PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروع؟

general geranger
21-09-2014, 09:21
سلام دوستان.:n16:

میخوام به امید خدا دیگه برنامه نویسی رو به طور جدی دنبال کنم. یه مدتکی دلفی کار کردم بعد ولش کردم و به تبعش تقریبا چیزی ازش یادم نمیاد. علاقم به کارهای سیستمی و امنیتی هست بیشتر ولی از ساختن برنامه های معمولی هم خوشم میاد. بازار کار هم تا حدودی برام مهمه . زبان c++ خوب هست برای اینکارا؟ میشه واسه android هم export کرد برنامه؟

با کدوم IDE شروع کنم؟ میگن آخه visual studio همیشه زیر سلطه ماکروسافت آدم میمونه ولی بقیه آزادترن تو بحث لایسنس؟

همچنین یه کتاب برای شروع از 0 معرفی میکنید؟ زباناصلی مشکلی نیست فقط لینکdl داشته باشه:n16:

حسن110
21-09-2014, 19:57
سلام به شما.در مورد کتاب برای c++ من daitel&daitel رو پیشنهاد میکنم اینم لینک: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و برای اینکه برای اندروید برنامه نویسی کنید یا باید java رو یاد بگیرید و در محیط eclips (املاش یادم نیس:n02:) برنامه نویسی کنید با api های اندروید یا
c# رو یاد بگیرید که هم میشه باهاش برنامه ویندوزی تحت .net نوشت هم میشه با نصب mono for android روی visual studio 2010 یا 2012 یا 2013 و نصب api های اندروید باهاش برای اندروید برنامه نویسی کرد که آموزشای کدزنیش تو اینترنت یه سرچ بزنی میاد(خودم دارم اما حجم بالاس پدرم در میاد تا آپلود شه).
من خودم یه شیش ماه python کار کردم بعدش تا یه سال C++ کار میکردم و بعد از اون یه شیش ماهی هست که دارم c# کار میکنم(هم c++ و C# رو در محیط vs2012 کار میکنم).چون دیدم بیشتر به کارم میاد و یادگیری C# آسونتره.کتاب datiel رو هم تا فصل 8 خوندم بعد ولش کردم و دارم آموزش C# رو میخونم اینم لینکش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-persian.rar
درمورد visual studio هم باید بگم از نظر من بهترین IDE هست که با یه کرک(برای دانلود )یا خرید سی دیش راحت میشه به نسخه فولش دسترسی داشت.نسخه 2012 زبان های C# J# C++ VB و sqlserver هم پشتیبانی میکنه،حتی من شنیدم با نصب یه پلاگین میشه باهاش java هم کار کرد .(درضمن اون .net هست که کسایی که زبان های غیر مایکروسافتی کار میکنن مثل java prel python و.. میگن آدم توش آزاد نیس و همیشه زیر سلطه مایکروسافته.البته من کاری به این چیزا ندارم پاش بیفته سراغ java هم میرم:n02:)
در آخر اگه بازار کار خیلی برات مهمه اول C#.net رو پیشنهاد میکنم (چون اگه واسش وقت درس حسابی بزاری شیش ماهه فول میشی و میتونی پول دربیاری).و بعد از اون C++ رو پیشنهاد میدم ،یادگیریش سخت تره اما برنامه ساخته شده سریعتر از سی شارپ کار میکنه.قدرت این دوزبان هم تقریبا برابره(در سطح prefect ) اما بعضیا میگن قدرت c++ بالاتره.
حالا دیگه انتخاب با خودته. من طرفداری هیچ کدوم رو نمیکنم چون هرکدوم قابلیت های خودشو داره مثلا C# بازار کار بهتری نسبت به c++ داره و میشه باهاش برای اندروید هم برنامه نوشت و با wpf میشه برنامه های زیباتری درست کرد ولی برنامه نوشته شده با c++ دارای سرعت بالاتریه و..
امیدوارم به دردت بخوره اینا تجربیات و دانسته های خودمه اگه نقصی داره از اساتید میخوام بگن لااقل یه چیزی یاد بگیریم و مدیون ایشون نباشیم.:n06:

general geranger
26-09-2014, 10:44
آقا من گیج تر شدم:n13: Visual studio 2012 رو ریختم و آموزش کامل c++ رو گرفتم اما هدف من ویندوز نیست فقط:n27: چون میخوام unity 3d و برنامه نویسی واسه اندروید رو شروع کنم که خب با .net نمیشه:n03: میدونم eclipse جاوا میخواد ولی ظاهرا unity اکسپورت واسه اندروید داره. اما unity c# نیاز داره اووففف:n04: در حالی که میگن شارپ کنده اوووووف:n09: .

