PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شبکه کردن pc و لپ تاب به صورت بیسیم

malihe mohammadloo
03-09-2014, 00:57
با سلام دوستان
من زیاد سرچ کردم ولی مطالب تکراری بود
به همین دلیل گفتم پست بزارم و کمک بگیرم
من یه pc دارم که روش ویندوز اکس پی نصبه و یک لپ تاپ که ویندوز سون داره و یک مودم که قابلیت وایرلس و روتر داره
میخوام این دو تا رو بصورت بیسیم بهم شبکه کنم
پی سی با کابل به مودم وصله
اینکارا رو انجام دادم:
1- ip دادم بهشون
2- workgroup یکی کردم
3- ad hoc ساختم
اما بهم متصل نشدن،فکر میکنم دلیلش این باشه که pc من احتمالا کارت شبکش وایرلس نیست.
میخواستم بدونم راه حلی هست که حالا که پی سی با کابل به مودم وصله اینا به صورت بیسیم بهم شبکه شن؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

roya.rashidi
03-09-2014, 01:03
بله چرا راهی نیست.
اگه میخایی کامپیوترت بصورت بی سیم باشه باید وایرلس یو اس بی واسش بخری.
اگه میخایی با کابل شبکه بزنی به مودم و مودمم با وافای به لپ تاب وصل کنی . اینم میشه .اگه اینکارو کردی احتمالا تا الانشم شبکه کردی . فقط باید تنظیمات مربوط به شبکه که تو کنترل پنل هست بری ولی گزینه قابلیت دید اینارو فعال کنی. واسه هردو کامپیوتر (لپ تاب و دسکتاپ ) باید این مراحل رو بری.
اینم ادرسش.
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
..
واسه اکس پی یادم نیست .

godleo
03-09-2014, 01:05
با سلام دوستان
من یه pc دارم که روش ویندوز اکس پی نصبه و یک لپ تاپ که ویندوز سون داره و یک مودم که قابلیت وایرلس و روتر داره
اینکارا رو انجام دادم:
1- ip دادم بهشون
2- workgroup یکی کردم
3- ad hoc ساختم
اما بهم متصل نشدن،فکر میکنم دلیلش این باشه که pc من احتمالا کارت شبکش وایرلس نیست.
میخواستم بدونم راه حلی هست که حالا که پی سی با کابل به مودم وصله اینا به صورت بیسیم بهم شبکه شن؟

میخوای اطلاعات رد و بدل کنی ؟

parham_7
03-09-2014, 01:12
با سلام دوستان
اینکارا رو انجام دادم:
1- ip دادم بهشون
2- workgroup یکی کردم
3- ad hoc ساختم

داداش من درست متوجه نشدم وضعیت شما رو ولی من با روتر کامپیوتر خونه و لپ تاپم رو شبکه کردم اصلا ای پی و ... لازم نداشت
فقط network discovery رو فعال کردم بعد هم به home group دستگاه ها رو اضافه کردم!

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2

malihe mohammadloo
03-09-2014, 01:17
بله چرا راهی نیست.
اگه میخایی کامپیوترت بصورت بی سیم باشه باید وایرلس یو اس بی واسش بخری.
اگه میخایی با کابل شبکه بزنی به مودم و مودمم با وافای به لپ تاب وصل کنی . اینم میشه .اگه اینکارو کردی احتمالا تا الانشم شبکه کردی . فقط باید تنظیمات مربوط به شبکه که تو کنترل پنل هست بری ولی گزینه قابلیت دید اینارو فعال کنی. واسه هردو کامپیوتر (لپ تاب و دسکتاپ ) باید این مراحل رو بری.
اینم ادرسش.
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
..
واسه اکس پی یادم نیست .

دوست عزیز ممنون از راهنماییت، متوجه نشدم قابلیت دید رو فعال کنی یعنی چی؟

godleo
03-09-2014, 01:21
با سلام دوستان
اینکارا رو انجام دادم:
1- ip دادم بهشون
2- workgroup یکی کردم
3- ad hoc ساختم

ip های رو که خودت دادی و کنسل کن.لازم به ip دادن نیست اگه هر دو pc به یه مودم وصل ...شما داخل ویندوز 7 روی علامت وایلرس کلید راست کن
open network and sharing center بعد change advanced settings رو
wi-fi کلیک راست status بعد details اون ipv4 address نگه دار بعد بیا ویندوز xp ......بعد run باز کن اون ip رو که اونجا بوده به این صورت وارد کن مثلا .........................\192.168.1.34\\

malihe mohammadloo
03-09-2014, 01:24
ip های رو که خودت دادی و کنسل کن.لازم به ip دادن نیست اگه هر دو pc به یه مودم وصل ...شما داخل ویندوز 7 روی علامت وایلرس کلید راست کن
open network and sharing center بعد change advanced settings رو
wi-fi کلیک راست status بعد details اون ipv4 address نگه دار بعد بیا ویندوز xp ......بعد run باز کن اون ip رو که اونجا بوده به این صورت وارد کن مثلا .........................\192.168.1.34\\

دارید منو گیج میکیند جوابا خیلی متفاوته من نمیدونم چیکار کنم

roya.rashidi
03-09-2014, 01:26
راس میگه اینا چیه بهش میگین . من که بلدم دارم گیج میشم چه برسه به دوستمون .
بزار الان اسکرین شات برات میزارم میگم

parham_7
03-09-2014, 01:30
دارید منو گیج میکیند جوابا خیلی متفاوته من نمیدونم چیکار کنم

داداش شما network discovery رو فعال کن
داخل advaced sharing باشه فک کنم

godleo
03-09-2014, 01:42
راس میگه اینا چیه بهش میگین . من که بلدم دارم گیج میشم چه برسه به دوستمون .
بزار الان اسکرین شات برات میزارم میگم
الان شما چیو توضیح دادین که بلدین ؟ گفتی برو فلان جا خوب بعدش چی کار کنه:n13: ؟ بلد بود که اینجا سوال نمیکرد !!!!!

roya.rashidi
03-09-2014, 01:48
داداش شما network discovery رو فعال کن
داخل advaced sharing باشه فک کنم

بنظر شما اسمه به این قشنگی ، اسم پسره ؟؟ :n02:
............
خب شما اول رو ایکون وا فای راس کلیک کن بعد
open network and sharing center اینو بزن .

..............................................
وارد این صفحه که شدی اونجایی که بافلش نشون دادم رو بزن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.........................
بعد میرسی اینجا .. در اینجا شاید واسه شما هنوز HomeGroup ساخته نشده باشه ( بعدا Create HomeWork رو بزنی . )
ولی بهر حال اون گزینه رو که با پیکان نشون دادم رو داری .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
.................................................. ...
در نهایت میرسی به این صفحه که تنظیمات مهم رو انجام میدی . طبق فلش تنظیماتت باید اینجوری باشه .

................................................
بعد از تنظیمات اون . دکمه سر برگ های دیگرو انتخاب کن و تنظیمات زیر انجام بده . مثلا زیر من تنظیمات Guest orPublic رو گذاشتم . واسه private هم همینکارو کن.

parham_7
03-09-2014, 01:56
شرمنده نام کاربری رو دقت نکردم :D
منظور از homework همون homegroup هست دیگه؟ :what:

roya.rashidi
03-09-2014, 01:59
شرمنده نام کاربری رو دقت نکردم :D
منظور از homework همون homegroup هست دیگه؟ :what:

اره مرسی که گفتی درسش کردم. چه دقت بالایی .

joofer
04-09-2014, 13:01
چرا اینقدر سخت کردین؟ وقتی پی سی با کابل وصله و لپ تاپ بصورت وایرلس وصله یعنی با هم شبکه هستن دیگه. Network discovery رو هم که دوستان توضیح دادن. نیاز به آی پی دادن به صورت دستی هم نیست چون مودم dhcp داره. حالا رو desktop آیکون network (روی اکس پی my network places) رو فعال کنید. بعد هم برید تو قسمت network (همین آیکون که فعال کردید) بعد کامپیوتر هایی که به مودم (به هر طریقی چه وایرلس چه با کابل) وصل هستن رو میبینید.
هر پوشه ای رو هم که میخواین به اشتراک بگذارید به قسمت properties اون پوشه میرید و تب sharing and security و اون پوشه رو شیر میکنید.

Sent from my XPERIA ZR

malihe mohammadloo
04-09-2014, 18:44
بنظر شما اسمه به این قشنگی ، اسم پسره ؟؟ :n02:
............
خب شما اول رو ایکون وا فای راس کلیک کن بعد
open network and sharing center اینو بزن .

..............................................
وارد این صفحه که شدی اونجایی که بافلش نشون دادم رو بزن.

.........................
بعد میرسی اینجا .. در اینجا شاید واسه شما هنوز HomeGroup ساخته نشده باشه ( بعدا Create HomeWork رو بزنی . )
ولی بهر حال اون گزینه رو که با پیکان نشون دادم رو داری .
.................................................. ...
در نهایت میرسی به این صفحه که تنظیمات مهم رو انجام میدی . طبق فلش تنظیماتت باید اینجوری باشه .

................................................
بعد از تنظیمات اون . دکمه سر برگ های دیگرو انتخاب کن و تنظیمات زیر انجام بده . مثلا زیر من تنظیمات Guest orPublic رو گذاشتم . واسه private هم همینکارو کن.

ممنون از وقتی که گذاشته بودی من اینکارا رو هم انجام داده بودم اما همچنان شبکه نیستن

malihe mohammadloo
04-09-2014, 18:44
چرا اینقدر سخت کردین؟ وقتی پی سی با کابل وصله و لپ تاپ بصورت وایرلس وصله یعنی با هم شبکه هستن دیگه. Network discovery رو هم که دوستان توضیح دادن. نیاز به آی پی دادن به صورت دستی هم نیست چون مودم dhcp داره. حالا رو desktop آیکون network (روی اکس پی my network places) رو فعال کنید. بعد هم برید تو قسمت network (همین آیکون که فعال کردید) بعد کامپیوتر هایی که به مودم (به هر طریقی چه وایرلس چه با کابل) وصل هستن رو میبینید.
هر پوشه ای رو هم که میخواین به اشتراک بگذارید به قسمت properties اون پوشه میرید و تب sharing and security و اون پوشه رو شیر میکنید.

Sent from my XPERIA ZR

شاید مشکل من تو انتخاب سرورمه، من سرورمو لپ تاپ قرار دادم باید پی سی باشه؟

malihe mohammadloo
04-09-2014, 18:46

Sent from my XPERIA ZR

تو لیست نتورک های من اصلا پی سی مو نشون نمیده، فق لپ تاپمو نشون میده با مودمممو

roya.rashidi
04-09-2014, 18:50
خب معلومه نشون میده . سرور ندارید شما . این شبکه ها هر کامپیوتری هم کلاینت هست هم سرور . ای پی رو هم بصورت دستی بده . درس میشه
192.168.0.3
192.168.0.2

malihe mohammadloo
04-09-2014, 19:04
خب معلومه نشون میده . سرور ندارید شما . این شبکه ها هر کامپیوتری هم کلاینت هست هم سرور . ای پی رو هم بصورت دستی بده . درس میشه
192.168.0.3
192.168.0.2

عزیزم میگم کاری که شما گفتیو انجام داده بودم نشد آی پی هم که داده بودم، حالا چاره چیه؟ یعنی چی که خب معلومه نشون نمیده

roya.rashidi
04-09-2014, 19:08
عزیزم میگم کاری که شما گفتیو انجام داده بودم نشد آی پی هم که داده بودم، حالا چاره چیه؟ یعنی چی که خب معلومه نشون نمیده
یعنی اینکه اگه نشون میداد که دیگه مشکلی نبود و شما اینجا نبودی عزیزم:n02:
بنظرم مستقیم بزن با کابل شبکه و لپتابتو شبکه کن ببین شبکه میشه . حالا مطمعنی کابل اینات سالمن .

joofer
04-09-2014, 20:16
اگه آی پی کامپیوتر رو میدونید تو address bar ویندوز لپ تاپ آی پی رو تایپ کنید. به این صورت:
\\192.168.1.2
و اینتر رو بزنید. اینجا هر آی پی که وارد کنی همون کامپیوتر رو نشون میده. حالا اگه نشد اعلام کنید تا بصورت کامل بگم.

Sent from my XPERIA ZR

joofer
04-09-2014, 20:17
192.168.0.3
192.168.0.2
سرور میخواد چیکار؟ مودم به عنوان سوئیچ عمل میکنه.

Sent from my XPERIA ZR

roya.rashidi
04-09-2014, 21:04
سرور میخواد چیکار؟ مودم به عنوان سوئیچ عمل میکنه.

Sent from my XPERIA ZR
منم نگفتم سرور میخاد . با دقت میخوندید گفتم هر سیستمی هم سرور هم کلاینت .

malihe mohammadloo
06-09-2014, 23:41
اووووووووووووووووووف

roya.rashidi
06-09-2014, 23:53
وا یعنی چی . چیشد درس شد ؟؟

amirmahdijv
07-09-2014, 14:08
سلام . من اطلاعاتی درین مورد ندارم . اما من دو لب تاپ رو شبکه کردم . الان میخوام فایل بفرستم و روی شبکه اشتراک بزارم چه کار کنم ؟

roya.rashidi
07-09-2014, 16:45
سلام . من اطلاعاتی درین مورد ندارم . اما من دو لب تاپ رو شبکه کردم . الان میخوام فایل بفرستم و روی شبکه اشتراک بزارم چه کار کنم ؟
فولدرو باید شیر کنی دوست عزیز
. تو پست های قبلی توضیح داده شد.:n16:

malihe mohammadloo
10-09-2014, 12:38
وا یعنی چی . چیشد درس شد ؟؟
نه درست نشد

malihe mohammadloo
21-10-2014, 02:21
با تشکر از دوستانی که نظر دادن مشکل من سرجاش باقیست

malihe mohammadloo
05-02-2015, 11:15
دوستانی که بلدن میشه منو راهنمایی کنید، من مشکلم پاپرباجست