PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد ریکاوری درایو کمک فوری

madar64
18-09-2014, 20:28
سلام.ببخشید من یه تبلت مایکروسافت سورفیس پرو 2 گرفتم با ویندوز 8.1،الان از ویندوزش یه ریکاوری درایو روی یه فلش ایجاد کردم و حالا دوتا سوال دارم:
1- فولدر RefreshImage با حجم 5گیگ و فرمت wim رو پاک کنم؟
2- اون چیزایی که روی فلش کپی شدن(ریکاوری درایو) رو میتونم روی هارد یه کامپیوتر دیگه کپی کنم تا در مواقع لازم ازش استفاده کنم و حافظه فلش آزاد بشه؟

HOJ-JAT
18-09-2014, 21:29
دوست عزیز نگران ریکاوری نباشد در این گونه لپتاپها ریکاوری روی یک درایو جدا و کاملا امن هست
درضمن پیشنهاد میکنم چیزی را پاک نکنید !!

madar64
18-09-2014, 21:48
والا فقط یه درایو داره اونم درایو سی هستش،که اونم چیزی به اسم ریکاوری توش نیست.

vissoto
19-09-2014, 08:19
دوست عزیز نگران ریکاوری نباشد در این گونه لپتاپها ریکاوری روی یک درایو جدا و کاملا امن هست
درضمن پیشنهاد میکنم چیزی را پاک نکنید !!

سلام

چگونه با استفاده از درایو ریکاوری ؛ در صورت نیاز ویندوز را به حالت قبل برگردانیم؟

(اگر ویندوز 8.1 دیگر بوت نشود و یا بخواهیم به حالت اول برگردانیم ) آیا در لپ تاپ های متفاوت روش ریکاوری فرق می کند؟

ممنون

HOJ-JAT
19-09-2014, 10:43
سلام

چگونه با استفاده از درایو ریکاوری ؛ در صورت نیاز ویندوز را به حالت قبل برگردانیم؟

(اگر ویندوز 8.1 دیگر بوت نشود و یا بخواهیم به حالت اول برگردانیم ) آیا در لپ تاپ های متفاوت روش ریکاوری فرق می کند؟

ممنون
سلام ویندوز ۸ طوری ساخته شده که وقتئ به این حالت رسید بطور اتوماتیک منو بوت برای موارد اصطراری بالا میاد و شما کافی است گزینه برگرداندن ب روز اول را انتخاب کنید
البته اگر دیگر کلا ‍پارنیشن ویندوز پاک شود بستگی ب مدل لپتاپ دارد که ایا راهی اندیشه هست یا خیر
کلا بخاطر همین مشکلات هست که توصیه نمیشود ویندوز اورجینال بخرید

HOJ-JAT
19-09-2014, 10:44
والا فقط یه درایو داره اونم درایو سی هستش،که اونم چیزی به اسم ریکاوری توش نیست.
درایو ریکاوری قابل دیدن نیست یک پارتیشن مخفی هست

madar64
19-09-2014, 10:53
خب یعنی من الان این فولدر RefresfImage که خودم برای ایجاد پارتیشن ریکاوری درست کردم رو پاک کنم؟چون نسبت به هارد تبلتم که 128 گیگه،این 5گیگ این فولدر تقریبا فضای زیادی گرفته.
و اینکه چون فقط یه درایو داره،اگه توی disk managment درایو دیگه هم اضافه کنم مشکلی برا ویندوز پیش نمیاد؟
ببخشید سوالام زیاد شد،لطفا کمکم کنید.مرسی

HOJ-JAT
19-09-2014, 13:13
اگه چیزی مهمی هنوز روی تبلت نریختی یک بار فکتوری ریست کن تا برگرده ب حالت اول و هر چیز اضافی پاک بشه
خیر مشکلی برا ویندوز پیش نمیاد فقط دقرکنید که حجم داریو ویندوز خیلی کم نشود

madar64
19-09-2014, 13:21
مرسی.ببخشید الان این ریکاوری که از ویندوز روی فلش ایجاد کردم رو کپی کنم توی هارد کامپیوترم بعدا قابل استفادست،یعنی همین کپی کردن معمولی کافیه؟ و اگه بخام روی دی وی دی رایتش کنم چطوری رایت کنم؟از طریق همون send to dvd Rw drive خود ویندوز؟این هم عکس محتویات فولدر ریکاوریه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HOJ-JAT
19-09-2014, 16:56
از نظز بنده قابل استفاده نیس!
تا ببینیم نظر دوستان چی باشه

madar64
19-09-2014, 19:01
اخه چرا؟دلیلشو هم میگفتین.من اینو طبق اموزشها و از طریق creat recovery drive خود ویندوز درستش کردم

HOJ-JAT
19-09-2014, 20:30
من واقعا منظور شما رو نمیدونم
اگه میخوای ویندوز اورجینالت تحت هیچ شرایطی ب خطر نیافته و پاک نشه اصلا نگران نباش چون خود شرکتها معمولا ی ریکاوری درایو مخفی درست میکنن و این داریو غیر قابل دسترس هست
تازه اگر هم پشت دستگاهتان شماره سریال ویندوز هست که دیگه نیازی ب ریکاوری هم نداری هر ویندوزی که نصب کنی با وارد کردن ان شماره فعال میشود
من خودم ویوو بوک ایسوس داشتم همین جوری بود ی بار بد جور خراب شد اما درایو ریکاوری ب راحتی ب کار امد و مشکل حل شد
لینک اون اموزش را بزار تا ببینیم مشکل از کجاست ؟
تازه با نرم افزار اکرونیس هم میتونید بکاپ بگیری

madar64
19-09-2014, 21:46
مرسی.والا این لینک اموزشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

madar64
19-09-2014, 21:56
و اینم عکس ایمیجی که توی درایو c درست کردم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HOJ-JAT
19-09-2014, 22:18
دوست عزیز این اموزش ها بیشتر برای سیستم های هست که خودمان ویندوز روش نصب میکنیم
معمولا لپتاپ های داری ویندوز اورجینال ریکاوری داری درایو هستند
ولی حالا چون شما میخوای خیالت تخت باشه طبق همون اموزش اقدام کن و کپی کن روی دیسک یا هارد اکسترنال

madar64
19-09-2014, 22:28
شرمندم بخدا ولی دوتا سوال دیگه هم دارم خیلی خیلی ممنون میشم بازهم راهنمایی کنید:
اومدم فلش رو به تبلت وصل کردم و یه صدایی مثل صدای برفکی شدن تلویزیونای قدیمی از تبلت دراومد،این چی میتونه باشه! فلش رو قبلش هم فرمت کرده بودم.
و اینکه وقتی میخام پارتیشن ریکاوری که توی درایو c ساختم با فرمت wim و حجم 5 گیگ رو توی یه فلش با ظرفیت 16گیگ کپی کنم همچین پیغامی میاد و کپی نمیشه!

HOJ-JAT
19-09-2014, 22:40
در مورد صدا که ممکنه صدای وصل کردن یو اس بی باشه که عادی هست
در مورد پیغام دوم هم میگه فایل سیستم برای کپی کردن زیادی بزرگه!!! والا من همیچن چیزی تاحال ندیدم!!!
ولی خوب چرا از همون روش اموزش نمیریزی تو فلش ؟؟؟
اگه کپی نشد rar کن بریز ببین میشه
یا iso کن