PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرماخوردگی زیاد

وین رونی
01-09-2014, 05:57
سلام
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم اینقدر زیاد سرما نخورم؟
تا هوا کمی سرد میشه مثل دیشب یا تو زمستان من زیاد سرما می خورم.فقط کافیه کمی تو سرما قرار بگیرم...سریع آب از دماغم آویزونه و گلو درد و مخصوصاً کیپ شدن بینی و سردرد(زکام) شروع میشه.
به نظرتون برم دکتر تغذیه؟
خوراکم بد نیست اما خوب اصلا تحرک بدنی ندارم.

Demon King
01-09-2014, 09:02
خوب ممکنه همیشه این سرماخوردگی از سرما نباشه، احتمالا میتونه از آلودگی هوا باشه،
چند نکته میگم اگه رعایت کنید ممکنه مفید باشه:

۱) هر بار میاید خونه دستاتون رو حتما با آب و صابون بشورید.

۲) سعی کنید مایعات زیاد بخورید مخصوصا مصرف شیر خیلی میتونه مفید باشه.

۳) اگه قرار بیرون برید و هوا سرد حتما سر و گوشتونو بپوشونید، چرا که از این دو طریق آدم خیلی سرما میخوره، استفاده از کلاه خیلی خوبه.

۴) ورزش کردن هم مفیده، البته نه از نوع حرفه ای ، در حدی که بدنتو تحرکی داشته باشه.

روانپریش
01-09-2014, 13:08
به نظرم یه تست اچ ای وی بدین

وین رونی
01-09-2014, 16:01
به نظرم یه تست اچ ای وی بدین
دوست عزیز شما رو مجبور کردن نظر بدی ...با احتساب حرف شما هر کی علایم سر ماخوردگی داشته باشه شاید اچ آی وی هم داشته باشه!!!
یه بار علایم ایدز رو مرور کنید...
ضمنا سه سال پیش به خاطر تغییر در وضعیت شغلم مجبور شدم که آزمایش اچ آی وی بدم که خدا رو شکر مشکلی نبود و این مشکل من از قبل ها بوده. من نه معتادم نه نسبت به مسائل جنسی بی قید و بند...

miss_ava7
01-09-2014, 16:20
چند روز پیش توی روزنامه خوندم که این مشکل اکثر افراد آلرژیک هست که حتی باد کولر هم که بهشون میخوره آبریزش بینی پیدا می کنن یا صداشون می گیره و عطسه می کنن، منظورم اینه که علائم آلرژی میتونه خیلی شبیه سرماخوردگی و سینوزیت باشه.
جدای این فکر می کنم کمی ضعف توی سیستم ایمنی بدن (حالا چه ژنتیکی، چه بعد از یه بیماری سخت یا به خاطر کمبود ویتامین و آهن بدن...) باعث شه سرماخوردگی هم زودتر سراغ آدم بیاد هم دیرتر خوب شه

laxer
01-09-2014, 21:13
دوست عزیز h.i.v میتونه یکی از دلایل عفونت ها و سرماخوردگی های مکرر باشه.

سرماخوردگی های مکرر خودش یه هشدار برای صد ها بیماری زمینه ایه.

پس در صورتی واقعا احساس میکنید سیستم ایمنی بدنتون ضعیف شده بهتره به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید و یه چک آپ کامل بشید.

وین رونی
01-09-2014, 21:18
دوست عزیز h.i.v میتونه یکی از دلایل عفونت ها و سرماخوردگی های مکرر باشه.

سرماخوردگی های مکرر خودش یه هشدار برای صد ها بیماری زمینه ایه.

پس در صورتی واقعا احساس میکنید سیستم ایمنی بدنتون ضعیف شده بهتره به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید و یه چک آپ کامل بشید.
اتفاقا حتما این هفته یه چک آپ میدم آزمایش مربوط رو هم انجام میدم
البته خیلی هم کم خون هستم
خستگی مفرط... کافیه کمی پیاده روی داشته باشم دیگه خستگی امان نمیده

روانپریش
02-09-2014, 12:34
دوست عزیز شما رو مجبور کردن نظر بدی ...با احتساب حرف شما هر کی علایم سر ماخوردگی داشته باشه شاید اچ آی وی هم داشته باشه!!!
یه بار علایم ایدز رو مرور کنید...
ضمنا سه سال پیش به خاطر تغییر در وضعیت شغلم مجبور شدم که آزمایش اچ آی وی بدم که خدا رو شکر مشکلی نبود و این مشکل من از قبل ها بوده. من نه معتادم نه نسبت به مسائل جنسی بی قید و بند...

دوست عزیز چرا نارحت میشین من قصدم فقط کمک کردن بود
در ضمن اچ ای وی فقط از تزریق و روابط جنسی منتقل نمیشه
کلی راه دیگه برای انتقالش هست از جمله وسایل پزشکی مشترک مث دندون پزشکی--یا واسیل ارایش مشترک مثل ارایشگاه ها و خیلی چیزای دیگه
در ضمن یکی از علایم ایدز ضعیف شدن دستگاه ایمنی بدن و سرماخوردگی مکرر هست
انشالا که سالم باشین

S0R3N4
03-09-2014, 12:15
توضیحات Demon King عزیز بسیار خوب و کاربردی بود...
فقط میتونم به اون توضیحات اضافه کنم:
استفاده از کپسول Zinc+C پیوسته رهش
استفاده از قرص گیاهی Echiherb که از گیاه اکی ناسه ساخته میشه و شدیدا در تقویت سیستم ایمنی بدن شما موثر هست؛به مدت 2 ماه به طور کاملا منظم استفاده کنید در شروع فصل پاییز
میتونید هر ساله از واکسن آنفلونزا برای جلوگیری از مبتلا شدن به آنفلونزا استفاده کنید

laxer
03-09-2014, 14:53
میتونید هر ساله از واکسن آنفلونزا برای جلوگیری از مبتلا شدن به آنفلونزا استفاده کنید

البته با عرض احترام خدمت سورنای عزیز ولی دوستان توجه کنید که واکسن آنفولانزا تاثیری در سرماخوردگی نداره و فقط از "انفولانزا" پیشگیری میکنه.

وین رونی
03-09-2014, 15:33
توضیحات Demon King عزیز بسیار خوب و کاربردی بود...
فقط میتونم به اون توضیحات اضافه کنم:
استفاده از کپسول Zinc+C پیوسته رهش
استفاده از قرص گیاهی Echiherb که از گیاه اکی ناسه ساخته میشه و شدیدا در تقویت سیستم ایمنی بدن شما موثر هست؛به مدت 2 ماه به طور کاملا منظم استفاده کنید در شروع فصل پاییز
ممنون از راهنماییتون
این قرص ها که گفتید عوارضی نداره؟آخه برنامه داریم یارانه ای که می گیریم زیادتر بشه :n01:
فرضاً از الآن تا دو ماه دیگه استفاده کنم اثراتش تا کی می مونه تو بدن؟

laxer
03-09-2014, 19:48
ممنون از راهنماییتون
این قرص ها که گفتید عوارضی نداره؟آخه برنامه داریم یارانه ای که می گیریم زیادتر بشه :n01:

فرضاً از الآن تا دو ماه دیگه استفاده کنم اثراتش تا کی می مونه تو بدن؟

ببینید دوست عزیز هر چیز یک مرز اعتدال داره.
مثلا" اگر ویتامین بدنتون کم بشه دچار مشکل میشید و اگر زیاد هم بشه باز دچار مشکل میشید.

منتها چون آزمایش خاصی برای ویتامین ها وجود نداره تست باید به صورت آزمون و خطا اجرا بشه یعنی شما باید ابندا دارو رو تا چند ماه مصرف کنید و بعدش اگه دید تاثیر خوبی داره تا یه دوره چند ماهه دیگه مصرف کنید سپس کنارش بزارید.

اکثر دارو های تقویتی اینجوری هستند. ( مکمل ها و مولتی ها)

بنظر من باید علت و بیماری زمینه ای در شما مشخص بشه نه اینکه فقط با یه سری دارو سرپوشی بشه.

S0R3N4
03-09-2014, 23:58
البته با عرض احترام خدمت سورنای عزیز ولی دوستان توجه کنید که واکسن آنفولانزا تاثیری در سرماخوردگی نداره و فقط از "انفولانزا" پیشگیری میکنه.

بله؛اصلا تاثیری روی سرماخوردگی نداره؛عرض کردم که؛برای پیشگیری از آنفلونزا؛البته خیلی جاها این واکسن رو به اشتباه یا حتی به عمد واکسن سرماخوردگی معرفی میکنن که اصلا همچین چیزی وجود نداره!

وین رونی
11-09-2014, 00:44
امروز رفتم آزمایش دادم یه چک آپ کامل.اا نکته جالب این بود که بنده خدا کسانی که می خواستن آزمایش گیری را آماده کنن انگار با دیدن HIV خیلی ترسیده بودن.اول که برچسب روی لوله ها رو اشتباه زدن بعد که یکیشون اومد از دست چپم خون بگیره با فاصله از رگ سوزن رو فرو کرد دید نخیر خبری از خون نیست همکارشون اومد گفت به رگ نزدی در آورد و زد به دست راستم و یکی دو تا سوتی دیگه هم دادن...آخر سر با ترس پرسید برای چی این آزمایش ها رو میدی؟؟!!جوابش هم 9 روز دیگه میاد

پي سي ورد1
22-09-2014, 13:52
سلام

بنده هر سال از شروع فصل پاييز تا آخر زمستان دچار سرما خوردگي همراه با بدن درد مي شوم و براي تسكين درد مجبور به مصرف آنتي هيستامين زيادهستم.با توجه به عوارض مصرف زياد اين دارو چه توصيه يا پيشنهادي براي من داريد؟ممنون

khoshshaans
15-10-2014, 22:48
شما حتما ببین انحراف بینی داری یا خیر
عفونت گوش
و نیز عکس از سینوسها

در نهایت این که به دلیل الودگی هوا و ویروسها و نیز حساسیت حتما باید هر روز مثل مسواک صبح و شب بینی ات را با اب نمک بشوری
یک سرنگ بزرگ و سرم اب نمک بگیر و هر روز اب را با فشار در بینی بفرست و از دهان تحلیه کن با فرت کشیدن بالا