PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن کیبورد و موس

man69s
05-09-2014, 04:07
سلام
سیستم چنین مشکلی پیدا کرده: (یک بار هنگام ورود به ویندوز و بار دیگر بعد از 3 ساعت کار این مشکل پیش اومد)
از کار افتادن ناگهانی موس و کیبورد (چراغ کیبورد خاموش میشه) و راهی به غیر از ریستارت باقی نمی مونه!
البته بکبار هم با چنین مشکلی در هفته گذشته مواجه شدم:
هنگ کردن و خاموش شدن سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قسمت health برنامه hd tune مشکل خاصی در هارد رو نشون نمیده ، و نرم افزار های HWMonitor و HWiNFO دمای سی پی یو ، هارد و گرافیک رو طبیعی اعلام می کنند.
البته لازمه ذکر کنم سیستم مشکل وجود برق در بدنه کیس رو داشت که با اتصال سیم از پشت کیس به یک لوله ، این مشکل موقتا حل شده

مشخصات سیستم:
m.b: asus p8b75-v
cpu: core i5 3470
hard: wd black 1tb
ram: دو رم 4 گیگ 1333 و 1600
psu: green 600 hp
vga: asus 630 2gb

به نظر دوستان مشکل از کجاست؟!

roya.rashidi
05-09-2014, 05:49
به احتمال 90 درصد مشکل از رمه یه احتمال ضعیفم از گرافیک . یکی یکی امتحان کن . یکیشو دربیارین ؟ اگه باز مشکلی بود. تو اسلات ها دیگه امتحان کنید .
موس و کیبورد هم احتمالا از کار نمی افتن بلکه سیستم هنگ میکنه اینام کار نمیکنن دیگه .
..
راستی قضیه اون برق کیس هم جدی بگیرین. نباید اینجوری باشه . شاید هم مشکل از همینه باشه . پاور خوب برق نمیرسونه به قطعات
بنظرم قبل از اینکه کارای بالا رو کنین اول با یه پاور دیگه تست کنید .

EXTREME
05-09-2014, 09:57
سلام
سیستم چنین مشکلی پیدا کرده: (یک بار هنگام ورود به ویندوز و بار دیگر بعد از 3 ساعت کار این مشکل پیش اومد)
از کار افتادن ناگهانی موس و کیبورد (چراغ کیبورد خاموش میشه) و راهی به غیر از ریستارت باقی نمی مونه!
البته بکبار هم با چنین مشکلی در هفته گذشته مواجه شدم:
هنگ کردن و خاموش شدن سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قسمت health برنامه hd tune مشکل خاصی در هارد رو نشون نمیده ، و نرم افزار های HWMonitor و HWiNFO دمای سی پی یو ، هارد و گرافیک رو طبیعی اعلام می کنند.
البته لازمه ذکر کنم سیستم مشکل وجود برق در بدنه کیس رو داشت که با اتصال سیم از پشت کیس به یک لوله ، این مشکل موقتا حل شده

مشخصات سیستم:
m.b: asus p8b75-v
cpu: core i5 3470
hard: wd black 1tb
ram: دو رم 4 گیگ 1333 و 1600
psu: green 600 hp
vga: asus 630 2gb

به نظر دوستان مشکل از کجاست؟!

اگه با یک موس و کیبورد دیگه هم همینطوری است ویندوز رو عوض کنید درایورهای سیستم و بایوس مین رو هم آپدیت کنید درست نشد مشکل یا از مین است یا پاور سیستم الکتریسیته ساکن هم میتونه علتش باشه بگردید جایی که اتصال بدنه وجود دارد را برطرف کنید

man69s
05-09-2014, 23:36
به احتمال 90 درصد مشکل از رمه یه احتمال ضعیفم از گرافیک . یکی یکی امتحان کن . یکیشو دربیارین ؟ اگه باز مشکلی بود. تو اسلات ها دیگه امتحان کنید .
موس و کیبورد هم احتمالا از کار نمی افتن بلکه سیستم هنگ میکنه اینام کار نمیکنن دیگه .

از پاسخگویی دوستان ممنونم
فکر نمی کنم مشکل از رم باشه چون بعد از اینکه کیبورد و موس از کار افتادن ، با خاموش کردن مودم ارور قطع اتصال بلافاصله نمایش داده شد. همون طور که هر دو عزیز اشاره کردن احتمالا مشکل از پاور یا اتصال بدنه است

یه سوال دیگه از دوستان داشتم ، الان با این شرایط (احتمال خرابی پاور و افت ولتاژ در پورت ها) اتصال هارد جهت بکاپ گیری برای هارد اکسترنال مشکلی ایجاد نمی کنه؟!

roya.rashidi
05-09-2014, 23:50
از پاسخگویی دوستان ممنونم
فکر نمی کنم مشکل از رم باشه چون بعد از اینکه کیبورد و موس از کار افتادن ، با خاموش کردن مودم ارور قطع اتصال بلافاصله نمایش داده شد. همون طور که هر دو عزیز اشاره کردن احتمالا مشکل از پاور یا اتصال بدنه است

یه سوال دیگه از دوستان داشتم ، الان با این شرایط (احتمال خرابی پاور و افت ولتاژ در پورت ها) اتصال هارد جهت بکاپ گیری برای هارد اکسترنال مشکلی ایجاد نمی کنه؟!
بله درسته من منظورم غیر مستقیم بود که رو رم تاثیر گذاشته باشه . البته هارد هم شامل میشه
وگرنه معلومه پاور مشکل داره . تا اول مشکل پاور حل نشه نمیشه درباره بقیش نظر داد .
در مورد سوال دوم هم فک کنم باید با اهم متر اینا تست کنید .. که اینو من سر درنمیارم باید دوستان نظر بدن.

man69s
06-09-2014, 00:39
بله درسته من منظورم غیر مستقیم بود که رو رم تاثیر گذاشته باشه . البته هارد هم شامل میشه
وگرنه معلومه پاور مشکل داره . تا اول مشکل پاور حل نشه نمیشه درباره بقیش نظر داد .
در مورد سوال دوم هم فک کنم باید با اهم متر اینا تست کنید .. که اینو من سر درنمیارم باید دوستان نظر بدن.

از پیگیری و پاسخگویی شما دوست گرامی سپاسگزارم.

اطلاعات نرم افزار hd tune جهت بررسی دوستان:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sadegh571
06-09-2014, 08:11
اگه از فایروال کومودو استفاده میکنید اون رو حذف کنید و دوباره امتحان کنید.

mmahdi302
06-09-2014, 21:05
اگر موس و کیبردتون با پورت USB متصل میشن در صفحه بایوس یه قسمت داره اونو فعال کنید

man69s
07-09-2014, 05:09
اگه از فایروال کومودو استفاده میکنید اون رو حذف کنید و دوباره امتحان کنید.
از این فایروال استفاده نمی کنم.

اگر موس و کیبردتون با پورت USB متصل میشن در صفحه بایوس یه قسمت داره اونو فعال کنید
گزینه ها فعال هستند.

EXTREME
07-09-2014, 10:32
از این فایروال استفاده نمی کنم.

گزینه ها فعال هستند.

مواردی که گفتم بررسی کنید حتما به نتیجه میرسید اگه اون مشکلات نرم افزاری رو نداشتید مشکلتون سخت افزاری است و با قطعه سالم باید سیستم رو چک کنید ضمن اینکه برای مشکل الکترسیسته ساکن قرار شد چک کنید ببینید کجا اتصال بدنه وجود داره