PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید هارد 3 ترا اینترنال

mohsen19x
26-09-2014, 23:31
سلام دوستان .... میخوام یک هارد 3 ترا به سیستمم اضافه کنم بعنوان هارد اصلی ویندوز و برنامه وگیم و دانلود گاها شبانه ...چه مدلی ارایه میدهید و با چه سریال نامبری ؟؟؟؟
در ضمن مدت گارانتی مربوطه را هم ذکر کنید
باتشکر

ata.royalfalcon
27-09-2014, 08:02
سلام دوستان .... میخوام یک هارد 3 ترا به سیستمم اضافه کنم بعنوان هارد اصلی ویندوز و برنامه وگیم و دانلود گاها شبانه ...چه مدلی ارایه میدهید و با چه سریال نامبری ؟؟؟؟
در ضمن مدت گارانتی مربوطه را هم ذکر کنید
باتشکر
سلام .

اگر بودجه كافي داريد ميتونيد WD Black انتخاب كنيد . مدل WD3001FAEX گرچه قديميتر از WD3003FZEX هست اما پرسرعت تر و همچنين پر صداتر هم هست . اگر هم بودجه كافي نداريد ميتونيد Seagate 7200.14 با مدل نامبر ST3000DM001 انتخاب كنيد .

شرايط نصب ويندوز روي هارد ديسكهاي GPT را هم كه ميدانيد .

mohsen19x
27-09-2014, 15:22
سلام .

اگر بودجه كافي داريد ميتونيد WD Black انتخاب كنيد . مدل WD3001FAEX گرچه قديميتر از WD3003FZEX هست اما پرسرعت تر و همچنين پر صداتر هم هست . اگر هم بودجه كافي نداريد ميتونيد Seagate 7200.14 با مدل نامبر ST3000DM001 انتخاب كنيد .

شرايط نصب ويندوز روي هارد ديسكهاي GPT را هم كه ميدانيد .

هارد های gpt چگونه نصب خواهد شد ؟؟؟ این مدل هارد با چه گارانتی موجود هست ؟ در ضمن مدت گارانتی چقدر هست

ata.royalfalcon
27-09-2014, 15:52
هارد های gpt چگونه نصب خواهد شد ؟؟؟ این مدل هارد با چه گارانتی موجود هست ؟ در ضمن مدت گارانتی چقدر هست

براي اينكه بتوانيد به تمام ظرفيت هارد ديسكهاي بيشتر از 2 ترابايت دسترسي داشته باشيد ميبايستي بصورت GPT آنرا Initialize كنيد و در نتيجه براي اينكه بتوانيد روي هارد ديسكهاي GPT ويندوز نصب كنيد نه تنها مادربرد بايد از UEFI پشتيباني كند بلكه از ويندوزهاي 64 بيتي استفاده كنيد .

در غير اينصورت اگر مادربردتان از UEFI پشتياني نميكند و يا از سيستم عاملهايي استفاده ميكنيد كه از هارد ديسكهاي GPT پشتيباني نميكند (مثل XP) ؛ يك هارد ديسك سيگيت (كه مدل نامبر آن گفته شد) بخريد و طبق معمول هميشگي بصورت MBR هارد ديسك را Initialized و سپس ويندوز نصب كنيد . از آنجائي كه در حالت MBR حداكثر 2.19 ترابايت در دسترس هست با استفاده از برنامه DiscWizard از قسمت Extended Capacity Manager ، میتوان الباقی فضاي Unallocated را بصورت یک هارد دیسک جداگانه شبیه سازی کرد یعنی انگار سیستم دو هارد دیسک دارد . نحوه کار با Extended Capacity Manager را ميتوانيد در اين سایت (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) دنبال کنید .

از گارانتي و مدت آن اطلاعي ندارم بايد از فروشنده بپرسيد.

mohsen19x
10-11-2014, 21:08
سلام مجدد ...

پس من اگر یک هارد 3ترا سیگیت بخرم .. میتونم به مادربورد قدیمی که ساتا 2 هست و همچنین ویندوز 32 بیتی XP متصل کنم به شرطی که با نرم افزار سیگیت اینکار انجام شود ؟؟؟

به نظرتون بر روی هارد های 3 ترا مناسبه که ویندوز نصب شود ؟؟؟

ata.royalfalcon
10-11-2014, 21:59
سلام مجدد ...

پس من اگر یک هارد 3ترا سیگیت بخرم .. میتونم به مادربورد قدیمی که ساتا 2 هست و همچنین ویندوز 32 بیتی XP متصل کنم به شرطی که با نرم افزار سیگیت اینکار انجام شود ؟؟؟

سلام .

مدل دقیق مادربرد چیست ؟ اگر مطمئن هستید که Southbridge Chip مادربرد توانایی آدرس دهی تمام ظرفیت هارد دیسک را دارد ؛ میتونید این هارد دیسک سه ترابایتی را به SATAII متصل کنید و با استفاده از برنامه DiscWizard نه تنها به کل حجم هارد دیسک دسترسی داشته باشید بلکه روی آنهم Win xp نصب کنید.

نصب ویندوز و هر سیستم عامل دیگر روی هارد دیسکهای سه ترابایتی و حتی حجمهای بیشتر منع خاصی ندارد .

mohsen19x
10-11-2014, 22:10
سلام .

مدل دقیق مادربرد چیست ؟ اگر مطمئن هستید که Southbridge Chip مادربرد توانایی آدرس دهی تمام ظرفیت هارد دیسک را دارد ؛ میتونید این هارد دیسک سه ترابایتی را به SATAII متصل کنید و با استفاده از برنامه DiscWizard نه تنها به کل حجم هارد دیسک دسترسی داشته باشید بلکه روی آنهم Win xp نصب کنید. .

مادربورد 671 FX MSI هست و مطمینان از 3 ترا پشتیبانی نمیکند .... (ولی 2 ترا را جواب داده )... تاثیری که نوع پارتشین بندی MBR و GPT که بر روی هارد ندارند ؟

ata.royalfalcon
10-11-2014, 23:38
مادربورد 671 FX MSI هست و مطمینان از 3 ترا پشتیبانی نمیکند .... (ولی 2 ترا را جواب داده )... تاثیری که نوع پارتشین بندی MBR و GPT که بر روی هارد ندارند ؟

اگر مطمئن هستید که Southbridge Chip مادربردتان نمیتواند تمام ظرفیت هارد دیسک سه ترابایتی را آدرس دهی کند ، پس GPT کردن هارد دیسک و یا استفاده از DiscWizard بیفایده خواهد بود و به تمام حجم هارد دیسک دسترسی نخواهید داشت .