PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد ديسك Fake و تقلبي

Nima_bkhtr
23-09-2014, 02:54
سلام دوستان همین چند لحظه پیش باز با یکی دیگر از شاه کار های ایران مواجه شدم که لام دانستم این رو در اینترنت منتشر کنم
دوستان عزیز ... با کمال تاسف هارد وسترن دیجیتال بلک بعد از خریداری شدن متوجه شدم که دیسکت های داخلی مال شرکت HP bode و متاسفانه اینهارو عوض می کنند در کجا و به چه صورت واقعا نمی دانم
این بسته ها به صورت کیسه ای به شما تحویل داده میشود و من از همه جا بی خبر فکر میکنم این هارد اصل است. و بابت آن پولی را خرج میکنم که فروشنده به ظاهر فکر میکند من از گنجی یافته ام...
مدل های WD با پسوند WD یا همان Western Digital سریال می خورند در صورتی که هاردی که به دست بنده رسیده ظاهری به شکل هارد بلک WD دارد اما!!!! HP است... بله متاسفانه HP است و با پسوند GB داخل نرم افزار spceey قابل رویت است...
مدل هارد بنده : GB1000EAMYC با ظاهری مانند WD Black 1 TB
نمیدانم میتوانم شکایت کنم؟؟ میتوانم پس بگیرم؟.. پولم چه میشود... وقتم... اعصاب و روانم... متاسفم...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
23-09-2014, 08:20
سلام .

اولين كاربري نيستيد كه دچار چنين مسئله اي ميشويد . در همين انجمن كاربري بود كه WD Blue خريده بود (برچسب آبي رنگ روي درب استيل) اما مدل نامبر نوشته شده روي برچسب ، مربوط به مدلهاي WD Green بوده . اگر خريدار همين مسئله جزئي را در هنگام خريد دقت ميكرد متوجه Fake بودن اين هارد ديسك ميشد . بماند كه سريال نامبري كه توسط نرم افزار اعلام ميشد به هيچ عنوان با سريال نامبر نوشته شده روي ليبل هارد ديسك مطابقت نداشت . اين هارد ديسك با گارانتي الاتصال خريداري شده بود .

براي اجتناب از چنين مشكلاتي خريد از فروشندگان معتبر و با گارانتي شناخته شده توصيه ميشود .

Nima_bkhtr
23-09-2014, 12:25
دوست عزیز تشکر میکنم از اینکه حال که همه چی اتفاق افتاده همه ی این ها رو گردن خریدار می اندازید
فکر می کنید چند در صد از مردم سواد کامپیوتری و قطعات دارند که بخواهند همچین چیزی را چک کنند که حال بخواهند جواب گوی مشکلات اصلی جامعه ای که داخلش زندگی می کند باشند.
هر شخصی برای کاری ساخته شده و من که داخل معازه ای میشم " نباید " به این فکر کنم که حالا آیا این اجناسی که می خرم اصل هستند یا خیر ... دارم اعتماد میکنم...
مگر من مهندس کامپیوتر یا فروشنده ی ظالمی هستم که هیچ درصد فکری به مشتری نمی کند و تمام فکر و ذکرش پول است؟
ما عادت کردیم به ظالمی و به جایی رسیدیم رحم که هیچ، به گردن می اندازیم و هم نوع خود را با سس فراوان می خوریم....
ببخشید ... شاید در حال حاضر خشم من شامل حال شما نمی شود اما .. کسی که این را می خواند شاید به غیرتش بر بخورد.

afshin b
23-09-2014, 13:11
دوست عزیز چقدر برای این هارد هزینه کردید؟
اگر به اندازه ی هارد بلک اصلی ازتون پول گرفتن، بنظر من ارزشش رو داره برین پیش فروشنده و حتی با کمی بحث، سعی کنین هارد رو پس بدید.

Nima_bkhtr
23-09-2014, 13:55
310 هزار تومان قربان
از درک شما ممنون عزیز. بله دوست من پیگیرش هستم و به احتمال زیاد شکایت خواهم کرد ^^ حتی اگر جوابم را هم ندهند که میدهند.
امروز با تلفن 124 هماهنگ کردم

هارد اصل وسترن:

هارد مورد نظر و تقلبی :

ata.royalfalcon
23-09-2014, 14:13
يك نكته :

اين هارد ديسك توسط وسترن ديجيتال اختصاصاً و به سفارش HP ساخته شده . يعني اين مدل OEM هست و در حالت عادي (بصورت Retail) وارد بازار فروش نميشود . از آنجائي كه هارد ديسك مورد نظر آكبند نيست و 1403.2 روز كاركرد دارد پس بصورت دست دوم و كاركرده وارد بازار فروش شده است . البته گاهي اوقات محصولات OEM بصورت آكبند و كار نكرده در بازار فروش هم پيدا ميشود .

روي ليبل هارد ديسكتان احتمالاً دو مدل نامبر بايد نوشته شده باشد (عكس زير) . اگر WD1002FBYS باشد WD RE3 خواهد بود كه از سري اينترپرايز هست و در سرورها ، ديتاسنترها استفاده ميشود . بنابر اين فكر نميكنم به استناد اينكه توليد WD نيست بتونيد شكايت كنيد . روي اين موضوع تمركز كنيد كه اين هارد ديسك آكبند نيست و كار كرده هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nima_bkhtr
26-09-2014, 14:15
يك نكته :

اين هارد ديسك توسط وسترن ديجيتال اختصاصاً و به سفارش HP ساخته شده . يعني اين مدل OEM هست و در حالت عادي (بصورت Retail) وارد بازار فروش نميشود . از آنجائي كه هارد ديسك مورد نظر آكبند نيست و 1403.2 روز كاركرد دارد پس بصورت دست دوم و كاركرده وارد بازار فروش شده است . البته گاهي اوقات محصولات OEM بصورت آكبند و كار نكرده در بازار فروش هم پيدا ميشود .

روي ليبل هارد ديسكتان احتمالاً دو مدل نامبر بايد نوشته شده باشد (عكس زير) . اگر WD1002FBYS باشد WD RE3 خواهد بود كه از سري اينترپرايز هست و در سرورها ، ديتاسنترها استفاده ميشود . بنابر اين فكر نميكنم به استناد اينكه توليد WD نيست بتونيد شكايت كنيد . روي اين موضوع تمركز كنيد كه اين هارد ديسك آكبند نيست و كار كرده هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز ممنون از اینکه راهنمایی میکنید و پیگیر هستید. و فرمایش شما کاملا درسته : مثال قضیه هادر های لپ تاپ های HP که عموما نسل قبل بعد از یک سال مدت مصرفشان به اتمام میرسید و باید هزینه میشد.
در ادامه لازم به ذکر هست روی قسمت لیبل هاد دیسک ( و قسمت سریال ) بر چسب دیگه ای به شکل بار کد زده بودند که متاسفانه موقع خرید این مسئله هم برای من آگاهی ایجاد نکرد اما با توجه به مدارک جمع آوری شده و شکایت از مغازه مورد نظر مبلق مربوطه کامل پرداخت شده و در حال حاضر از گارانتی سازگار ارقام هارد 1 TB اصل خریداری شده است.

باز هم تشکر.

یک نکته این که روی لیبل زده بود WD1002FBYS اما با برنامه ی SPeeCY ( همانطور که مشخض شده ) شرکت رو شناسایی نمیکنه ولی این عکس جدید گویای قضیه هست: