PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی در مورد استفاده از WiFi و LAN بصورت همزمان با کمک برنامه Windows Virtual PC

placebo111
12-09-2014, 18:54
با سلام خدمت همه دوستان.

من 2 اشتراک اینترنت همزمان روی دو خط مختلف تلفن دارم. برنامه Windows Virtual PC و Windows XP Mode رو روی کامپیوترم نصب کردم. هدفم اینه که بتونم هر موقعی که دلم خواست روی XP mode از کانکشن LAN استفاده کنم و همزمان روی ویندوز 7 خودم از کانکشن WiFi اینترنت داشته باشم. در حال حاضر حالت عکس این موضوع رو میتونم انجام بدم. یعنی وقتی کانکشن LAN فعال هست همزمان به شبکه WiFi هم کانکت میشم و توی تنظیمات XP mode بهش میگم که فقط از کارت وایرلسم استفاده کنه. به این صورت ویندوز 7 بصورت اتوماتیک به خاطر قدرت بیشتر کانکشن LAN اون رو به عنوان کانکشن اصلی استفاده میکنه ولی در XP mode از کانکشن WiFi استفاده میشه. ولی چیزی که من میخوام بر عکس این هست به این معنی که ویندوز 7 از کانکشن WiFi استفاده کنه ولی در XP mode از کانکشن LAN استفاده بشه البته به صورتی که برگشت پذیر باشه یعنی بتونم این موضوع رو تغییر بدم هر وقت خواستم. آیا راهی برای انجام این کار هست؟

placebo111
13-09-2014, 10:22
با سلام مجدد.

دوستان خوشبختانه خودم راه حلش رو پیدا کردم و اینجا یه توضیح خیلی ساده میدم برای دوستانی که ممکنه بعدا نیاز پیدا کنند.

همونطور که میدونیم ویندوز برای انتخاب یکی از کانکشن های WiFi و LAN که به طور همزمان بهشون کانکت شدیم از معیاری به اسم Metric استفاده میکنه. این Metric با توجه به کیفیت اتصال (مثلا ویژگی هایی مثل Ping و پهنای باند کانکشن و ... ) بصورت پیشفرض خود به خود برای هر کانکشن تعریف میشه و در نهایت اون کانکشنی که Metric پایین تری داره (کانکشن با کیفیت تر) برای استفاده از اینترنت انتخاب میشه. معمولا وقتی به صورت اتوماتیک این برآورد انجام میشه کانکشن LAN مقدار پایین تری برای Metric بدست میاد چرا که معمولا معیار هایی که اشاره شد در مورد اتصال LAN بهتره.

حالا کاری که ما باید برای اینکه ویندوز متقاعد بشه که کانکشن WiFi رو به حای LAN انتخاب کنه اینه که این مقدار Metric رو خودمون دستی تعیین کنیم، یعنی به ویندوز اینطوری بفهمونیم که کیفیت اتصال WiFi ما از اتصال LAN بهتره. برای این کار با اختصاص مقدار پایین تری به کانکشن WiFi نسبت به LAN ویندوز رو مجبور کنیم که وقتی هر دو کانکشن همزمان برقرار هست، اولویتش کانکشن WiFi باشه.

برای انجام این کار هم به ترتیب زیر عمل میکنیم:

از قسمت Network and sharing center به Change adapter settings میریم و اوجا روی کانکشن LAN راست کلیک میکنیم و بعد Properties و بعد از اون روی Internet Protocol Version 4 کلیک میکنیم. در اینجا دوباره به قسمت Properties میریم و بعد به Advanced. از اونجا اول تیک Automatic Metric رو برمیداریم و بعد برای Interface Metric یه عدد (مثلا 20) تعریف میکنیم و در نهایت منوی مربوطه رو OK میکنیم. حالا دوباره باید همه این کار ها رو برای کانکشن WiFi هم انجام بدیم با این تفاوت که این دفعه Interface Metric رو مقدار کوچکتری، مثلا عدد 10 تعریف میکنیم.

با این روش ویندوز 7 وقتی که هم کانکشن LAN و هم WiFi با هم برقرار هستند، WiFi رو به LAN ترجیح میده و بعدش به راحتی میتونید با استفاده از منوی Settings در XP mode و از قسمت Networking تعریف کنید که برای اتصال به اینترنت فقط از کارت شبکه استفاده کنه (اسم کارت شبکه رو از منوی Drop down انتخاب میکنیم) و به این ترتیب در XP Mode فقط از اینترنتی که به کابل LAN وصل هست استفاده خواهد شد.

shayan0o21
13-09-2014, 11:20
بــرنامه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هم خوبــ اســت :n12:

placebo111
14-09-2014, 14:23
بــرنامه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هم خوبــ اســت :n12:

ممنون! برنامه بسیار مفیدی بود.