PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید هوشمندانه گوشی هوشمند تا 1400 تومن

keihanmirzaei
13-09-2014, 16:38
سلام به بچه های دوست داشتنی پی سی ورد:n16:
دوستان من خدمتم تموم شده میخوام یه گوشی بخرم :n02:

اولا بگم که خوره نرم افزار و کامپیوتر و انگولک کردن و اینترنت و این چیزام خلاصه
یه گوشی میخوام بگیرم تا 1400
طی تحقیقاتی که داشتم به دو گزینه LG_G2 و Samsung Galaxy S4 رسیدم
حالا از دوستان عزیز و متخصص سوال دارم ؟!
1-که از بین این دو مدل بالا کدوم رو پیشنهاد میدین و چرا ؟!
2-مدل دیگه ای تو مایه گوشیای بالا مدنظرتون هست که پیشنهاد بدین؟!

پیشاپیش از کمکتون مچکرم :n11:

ulsss
13-09-2014, 18:35
هر دو بهترین هستن.من خودم اگه میخواستم بخرم گزینه هام فقط همین دوتا بود.
خیلی فرق نمیکنه .

GOLDFINCH
13-09-2014, 19:31
در این رنج، LG G2، بهترین انتخاب است.

بین S4 و G2، بدلیل کیفیت ساخت پایین و همچنین مشکل بسیار مرسوم خرابی باطری،
داغ کردن بیش از حد، دوربین و سخت افزار کمی پایین تر، مدل G2 بهترین انتخاب است.

توجه داشته باشید،
بعد از عرضه Z3 به بازار، ممکنه قیمت Z2، به شدت افت کنه. پیشنهاد می کنم تا آبان ماه
صبر کنید و کمی افزایش بودجه داشته باشید. اگه بتونید تا اون زمان صبر کنید و Z2 بخرید،
فوق العاده خواهد شد.

اگر هم به هر دلیلی می خواین الان گوشی بخرید، LG G2، بهترین انتخاب خواهد بود. دوربین،
سخت افزار فوق العاده و نمایشگر مناسب، از ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد.

توجه داشته باشید که اینترفیس بی بدیل G3، نیر برای این مدل منتشر شده است. شما
که اهل کار زیاد با گوشی خود هستید، بدون شک، بهترین همراه و همیار شما خواهد بود.

keihanmirzaei
13-09-2014, 21:11
این مشکلا واسه s4 ه ؟

GOLDFINCH
13-09-2014, 23:48
این مشکلا واسه s4 ه ؟

مشکل باطری، سخت افزار کمتر، داغ کردن و کیفیت ساخت متوسط؟
بله برای S4ـه...

G2، جز نبود شیار کارت حافظه، مشکل دیگه ای نداره که با خرید مدل 32 گیگ، این مشکل هم برطرف میشه.

keihanmirzaei
14-09-2014, 01:04
مرسی,تو اینترنت کجا قیمت بگیرم ؟
راستی این قیمتای تو اینترنت با بازار یکیه ؟!

GOLDFINCH
14-09-2014, 12:30
مرسی,تو اینترنت کجا قیمت بگیرم ؟
راستی این قیمتای تو اینترنت با بازار یکیه ؟!

دیجیکالا سایت بی نظیریه...
قیمتش کمی از بازار بالاتره. (حدود 30 تومن)
می تونید سفارش بدین و براتون بیارن. به کل ایران پست می کنه.

mojtabaivi
14-09-2014, 13:55
بدون شک G2 بهترین گوشی در رده ی خودشه و مشکلی جز عدم وجود شیار کارت حافظه نداره

keihanmirzaei
14-09-2014, 18:47
فردا میرم جی 2 رو میخرم
فقط میگفتن بعضیاشون یه خطوطی رو صفحه نمایشش مشخصه,از کجا کاملا مطمئن شم اون گوشی که من میخوام بگیرم اون خطوط رو داره یا نه,چطور تستش کنم
در مورد خرید حضوری چه نکاتی دارین؟مثلا چیا باید تو کارتن باشه,گارانتی داره یا نه ؟ بدون گارانتی بخرم یا با گارانتی؟
گوشی پلمپ از فروشنده بخوام ؟ کلا هر نکته ی مفیدی مد نظرتون هست ممنون میشم بگید

sh68_sari
14-09-2014, 19:02
الان بر چه اساس و ایرادی Z1 رو تو گرینه ها نیاوردین؟؟؟

sub▬zero
14-09-2014, 20:21
از من میشنوی کلن دور سامسونگ خط بکش.تا حالا میدونستی که معنی galaxi چیه؟هنگ:n02:

keihanmirzaei
14-09-2014, 21:10
الان بر چه اساس و ایرادی Z1 رو تو گرینه ها نیاوردین؟؟؟

گوشی های سونی معمولا هنگ زیاد و مشکلای عجیب غریب زیاد دارن
البته شاید این گوشی نداشته باشه ولی کلا از سونی خوشم نمیاد,الان دوستان میان دلیل میارن :دی
این مقایسه رو هم ی نگاهی بندارین
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

GOLDFINCH
14-09-2014, 22:52
گوشی های سونی معمولا هنگ زیاد و مشکلای عجیب غریب زیاد دارن
البته شاید این گوشی نداشته باشه ولی کلا از سونی خوشم نمیاد,الان دوستان میان دلیل میارن
این مقایسه رو هم ی نگاهی بندارین
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توجه داشته باشید که گوشی های سونی، به دلیل رابط کاربری متوسط و کمبود برنامه های کاربردی و فابریک از لیست ها
خط می خورن و هیچ مشکل خاصی ندارن. لازم به ذکر است از مدل Z1 به بعد، مشکل صفحه نمایش و زاویه دید هم کاملاً
برطرف شده است.
اما مدل Z1، فقط به دلیل کیفیت صفحه نمایش و رابط کاربری متوسط نسبت به رنج خود، بهتره نادیده گرفته بشود.

فردا میرم جی 2 رو میخرم
فقط میگفتن بعضیاشون یه خطوطی رو صفحه نمایشش مشخصه,از کجا کاملا مطمئن شم اون گوشی که من میخوام بگیرم اون
خطوط رو داره یا نه,چطور تستش کنم
در مورد خرید حضوری چه نکاتی دارین؟مثلا چیا باید تو کارتن باشه,گارانتی داره یا نه ؟ بدون گارانتی بخرم یا با گارانتی؟
گوشی پلمپ از فروشنده بخوام ؟ کلا هر نکته ی مفیدی مد نظرتون هست ممنون میشم بگید

حتماً با گارانتی بخرید.
قبل از خرید و پرداخت پول، حتماً تقاضای تست گوشی رو از فروشنده داشته باشید. بعد از روشن کردن گوشی و جواب دادن به
سوالات، اون رو در یک محل تاریک قرار بدین. دقت کنید که هیچ مشکلی اعم از نشر نور، نقوص در پیکسل ها، پیکسل مُردگی،
حباب در لنز دوربین، زدگی در بدنه، مشکل نرم افزاری و ... نداشته باشه. در صورتی که بعد خرید، متوجه ایراد های مذکور شدین،
با بردن اون به گارانتی، مشکل برطرف خواهد شد.

حتماً دقت کنید اگر فروشنده گفت: ( حتماً باید یک سری نرم افزار نصب کنم تا فعال بشه) یا (سیم کارتتون رو باید فعال سازی
کنم) یا (باید رام رسمی نصب کنم و گرنه گوشی بعد یک مدت خراب میشه) یا (باید کارت گوگل پلی بخرید تا آپدیت بشه) یا (اگه
فلان کار رو نکنم، فلان چیز از کار می افته) یا.... شک نکنید که اظهارات کذب و غلطی داره. هیچ کاری جز خرید گوشی انجام ندین
حتی نصب نرم افزار... در آینده اگه به نرم افزار و بازی نیاز پیدا کردین، با خرید مجموعه نرم افزار و بازی های اندروید از شرکت هایی
مثل "گردوو"، " دریا سافت"، "نوین پندار" می تونید کارتون رو راه بندازین.
اگه تهران تشریف دارین، می تونید با رفتن به بازار موبایل و علاالدین، مقایسه ای بین گوشی ها داشته باشید و بهتره گوشیتون رو
از همانجا بخرید.
دوباره یاد آوری می کنم حتماً با گارانتی بخرید و توجه داشته باشید که هیچ نوع فعال سازی و نصب نرم افزاری توسط
فروشنده انجام نشود و هیج پولی جز پول گوشی، به فروشنده ندین!

keihanmirzaei
14-09-2014, 23:01
توجه داشته باشید که گوشی های سونی، به دلیل رابط کاربری متوسط و کمبود برنامه های کاربردی و فابریک از لیست ها
خط می خورن و هیچ مشکل خاصی ندارن. لازم به ذکر است از مدل Z1 به بعد، مشکل صفحه نمایش و زاویه دید هم کاملاً
برطرف شده است.
اما مدل Z1، فقط به دلیل کیفیت صفحه نمایش و رابط کاربری متوسط نسبت به رنج خود، بهتره نادیده گرفته بشود.

