PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره گوشی Galaxy S3 Neo I9300I یا honor 3 c

splitter
23-09-2014, 16:05
سلام من بین گوشی سامسونگ Galaxy S3 Neo I9300I و هواوی honor 3 c واقعا گیر کردم سامسونگ 170 گرونتره ولی خب سامسونگه
مزایایی honor:
1.صفحه 5 اینچ ips
2.رام 2 گیگ
3.باطری قویتر
4.قابلیت دبل تاچ

مزایایی neo
1.پردازنده تقریبا قویتر
2.nfc , hdmi
3.دوربین 8 مگاپیکسلی بهتر
4.بدنه تقریبا بهتر
رو کاغذ neo سرتره ولی من نظرهایی که تو سایتها درباره neo خوندم با توجه به پردازنده قویتر تو بعضی از بازیهای اچ دی لگ میزنه و تو کار با منو بعضی مواقع گیر داره و کند عمل میکنه اما انر هنگ نمیکنه نه تو بازی نه منو همین منو به شک انداخته خواهشا اونایی که با جفت گوشی کار کردن یا حداقل یکیشو دارن نظر بدن با دلیل که کدوم ارزش خرید داره ممنون
و اینکه این گوشی مثل هواوی قابلیت نصب بازی یا برنامه روی کارت sd رو داره؟ ممنون

hassanshaikhi
23-09-2014, 18:30
honor 3c گرافیکش mali400mp2 هست و neo گرافیکش adreno305 هست. adreno 305 از mali400mp2 قوی تر هست.
اکه دو سیمکارته لازمت نیست مدل i9301i رو بخر هم پیشفرض اندروید 4.4 روش هست هم cpu کمی قویتر هست.

GOLDFINCH
23-09-2014, 19:00
از لحاظ سخت افزار، مدل 3C، در درجات بالاتری قرار داره.
اما کیفیت دوربین و صفحه نمایش مدل S3 Neo، بهتره.

بستگی به شما داره کدام ویژگی برایتان بیشتر اهمیت دارد.

در کل بین این دو، به نظر من، S3 Neo، انتخاب بهتریه.

hassanshaikhi
23-09-2014, 19:46
از لحاظ سخت افزاری فقط توی مقدار رم برتری داره ولی از لحاظ کلی neo سرتر هست.
توی گرافیک ضعیفتر هست cpu هم شبیه به هم هستند هر دو چهار هسته cortex-a7 دارند ولی توی مدل i9301i چون چیپستش 8228 هست فرکانس cpu بیشتر هست. توی antutu هم neo امتیازش بیشتر هست honor3c حدود 17 هزار و neo حدود 19 هزار.

GOLDFINCH
23-09-2014, 20:06
بر روی کاغذ، برتری دارد. اما در عمل، اینگونه نیست.
البته لازم به ذکر است که S3 Neo، رابط کاربری روان تری دارد.
اما در اجرای بازی ها، یا برنامه های نسبتاً سنگین، 3C، به مراتب بهتر عمل می کند.

hassanshaikhi
23-09-2014, 21:40
توی عمل هم neo بهتر عمل میکنه.
adreno 305 مربوط به دو سال پیش هست ولی mali400mp2 مربوط به 6 سال پیش هست. mali400mp2 دو هسته پردازشی داره ولی adreno305 شش هسته متحد داره.البته بخاطر تفاوت معماری نوع هسته ها فرق دارند.adreno305 در اندازه mali400mp4 هست.
توی تست ها مثلما دیگه نمیشه گفت فقط روی کاغذ برتری داره چون از لحاظ عملی تست میشه. تست ها هم از بازیها سنگینتر هستند چون تحت فشار قرار میدن.
توی تست nenamark2 که مربوط به گرافیک هست گوشی honor 3c امتیاز 47 رو داره و neo باید نزدیک به 58 باشه.
یا توی تست gfx t-rex گوشی honor3c امتیاز 6.5 فریم رو داره و neo نزدیک به 10
gfx egypt گوشی honor3c امتیاز 19 فریم ولی neo نزدیک به 26 فریم.

splitter
24-09-2014, 00:53
توی عمل هم neo بهتر عمل میکنه.
adreno 305 مربوط به دو سال پیش هست ولی mali400mp2 مربوط به 6 سال پیش هست. mali400mp2 دو هسته پردازشی داره ولی adreno305 شش هسته متحد داره.البته بخاطر تفاوت معماری نوع هسته ها فرق دارند.adreno305 در اندازه mali400mp4 هست.
توی تست ها مثلما دیگه نمیشه گفت فقط روی کاغذ برتری داره چون از لحاظ عملی تست میشه. تست ها هم از بازیها سنگینتر هستند چون تحت فشار قرار میدن.
توی تست nenamark2 که مربوط به گرافیک هست گوشی honor 3c امتیاز 47 رو داره و neo باید نزدیک به 58 باشه.
یا توی تست gfx t-rex گوشی honor3c امتیاز 6.5 فریم رو داره و neo نزدیک به 10
gfx egypt گوشی honor3c امتیاز 19 فریم ولی neo نزدیک به 26 فریم.
من الان 2 ماهه دارم تحقیق میکنم سر honor و کسی تا حالا تو نظرها نگفته لگ بزنه ولی چند نفر که neo داشتن گفتن بعضی جاها یه مقدار لگ میزنه و این برام عچیبه اخه هم پردازنده هم چی پی یو neo قویتره یعنی با هم مچ نیستن که اینجوری عمل مبکنه حتی تو یه نقدیم خوندم neo تو منوشم کنده حتی روشن خاموش کردنشم ظول میکشه میخوام بدونم وقتی قویتره پس چرا اینجوریه وگرنه دلم میخواد سامسونگ ببگیرم اما میترسم اذیت کنه:n03:

splitter
24-09-2014, 01:00
در ضمن 2 سیمکارته بودن برام مهمه یه گوشی میخوام که بتونم حالا حالاها ازش کار بکشم و اذیتم نکنه چون اهل عوض کردن گوشی نیستم:n13:

hassanshaikhi
24-09-2014, 07:22
یکی از دوستام همین مدل رو داره تا حالا چیزی در مورد کندی توی بازی نگفته.
در مورد لگ احتمالا منظورتون بازی gta باشه چون روی این گوشی لگ داره که اینم به احتمال زیاد بخاطر بهینه نبودن بازی برای adreno305 هست چون دو گوشی دیگه که از همین چیپست استفاده میکنند مثل grand2 و xperia t2 ultra همین مشکل وجود داره در حالی که بازی های با گرافیک بالاتر مثل modern combat5 asphalt8 روون اجرا میشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

splitter
24-09-2014, 16:32
یکی از دوستام همین مدل رو داره تا حالا چیزی در مورد کندی توی بازی نگفته.
در مورد لگ احتمالا منظورتون بازی gta باشه چون روی این گوشی لگ داره که اینم به احتمال زیاد بخاطر بهینه نبودن بازی برای adreno305 هست چون دو گوشی دیگه که از همین چیپست استفاده میکنند مثل grand2 و xperia t2 ultra همین مشکل وجود داره در حالی که بازی های با گرافیک بالاتر مثل modern combat5 asphalt8 روون اجرا میشه.
یعنی شما میگی بین neo و honor 3 c همین neo رو بگیرم راضیم میکنه؟ بعدا اذیتم نمبکنه؟ از نظر هنگ کردن؟ چون من هیچکدوم کار نکردم فقط نظر دیگرانو خوندم و تجربه اولین گوشی اندرویدمه.بله تو نظرها نوشته بودن neo تو بازی gta چندتا لگ داشت ولی honor همه بازیهارو رو high روون اجرا میکنه
چرا بهینه نکردن بازیو؟ میگه چیپست ادرنو از مالی معروفتر نیست؟:n13:

hassanshaikhi
24-09-2014, 16:45
اگه خودم بودم neo رو میگرفتم. ساپورت سامسونگ هم بهتر هست. الان هم واسش 4.4.4 اومده.
یکی از احتمالاش بهینه نبودن هست ممکنه دلیل اصلیش چیز دیگه باشه.چون به جر gta توی بازی های دیگه مشکلی نداره. از این چیپست توی گوشی های معروفی استفاده شده مثل moto g - lg g2 mini - lumia 630-lg l90-galaxy tab4
بعضی مغازه ها میشه با گوشی کار کرد اونجا میتونید از نزدیک باهاش کار کنید که مطمئن بشید.

