PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به دوباره دکتر رفتن هست ؟

mohammad varaste
05-09-2014, 23:40
دقت کردین وقتی با پشت سری میخوریم زمین یا پشت سرمون میخوره به جایی یه سردرد به خصوصی میگیریم ؟
یه مدتی بود بدون اینکه سرم بخوره به جایی این سردرد رو داشتم
رفتم دکتر گفت یه نوار مغز گرفت و گفت که میگرن هست و شبا نورتریپتیلین 25 و صبح ها فلوکستین 10 میخورم
هفته اول نسباتا اثر کرد و سردرد ها خوب شب اما یکی دو روزه با شدت بیشتری شروع شده
ترسم از اینه که نکنه غده یا توری چیزی باشه و این دکتر نفهمیده باشه .اگه بود از روی نوار مغز میتونست بفهمه یا نیاز به MRI داره ؟
به نظرتون نیاز هست برم پیش یک دکتر دیگه یا این حالت ها طبیعیه ؟

amir200812
06-09-2014, 10:28
دقت کردین وقتی با پشت سری میخوریم زمین یا پشت سرمون میخوره به جایی یه سردرد به خصوصی میگیریم ؟
یه مدتی بود بدون اینکه سرم بخوره به جایی این سردرد رو داشتم
رفتم دکتر گفت یه نوار مغز گرفت و گفت که میگرن هست و شبا نورتریپتیلین 25 و صبح ها فلوکستین 10 میخورم
هفته اول نسباتا اثر کرد و سردرد ها خوب شب اما یکی دو روزه با شدت بیشتری شروع شده
ترسم از اینه که نکنه غده یا توری چیزی باشه و این دکتر نفهمیده باشه .اگه بود از روی نوار مغز میتونست بفهمه یا نیاز به MRI داره ؟
به نظرتون نیاز هست برم پیش یک دکتر دیگه یا این حالت ها طبیعیه ؟

شما بهتره به یک دکتر دیگه مراجعه کنید!(بدون اینکه بگید دکتر اول چی تشخیص داده)

چون هستند دکتر هایی که زیاد حساسیت بخرج نمیدن و با تفکر اینکه این دارو رو تجویز میکنم، اگه خوب شد که چه بهتر!
اگه نشد هم مریض دوباره مراجعه میکنه و یه 10~20 تومنی هزینه ویزیت میگیرم و یه دارو دیگه تجویز میکنم!

یک مورد که جدیدا برام پیش اومده:
انگشت یکی از آشنا ها عفونت کرده بود و وضعیتش ناجور بود!
بردن پیش یه دکتر گردن کفت که اسم و رسمی برا خودش داشت!
بد کلی آزمایش و MRI و عکس و ... گفت حتما باید انگشت بریده بشه وگرنه خطر مرگ داره و اگه دیر اقدام کنیم ممکنه پا رو هم از دست بدیم و ...
این آشنای ما هم که دیگه داغون شده بود!

شانسی یه دکتر دیگه که فامیل هم بود با خبر شد و بعد معاینه، 10 روز تو بیمارستان بستریش کرد و از طریق سرم انتی بیوتیک داد و همراه قرص مولتی ویتامین و 1~2 قرص دیگه!
بعد از 10 روز که مرخصش کردن ، 1 ماه هم تو خونه دارو مصرف کرد و مشکل کلا برطرف شد!

در حالی که دکتر قبلی صحبت از قطع انگشت و پا میکرد...

mohammad varaste
12-09-2014, 22:52
دوستان الان یکی دو روز هست دستام شیدی عرق میکنه و بوی نسبتا بدی هم میده
به نظرتون از عوارض داروهاست یا بیماری من تشخیصش اشتباه بوده ؟

hajoo
12-09-2014, 23:25
دوست عزیز تشخیص میگرن کلینیکی ( بر اساس معاینه و شرح حال ) هست نه نوار مغز . نوار مغز رو احتمالا برای رد کردن سایر علل سردرد انجام دادن. شما با علایمی مرجعه کردین که نورولوژیست تشخیص میگرن دادن و برای شما داروهای پروفیلاکسی (پشیگیری) رو شروع کردن.
توی کتاب های ما نوشتن فلوکستین در پیشگیری از میگرن نقشی ندارد. البته متخصص بهتر از من میدونه شاید به علت دیگری تجویز کرده.
اگر به درمان پاسخ دادین ولی بعد از مدتی علایم پیدا کردین ممکنه شدت بیماری بیشتر شده باشه. پس نیاز هست مجددا به نورولوژیست مراجعه کنید تا داروی دیگه اضافه کنن یا تعویض کنن.یا ممکنه دارویی بدن که در زمان سردرد استفاده کنید.
هر دو دارویی که مصرف میکنید، تعریق از عوارضشون هست. حتی میگرن به دلیل بیش فعالی سیستم سمپاتیک ممکنه این حالت رو ایجاد کرده باشه ولی بیشتر به نظر میرسه دارویی باشه و اگه آزاردهنده هست با پزشکتون در میون بزارین.

