PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای فن و هارددیسک ASUS N56JR

hosseinmahdavi
02-09-2014, 10:01
سلام دوستان ، بنده هفته گذشته یه ASUS N56JR خریدم و ویندوز 8.1 روش نصب کردم ، در حین نصب درایور ها از روی سی دی خود ایسوس لپ تاپ به طرز وحشتناکی داغ کرد و 3 بار خاموش شد ،در نهایت ولی تونستم درایور ها رو نصب کنم .
بعد اما از هارد لپ تاپ صدای غیژ غیژ نسبتا بلندی در میومد که اون هم خود به خود از بین رفت .
اما مشکل اصلی ، پریروز یه Farcry 3 روش نصب کردم و در حین اجرا بازی ، یهو صدای فن به شدت زیاد شد به طوری که قابل تحمل نبود ، خاموشش کردم و این بار بلافاصله بعد از بوت شدن و به کار افتادن فن اون صدا شروع شد ، این بار با یه بازی دیگه ( Dota 2 ) تست کردم ، بازی بدون مشکلی اجرا شد ولیکن صدای فن پابرجا بود . یه چند ساعتی استراحت دادم بش و دوباره Dota 2 رو اجرا کردم ، این بار خبری از صدای فن نبود ، اما بعد چند ثانیه افت فریم شدیدی ( حتی رو پایین ترین تنظیمات ممکن ) شروع شد که اصن بازی کردن رو غیرممکن میکرد . ممنون میشم راهنمایی کنید . ( گارانتی هم طبیعتا داره ، فقط نمیدونم مشکل به وجود اومده دقیقا چیه و اصن نیازی به فرستادن واسه گارانتی هست یا نه )

Behrouz_se60
02-09-2014, 10:24
شما باید بدونید که بازی به چه حداقل سخت افزاری نیاز دارد؟ لپ تاپ شما برای این بازی ضعیف است و اگر میخواهید میتوانید یک خنک کننده خب برای پردازنده و کارت گرافیک بگیرید که به خوبی دمای لپ تاپ کنترل می کند و همچنین می بایستی خود فن لپ تاپ چک شود که آیا کثیف شده است یا نه.به نمایندگی مراجعه کنید.

HOJ-JAT
02-09-2014, 10:58
شما باید بدونید که بازی به چه حداقل سخت افزاری نیاز دارد؟ لپ تاپ شما برای این بازی ضعیف است
دوست عزیز n56 هم اکنون یکی از قوی ترین لپ تاپ های موجود هست برای بازی مشکلی ندارد

و همچنین می بایستی خود فن لپ تاپ چک شود که آیا کثیف شده است
ایشون یک هفته هست خرید کرده اند تو این یک هفته اگر وسط کویر هم بازی میکردند نباید فن کثیف بشن
...
...

سلام دوستان ، بنده هفته گذشته یه ASUS N56JR خریدم و ویندوز 8.1 روش نصب کردم ، در حین نصب درایور ها از روی سی دی خود ایسوس لپ تاپ به طرز وحشتناکی داغ کرد و 3 بار خاموش شد ،در نهایت ولی تونستم درایور ها رو نصب کنم .
بعد اما از هارد لپ تاپ صدای غیژ غیژ نسبتا بلندی در میومد که اون هم خود به خود از بین رفت .
اما مشکل اصلی ، پریروز یه Farcry 3 روش نصب کردم و در حین اجرا بازی ، یهو صدای فن به شدت زیاد شد به طوری که قابل تحمل نبود ، خاموشش کردم و این بار بلافاصله بعد از بوت شدن و به کار افتادن فن اون صدا شروع شد ، این بار با یه بازی دیگه ( Dota 2 ) تست کردم ، بازی بدون مشکلی اجرا شد ولیکن صدای فن پابرجا بود . یه چند ساعتی استراحت دادم بش و دوباره Dota 2 رو اجرا کردم ، این بار خبری از صدای فن نبود ، اما بعد چند ثانیه افت فریم شدیدی ( حتی رو پایین ترین تنظیمات ممکن ) شروع شد که اصن بازی کردن رو غیرممکن میکرد . ممنون میشم راهنمایی کنید . ( گارانتی هم طبیعتا داره ، فقط نمیدونم مشکل به وجود اومده دقیقا چیه و اصن نیازی به فرستادن واسه گارانتی هست یا نه )
اما مشکل شما دوست عزیز
شما باید ابتدا گرافیک اینتل سپس گرافیک جیفورس رو نصب میکردید این کار رو کرده اید؟؟
بنظر بنده ابتدا کار های زیر را انجام دهید
1.در حالت عادی تسک منجر رو باز کنید ببینید میزان استفاده از منابع رم cpu و هارد چقدر است چون دیده شده تو هیمن لپتاپ کارت گرافیک 23 درصد از cpu را اشغال میکرده
2.هنگامی که بازی میکنید و فن با سرعت ب صدا در میاد سریع از بازی خارج شوید با با برنامه hardwre monitor دمای تک تک رو نگاه کنید و اینجا یک عکس بگزارید
3.پیشنهاد میکنم یک بار بایاس را به اخرین ورزن اپ دیت کنید
کار های بالا رو انجام بدین و نتیجه رو اعلام کیند
پیشنهاد میکنم سعی کنید خودتون مشکل رو برطرف کنید چون فرستادن لپ تاپ ب گارانتی مساوی با 3/4 هفته الافی..