splitter
24-09-2014, 17:04
بین neo و g2 mini کدومو پیشنهاد میدین از هر نظر

splitter
24-09-2014, 17:14
این یه تیکه از نقد سایت دیجی کالا در مورد گوشی lg g2 mini که اونم دقیقا همین پردازنده و گرافیک neo رو داره میگه تو بازی ها لگ میزنه:n13:

ال جی به جای استفاده از چیپ ست Snapdragon 800 که پیش از این در جی2 استفاده کرده بود، از چیپ میان رده Snapdragon 400 در جی2 مینی استفاده نموده است. همچنین پردازنده‌ی این گوشی از 4 هسته و سرعت 2.26 گیگاهرتز به 4 هسته و سرعت 1.2 گیگاهرتز تقلیل یافته است. اما پردازنده‌ی Cortex A7 این گوشی به خوبی از پس برنامه ها و بازی‌های متوسط بر می‌آید. پردازنده‌ی قدرتمند این گوشی در کنار سیستم عامل به روز آن می‌تواند تجربه‌ی زایدالوصفی را به کاربر منتقل نماید. بر روی چیپ اصلی این گوشی، یک چیپ گرافیکی Adreno 305 و رم یک گیگابایتی قرار گرفته است که همه‌ی این‌ها می‌توانند عملکرد خوبی را برای کاربران به همراه آورد. اما از سویی دیگر، این کاهش قدرت در جی2 مینی سبب شده تا برنامه ها و بازی‌های سنگین به خوبی نسخه‌ی اصلی در این گوشی اجرا نشود و با کمی لگ و کندی روبرو شود. به طوری اگر شما گیمر حرفه ای هستید و علاقه‌ی زیادی به بازی‌های سه بعدی (3D) دارید، این گوشی، هرگز برای شما مناسب نخواهد بود.

hassanshaikhi
24-09-2014, 17:58
با توجه به رم و حافظه داخلی و صفحه نمایش neo بهتر هست.
اون نقد اصلا نگفته منظورش کدوم بازی بوده الان بیشتر بازی ها بدون مشکل اجرا میشن.توی این رنج قیمت بیشتر گوشی ها همین gpu رو دارند.
تست بازی ها روی t2 ultra

g2 mini

splitter
25-09-2014, 15:25
قیمت honor 600 و قیمت نئو 760 تومنه یعنی می ارزه 160 تومن بیشتر بدم بابتش یا فقط بخاطر مارکشه؟ تو این رنج قیمت گوشیه 2 سیم بهترم هست معرفی کنین؟

s1na
26-09-2014, 01:51
من یک هفته پیش گول همین حرفا رو خوردم و رفتم گوشی Honor 3c رو خریداری کردم که ای کاش نمیکردم....
رو کاغذ مهم نیست گوشی چی باشه مهم عملکرد گوشی هست..
هنگ میکنه . کیفیت دوربین افتضاح . و خیلی زود هم شارژ خالی میکنه
تا این حد از این گوشی راضی نبودم که همین امشب رفتم با 100 تومن ضرر فروختمش و یک گوشی HTC Desire 500 گرفتم
به نظر من هرچی میگیری فقط مارک بگیر همین...

splitter
26-09-2014, 14:34
ولی یکی از دوستام 3 روزه انر گرفته مشکلیم نداره روش همه جور بازیم ریخته بدون لگ و هنگ اجرا میکنه شاید گوشی شما مشکل داشته