حتماً با گارانتی بخرید.
قبل از خرید و پرداخت پول، حتماً تقاضای تست گوشی رو از فروشنده داشته باشید. بعد از روشن کردن گوشی و جواب دادن به
سوالات، اون رو در یک محل تاریک قرار بدین. دقت کنید که هیچ مشکلی اعم از نشر نور، نقوص در پیکسل ها، پیکسل مُردگی،
حباب در لنز دوربین، زدگی در بدنه، مشکل نرم افزاری و ... نداشته باشه. در صورتی که بعد خرید، متوجه ایراد های مذکور شدین،
با بردن اون به گارانتی، مشکل برطرف خواهد شد.

حتماً دقت کنید اگر فروشنده گفت: ( حتماً باید یک سری نرم افزار نصب کنم تا فعال بشه) یا (سیم کارتتون رو باید فعال سازی
کنم) یا (باید رام رسمی نصب کنم و گرنه گوشی بعد یک مدت خراب میشه) یا (باید کارت گوگل پلی بخرید تا آپدیت بشه) یا (اگه
فلان کار رو نکنم، فلان چیز از کار می افته) یا.... شک نکنید که اظهارات کذب و غلطی داره. هیچ کاری جز خرید گوشی انجام ندین
حتی نصب نرم افزار... در آینده اگه به نرم افزار و بازی نیاز پیدا کردین، با خرید مجموعه نرم افزار و بازی های اندروید از شرکت هایی
مثل "گردوو"، " دریا سافت"، "نوین پندار" می تونید کارتون رو راه بندازین.
اگه تهران تشریف دارین، می تونید با رفتن به بازار موبایل و علاالدین، مقایسه ای بین گوشی ها داشته باشید و بهتره گوشیتون رو
از همانجا بخرید.
دوباره یاد آوری می کنم حتماً با گارانتی بخرید و توجه داشته باشید که هیچ نوع فعال سازی و نصب نرم افزاری توسط
فروشنده انجام نشود و هیج پولی جز پول گوشی، به فروشنده ندین!

ممنون از پاسخ کامل
یه سوال دیگه دارم,واسش جانبی چی بخرم ؟ محافظ صفحه میخواد ؟ محافظ خود گوشی چطور ؟
قیمتاش چطوریه ؟ کدوم جنسش بهتره ؟

ulsss
15-09-2014, 02:48
من هیچ کدوم از این ایراد ها زا به اس4 قبول نداروم ولی جی2 بهتره.

keihanmirzaei
15-09-2014, 06:14

البته میتونید قبول نداشته باشین دوست عزیز:n01:

GOLDFINCH
15-09-2014, 11:37

سخت افزار و دوربین پایینتر، با دیدن بنچمارک ها و مقایسه ها، کاملاً ملموسه.
مشکل داغ شدن بیش از حد و کیفیت ساخت پایین، با 5 دقیقه کار با اون، کاملاً مشخص میشه!!

ممنون از پاسخ کامل
یه سوال دیگه دارم,واسش جانبی چی بخرم ؟ محافظ صفحه میخواد ؟ محافظ خود گوشی چطور ؟
قیمتاش چطوریه ؟ کدوم جنسش بهتره ؟

محافظ صفحه، حتماً بخرید، با نصب، باید بشه حدود 20 تومان و توجـه داشتـه باشید که جنــس محافظ صــفحه
نمایش، مات و ضد بازتاب، نباشه. چون کیفیت صفحه نمایش رو به شـدت پاییـن میـاره و شــما رو مجبـور به کنـدن
اون می کنه مخصوصاً اگر نکته بین باشید!

کیف یا قاب ژله ای رو من به شخصه توصیه نمی کنم. چون افرادی رو دیدم که خریدن و بعد یک هفـته، خسـته شـدن
و اون رو کنار گذاشته. بعلـاوه، قاب های ژله ای پلاستیـکی، هر چقدر هم که خـوب ازش محافظت بشه، بعـد یه مدت
به شدت کثیف میشه و باید با روش هایی خاص اونا رو تمیز کنید. به هرحال خرید کیف، بستگی به سلیقه شـما داره
و از 40 تومان شروع میشه. البته ممکنه با قیمت 20 تومان هم چیزی پیدا کنید!

ulsss
15-09-2014, 18:22
سخت افزار و دوربین پایینتر، با دیدن بنچمارک ها و مقایسه ها، کاملاً ملموسه.
مشکل داغ شدن بیش از حد و کیفیت ساخت پایین، با 5 دقیقه کار با اون، کاملاً مشخص میشه!!
در مورد سخت افزار باید بگم که s4 با پردازنده s800 هم موجود است به نام i9506
در مورد دوربین هم باید بگم که اندازه سنسور دوربین اس4 بزرگتر از جی2 است که اگه اطالاعاتی در مورد عکاسی حرفهایی داشته باشید معنیش را میفهمید. ولی چون دوربین جی2 لرزشگیر دارد بعضی فکر میکنن بهتر از اس4 است. در ضمن الگوریتم عکاسی اس4 خیلی بهتر از جی2 است.
مشکل داغ شدن هم در تمام گوشیها وجود دارد حتی جی2
در مورد کیفیت ساخت هم وقتی بعد از یکی دوسال باطری جی2 خراب شد و مجبور شدید از طریق حرارت دادن قاب پشتش درب ان را بازکنید و باطری را عوض کنید اون موقع معنی کیفیت ساخت را میفهمیم.

keihanmirzaei
16-09-2014, 09:01
بچه ها بالاخره این G2 رو خریدم
خیلی باهاش حال کردم,مشکل خاصی فعلا توش ندیدم,صداش فقط احساس میکنم یخورده کمه
ولی در کل تا به الان که کلی باهاش حال کردم ازش راضیم
یکی از خوبیهاش اینه باتریش لیتیوم پلیمره,این باتریا دیگه نمیخواد بذاری کامل خالی شه بعد بزنی شارژ

sh68_sari
18-09-2014, 15:23
برطرف شده است.

الان برتری g2 نسبت به z1 تو چیه که اینقد اینجا تو این سایت تبلیغ میشه؟؟؟
در صورتی g2 کارت حافظه نمیخوره که خودش کلی ایراده، ضد آب نبودنش که سونی هست
قدرت سخت افزاری هم تقریبا هردو برابر
شما فقط به رابط کاربری اشاره میکنین؟؟
حالا کیفیت ساخت سونی نسبت به ال جی رو بذاریم کنار!

GOLDFINCH
18-09-2014, 18:40
الان برتری g2 نسبت به z1 تو چیه که اینقد اینجا تو این سایت تبلیغ میشه؟؟؟
در صورتی g2 کارت حافظه نمیخوره که خودش کلی ایراده، ضد آب نبودنش که سونی هست
قدرت سخت افزاری هم تقریبا هردو برابر
شما فقط به رابط کاربری اشاره میکنین؟؟
حالا کیفیت ساخت سونی نسبت به ال جی رو بذاریم کنار!

کیفیت صفحه نمایش، رابط کاربری، کیفیت دوربین، عملکرد باطری، پشتیبانی و ساپورت و... همگی
یک سر و گردن از مدل Z1 بالا تر هستند!!

sh68_sari
18-09-2014, 23:35
کیفیت صفحه نمایش، رابط کاربری، کیفیت دوربین، عملکرد باطری، پشتیبانی و ساپورت و... همگی
یک سر و گردن از مدل Z1 بالا تر هستند!!

کیفیت صفحه نمایش تا چه حد؟؟!! کیفیت دوربین هم کسی که حرفه ای باشه تنظیمات دستی انجام بده z1 کیفیت خوبی داره، منبع مقایسه کیفیت دوربینتونو بدین!!!
پشتیبانی سونی ضعیفه؟ آپدیت ها که میاد دیگه چه پشتیبانی برتری داره ال جی؟؟
الان اینا شد برتری g2 ضعف z1 تا حدی که اسم z1 رو تو این سایت نمیارن!!! اونوقت ضعف G2 رو نگفتین ببینیم ضعف کدوم 2تا اساسیه!

sh68_sari
18-09-2014, 23:40
اینم بگم زیاد تو کار موبایل نیستم، ولی آدمی هم نیستم که بدون دلیل منطقی تعریف از چیزیو قبول کنم حتی از آدم اهل فنش!

shayan0o21
19-09-2014, 00:01
Sony Xperia T2 Ultra

پیشنهاد من هست ! :n12:

h!tman
19-09-2014, 00:15
کیفیت صفحه نمایش تا چه حد؟؟!! کیفیت دوربین هم کسی که حرفه ای باشه تنظیمات دستی انجام بده z1 کیفیت خوبی داره، منبع مقایسه کیفیت دوربینتونو بدین!!!
الان اینا شد برتری g2 ضعف z1 تا حدی که اسم z1 رو تو این سایت نمیارن!!! اونوقت ضعف G2 رو نگفتین ببینیم ضعف کدوم 2تا اساسیه!

دوست عزیز.
زد1 تقریبا جز اسلات مموری هیچ برتری نسبت به جی 2 نداره!
کیفیت صفحه نمایش تا خیلی حد! پنل های سونی بعد از زد2 به سال پیش پرچمدارا رسیدن تازه
تنظیمات دستی هم ربطی نداره، سونی فقط مگاپیکسل برده بالا نه کیفیت!
آپدیت ها میاد! ولی خیلی دیر. در ضمن سونی هر 6ماه یک بار پرچمدار معرفی میکنه و گوشی خیلی افت قیمت داره، خیلی هم سریع از دور خارج میشه
ضعف جی 2 صدای متوسطشه و عدم وجود اسلات مموریه که اگر 32 گیگ تهیه بشه مشکلی ایجاد نمیشه

به طور کلی مزایای جی 2 بر زد 1 :
-دوربین بهتر، هم از نظر کیفیت هم داشت OIS
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
-باتری خیلی بهتر !
-رابط کاربری بهتر

-وزن و ارگانومی بهتر ( 170Vs143 )

-صفحه نمایش بهتر و بزرگتر در عین حال ابعاد کوچتر! همچنین زاویه دید و شارپنس بیشتر صفحه نمایش

مزایای زد1 بر جی 2:
-ضد آب بودن
-اسلات مموری

sh68_sari
19-09-2014, 11:20
لعنتی هر کار میکنم با نداشتن کارت حافظه کنار بیام نمیشه!! 24 گیگ (32) برای گوشی هوشمند کم نیست؟

GOLDFINCH
19-09-2014, 12:28

دوست عزیز!

کیفیت مدل Z1 رو با میان رده ها شاید قابل مقایسه باشه!
اگه با هر دو گوشی کار کرده باشید، متوجه کیفیت دوربین پایین مدل Z1 خواهید بود.
توجه داشته باشید کیفیت با ابعاد، خیلی تفاوت دارد!! 20.7 مگاپیکسلی که در مقابل 8 مگاپیکسل S3، ضعف هایی نشان داده است!
مخصوصاً در شب!

اگه فقط تیتر سایت های مدعی رو نگاه کرده باشید، متوجه می شوید که ال جی، اینترفیس مدل G3 رو برای G2، عرضه کرده.
البته سونی رابط کاربری خاصی نداره که بخواد برای Z1 عرضه کنه!

اگه با هر دو مدل کار کرده باشید، متوجه عرایض بنده خواهید شد!!

keihanmirzaei
20-09-2014, 14:19
بنده که جی 2 خریدم واقعا ازش راضیم
بررسی هایی که انجام دادم کاملا تخصصی بوده
هیچ تعصبی هم روی برند ندارم
قصدم شفاف سازیه واسه کسایی که قصد خرید گوشی دارن و گول نام رو میخورن
و اما در مورد جی 2
کیفیت دوربین و صفحه نمایش فوق العادست
از نظر سخت افزاری واقعا قدرتمنده نسبت به گوشی های هم رده
اسلات مموری نداره که بنده با 32 گیگش مشکلی ندارم,یادتون نره گوشی هوشمند میخرید نه هارد دیسک !
مشکلش صدای متوسطشه,ضدآب نبودن که البته مشکل نیست,یه برتری Z1 ه
اما از همش بهتر باتری فوقالعادشه ,خیلی خوبه باتریش با وجود این صفحه نمایش و این سخت افزار
و یه برتری دیگش اینه که باتریش لیتیوم پلیمره که یه برتری هایی نسبت به باتریهای لیتیوم یون(مثل Z1 و اکثر گوشیا) داره,مثلا اینکه نیاز نیست بذارین باتری فول شه یا کامل خالی شه
هروقت خواستین بزنید شارژ و هروقت خواستین دربیارین,هیچ صدمه ای به باتری نمیزنه