PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کند باز شدن ویدئو و فایلها

namgo
03-09-2014, 13:28
سلام یک لب تاپ asua n550jv خریدم ویندوز اورجینال 8 روش بود از روز اول فایلهای کم حجم و پر حجم رو دور باز میکنه یعنی یک فایل 20 مگی ویدئو رو چند ثانیه زمان میبره تا بازش کنه مثل هنگ کردن میمونه
ویندوزر رو 8.1 زدم + از طریق اسکایپ فعال کردم بدون هیچ فایروال و انتی ویروسی فرقی نکرد
ویندوز رو باز 8.1 زدم بدون فعال کردن باز فرقی نکرد
فقط از اخرین ورژن پوت پلیر استفاده میکنم
نمیدونم مشکل از کجاست سیستم ویروسی هم نیست حتی هارد رو از نوع فرمت و پارتیشن کردم بازم فرقی نکرد

از هارد عکس میزارم

این سیستم core7
رم 8
گرافیک هم انویدیا 750هست + گرافیک انبوردش
تمام درایورها هم نصب هست

جالب اینجاست یک ایسر دارم croe 5 رم 6 و گرافیک 630 هست اینقدر عالی کار میکنه سبک مثل فشنگ حجمهای سنگین فول اچ دی رو باز میکنه با وجود اینکه هم فایرول + انتی ویروس سنگین روش هست کلی فایل مرورگر ووو باز میکنم کم نمیاره
اما ایسوس میره رو اعصابم هیچی باز نشد کند کار میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
03-09-2014, 13:51
سلام .

از تمام قسمتهاي HDtune عكسهاي پرحجم و بزرگ اينجا گذاشتيد ولي از قسمت مهم اين برنامه كه Health هست عكسي نگذاشتيد . لطفاً از اين قسمت هم يك عكس بگذاريد .

namgo
03-09-2014, 14:04
خدمت شما

namgo
03-09-2014, 14:55
هارد من موردی داره یا خیر
ممنون میشم بهم بگید مشکل از چی میتونه باشه 4تومن این لب تاپ هزینه رو دستم گذاشته :n03:

EXTREME
03-09-2014, 15:11
هارد من موردی داره یا خیر
ممنون میشم بهم بگید مشکل از چی میتونه باشه 4تومن این لب تاپ هزینه رو دستم گذاشته :n03:

هاردتون که سالم است کدک نصب کردید؟ با پلیرهای مختلف هم یک تست بکنید

اگه هارد مشکل داشته باشه تو کار ویندوزی هم کندی سرعت رو دارید/ تو کار ویندوزی و بازی هم مشکلی دارید؟

درایورهای گرافیک هردو آخرین ورژن باشند و پلیری که باهاش میخواین کار کنین رو تنظیم کنید که با گرافیک اصلی کار کنه

namgo
03-09-2014, 15:19
هاردتون که سالم است کدک نصب کردید؟ با پلیرهای مختلف هم یک تست بکنید

اگه هارد مشکل داشته باشه تو کار ویندوزی هم کندی سرعت رو دارید/ تو کار ویندوزی و بازی هم مشکلی دارید؟

درایورهای گرافیک هردو آخرین ورژن باشند و پلیری که باهاش میخواین کار کنین رو تنظیم کنید که با گرافیک اصلی کار کنه

ممنون
فقط تو باز کردن برنامه ها و فایلها سرعت کند هست هنگ ندارم کرش هم ندارم و سیستم کنده در مقابل ایسر که زده شدم ازش
خودم هم فکر میکنم مشکل از ترکیب گرافیک ها هست وقتی هم کابل اچ دی رو میزنم مانیتور ال ای دی فول اچ دی خیلی بی کیفیت نشون میده انگاری گرافیک انبورد فقط داره

تو قسمت گرافیک پلیر رو گذاشتم تو انویدیا خیلی بهتر شد

ایا راهی هست کلا گرافیک انبورد رو غیر فعال کنم تو قسمت دیواس منیجر اینکار کردم که صفحه نمایش لب تاپ دیگه نمایش نمیده

ata.royalfalcon
03-09-2014, 15:20
روش زير را هم انجام بديد و ببينيد آيا پرفورمنس هارد ديسكتان بيشتر ميشود يا خير .

در قسمت run تایپ کنید services.msc تا لیستی از سرویسها دیده شود . روی سرویس Storage Service دابل کلیک کنید و Start up type را در حالت manual تنظیم کنید و همچنین سرویسهای Superfetch و Windows Search را هم Disable کنید . در نهایت یکبار سیستم را Restart كنيد .

EXTREME
03-09-2014, 16:42
ممنون
فقط تو باز کردن برنامه ها و فایلها سرعت کند هست هنگ ندارم کرش هم ندارم و سیستم کنده در مقابل ایسر که زده شدم ازش
خودم هم فکر میکنم مشکل از ترکیب گرافیک ها هست وقتی هم کابل اچ دی رو میزنم مانیتور ال ای دی فول اچ دی خیلی بی کیفیت نشون میده انگاری گرافیک انبورد فقط داره

تو قسمت گرافیک پلیر رو گذاشتم تو انویدیا خیلی بهتر شد

ایا راهی هست کلا گرافیک انبورد رو غیر فعال کنم تو قسمت دیواس منیجر اینکار کردم که صفحه نمایش لب تاپ دیگه نمایش نمیده

راه که است از بایوس میشه غیرفعال کرد ولی شما اینکارو نکنید شما میتونید تنظیم کنید که پلیر با کدوم گرافیک کار کنه نیازی به غیرفعال کردن گرافیک مجنتمع نیست

namgo
03-09-2014, 16:51
روش زير را هم انجام بديد و ببينيد آيا پرفورمنس هارد ديسكتان بيشتر ميشود يا خير .

در قسمت run تایپ کنید services.msc تا لیستی از سرویسها دیده شود . روی سرویس Storage Service دابل کلیک کنید و Start up type را در حالت manual تنظیم کنید و همچنین سرویسهای Superfetch و Windows Search را هم Disable کنید . در نهایت یکبار سیستم را Restart كنيد .

انجام دادم فایده ای نداشت اینکار راه دیگری نیست چطور میتونم درایور هارد رو برای گرافیک اصلی تعریف کنم چون هر چی گشتم چیزی ندیم در رابطه با هارد
الان برنامه های که میخواهم میتونم برای گرافیک تعیین کنم اما درایور هارد رو نمیتونم

vissoto
03-09-2014, 17:06
سلام

power plan لپ تاپ را بر high perfomance تنظیم کنید.

namgo
03-09-2014, 18:21
سلام

power plan لپ تاپ را بر high perfomance تنظیم کنید.

قبلا اینکارو کرده بودم