PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیمات .....!!؟؟

geff
12-09-2014, 00:33
سلام
درباره این مادربردی که خریدم در رابطه با تنظیماتش چندتا سوال داشتم..!!
در عکس اول اگر مشاهده کنید ، که با سبز مشخص کردم..سمت چپ X.M.P هست که وقتی disable باشه ..Ai ovelclock tuner میره رو حالت auto...
اما در عکس دوم روی enable-profile 1 بود که جلوی X.M.P وقتی enable باشه ،میزنه ddr3 1600 که مشاهده میکنید... و Ai ovelclock tuner هم میره رو حالت XMP

حالا نمیدونم کدومش درسته...اورکلاک که نمیخوام بکنم...ممنونم میشم راهنمایی کنید...

سوال دیگه هم راجع به عکس اول هست که وسط intel rapid storage زده ..نمیدونم چیه؟! باید off باشه یا on??!!

سوال اخر هم گوشه راست، بالا.... optimal ASUS زده...3تا گزینه داره...asus optimal .normal و یک گزینه دیگه که سبز رنگ میشه،اسمش رو نمیدونم...بهتره رو کدام حالت باشه؟؟؟!

ممنون میشم از راهنماییتون....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

afshin b
12-09-2014, 09:08
باس رم هاتون چنده؟ XMP برای رم های با باس بالاتر از ۱۶۰۰ هست. پس اگر رم ۱۶۰۰ دارید لازم نیست XMP رو فعال کنین.
گزینه ی بعدی هم برای مصرف انرژی هست و بذارید در حالت اولیه باشه که فکر کنم normal هست

EXTREME
12-09-2014, 09:34
سلام
درباره این مادربردی که خریدم در رابطه با تنظیماتش چندتا سوال داشتم..!!
در عکس اول اگر مشاهده کنید ، که با سبز مشخص کردم..سمت چپ X.M.P هست که وقتی disable باشه ..Ai ovelclock tuner میره رو حالت auto...
اما در عکس دوم روی enable-profile 1 بود که جلوی X.M.P وقتی enable باشه ،میزنه ddr3 1600 که مشاهده میکنید... و Ai ovelclock tuner هم میره رو حالت XMP

حالا نمیدونم کدومش درسته...اورکلاک که نمیخوام بکنم...ممنونم میشم راهنمایی کنید...

سوال دیگه هم راجع به عکس اول هست که وسط intel rapid storage زده ..نمیدونم چیه؟! باید off باشه یا on??!!

سوال اخر هم گوشه راست، بالا.... optimal ASUS زده...3تا گزینه داره...asus optimal .normal و یک گزینه دیگه که سبز رنگ میشه،اسمش رو نمیدونم...بهتره رو کدام حالت باشه؟؟؟!

ممنون میشم از راهنماییتون....

گزینه سبزه که power saving است و مشخصه

برای رم ها هم روی xmp بزارید و 1600 ست بشه

برای intel rapid storage بیشتر برای افزایش کارایی هاردها در حالت raid است مثلا یک هارد و یک ssd اگه تک هارد دارید off باشه

geff
12-09-2014, 11:01
ممنونم از راهنماییتون :n16:

geff
12-09-2014, 11:11
باس رم هاتون چنده؟ XMP برای رم های با باس بالاتر از ۱۶۰۰ هست. پس اگر رم ۱۶۰۰ دارید لازم نیست XMP رو فعال کنین.
گزینه ی بعدی هم برای مصرف انرژی هست و بذارید در حالت اولیه باشه که فکر کنم normal هست

بله 1600 هست..xmp دقیقا چه کارایی داره؟؟!
چون روی Ai overclock tuner هم تاثیر میزاره..!

geff
12-09-2014, 11:16
2دوست عزیز که لطف کردین پاسخ دادین...یک مورد گفتن xmp نباشه .رم 1600 به بالا ..
و دوست دیگه گفتین روی xmp باشه

من نمیخوام اورکلاک بشه..xmp بودن ai overclock tuner چه مضراتی داره؟؟ یا اینکه نداره؟:n27:

ali2424
12-09-2014, 12:42

من نمیخوام اورکلاک بشه..xmp بودن ai overclock tuner چه مضراتی داره؟؟ یا اینکه نداره؟:n27:
درود
شما روی همون حالت xmp بزارید مطمئن باشید مشکلی پیش نمیاد

EXTREME
12-09-2014, 14:23

این اورکلاک نیست رمتون در فرکانس خودش کار میکنه

geff
14-09-2014, 10:53
این اورکلاک نیست رمتون در فرکانس خودش کار میکنه

خب چرا Ai overclock از حالت auto میره روی xmp ؟؟

EXTREME
14-09-2014, 12:23
برای اینکه بتونید دستی فرکانس رم رو تغییر بدید حالت اتو باشه روی فرکانس مربوط به کنترلر حافظه محدود میشه که همون 1333 یا 1066 است

geff
15-09-2014, 10:36
برای اینکه بتونید دستی فرکانس رم رو تغییر بدید حالت اتو باشه روی فرکانس مربوط به کنترلر حافظه محدود میشه که همون 1333 یا 1066 است

خیلی ممنونم از وقتی که برای پاسخ گذاشتین :n16: