PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت مادربرد

changi22
01-09-2014, 14:12
سلام دوستان کسی میدونه بوت مادربرد چیه و تنظیماتش چطوریه؟

ali_mohandes
01-09-2014, 14:28
بوت مادر بورد سخت افزاری برای شناستایی قطعات وتنظیمات اصلی مادر بورد است

changi22
01-09-2014, 17:06
خب سیستممو بردمم ویندوز عوض کنن گفتن بوت مادربرد بهم میریزه باید دوباره بوتشو بچینیم و قطعاتو تعریف کینم یعنیی چیی؟

ali_mohandes
01-09-2014, 17:18
خب سیستممو بردمم ویندوز عوض کنن گفتن بوت مادربرد بهم میریزه باید دوباره بوتشو بچینیم و قطعاتو تعریف کینم یعنیی چیی؟

جک گفته داداش هیچ وقت با تعویض ویندوز بوت بهم نمی ریزه

changi22
01-09-2014, 19:24
جدی؟ پس خواسته پول دوبرابر بگیره... خب یک تبدیل ای دی ای به ساتا خردم هرچی گذاشتم نشد
طرف گفت به بوت مادربردت نمیخود رفتم اونجا از اول چیدم و تعریف کردم... یعنی چی ؟ بوت مگه همون delete نیست میزنی؟ اونجا چیکار کرده که این تبدیل کار کرده؟

roya.rashidi
01-09-2014, 19:58
جدی؟ پس خواسته پول دوبرابر بگیره... خب یک تبدیل ای دی ای به ساتا خردم هرچی گذاشتم نشد
طرف گفت به بوت مادربردت نمیخود رفتم اونجا از اول چیدم و تعریف کردم... یعنی چی ؟ بوت مگه همون delete نیست میزنی؟ اونجا چیکار کرده که این تبدیل کار کرده؟
منظورش اولویت بوت هارد سی دی رام اینا بوده . که خاسته پول بیخود ازت بگیره حاک برسرش .
یا اخرش تنظیم جامپر اینا باشه که اونم کار خاصی نداره.

ali_mohandes
01-09-2014, 20:45
منظورش اولویت بوت مادر بورد بوده

changi22
01-09-2014, 21:55
اره پولو گرفت ... خب خودم میزاشتم اصلا سی دی رام روشن نمیشد برق نمیرسید این تبدییل به ساتا ندونستم چیکارش کنم بردم بهم گفت قابل تعریف برای مادربردت نبود ای تبدیل وصل کردم بوت مین برد رو از اول تنضیم کردم و اینو هم قابل تعریف؟ میدونین چطوری تعریف کردده اخه من میزد اصلا دستگاه روشن نمیشد

EXTREME
02-09-2014, 09:13
اره پولو گرفت ... خب خودم میزاشتم اصلا سی دی رام روشن نمیشد برق نمیرسید این تبدییل به ساتا ندونستم چیکارش کنم بردم بهم گفت قابل تعریف برای مادربردت نبود ای تبدیل وصل کردم بوت مین برد رو از اول تنضیم کردم و اینو هم قابل تعریف؟ میدونین چطوری تعریف کردده اخه من میزد اصلا دستگاه روشن نمیشد

خواسته یکم کار رو پیچیده نشون بده پول ازت بگیره خودتون همین الان یاد بگیرید سیستم رو روشن کردید با زدن دکمه delete یا f2 وارد بایوس شید تو تنظیمات بوت برید میتونید تغییرش بدید روی فلاپی بزارید یو اس بی یا سی دی رام یا هارد

یک عکس از اون قسمت بایوس بدید

مگه مینتون پورت ساتا نداره؟ تبدیل برق چون احتمالا پاور برق مستقیم نداشته تبدیل برق ساتا گذاشته روش ولی با اون مشکلی در دیتکت شدن در بایوس نیست

changi22
02-09-2014, 09:58
باشه عکس مییگیرم ... فقط بگم چطوریه.... من مادربرد جدید خریدم ساتا داشت ایی دی ای نداشت که سی رام من ای دی ای بود برا همین تبدیل گرفت ولیی من میزاشتم روشن نمیشد انگلار برق نمیرسید بردم اونجا اینجوری گفت... پس وت اینه؟ ایینو خودم بلدم ودم اون منو پیچوند
الان عکسشو میفرستم

EXTREME
02-09-2014, 10:02
باشه عکس مییگیرم ... فقط بگم چطوریه.... من مادربرد جدید خریدم ساتا داشت ایی دی ای نداشت که سی رام من ای دی ای بود برا همین تبدیل گرفت ولیی من میزاشتم روشن نمیشد انگلار برق نمیرسید بردم اونجا اینجوری گفت... پس وت اینه؟ ایینو خودم بلدم ودم اون منو پیچوند
الان عکسشو میفرستم

اون تبدیل ide به ساتا براتون گذاشته بود احتمالا برقشو شما نداشتید اون گذاشته و درایو کار کرده بازم از تنظیمات بوت اگر روی سی دی رام بزارید بازم در این حالت کار میکنه

changi22
02-09-2014, 10:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دو تا تصصویر... فقط مییخوام بدونم که من وصل گردم چرا برق نمیزد به دستگاه بردم اونجا از خودش یکی خریدم گفت این سوخته ... شایدم خراب بهم داد....بعد یکی دییگه خریدم گفتم اینم سوخته بود تعمیر کرم بعد وصل کردم کلا بوتو از اول تعریف کردم

changi22
02-09-2014, 10:10
نه من برقشو وصل کردم دستگاه روشن نمیشد روشن بشه که خودم بودتو بلدم برم اولویت بندی کنم

EXTREME
02-09-2014, 10:48

این دو تا تصصویر... فقط مییخوام بدونم که من وصل گردم چرا برق نمیزد به دستگاه بردم اونجا از خودش یکی خریدم گفت این سوخته ... شایدم خراب بهم داد....بعد یکی دییگه خریدم گفتم اینم سوخته بود تعمیر کرم بعد وصل کردم کلا بوتو از اول تعریف کردم

پس همون تبدیلتون ایراد داشته اگه تبدیل مشکلی نداشته باشه بایستی کار کنه و راحت میتونید تنظیمات بوتشو انجام بدهید

changi22
02-09-2014, 12:42
خب یکی نو خریدم خودم گذاشتم نشد بردم اونجا بجز مال خودش که گذاشتم ههمون حرفی قلمبه سلمه زد ...یعنی باید پاور وصل کدی روشن بشهسی رام ؟ من امتحان کردم نشد؟؟
یعنیی به پاور وصل کدنش کار دیگه ای داشت که من وصل کردم نشد و اون زد دستگا روشن شد؟

TREASURES
02-09-2014, 13:06
خب یکی نو خریدم خودم گذاشتم نشد بردم اونجا بجز مال خودش که گذاشتم ههمون حرفی قلمبه سلمه زد ...یعنی باید پاور وصل کدی روشن بشهسی رام ؟ من امتحان کردم نشد؟؟
یعنیی به پاور وصل کدنش کار دیگه ای داشت که من وصل کردم نشد و اون زد دستگا روشن شد؟
سلام
برد شما چون پورت IDE نداشته از تبدیل ساتا استفاده شده
سی دی رام شما هم بجز یک کابل پاور و یک کابل دیتا چیز دیگه ای لازم نداره که روشن بشه ( اگه این اتصالات مشکل نداشته باشند و ولتاژ و واتاژ رو تامین کنند کافیه البته به شرطی که دستگاه شما و تبدیلش مشکل نداشته باشه )
اون طرفت فقط حرف مفت زده

changi22
02-09-2014, 15:25
نه مشکلیی نداشته نم قشنگ همون کارو کردم وصل کردم اول تبدییل از خوش خریدم بعد گفت تبدیلو سوزوندیی بلد نبودیی ... دومیی که از یک جای دیگه خریدم بودم که باز امتحانن کردم دستگاه روشن نمیکرد بردم پیشش بهم گفت ایینم سوزوندیی تعمیرش کردم بعد بوتتو از اول تعریف کردم و مادر بردت هم ممششکل داشت و ..... از اینچییزا شایید هم مال خودش سوخته بود خلاسه 25 از گرفت