mohammad varaste
13-09-2014, 00:08
دوست عزیز تشخیص میگرن کلینیکی ( بر اساس معاینه و شرح حال ) هست نه نوار مغز . نوار مغز رو احتمالا برای رد کردن سایر علل سردرد انجام دادن. شما با علایمی مرجعه کردین که نورولوژیست تشخیص میگرن دادن و برای شما داروهای پروفیلاکسی (پشیگیری) رو شروع کردن.
توی کتاب های ما نوشتن فلوکستین در پیشگیری از میگرن نقشی ندارد. البته متخصص بهتر از من میدونه شاید به علت دیگری تجویز کرده.
اگر به درمان پاسخ دادین ولی بعد از مدتی علایم پیدا کردین ممکنه شدت بیماری بیشتر شده باشه. پس نیاز هست مجددا به نورولوژیست مراجعه کنید تا داروی دیگه اضافه کنن یا تعویض کنن.یا ممکنه دارویی بدن که در زمان سردرد استفاده کنید.
هر دو دارویی که مصرف میکنید، تعریق از عوارضشون هست. حتی میگرن به دلیل بیش فعالی سیستم سمپاتیک ممکنه این حالت رو ایجاد کرده باشه ولی بیشتر به نظر میرسه دارویی باشه و اگه آزاردهنده هست با پزشکتون در میون بزارین.
خیلی ممنون بابت توضیح خوبتون
گفت که آدم استرسی هستی ؟ گفتم آره خیلی
فلوکستینو به همین خاطر فکر کنم تجویز کرد.
من فقط میخوام مطمن بشم که چیز بدتری نبوده مثل غده یا سرطان مغز
دارو ها هم بعد یک هفته به نظرم بهتر و تاثیر گذارتر شدن البته اگه نورتریپتیلین رو یکی دو ساعت با تاخیر بخورم باز هم درد ها برمیگرده .
در کل اگه چیز بدتری میبود با نوار مغز قابل تشخیص میبود ؟

hajoo
13-09-2014, 10:23
نوار مغز بیشتر برای بررسی اختلالات تشنجی و انسفالوپاتی هست.شما شواهدی به نفع تومور ندارین ، به همین دلیل نیازی نیست از نظر تومور بررسی بشین.(روش انتخابی تشخیص تومور MRI هست)
توی پست اول گفته بودید باز سردرد دارید ولی الان گفتین بهتر شده. به هر حال اگر با دارو سردردتون کنترل شده نیازی به نگرانی نیست.

Atghia
13-09-2014, 10:51
:n13:از اونجایی که گفتید ادم استرسی هستید و هزینه MRI هم واقعا بالاست برای راحتی خیالتون فکر کنم یک سی تی اسکن از سرتون بگیرید خوب باشه چون زبونم لال خبر خاصی باشه در سی تی تا اندازه ای قابل مشاهده هست!
((فقط برای کاهش استرس پیشنهاد دادم وگرنه هیچ تخصصی شخصا ندارم.پوزش:n16:))

mohammad varaste
13-09-2014, 14:34
نوار مغز بیشتر برای بررسی اختلالات تشنجی و انسفالوپاتی هست.شما شواهدی به نفع تومور ندارین ، به همین دلیل نیازی نیست از نظر تومور بررسی بشین.(روش انتخابی تشخیص تومور MRI هست)
توی پست اول گفته بودید باز سردرد دارید ولی الان گفتین بهتر شده. به هر حال اگر با دارو سردردتون کنترل شده نیازی به نگرانی نیست.
اون پست اول مال چند روز پیش هستش
توی هفته اول داروها خیلی اثر گذار نبود (به جز 2 روز اول مصرف) اما الان احساس بهتری دارم نسبت به داروها
بازم سپاس بابت پاسخ:n16:

S0R3N4
13-09-2014, 16:09
من هم همونطور که در پیغام خصوصی هم خدمتون عارض شدم؛صحبت های دوست عزیزمون (و احتمالا همکار آیندمون) ؛ جناب hajoo رو تایید میکنم؛البته به عنوان یه جراح مغز و اعصاب !
به عقیده ی من در این موارد MRI الزامیست...
نوار مغزی برای بررسی بررسی صرع و از این قبیل اختلالت و Encephalopathy به کار میاد.

فلوکستین که بیشتر برای استرس تجویز شد و هیچ خاصیتی در درمان میگرن نداره؛
فقط من درست متوجه نشدم؛ایشون فرمودن که شما میگرن دارید؟!!

دارویی نظیر ارگوتامین-سی یا ارگوتامین و یا مهم تر از اون سوماتریپتان (میگراستاپ) یا در حداقل ترین حالت حتی دیکلوفناک هم برای شما تجویز نشد و فقط به یه نورتریپتلین 25 بسنده کردن؟!
از نظر من یا به نظر ایشون (طبق معاینات و شرح حال جنابعالی که یکی از مهم ترین راه های تشخیص بیماری به حساب میاد) مشکل شما اونقدر حاد نبوده و به پیشگیری از این بیماری بسنده کرده؛
پیشنهاد بنده هم اینه که پیش یه متخصص مجرب دیگه ای برید و اصلا توضیح ندید که پیش یه دکتر دیگه رفتید و تشخیصش چی بوده و چی تجویز کرده و ....

در مورد پست آخرتون باید خدمتون عرض کنم که داروهایی که در حال حاضر دارید مصرف میکنید برای شروع اثرات درمانی به حداقل 14 روز زمان احتیاج دارند...