PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای دختر مهندسی برق بهتره یا صنایع؟

saes74
11-09-2014, 18:41
سلام دوستان
من برق غیر انتفاعی شهاب دانش قم و صنایع آزاد تهران قبول شدم .خوشحال میشم در مورد بازار کار این دو رشته برای دختر و در مورد اینکه کدوم یک از این دانشگاه ها بهترن از نظر اعتبار نظرتون رو بدونم

SIR MAMAD
11-09-2014, 18:56
صنایع آزاد تهران رو برید

Sh-Meteor
11-09-2014, 19:08
سلام

دانشگاه غیر انتفاعی قم از لحاظ سطح علمی جزو خوب هاست ( البته توی غیر انتفاعی ها )
.
.
ولی به گفته ی یکی از دوستام که قم درس میخونه، میگه به هیچ وجه تو قم درس نخونید، مخصوصا شما که دختر هم هستین.
من صنایع آزاد تهران رو پیشنهاد میکنم.

MehranVB
12-09-2014, 10:26
مسلماً برق رشته قوی تری هست، اما نه این برقی که قبول شدید. (که البته خیلیا معتقدن برق از نظر کاری برای دخترها مناسب نیست)
در عوض صنایع تهران جنوب آینده بهتری میتونه داشته باشه و شما برای ارشد میتونید وارد یه دانشگاه سراسری خوب بشید.
از نظر کاری هم صنایع خیلی برای دخترها مناسب هست و کلاً بازار کار خوبی داره.

albertxx
13-09-2014, 21:53
صد در صد و بدون هیچ شکی برق رشته بهتریه و بازار کار بهتر و قوی تری داره (( مخصوصا اگه تا مقاطع ارشد ادامه تحصیل بدید ))

ولی 2 تا نکته هست که کمی داستان رو عوض میکنه

1 - تعداد کم دانشجوهای دختر تو رشته های برق و پراکندگی زیاد در کشور (( به خصوص رشته هایی مثل قدرت که بازار کار بهتری داره ولی تعداد دخترش کمه ))

تو رشته برق شاید کمی اذیت بشید
مخصوصا اگه رشته هایی مثل برق قدرت برید

اول اینکه تعداد دختر ها تو این رشته کمه (( مخصوصا برق قدرت ))
دوما اگه علاقه نداشته باشید و تو دروس عمومی پایه ضعیف باشید خیلی خیلی اذیت میشد
تو 4 سال تحصیلی هم اگه تعداد دخترها تو کلاس ها کم باشه بعد از یه مدت از درس زده میشید

چون به هر حال تو کل سال برای درس خوندن - گرفتن جزوه و کارهای گروهی نیاز به کسی دارید که شاید تو 4 سال 1 نفر هم مشترک تو همه کلاس ها باهاتون نباشه (( به دلیل کمبود دختر ها ))
من خودم سال اول ورود به رشته قدرت یه همکلاسی دختر داشتیم که تنها دختر کلاس بود
این خانوم بعد ترم 1 دیگه ازش خبری نشد (( یا انصراف داد و یا انتقالی گرفت که نمیدونم کدومش))

شاید تو رشته های الکترونیک و مخابرات دختر زیاد باشه ولی درس خوندن تو همچین رشته هایی واقعا سخته و اگه همکلاسی دختر نداشته باشید خیلی اذیت میشید
و رشته هایی هم مثل برق قدرت و زیرشاخه های صنعتی که بازار کار خوبی دارن تعداد دختر ها کمه و شاید هم اصلا تو بعضی دانشگاه ها دختر نباشه

2 - برای درس خوندن تو رشته برق باید دانشگاه خوبی برید

برق رشته قوی ای هست و همانطور که میدونید باید در درس های پایه مثل ریاضی - دیفرانسیل و .... قوی باشید
واحد هایی هم که پاس میکنید باید خیلی وارد بشید تا در طول 4 سال برای کارشناسی و 2 سال ارشد اذیت نشید

به خاطر همین اگه تو دانشگاه های ضعیف و سطح پایین درس بخونید احتمال داره نتونید اونقدرها وارد بشید که بعد ها دچار مشکل میشید (( فقط کافیه 3 تا درسی که ترم 1 تا 3 میخونید مثل ریاضی عمومی - ریاضی مهندسی و حساب دیفرانسیل و انتگرال رو خوب وارد نشید بعدش تا 4 سال آخر کارشناسی زجر میکشید ))

و اگه بخواید تو مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدید در بین کسایی که دانشگاه های بهتر درس خوندن پایینتر قرار میگیرید و شاید اصلا نتونید موفق بشید (( بودن کسایی که این درس ها رو سر سرکی پاس کردن بعدش از ترم 4 تو اکثر دروس تخصصی مشکل پیدا کردن ))

اینکه میگن برق بازار بهتری داره درسته
مثل کارهای نیروگاهی - صنعتی - شرکت های برق صنعتی - کارخانجات و ......
ولی تو همچین شغل هایی کار کردن برای یه دختر سخته و شاید غیر ممکن

موفق باشید

paranoid_android
13-09-2014, 23:24
رشته برق جزو یکی از قوی ترین و کامل ترین رشته های دنیاست. و البته دشوارترین رشته فنی و مهندسی. اگر پایه ریاضی [خیلی] خوبی دارید و می خواید خوب درس بخونید و البته با علاقه فراوان، برق بهترین رشته دنیاست و در غیر اینصورت هر رشته دیگری جز برق!

Alireza SM
14-09-2014, 10:04
صنایع بازار کار مناسبی نداره هر کارخونه ای که تعدیل نیرو انجام میده اول مهندسین صنایع رو اخراج میکنه. بیکار تو این رشته خیلی زیاده حتی ارشد
مهندسی برق قدرت بهترین رشته از نظر بازار کار در بین رشته های مهندسی هست و از نظر من بعد از دندانپزشکی و داروسازی سومین رشته دانشگاهی با بازارکار مناسب هست.
از هر دانشگاهی فارغ التحصیل برق قدرت بشین میتونین وارد شرکت های دولتی و نیمه دولتی و خصوصی بشین. فارغ التحصیل های برق قدرت که بیکار هستن یا تبنل و بی ارزه هستن یا هدفشون کار کردن نیست و برای ارشد دارن درس میخونن یا اینکه به نرم افزارها و ... آشنایی ندارن و قدرت کار کردن رو ندارن.

M0HAMMAD B
14-09-2014, 10:26
بازار کار برق به خوبی صنایع نیست؛ طبق آمار هر سال فرصتای شغلی صنایع از برق بیشترهبویژه واسه خانما فک میکنم صنایع گزینه بهتری باشه

shaden parsa
13-10-2014, 01:15
ببین من ترم ۷ام با اینکه علوم پایه خوندم ولی تجربیاتی از دانشگاه دارم که تقریبا بین خیلی از رشته ها یکسانه ۱. اگه بت اجازه می دن یه ترم جفتشو برو ببین چی می شه ۲. تویه یه رشته ای مثل برق تنها چیزی که می شنوی اینه که چرا می خونی می خوای چه کاره شی (چون کارفرما بین یه دختر و یه پسر دختره رو ور نمی داره مخصوصا وقتی انقدر در اقلیت هستند) و ممکنه استادا و بقیه یه طوری جدیت نگیرن یا اینکه بگیرن ولی بعد یه مدت خودت فکر کنی زیاد جدیت نمی گیرن یا اصلا راست راست برگردن جلویه عالمه آدم بت بگن برو شوهر کن چرا درس می خونی (اینو تو رشته خودم از استادم دیدم که می گم اونم تو دانشگاه دولتی تهران ) ۳.مسیر خیلی خیلی خیلی مهمه ببین کدوم رفتو آمدش راحت تره چون الان داری فکر می کنی ۴ سال بیشتر نیست می ارزه ولی اصلا این طور نیست چون انقدر حجم مطالب تو تمام رشته ها بالاست و انقدر خستگی مسیر زیاده که بچه ها حتی تو تهران هم از خستگی نمی تونن ۵ شنبه و جمعه رو هم درس بخونن و همش می مونه بعد دو هفته به امتحان می بینی جون کندی ولی هیچی نخوندی (من شاگرد اولم که درسم می مونه فکرنکنی نمی خونم باز من تمام شب بیدار می مونم می رسونم به سر جلسه بچه می آن سر جلسه یه کاریش کنن:n20:) ۴. به شدت ثابت شده دخترا بعد از یه مدت به جنبه هایه دیگه زندگی هم رو می آرن خیلی ها به این نتیجه می رسن که اگه یه رشته آسون تر می خوندن و می تونستن کارایه جانبی داشته باشن بهتر بود خیلی ها هم فکرمی کنن آدم باید از درسی که می خونه تویه زندگی روزمره استفاده کنه و می گن کار کشیدن بی خودی از مغز تهش چیه آخه(این که می گم هم حرف خودمه هم حرف هم کلاسی هام هم حرف چنتا از استادایه دانشگاه که باهاشون واقعا صمیمی بودم و می خواستم واسه ارشد کمکم کنن تازه من رشتم ریاضی هست و از نظره خیلی ها خیلی تو رشتم آینده دارم با این حال می گن ادامه نده برو هنر که پیرنشی) (البته هنر خیلی سخت و وقت گیره مخصوصا طراحی صنعتی ولی توش پیر نمیشن) ۵. صنایع واقعا رشته آسونتری نسبت به برق هست و هم فکرایه بیشتری تو جامعه داری تا برق (بگی برق همه شاخ در می آرن) ۶.اون جوری که من شنیدم صنایع رشته هایه زیادی رو تو خودش داره و با خیلی چیزا آشنا می شی ۶. در مورد تعدیل نیرو هم من فکر می کنم (البته نظره منه) که گزینه اول واسه کارفرما برق خانم هست (تازه اگه بتونی توش کار گیر بیاری) ۷.الان تمام دوستایه من که تغییر رشته می دن یا میرن صنایع یا مدیرت چون صنایع واقعا بازار کارش خوبه ولی تو برق باید خیلی تاپ باشی که با وجود دختر بودن بخوانت ۸. به نظرم کارایه مدیریتی واسه خانم ها بهتره که صنایع هم بعضی گرایش هاش تو ارشد کاملا مدیریتی هست ۹. اگه بخوای تا ته بخونی و استاده دانشگاه بشی شاید زیاد فرقی نکنه ولی همه شاگردات پسرند که اصلا مهم نیست ۱۰.یه سرچی تو آگهی هایه استخدام هم واسه برق هم واسه صنایع بکن ببین کدوم بیشتر خانم می خوان. :n26: فروم خرابه یا کامپیوتر من ایراد پیدا کرده یا ویندوز ۸ با این فروم نمی خونه پدرم در اومد تا تایپ کردم اصلا کار نمی کنه :n25::n24: