PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا بودن PF Usage و هنگ کردن اینترنت

Parsi-Media
06-09-2014, 02:18
با سلام به همه دوستان
همونطور که می بینید مقدار PF Usage نزدیک یک گیگ هست و همین باعث هنگ شدن اینترنتم میشه
این اتفاق وقتی میفته که یکی از صفحات فروم که تعدادی عکساش زیاده رو باز میکنم البته جاهای دیگه هم وقتی حجم صفحه زیاد باشه اتفاق میفته
لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کنم
ویندوزم ایکس پی سرویس پک 3 هست
خودم نظرم اینه که service pack 2 v رو نصب کنم تا حل شه
از دوستان کسی راه حلی غیر از این داره ؟

سپاس فراوان از همه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roya.rashidi
06-09-2014, 02:29
تا وقتی رم و سی پی یو پایین هست هیچ کار خاص نمیشه کرد . sp2 هم اصلا نصب نکنید چون صد در صد به مشکل برمیخورید بعدا .
شما برنامه اضافی رو ببند . سرویس های اضافی رو غیر فعال کنید. تم اینارو وردارید تا اونجا که ممکنه رم رو خالی کنید تا سرعت خوب بشه.
ضمنا مرورگرها جدیدا شدیدا سی پی یو مصرف میکنن (بسته به سایت ) .

Parsi-Media
06-09-2014, 02:43
مرسی از جواب کاملتون
اینم صحت گفته شما :

مشخصات سیستم من :
main :giga 8knxp number one in 2004
ram:512 ddr king stone
cpu 2.5 celeron
hdd:320 maxtor

مرور گر کنونی فایرفاکس 31

بهترین پیشنهاد آپدیت از نظر شما چیه ؟
نظر خودم اضافه کردن :
4x ram g.skill 1GB ddr400 made in taiwan

نظر شما چیه ؟

roya.rashidi
06-09-2014, 02:49
مرسی از جواب کاملتون
اینم صحت گفته شما :

مشخصات سیستم من :
main :giga 8knxp number one in 2004
ram:512 ddr king stone
cpu 2.5 celeron
hdd:320 maxtor

مرور گر کنونی فایرفاکس 31

بهترین پیشنهاد آپدیت از نظر شما چیه ؟
نظر خودم اضافه کردن :
4x ram g.skill 1GB ddr400 made in taiwan

نظر شما چیه ؟
خواهش میکنم .
اره رم برای این سیستم تاثیری خیلی خوبی داره .1گیگ برای کارای وبگردی اینا خوبه . بیشتر هم بندازید دیگه تاثیر قابل توجهی نداره .

Parsi-Media
06-09-2014, 02:52
مرسی
نظر خودم اینه که الان بعد از 10 سال یه حال اساسی به خودم بدم و از نیم گیگ برم رو 4 گیگ
به نظر شما مشکلی نیست ؟

roya.rashidi
06-09-2014, 02:58
مرسی
نظر خودم اینه که الان بعد از 10 سال یه حال اساسی به خودم بدم و از نیم گیگ برم رو 4 گیگ
به نظر شما مشکلی نیست ؟
مشکلی که نیست ولی فایده نداره . چون رم یه حافظه موقته درسته ؟ حالا شما فک کن با رم 1 میتونی ده تا برنامه همزمان لود کنی با رم 4 میتونی 40 تا برنامه همزمان لود کنی. که وقتی 40 تا برنامه بخاد همزمان باز باشه مطمعنن سی پی یو و هارد پرسرعت تر هم میخاد .
پس به همون 1 یا نهایت دو بسنده کنید.

برنامه های اضافی رو هم تا اونجا که ممکنه ران نکنید . مخصوصا اینایی که به حالت بک گروند هستش.
یه نمونه اون فایل spoolsv.exe که مربوط به پرینتر هستش . اگه پرینتر ندارید میتونید سرویسش رو ببنید. چندتا از این سرویس ها اضافی رو غیر فعال کنید تاثیرشو قشنگ حس میکنید.

Parsi-Media
06-09-2014, 03:06
مرسی از راهنماییتون
ولی تو خط حذف کردن فایلهای اکزه نیستم بنظرم دستکاری بی مورده
همون آپدیت به یک گیگ بهتره
البته من photoshop cs5 هم زیاد کار میکنم بنظرتون 2 گیگ بگیرم یا همون یه گیگ بهینه تره ؟

roya.rashidi
06-09-2014, 03:11
مرسی از راهنماییتون
ولی تو خط حذف کردن فایلهای اکزه نیستم بنظرم دستکاری بی مورده
همون آپدیت به یک گیگ بهتره
البته من photoshop cs5 هم زیاد کار میکنم بنظرتون 2 گیگ بگیرم یا همون یه گیگ بهینه تره ؟
خب پس دو بگیرید . من فک کردم فقط وب گردی اهنگ اینا گوش میکنید .
به هرحال میتونید یه بار امتحان کنید ببینید تاثیر داره یانه . مخصوصا برداشتن تم و حذف ویژوال تاثیر محسوسی داره .
.
راستی اپدیت برای برنامه / انتی ویروس
و
ارتقا معمولا برای سخت افزار خطاب میشه . :n26:

Parsi-Media
06-09-2014, 03:31
بله 100% درست میفرمایید
ارتقا
مرسی از راهنماییتون

Parsi-Media
06-09-2014, 03:51
راستی یه سوال دیگه
وقتی Tune up utility رو باز میکنم cpu usage میره رو 100% وایمیسه
آیا با ارتقا به 2 گیگ رم این مشکل دیگه به وجود نمیاد یا ناچارم سی پی یو رو هم ارتقا بدم ؟

roya.rashidi
06-09-2014, 03:55
راستی یه سوال دیگه
وقتی Tune up utility رو باز میکنم cpu usage میره رو 100% وایمیسه
آیا با ارتقا به 2 گیگ رم این مشکل دیگه به وجود نمیاد یا ناچارم سی پی یو رو هم ارتقا بدم ؟
نه با تعویض رم مشکل حل نمیشه ، سی پی یو رو باید ارتقا بدید. البته مادر بردتون اونقد سی پی یو قوی بهش نمیخوره . اگه بخایید سی پی رو عوض کنید بهتره کلا کیس رو عوض کنید. ولی اگه مادربردتون بخوره یه سی پی یو دو هسته ایی در کنار رم 2 رو xp هم خیلی خوبه .

Parsi-Media
06-09-2014, 04:04
یعنی یه سی پی یو ارزون دست دوم هم براش گیر نمیاد ؟ پنتیوم فور قویتر ؟

roya.rashidi
06-09-2014, 04:28
یعنی یه سی پی یو ارزون دست دوم هم براش گیر نمیاد ؟ پنتیوم فور قویتر ؟
نمیدونم والا مغاز های محلوتونو سر نزدم:n02:
البته بستگی به مادر برد داره . اگه خاستید عوض کنید دوهسته بگیرید اگه خورد . چون ضعیفتر از اون فایده نداره .

Parsi-Media
06-09-2014, 04:34
مرسی ولی فکرنکنم مادربرد ده سال پیش دوهستهای بخوره خیلی بالا بخوره یه مگ کش پنتیوم فور ولی من با همینم راضیم
علت 100% شدن cpu usageهم فکر کنم مال این بود که ضمن باز کردن فایر فاکس یه برنامه دیگه رو باز کردم البته همینطوریشم اگه فایر بسته باشه خیلی طول میگشه تا تون آپ بیاد بالا

roya.rashidi
06-09-2014, 04:51
مرسی ولی فکرنکنم مادربرد ده سال پیش دوهستهای بخوره خیلی بالا بخوره یه مگ کش پنتیوم فور ولی من با همینم راضیم
علت 100% شدن cpu usageهم فکر کنم مال این بود که ضمن باز کردن فایر فاکس یه برنامه دیگه رو باز کردم البته همینطوریشم اگه فایر بسته باشه خیلی طول میگشه تا تون آپ بیاد بالا
اره خب احتمالش کمه دو هسته ایی بخوره ولی بازم امکانش هست .
خب این تون اپ رو براچی نصب میکنید . کار دقیقش چیه مگه همون برنامه نیست رجیستری اینارو تمیز میکنه ؟ اگه اره خب پاکش کنید هر وقت نیاز داشتی دباره نصب کنید.
بعدشم با این سیستم شما باید تا اونجا که میتونید کم برنامه نصب کنید.سرویس ها ی اضافی رو غیر فعال کنید. یه بار که حوصله داشتید حتما اینکارو کنید.

Parsi-Media
06-09-2014, 04:58
آخه واسه تمیز کردن رجیستری گذاشتم 2 سه ماه یه بار از استارت آپ منیجرشم استفاده میکنم تا حجم اجرایی های رو کم کنم
یه چیز دیگه وقتی صفحه همین تاپیک رو هم باز میکنم cpu usage چند لحظه میره رو 100 درصد وای میسه تا وقتی که صفحه کاملا لود شه فکر کنم فایر فاکس 31 خیلی cpu میکشه
راه حل خودم استفاده از یه فایر قدیمی مثلا 18 هست چون تو ایران ما فایر 18 داشته باشی یا 100 هردوش یه سرعت داره غیر از اینه ؟

roya.rashidi
06-09-2014, 05:05
آخه واسه تمیز کردن رجیستری گذاشتم 2 سه ماه یه بار از استارت آپ منیجرشم استفاده میکنم تا حجم اجرایی های رو کم کنم
یه چیز دیگه وقتی صفحه همین تاپیک رو هم باز میکنم cpu usage چند لحظه میره رو 100 درصد وای میسه تا وقتی که صفحه کاملا لود شه فکر کنم فایر فاکس 31 خیلی cpu میکشه
راه حل خودم استفاده از یه فایر قدیمی مثلا 18 هست چون تو ایران ما فایر 18 داشته باشی یا 100 هردوش یه سرعت داره غیر از اینه ؟
اره از نظر سرعت اینترنت بعید میدونم مرورگر با مرورگر یا ورژن فرق کنه حداقل با سرعتی که ماها داریم اینجوریم . فقط کاربرپسند بودنش مهمه .
باز فایرفاکس خوبه کروم بیشتر از این مصرف مکنه .
ورژن قبل هم نصب نکنید یه نمونه اش که مهمترین دلیلشم هست :
- یه سری کدها html یا زبان های دیگه اضافه میشن که مرروگرا هم باید با این کدها تطبیق پیدا میکنن
- ...

Parsi-Media
06-09-2014, 05:10
به زبانهای دیگه نیاز نیست اما کد های html جدید که اضافه میشن به چه دردی میخوره ؟
یه نرم افزار تشخیص باس رم هم معرفی کنید.

roya.rashidi
06-09-2014, 05:17
به زبانهای دیگه نیاز نیست اما کد های html جدید که اضافه میشن به چه دردی میخوره ؟
یه نرم افزار تشخیص باس رم هم معرفی کنید.
شما نیاز نداری که مرورگر نیاز داره . مثلا طراح سایت یه کد جدید از html تو سایتش بکار میره که مرروگر شما اگه ساپورت نکنه به مشکل بر میخوره
(مشکلشم بستگی به کد استفاده شده داره البته معمولا مشکل حادی پیش نمیاد چون طراح سایت این نکات رو رعایت میکنه و کنترل میکنه)

cpu_z فک کنم ساده ترین برنامه و جزییات دقیق رم و سی پی یو رو نشون میده.

Parsi-Media
06-09-2014, 05:49
البته تو xp sp3 که من دارم کلا cpu usage بالاست مثلا اگه رو یه فایل راست کلیک کنی خدا طول میگشه تا بیاد
من الان ff 18 رو نصب کردم memory usage=195000kB در مقایسه با ff31 که 345000k
که نرم تره
ولی خودم به این نتیجه قبلانم رسیده بودم که باید xp sp2 نصب کنم چون قبلا داشتم و مشکل رم و سی پی یو هم نداشتم.

roya.rashidi
06-09-2014, 12:54
البته تو xp sp3 که من دارم کلا cpu usage بالاست مثلا اگه رو یه فایل راست کلیک کنی خدا طول میگشه تا بیاد
من الان ff 18 رو نصب کردم memory usage=195000kB در مقایسه با ff31 که 345000k
که نرم تره
ولی خودم به این نتیجه قبلانم رسیده بودم که باید xp sp2 نصب کنم چون قبلا داشتم و مشکل رم و سی پی یو هم نداشتم.
sp2 دات نت ها بطور کامل روش نصب نیستن اگه بعد برنامه ایی دات 3.5 نوشته شده باشه . موقع نصب و اجرا به مشکل بر میخورید.
توصیه میکنم اصلا نصب نکنید.
بنظرم نسخه های لینکوس رو هم تست کنید. از ویندوز سبکتر هستن شاید مشکلتونو حل کنه.

Parsi-Media
07-09-2014, 02:58
با سلام دوباره
من آخر نفهمیدم باس رمم دقیقا چقدره ؟ تصمیمم اینه که یه رم یک دست دوم بندازم بغل 512 ولی باید اول بدونم دقیقا باس رم فعلی چقدره
لطفا راهنمایی بفرمایید.

roya.rashidi
07-09-2014, 03:06
200مگاهرتز هستش. اون عددا فک کنم مربوط به اینه که برا سرعت کمتر هم میتونه کار کنه (برای مادربردهای که سرعت 200 جواب نمیده و پایداری کم میشه ) البته فک کنم
قسمت سی پی یو هم اگه مقدوره بزارید

Parsi-Media
07-09-2014, 03:20

roya.rashidi
07-09-2014, 03:29
راستی یادم بگم 200مگاهرزتر اونی نیست که معمولا به عنوان باس رم میگن . مثلا برای 667 مگاهرزت هست ولی باسش 1333 هست.
نحوه محاسبه اش هم یادم نیست. فک کنم واسه حدودای 500خورده بشه .

sistani14
07-09-2014, 13:10
به نظر من اگه یه کیس جدید بخرین به صرفه تر باشه سی پی یوهای سری سلرون دیگه کم کم دارن به تاریخ میپیوندن:n14:

Parsi-Media
07-09-2014, 21:27
عزیز لپ تاپی که نظر منو جلب کنه 1500 دلار قیمتشه من به همین سیستمم ناچارام قناعت کنم

sistani14
08-09-2014, 22:04
پس ارتقای جزء به جرء بهترین گزینه است براتون موفق باشین:n01:

mmahdi302
09-09-2014, 22:26
آقا تو هرجا رسیدی تاپیک زدی همه رو هم یه مشکل گفتی اینجوری نتیجه نمیگیری
مادربوردتو دیدم فقط پنتیوم 4 ساپورت میکنه خواستی بگو لینک cpu های ساپورتی مادربورتو بدم
رم رو هم به 4گیگ ارتقا نده چون ویندوز اکس پی 32 بیتی کلا تا 3گیگ رم شناسایی میکنه
اگه صفحات وب هنگ میکنه به دلیل فایل های فلش (انیمیشن) هست که cpu زیاد استفاده میکنند اگر از تو تسک منیجر plugin container ببندی دیگه فایل های فلش نشون داده نمیشه و سرعت بالا میاد برنامه های اضافی رو هم ببند
یه پیشنهاد دیگه اینکه اگر هاردت خالی هست تنظیم کن بخش از فضای هارد به جای رم استفاده بشه من قبلا مشکل شما رو داشتم و رفع شد
نکته آخر اگر می خوای ارتقا بدی اول cpu رو انتخاب کن بعد براش رم بخر چون بسته به نوع cpu فرکانس رم متفاوت میشه

Parsi-Media
10-09-2014, 02:24
سلام و مرسی از جوابتون
من این قطعاتو انتخاب کردم :

CPU PENTIUM 4 3.00ghz 1MB Cache for giga-8knxp socket 478
RAM 2x1GB G.sklill DDR400 made in taiwan

رم جی اسکیل انتخاب کردم چون تو رمای DDR1 بهترینه شما هم با من هم عقیده ای ؟ بخرم یا برم king stone بگیرم (2 تا یه گیگ) آخه جی اسکیل یه کم گرون یه گیگ 70- 75 ولی کینگ استون 40 ت
باس cpu انتخابی برای رم DDR400 باید چند باشه تا خوب جواب بده ؟ تو عکسای بالا ببین نوشه FSB 533

من الان کارای معمولی با سیستم می کنم مشکل داره بالا اومدن ویندوز بسیارکنده راست کلیک می کنی خیلی کنده حتی یه درایو هاردم میخای باز کنی خیلی کنده قبلا xp sp2 داشتم مشکلی نبود الان sp3 دارم برا همینم میخام ارتقا بدم شما هم یا من هم نظری ؟

roya.rashidi
10-09-2014, 03:33
سلام و مرسی از جوابتون
من این قطعاتو انتخاب کردم :

CPU PENTIUM 4 3.00ghz 1MB Cache for giga-8knxp socket 478
RAM 2x1GB G.sklill DDR400 made in taiwan

رم جی اسکیل انتخاب کردم چون تو رمای DDR1 بهترینه شما هم با من هم عقیده ای ؟ بخرم یا برم king stone بگیرم (2 تا یه گیگ) آخه جی اسکیل یه کم گرون یه گیگ 70- 75 ولی کینگ استون 40 ت
باس cpu انتخابی برای رم DDR400 باید چند باشه تا خوب جواب بده ؟ تو عکسای بالا ببین نوشه FSB 533

من الان کارای معمولی با سیستم می کنم مشکل داره بالا اومدن ویندوز بسیارکنده راست کلیک می کنی خیلی کنده حتی یه درایو هاردم میخای باز کنی خیلی کنده قبلا xp sp2 داشتم مشکلی نبود الان sp3 دارم برا همینم میخام ارتقا بدم شما هم یا من هم نظری ؟
رم های دو گیگ دی دی ار 2 فک نکنم اینقیمت باشه . بنظرتون بهتر نیست مادربرد رو به مادربرد جدید ارقتا بدین ؟؟؟ این رما چون قدیمه گرونه وگرنه هیچ برتری ندارن . بنظرم پول رم رو باهاش مادربرد تعویض کنید و با قیمت پایینتر رم پیشرفته تر بخرید.
درباره sp2 هم گفتم ولی خیلی اسرار دارین یه مدت میتونید تستش کنید.

Parsi-Media
10-09-2014, 03:44
من به مادربردم خیلی معتقدم 10 ساله داره کار میکنه تایوانیه و نامبر وان 2004 هست اگه بخام مین عوض کنم کل سیستم باید ارتقا بشه که خیلی میشه فکر کنم خیلی نباید شاتل هوا کرد همون sp2 رو بزارم سرعت خوب بشه عالیه الحاقیای اضافیم مثل دانت فرم ورک و .... رو هم جدا نصب میکنم

roya.rashidi
10-09-2014, 04:02
من به مادربردم خیلی معتقدم 10 ساله داره کار میکنه تایوانیه و نامبر وان 2004 هست اگه بخام مین عوض کنم کل سیستم باید ارتقا بشه که خیلی میشه فکر کنم خیلی نباید شاتل هوا کرد همون sp2 رو بزارم سرعت خوب بشه عالیه الحاقیای اضافیم مثل دانت فرم ورک و .... رو هم جدا نصب میکنم
خب اگه رم 70 باشه و دی دی ار تو 40 باشه . از نظر قیمت زیاد فرق نمیکنه . با سی تومن فک کنم بتونید مادربردرو عوض کنید. سی پی یو هم که به احتمال زیاد به مادر برد جدید بخوره.

Parsi-Media
10-09-2014, 04:47
موضوع اینجاست که سرعت یه سیستم 64 بیتی عالی 2014 با اینی که من الان دارم فرق چندانی نداره من اگه بخام عوض کنم سیستم های عالی فقط نظرمو جلب میکنه مثل دل 5110 (لپ تاپ) که قیمتش 1500 دلاره اگه راهکاری باشه که با افزایش رم و سی پی یو سرعت اینی که دارم عالی بشه این کارو میکنم وگرنه به sp2 قناعت می کنم
راستی sp3 چه نرم افزارهای الحاقی بش اضافه شده که خیلی مهم و ضروریه ؟ (مثلا یکیش دات نت فرم ورک 4 هست) به عبارت دیگه اگه sp2 نصب کنم چه نرم افزارهایی رو باید دستی روش اضافه کنم که ضروریه ؟

roya.rashidi
10-09-2014, 05:13
[QUOTE=Parsi-Media;8380472]موضوع اینجاست که سرعت یه سیستم 64 بیتی عالی 2014 با اینی که من الان دارم فرق چندانی نداره من اگه بخام عوض کنم سیستم های عالی فقط نظرمو جلب میکنه مثل دل 5110 (لپ تاپ) که قیمتش 1500 دلاره اگه راهکاری باشه که با افزایش رم و سی پی یو سرعت اینی که دارم عالی بشه این کارو میکنم وگرنه به sp2 قناعت می کنم
راستی sp3 چه نرم افزارهای الحاقی بش اضافه شده که خیلی مهم و ضروریه ؟ (مثلا یکیش دات نت فرم ورک 4 هست) به عبارت دیگه اگه sp2 نصب کنم چه نرم افزارهایی رو باید دستی روش اضافه کنم که ضروریه ؟[/QUOTE
شما مطمعنی 5110 این قیمته . فک نکنم بیشتر از 2،500،000 پولش باشه هااااا .
خب منم برای اینکه از لحاظ قیمت بصرفه بشه اون راهو بهتون پیشنهاد دادم.
فرق بین این دو ویندوزی که گفتید تو دانت هست اس پی 3 دات نت 3.5 (اگه اشتباه نکنم ) روش نصبه و اون یکی هیچی . اگه نصب کنی فک کنم دیگه باهم فرقی نکنه .

Parsi-Media
10-09-2014, 17:23
سپاس فراوان از توجه شما