دوستان میتونم همزمان c++.net و شارپ رو یاد بگیرم؟ برای کار با یونیتی از کدوم ide برای یادگیری c# باید استفاده کنم؟؟ کلا الان مغزم آمپر ترکوند:9::22::blink:

در ضمن برای اندوید هدفم گیم هست فقط.

حسن110
26-09-2014, 11:56
در پست قبل گفتم که با سی شارپ میشه برای ویندوز و اندروید برنامه-application ساخت.
اشتباه نکن نرم افزار ساخته شده با C#.net کندتر از C++ هست و موتور بازی سازی هارو معمولا با C++ میسازن(یونیتی هم با C++ نوشته شده).
من unity هم کار کردم در یونیتی با C# اسکریپت نویسی میکنی برای بازی که با برنامه نویسی تحت دات نت یا کنسول (cmd) زمین تا آسمون فرق داره و فقط قوانین سی شارپ فرقی نمیکنه،یعنی اگه توی برنامه نویسی شما بزنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در اسکریپت نویسی هم همین طوریه فقط reference های یونیتی به جای دات نته و باید از اونا استفاده کنی.
برای مثال کلاس MessageBox وجود نداره ،کلاس input هست که میشه ورودی هارو کنترل کنی و...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما میخوای بازی هم بسازی،فرقی نمیکنه برای ویندوز یا اندروید یا آی او اس یا ... چون خروجی بازی برعهده موتور بازی سازی هست و موتور اسکریپت هارو کامپایل میکنه(ولی برای android ios باید api هاش رو نصب کنی) و زبان مورد نظر در سرعت بازی تاثیری نداره چه با javascript چه با c# یا boo که یونیتی این سه رو پشتیبانی میکنه.شما میتونی تو یونیتی یه اسکریپت با js یه اسکریپت با c# بزنی موتور هردورو کامپایل میکنه.
شما در حد متوسط C# رو یاد بگیری میتونی راحت اسکریپت بزنی واسه یونیتی.بعدش vs2012 یا هر ide دیگه(من vs رو پیشنهاد میکنم) رو با یونیتی هماهنگ کن و از آموزشای خود یونیتی در قسمت هلپ که کامل ترین آموزش ها و مثال هارو داره استفاده کن.

general geranger
26-09-2014, 16:40
خیلی ممنون بخاطر پاسخ هاتون:n16::n16: خیلی کمکم میکنه :n26:

یه سوال دیگه:n01: موقع نصب به vs گفتم برا ++c optimize شه بعد الان واسه شارپ باید چیکار کنم؟

حسن110
26-09-2014, 21:27
درکت میکنم دقیقا من هم همین مشکلو داشتم.یعنی اولا که c++ کار میکردم واسه اون اپتیمایز کردم.ولی وقتی ولش کردم رفتم سراغ C# میخواستم واسه c# اپتیمایز کنم هرکاری کردم نشد.(یا شایدم راهی وجود داشته من نمیدونستم)یعنی هرکاری بگی کردم با youruninstaller پاکش کردم دوباره نصب کردم ولی موقع نصب همون دایرکتوری قبلی رو میزد یعنی کلافم کرده بود.هر پوشه ای تو c و درایوی که نصب کرده بودمش پاک کردم اما باز همون آش و همون کاسه.دیگه با همون سر کردم.البته زیادم فرقی نداره فقط همه زبون ها به جز زبونی که انتخاب کردی موقع ایجاد پروژه جدید میبره زیر Other languages.بعد یکی دوماه همینطوری کار کردن دیگه دیدم باید یه سروسامونی به لپتاپ بدم اطلاعات لازمو ریختم تو هارد و با یه نرم افزار بوت ایبل دوباره پارتیشن بندی و نصب ویندوز.دوباره که vs رو نصبیدم دیگه C# رو انتخاب کردم ولی تفاوتی نداشت با قبل:n02:.اگه میبینی همین مورد که بقیه زبونا میرن زیر other languages رو اعصابه باید از علمای انجمن نرم افزار سوال کنی.:n06: