PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک هاردم مشکل داره هنگ میکنه ...

tech wave
06-09-2014, 12:12
سلام
من لپتاپ asus n55 ls دارم
چندوقت پیش یه بازی رو درایو E نصب کردم و وقتی بازی رو اجرا میکردم هنگ میکرد
بعد از فرداش همینجوری هنگ میکنه ویندوز و درایو E هم نمیشناسه
میخواستم ویندوز عوض کنم تو قسمت start setup که میره هنگ میکنه
Ripar هم که میزنم گیر میکنه
تو safe ویندوزم میرم درایوو نمیشناسه
رفتم از قسمت drive manager درایوو فرمت کنم نشد
میشه کمک کنید بردم تعمیرات کامپیوترم نتونست کاری بکنه گفت که باید فرمت شه
ممنون

HOJ-JAT
06-09-2014, 13:01
سلام
هارد صدای تیک تیک مانند نمیده؟؟
احتمال میدم هارد بد سکتور شده هست
با یک نرم افزار رفع بد سکتور ی بار تست کنید ببینید دردی دوا میکته یا نه؟ نرم افزارشم از بخش درخواست نرم افزار همین فروم درخواست بدین
نکته دیگه ای که عجیبه این که روی صفحه اول تصب ویندوز نباید گیر بده شما حتی اگر هارد رو کلا جدا کنید این صفحه باید بالا بیاد !! ممکنه اشکال از قطعات دیگر مثا رم یا پردازنده باشد

tech wave
06-09-2014, 13:36
سلام
ممنون از پاسختون ولی صدای تیک تیک نمیده
و روی صفحه ی اول نصب ویندوزم گیر نمیکنه
بعد از زدن زبان روی setup که میزنی فکر کنم مرحله سوم باشه یه صفحه آبی میاد میزنه start setup ... و گیر میکنه
حالا راهی برای فرمت درایو خراب ندارید؟

HOJ-JAT
06-09-2014, 15:51
شما ابتدا بد سکتور بودن رو جک کن
برا فرمت هم باید از نرم افزارهای تخصصی هارد دیسک استفاده کنی حتی بعضی از نرم افزارهامی توانند بصورت بوت بالا بیان و نیازی ب ویندوز نداشته باشید

tech wave
14-09-2014, 10:15
خب میشه این نرم افزار هارو معرفی کنید و طریقه کار باهاشونو بگید که هاردمو فرمت کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم؟

EXTREME
14-09-2014, 12:25
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

tech wave
14-09-2014, 12:37
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

نمیتونم ویندوز گیر میکنه و برنامه ای رو نمیتونم نصب یا اجرا کنم تو ویندوز :n27:

EXTREME
14-09-2014, 15:57
بعد از نصب بازی اینطوری شده ممکنه به دلیل بد افزار یا کرک بازی باشه میتونید سیستم رو ریستور کنید به زمان قبل از نصب بازی؟

با لینوکس لایو یا mini xp در hiren boot cd نمیتونید وارد سیستم بشید؟

tech wave
14-09-2014, 16:04
چجوری میشه این کارو کرد؟

EXTREME
14-09-2014, 16:11
چجوری میشه این کارو کرد؟

برای ریستور تو قسمت search بنویسید restore بعد گزینه system restore رو بزنید تو تاریخ هاش ببینید یک restore point که قبل از نصب بازی باشه میتونید پیدا بکنید و به اون تاریخ ببرید یا نه اگه با ویندوز خودتون هنگ میکنه با اون ویندوزها که گفتم سیستم رو بالا بیارید

tech wave
14-09-2014, 17:49
میگم من چیزی رو هاردم ندارم و راحت تره که فرمتش کنم
من الآن برنامه system rescue cd رو از توی بوت اجرا کردم میشه راهنمایی کنید چجوری هاردمو فرمت کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم؟
مرسی

tech wave
14-09-2014, 18:04
اینم عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
14-09-2014, 19:32
اینم عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من با این نرم افزار کار نکردم ولی میتونید با نرم افزارهای مدیریت پارتینش کل پارتیشن ها رو فرمت کنید به صورت بوتیبل
نرم افزار hdd low level format tooks داخل hiren boot cd است با این هم میتونید هارد رو فرمت سطح پایین بکنید

mojtabaelectero13
02-10-2014, 00:13
سلام
دوست عزیز مشکلت حل شد؟

tech wave
02-10-2014, 00:23
سلام
آره فرمتش کردم درست شد برا چند روز ولی دوباره شروع کرده به هنگ کردن دوباره فکر کنم ویروس بوده:n16:

mojtabaelectero13
02-10-2014, 00:56
اگه هنگ میکنه واسه بد سکتور هستش!
فرمت عادی کردیدش؟یا لو لول فرمت؟

tech wave
04-10-2014, 23:46
مشکل بدسکتور باعث میشه فایل ها خراب بشن؟
فرمت که کردم درست شد تا یه هفته تا این که اطلاعاتی که از قبل فرمت برداشته بودمو ریختم روش دوباره شروع کرد به هنگ کردن

بابرنامه system rescue هاردمو کامل فرمت کردم تا درست شد چند روز خوب بود تا دوباره یه بازی دیگه نصب کردم (رو هاردم بود وقتی هنگ میکرد کپیش کرده بودم رو فلش)

ومثل قبل دایوو نشناخت و هنگ میکرد بعد با system restore برگردوندم به قبل نصب برنامه تا درست شد درایو ولی بازم هنگ میکنه و فیلم هایی که داشتمو خراب کرده وسط فیلم گیر میکنه و کپی نمیشن

HOJ-JAT
05-10-2014, 00:13
بد سكتوري هارد مثل زماني هست كه cdخش داره
ممكنه اؤن تيكه از هارد كه بازي را كپي ميكنيد بد سكتور باشع و هد ميافته روش و سيستم هنگ ميكنه

mojtabaelectero13
05-10-2014, 00:33
سلام
بله دقیقا_همون طور ک دوست عزیزمون HOJ-JAT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن، بد سكتوري هارد مثل زماني هست كه cdخش داره!
اگه تهران هستید و تمایل داشتید بیارید یه نگاه بهش بندازم!ان شا ا... بتونم درستش کنم!
:n25:

tech wave
08-10-2014, 00:09
آره احتمالا مشکلم بدسکتوره حالا راه حلش چیه؟
من اصفهان زندگی میکنم

EXTREME
08-10-2014, 09:42
مشکل بدسکتور باعث میشه فایل ها خراب بشن؟
فرمت که کردم درست شد تا یه هفته تا این که اطلاعاتی که از قبل فرمت برداشته بودمو ریختم روش دوباره شروع کرد به هنگ کردن

بابرنامه system rescue هاردمو کامل فرمت کردم تا درست شد چند روز خوب بود تا دوباره یه بازی دیگه نصب کردم (رو هاردم بود وقتی هنگ میکرد کپیش کرده بودم رو فلش)

ومثل قبل دایوو نشناخت و هنگ میکرد بعد با system restore برگردوندم به قبل نصب برنامه تا درست شد درایو ولی بازم هنگ میکنه و فیلم هایی که داشتمو خراب کرده وسط فیلم گیر میکنه و کپی نمیشن

میتونه به اطلاعات هم آسیب بزنه

دو روش برای رفع بدسکتور است یکی استفاده از نرم افزارهایی که سکتورهای بد رو ریکاوری کنه مانند hdd regenerator یکی هم فرمت سطح پایین

tech wave
08-10-2014, 23:56
سلام
برنامه hdd regenerator رو اجرا کردم
و بعد گزینه 2 رو زدم

حالا باید چیکار کنم؟
راه حلی داره؟

tech wave
09-10-2014, 07:59
میتونه به اطلاعات هم آسیب بزنه

دو روش برای رفع بدسکتور است یکی استفاده از نرم افزارهایی که سکتورهای بد رو ریکاوری کنه مانند hdd regenerator یکی هم فرمت سطح پایین

باید چیکارش کنم؟
میشه راهنمایی کنید؟

EXTREME
09-10-2014, 09:19
باید چیکارش کنم؟
میشه راهنمایی کنید؟

رو حالت scan and repair اسکن کنید که ریکاوری و تعمیر هم بکنه البته اگه بدسکتورها نرم افزاری باشه و سخت افزاری نباشه

tech wave
09-10-2014, 14:01
رو حالت scan and repair اسکن کنید که ریکاوری و تعمیر هم بکنه البته اگه بدسکتورها نرم افزاری باشه و سخت افزاری نباشه

روهمین حالت گذاشتم درست نکرد
اگه سخت افزاری باشه نمیشه دستش کرد؟

EXTREME
09-10-2014, 16:22
روهمین حالت گذاشتم درست نکرد
اگه سخت افزاری باشه نمیشه دستش کرد؟

نه باید بره برای تعمیر نرم افزاری قابل حل نیست

tech wave
09-10-2014, 16:35
نه باید بره برای تعمیر نرم افزاری قابل حل نیست

میدونم با نرم افزار نمیشه
یعنی ببرم تعمیر میتونه درستش کنه مثل روز اول؟

EXTREME
09-10-2014, 18:47
میدونم با نرم افزار نمیشه
یعنی ببرم تعمیر میتونه درستش کنه مثل روز اول؟

تضمینی نیست که بدسکتور سخت افزاری مثل روز اول بشه ببرید ببینید چی میگن