش حالا طرف بلد نیست قاب لبتابمو باز کنه و هارد رو توش بزاره عجب بدبختیی گیر کردیما یعنی بردم لبتابو یه نمایندگی بزرگ بعد میگن بلد نیستن بازش کنن اوفففففف اه حالا چیکار کنم؟ باید یه جای دیگه ببرم لبتابو و هارد هم 205 تومن گرفتم

ata.royalfalcon
02-10-2014, 20:09
یدونه یه ترا سفارش دادم سه روز پیش حالا طرف بلد نیست قاب لبتابمو باز کنه و هارد رو توش بزاره عجب بدبختیی گیر کردیما یعنی بردم لبتابو یه نمایندگی بزرگ بعد میگن بلد نیستن بازش کنن اوفففففف اه حالا چیکار کنم؟ باید یه جای دیگه ببرم لبتابو و هارد هم 205 تومن گرفتم

سایتهایی موجود هست که تعویض هارد دیسک این مدل لپتاپ را توضیح دادند . اگر خودتان آشنایی با این مسائل دارید میتونید آموزشها را دنبال کنید و خودتان هارد دیسک را تعویض کنید .

مثلاً این سایت :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیر تتلو
02-10-2014, 20:21
ممنون ازت اما من خیلی زبان انگیلیسیرو بلد نیستم درحدی که بخوام بخونمش مخصوصا که خیلی هم غلیط نوشته اگه سایت دیگه ای هست که با عکس های بیشتر یا توضیح فارسی هستم ممنون میشم لینک بدی بازم ممنونتم

امیر تتلو
07-10-2014, 23:34
سلام من امروز لبتابمو گرفتم ..خنگولا برام یه هارد یه ترا هیتاچی با دور 5400 دور گذاشتن 205 تومن هم گرفتم حالا پولش به درک هارده خوبه؟ لطفا بگو اعصابم داغونه اه اه اه اه

ata.royalfalcon
08-10-2014, 09:02
سلام من امروز لبتابمو گرفتم ..خنگولا برام یه هارد یه ترا هیتاچی با دور 5400 دور گذاشتن 205 تومن هم گرفتم حالا پولش به درک هارده خوبه؟ لطفا بگو اعصابم داغونه اه اه اه اه

هارد ديسكهاي هيتاچي (يا HGST) كيفيت خوبي دارند و حتي گاهي اوقات بهتر از WD و يا Seagate هستند . به لپتاپ ضربه زديد يا وقتيكه روشن بود تكانش داديد ؟

امیر تتلو
08-10-2014, 19:59
هارد ديسكهاي هيتاچي (يا HGST) كيفيت خوبي دارند و حتي گاهي اوقات بهتر از WD و يا Seagate هستند . به لپتاپ ضربه زديد يا وقتيكه روشن بود تكانش داديد ؟

اخش خیالم راحت شد..... نه من لب تابم باید از کیبرد باز شه که هاردو جا بزارن فکر کنم داشتن کیبردو در می اوردن خرابش کردن همین الان متوجه شدم که صدای اهنگ هام هم بی کیفیت پخش میشه ..نه از بلندگوها هنوز امتحانشون نکردم ولی از توی هد فون اصلا بیس خوبی نداره صدا دیگه داره روانی میکنه این اشغالی منو مگه یه لب تاب چقدر باید خرابی داشته باشه؟ این همه هم تازه خرجش کردم که چرا کیفیت خروجی صداش داغون شده؟ کسی میدونه؟

aligsm
08-10-2014, 22:07
ببخشید منم سوال داشتم درین مورد
هارد لپتاپ منم حدود 33 درصد از سلامتیش مونده مبخواستم بدونم به نظر شما هارد اکسترنال بگیرم و روش ویندوز نصب کنم و... یا هارد لپ ناپ عوض کنم؟ کدومش منطقی تره؟

ata.royalfalcon
08-10-2014, 22:37
ببخشید منم سوال داشتم درین مورد
هارد لپتاپ منم حدود 33 درصد از سلامتیش مونده مبخواستم بدونم به نظر شما هارد اکسترنال بگیرم و روش ویندوز نصب کنم و... یا هارد لپ ناپ عوض کنم؟ کدومش منطقی تره؟

سلام .

تعویض هارد دیسک لپتاپ منطقی تر هست .

امیر تتلو
09-10-2014, 13:08
اقا بردم تعمیرات سیم کیبردو وصل کردن ..واقعا که سیمش قطع بوووود کارت هم اپدیت کردم صداش درست شد