PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با این زمین چکار میشه کرد ؟

Hatek
19-09-2014, 20:56
سلام

جایی دیگه نبود بپرسم :n01:

یه زمینی به مساحت حدود 3 هزار متر داریم
که حدود 15 کیلومتر از شهر فاصله داره و الان بی استفادست
آب برق و گاز هم داره
بنظرتون توی این زمین چه کاری میشه کرد که زیاد دردسر نداشته باشه ؟
منظورم دردسر های اداری و این چیزاست

ممنون

befermatooo
19-09-2014, 22:35
اگه درخت و ... توش داره که مانغ کارت میشه بدون هیاهو اول کلکشون رو بکن و خشکشون کن . چون داشتنشون برات دردسر میشه .

اینو تجریه کردم و بخاطر درخت نمیزاشتن تغییر کاربری بدم و میگفتن نباید درختا قطع بشه و ... که با هزار بدبختی طی مدت 1 سال خشکشون کردم :n02:

پیروز99
19-09-2014, 22:54
برادر من اخه این چه حرفیه شما میزنی، خشکاندن درختان هیچ تاثیری در تغییر کاربری نداره
به فرض که درختها رو خشکوند، سند زمین رو چه کار میخواد بکنه؟ نقشه بافت شهری رو چی؟

درخت فقط برای زمینهایی که داخل بافت شهرین قطعش جریمه داره یا باید جاش جای دیگه بکاری

مصادیق تغییر کاربری:

دستورالعمل تعيين مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز موضوع ماده 10 قانون اصلاح قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغها مصوب 1/8/1385 مجلس
(موضوع ماده 11 تصويب نامه شماره 59879/ت 37110 هـ مورخ 19/4/1386 هيئت وزيران)

1ـ اقدامات ذيل در صورتي كه در اراضي زراعي و باغهاي موضوع قانون اصلاح قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغها و بدون رعايت ضوابط و مقررات مربوطه و اخذ مجوز از كميسيون تبصره يك ماده يك و يا موافقت سازمان جهاد كشاورزي در قالب طرح‌هاي تبصره 4 الحاقي قانون مذكور حسب مورد صورت گيرد و مانع از تداوم توليد و بهره‌برداري و استمرار كشاورزي شود به عنوان مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز تلقي مي‌گردد:
برداشت يا افزايش شن و ماسه
ايجاد بنا و تاسيسات.
خاكبرداري و خاكريزي.
گودبرداري.
احداث كوره‌هاي آجر و گچ‌پزي.
پي‌كني.
ديواركشي اراضي.
دپوي زباله، نخاله و مصالح ساختماني، شن و ماسه و ضايعات فلزي.
ايجاد سكونتگاههاي موقت.
استقرار كانكس و آلاچيق.
احداث جاده و راه.
دفن زباله‌هاي واحدهاي صنعتي.
رها كردن پساب‌هاي واحدهاي صنعتي، فاضلاب‌هاي شهري، ضايعات كارخانجات.
لوله‌گذاري.
عبور شبكه‌هاي برق.
انتقال و تغيير حقابه اراضي زراعي و باغات به ساير اراضي و فعاليتهاي غيركشاورزي.
سوزاندن، قطع و ريشه‌كني و خشك كردن باغات به هر طريق.
مخلوط‌ريزي و شن‌ريزي.
احداث راه‌آهن و فرودگاه.
احداث پارك و فضاي سبز.
پيست‌هاي ورزشي.
استخرهاي ذخيره آب غيركشاورزي.
احداث پاركينگ مسقف و غيرمسقف.
محوطه‌سازي (شامل سنگفرش و آسفالت‌كاري، جدول‌گذاري، سنگ‌ريزي و موارد مشابه).
صنايع تبديلي و تكميلي و غذايي و طرح‌هاي موضوع تبصره 4 فوق‌الذكر.
صنايع دستي.
طرح‌هاي خدمات عمومي.
طـرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي مصوب مجلس شوراي اسلامي (ملي ‌ـ استاني).
تبصره: تشخيص ساير مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز به عهده سازمان امور اراضي كشور بوده و سازمان جهاد كشاورزي استان موظف است در صورت ابهام نظريه سازمان مذكور را استعلام و بر اساس آن عمل نمايد.
2ـ تغيير هريك از فعاليتها و طرح‌هاي موضوع تبصره 4 الحاقي به ماده يك قانون به خارج از مصاديق و ضوابط تبصره مذكور بدون اخذ مجوز از كميسيون تبصره 1 ماده 1 قانون تغيير كاربري غيرمجاز تلقي مي‌گردد.
تبصره:
تغيير فعاليتها و طرح‌هاي موضوع تبصره 4 الحاقي به ماده يك قانون به ساير طرح‌هاي مندرج در تبصره مذكور مستلزم اخذ گواهي لازم از اداره كل محيط زيست استان و موافقت رئيس سازمان جهاد كشاورزي مي‌باشد.
--------------------------------------------------------------
قطع درختان خودش یکنوع تغییر کاربری هست که اگه یکوقت براتون پرونده تشکیل بشه.....

اگر زمین شما خارج از بافت شهری قرار داره و قصد کشاورزی سنتی رو ندارین تنها کاری که قانونیه من ماده قانونیشو میذارم:

تبصره 4 ( الحاقي ) : احداث گلخانه ها ، دامداريها ، مرغداريها ، پرورش ماهي و ساير توليدات كشاورزي و كارگاههاي صنايع تكميلي و غذايي درروستاها بهينه كردن توليدات بخش كشاورزي بوده و تغيير كاربري محسوب نمي شود . موارد مذكور از شمول اين ماده مستثني بوده و با رعايت ضوابط زيست محيطي با موافقت سازمان هاي جهاد كشاورزي استانها بلامانع مي باشد.

اگر هم در طرح هادی روستایی باشه میشه استفاده هایی مثل تالار عروسی و رستوران سنتی و باغچه...
البته به شرطی که موقعیتش باشه
من زمین و موقعیت و کاربریشو نمیدونم و در حدی که اطلاعات دادین پاسخ دادم.