PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت کیفیت فیلم دیجیتال با فیلمهای سینمایی

Hunter Man
13-09-2014, 11:30
سلام دوستان

مدتیه دارم با دوربین canon 7d فیلم برداری میکنم اما یک مشکل اساسی دارم اونم اینه که من هر فیلمی که میگیرم صد در صد مشخصه با دوربین دیجیتال فیلم برداری شده . منظورم اینه که شما مثلاً به فیلم هایی که خودتون با دوربین دیجیتال میگیرید نگاه کنید حتی فیلمهای داخل عروسی ها که با دوربین حرفه ای میگرن مشخصه که تصویر دیجیتاله ! ولی وقتی شما یه فیلم نگاه میکنید مثلاً همین فیلم جدایی نادر از سیمین یا فیلم های خوب ایرانی دیگه یا فیلم های خوب خارجی ا! شما موقع دیدن این فیلم ها اون احساس دیجیتال بودن تصویر بهتون دست نمیده و تصاویر واقعاً متاوفت از تصاویر دیجیتاله ! میخواستم ببینم این یه تکنیک نرم افزاریه یا نه !

مرسی

sansa
14-09-2014, 08:53
سلام

منم قبلا خیلی به این موضوع علاقه مند بودم .

فرقشون اینه که برای فیلم برداری از لنز های سینمایی استفاده میشه . که عمق تصویر رو زیاد میکنه . و این احساس دیجیتال بودن دست . میده .

اما لنز مخصوص هم گرونه و میتونی تو اینترنت سرچ کنی پیدا کنی .

لنز خود دوربین قادر به تصویر برداری دیجیتال نیست .

Переклад не
26-10-2014, 13:44
ببنید شما وقتی برای خودتون از مجالس یا رویدادی فیلم میگیرید هیچ تغییری در محیطتون انجام نمیدید و رویداد ها همگی در دست محیط هست .یه لحظه مثلا نور محیطتتون زرده و تو لحظه ی دیگری رنگ دیگری هست و دست خودتون نیست.اما تو فیلمهای سینمایی مثله جدایی ، چون موضوع برداشت سکانس هست و یه هدف از قبل تعیین شده رو دنبال میکنه ، محیط کاملا ویرایش میشه با انواع نورپردازی ها و فیلتر ها و همه ی این موارد به اضافه ی لنز مناسب برای دوربین مورد استفاده
فرقش اینه

bestmovie
26-10-2014, 14:21
جدا بحث دوربین که خیلی گسترده هست و هر کارگردان بر اساس فیلمی که میخواد بسازه دوربین انتخاب میکنه تو سینما این چیزی که شما در موردش صحبت میکنی کار تدوین هست و بعد از تدوین فیلم به این صورت در میاد ولی اگه همین فیلم های سینمایی هم شما نسخه دیجیتال قبل از تدوین رو ببینید یه چیزی مثل همین دوربین های دیجیتال خودمونه تدوین تو سینما خیلی مهمه اصلا بعضی فیلم ها رو تدوین فیلم کرده و بهشون اعتبار داده