PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری برنامه قفل گذاری روی هارد

mjdj27
22-09-2014, 08:26
سلام
من یه برنامه احتیاج دارم برای قفل گذاری هارد اکسترنال.
۱-هفت هارد با حجم ۲ ترابایت و پر از فیلم و برنامه هستش.
۲-می‌خوام خیالم راحت باشه بعد از قفل گذاری برنامه‌های هارد پاک نمیشه.
۳-از قفل گذاری خود ویندوز استفاده کردم ولی‌ خیلی‌ طول می‌کشید و بی‌خیالش شدم و حتما می‌خوام
از یک برنامهٔ خارجی‌ استفاده کنم و نه برنامهٔ خود ویندوز.
۴-برنامه‌های زیادی پیدا کردم برای قفل گذاری روی هارد ولی‌ همینکه می‌خوام شروع به قفل گذاری
کنم پیغام میده که ممکنه بعضی‌ از فایلها خراب یا دور ریخته بشه و راستش طریقهٔ استفاده
از برنامه‌ها رو بلد نیستم و خواهشم اینه که هم برنامه رو بهم معرفی‌ کنید و هم آموزشش.
ممنون میشم بهم کمک کنید

Sina
22-09-2014, 08:53
سلام
به نظرم TrueCrypt نرم افزار مناسبی هست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- بهتره اطلاعات رو دسته بندی کنید و فقط موارد خیلی شخصی و محرمانه رو رمز نگاری کنید
2- رمزنگاری جلوی از دست رفتن اطلاعات رو نمیگیره و فقط جلوی دسترسی غیر مجاز رو خواهد گرفت . در صورت خراب شدن هارد ها اطلاعات هم ممکنه صدمه ببینه
3- اصولا رمزی کردن هاد دیسک طول میکشه ، وقتی توش اطلاعات باشه بیشتر هم زمان لازم هست
4- قبل از اینکه هارد های اصلی رو رمزی کنید روی یک فلش مموری یا پارتیشن خالی همه جور تست انجام بدید

آموزش استفاده از تروکریپت توی همین انجمن هم مطرح شده ، سرچ کنید

ata.royalfalcon
22-09-2014, 08:55
سلام
من یه برنامه احتیاج دارم برای قفل گذاری هارد اکسترنال.
۱-هفت هارد با حجم ۲ ترابایت و پر از فیلم و برنامه هستش.
۲-می‌خوام خیالم راحت باشه بعد از قفل گذاری برنامه‌های هارد پاک نمیشه.
۳-از قفل گذاری خود ویندوز استفاده کردم ولی‌ خیلی‌ طول می‌کشید و بی‌خیالش شدم و حتما می‌خوام
از یک برنامهٔ خارجی‌ استفاده کنم و نه برنامهٔ خود ویندوز.
۴-برنامه‌های زیادی پیدا کردم برای قفل گذاری روی هارد ولی‌ همینکه می‌خوام شروع به قفل گذاری
کنم پیغام میده که ممکنه بعضی‌ از فایلها خراب یا دور ریخته بشه و راستش طریقهٔ استفاده
از برنامه‌ها رو بلد نیستم و خواهشم اینه که هم برنامه رو بهم معرفی‌ کنید و هم آموزشش.
ممنون میشم بهم کمک کنید

سلام .

اگر هارد ديسكهاي اكسترنال شما از برند وسترن ديجيتال هست (مثلاً مدلهاي my book و يا my passport) كه ميتونيد با استفاده از برنامه هاي خودش هارد ديسك را Lock كنيد (مزيت سرعت بالا در كد و ديكد كردن اطلاعات و سهولت در استفاده از آن) . در غير اينصورت برنامه True Crypt را پيشنهاد ميكنم گرچه در حال حاضر پشتيباني از آن متوقف شده و ورژن جديدي هم ارائه نخواهد شد (از زمانيكه مايكروسافت پشتيباني از Win XP را متوقف كرد) . بطور كلي برای Encrypt کردن داده ها توسط برنامه True Crypt دو وجود دارد كه در هر دو صورت ابتدا بايد اطلاعات را به فضاي ديگر منتقل كنيد (بر خلاف هارد ديسكهاي اكسترنال WD كه نيازي به اينكار نيست) .

1. کل فضای هارد encrypt شود (آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
2. یه فایل container بسازید و داده ها را داخل این فایل بریزید. اين فايل container بايد توسط همين برنامه mount شود كه بصورت يك درايو در my computer ظاهر خواهد شد (آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

ali_mohandes
22-09-2014, 10:57
مس تونید ازبرنامه FileLockerProاستفاده کنید من خودم از این استفاده کردم هیچ وقت نگران خرابی فایل ها نباشید

mjdj27
22-09-2014, 15:38
سلام .

اگر هارد ديسكهاي اكسترنال شما از برند وسترن ديجيتال هست (مثلاً مدلهاي my book و يا my passport) كه ميتونيد با استفاده از برنامه هاي خودش هارد ديسك را Lock كنيد (مزيت سرعت بالا در كد و ديكد كردن اطلاعات و سهولت در استفاده از آن) . در غير اينصورت برنامه True Crypt را پيشنهاد ميكنم گرچه در حال حاضر پشتيباني از آن متوقف شده و ورژن جديدي هم ارائه نخواهد شد (از زمانيكه مايكروسافت پشتيباني از Win XP را متوقف كرد) . بطور كلي برای Encrypt کردن داده ها توسط برنامه True Crypt دو وجود دارد كه در هر دو صورت ابتدا بايد اطلاعات را به فضاي ديگر منتقل كنيد (بر خلاف هارد ديسكهاي اكسترنال WD كه نيازي به اينكار نيست) .

1. کل فضای هارد encrypt شود (آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
2. یه فایل container بسازید و داده ها را داخل این فایل بریزید. اين فايل container بايد توسط همين برنامه mount شود كه بصورت يك درايو در my computer ظاهر خواهد شد (آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
هارد من وسترن دیجیتال و از نوع my passport هستش.
برنامه خودش رو که گفتید باید از کجا گیر بیارم و اسمش چیه و اینکه چطور از برنامه استفاده کنم؟
موقعی که خریدمش داخل هارد چندتا فایل بود ولی نمیدونستم به چه درد میخوره

ata.royalfalcon
22-09-2014, 16:43
هارد من وسترن دیجیتال و از نوع my passport هستش.
برنامه خودش رو که گفتید باید از کجا گیر بیارم و اسمش چیه و اینکه چطور از برنامه استفاده کنم؟

مجموعه اي از برنامه هاي اين مدل را از لينك زير ميتونيد دانلود كنيد .

براي lock كردن اين مدل برنامه WD Security for Windows را از همان لينك بالا دانلود و نصب كنيد . برای lock كردن هارد ديسك از طریق مسیر زیر برنامه WD Security را اجرا و پسورد را وارد و ذخیره کنید (عکس زیر) .

Start > All Programs > Western Digital > WD Apps > WD Security

براي unlock كردن هم روي CD Drive مجازي كه در my computer هست دابل كليك كنيد تا كادري براي وارد كردن پسورد ظاهر شود . پس از وارد كردن پسورد ميتوان به اطلاعات دسترسي داشته باشيد .

دقت كنيد كه :

1. اگر تا سه بار پسورد اشتباه وارد كنيد پيغام فرمت شدن هارد ديسك ظاهر خواهد شد و در صورت تاييد اطلاعات بصورت غير قابل ريكاوري از بين خواهد رفت .
2. اگر تيك Enable auto unlock for user را بزنيد روي سيستمي كه اين برنامه بر روي آن نصب شده بطور اتوماتيك هميشه آنلاك خواهد بود .

پست زير را مطالعه كنيد تا درباره كاربردهاي ديگر اين برنامه ها آشنا بشويد .

ADMN
28-09-2014, 08:48
این برنامه خوبیه