PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گجت فوق العاده Android TV Box : " تلویزیون خود را به تلویزیون اسمارت تبدیل کنید !!! "

MINIX.ir
31-08-2014, 20:41
درود
در این تاپیک قصد دارم نسل جدیدی از گجتها رو معرفی کنم که بسیار فوق العاده و جذاب هستند و تلویزیون شما را از یک جعبه خشک و بی روح به دنیایی از سرگرمی تبدیل می کنند.

اندروید تی وی چیست و چه کارهایی انجام می دهد ؟

android TV Box , android media hub , android mini pc , android smart TV و ... نام های دیگر آن هستند که همگی در واقع یکی میباشند. در تعریف ساده آن گفته شده " تلویزیون معمولی خود را به اسمارت تبدیل کنید! " که البته کارایی آنها بسیار فراتر از این جمله ی ساده است. Android TV Box در واقع یک mini pc یا کامپیوتری بسیار کوچک با سیستم عامل بسیار محبوب اندروید و البته قابلیت های فوق العاده می باشد و این یعنی تمامی کارهایی که شما با گوشی یا تبلت اندرویدی خود انجام می دهید را هم اکنون میتوانید بر روی صفحه بزرگ تلویزیون خود و در حالی که روی کاناپه لم داده اید براحتی انجام دهید. مواردی مانند : مرور صفحات اینترنت , چک کردن صفحات فیسبوک , تماشای کانال های آنلاین یوتیوب , بررسی پیام های نرم افزارهایی نظیر whatsapp و وایبر و دیگر برنامه های ارتباطی همچنین برقراری تماس تصویری از طریق اسکایپ , و از همه مهمتر انجام تمامی بازی های محبوب اندرویدی بر روی صفحه عظیم تلویزیون با کیفیت عالی !!
در ادامه مطلب به شرح تمامی موارد فوق خواهیم پرداخت :

دسترسی کامل به گوگل پلی استور :
شما براحتی میتوانید به فروشگاه گوگل پلی دسترسی داشته باشید و تمامی بازی های و برنامه های دلخواه خود را بر روی دستگاه خود دانلود و نصب کنید. البته روش های دیگری هم برای نصب اپ های اندروید وجود دارد که این کار دقیقا شبیه نصب برنامه و بازی بر روی گوشی یا تبلیت اندرویدی و بسیار ساده انجام می پذیرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدیا پلیر بسیار قدرتمند با ساپورت تمامی فرمت های صوتی و تصویری :
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بدنبال کلیپ ها صوتی یا فیلم های سینمایی هستید و نیازمند به در اختیار داشتن یک مدیا پلیر قدرتمند با توانایی پخش تمامی فرمت های صوتی و تصویری با بالاترین کیفیت Full HD هستید ( در مدل های جدید قابلیت پخش UltraHD 4k هم وجود دارد) که از زیرنوس ها به زبان های مختلف از جمله زبان پارسی نیز پشتیانی کند قطعا" بهتر از Android TV Box نخواهید یافت! کافیست هارد دیسک اکسترنال خود را به دستگاه وصل کنید و هر آنچه دوست دارید را تماشا کنید.

بازی های اندرویدی :
بدون شک پرطرفدارترین و جذاب ترین بخش اسمارت فون های اندرویدی را بازی های آن تشکیل می دهند. تا کنون به این اندیشیده اید که کاش به جای بازی کردن با یک گوشی یا تبلت در اندازه کوچک که کمی آزار دهنده هست و ضعف و خستگی چشم را به همراه دارد , همین بازی را بر روی صفحه بزرگ تلویزیون خود و با کیفیت و وضوح بسیار بالا انجام دهید. اکنون این امکان فراهم شده است و شما براحتی میتوانید تمامی بازی های محبوب خود را بر روی تلویزیون خود توسط اندروید باکس اجرا کنید و نهایت لذت بازی ها را در کنار خانواده تجربه کنید!

گشت و گذار در وب :
با اتصال یک ماوس یا کیبورد وایرلس براحتی روی کاناپه لم دهید و صفحات اینترنت را مرور کنید.سایت های مختلف خبری را بررسی کنید.ایمیل های خود را چک کنید.به آکانت فیسبوک خود وارد شوید. ویدیوی های دلخواه خود را آنلاین تماشا کنید یا آنها را دانلود و ذخیره نمایید. به تمامی محتوای آنلاین دسترسی داشته باشید و هر آنچه با کامپیوتر خود انجام میدهید را با فراغت خیال و آسودگی هر چه بیشتر انجام دهید.

تمامی موارد فوق بخشی کلی از کاربردهای بیشمار این دستگاه می باشد. کمپانی MINIX که یکی از برترین تولید کننده های این گجت ها در دنیا به شمار میرود علاوه بر تمامی ویژگی های ذکر شده قابلیت های ویژه ای را در محصولات تولیدی خود ارائه داده است که به برخی اشاره میکنیم :

اجرای بازی در تبلت یا گوشی خود و انجام آن بر روی صفحه تلویزیون (screen casting)

پخش موزیک , تصاویر و فیلم های درون گوشی یا تبلت بر روی صفحه تلویزیون به صورت وایرلس

قابلیت Wi-Fi Hotspot

پشتیانی از کنترولرهای ( دسته ) بیسیم کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس برای انجام بازی های اندرویدی

پشتیانی از دوربین های دیجیتال

پشتیبانی از Blu-Ray درایو اکسترنال
و ....

و موارد دیگر که در عکس زیر می توانید مشاهده کنید :

در ادامه تاپیک به معرفی انواع مختلف اندروید تی وی ها و بخصوص محصولات کمپانی MINIX خواهیم پرداخت.

MINIX.ir
02-09-2014, 21:28
انواع مختلف اندروید تی وی ها :
اندروید تی وی ها به دوسته TV Stick و TV Box تقسیم میشوند.

مدل های TV Stick :
این مدل ها بسیار کوچک و در اندازه یک کول دیسک هستند که براحتی در جیب جا میشوند و می توانید همه جا آن را با خود همراه داشته باشید . این حجم کوچک البته باعث نمیشود که محصولی ضعیف و کم توان باشد. در مدل استیک پورت های ارتباطی بسیار محدود هستند و در برخی مواقع فقط یک پورت استاندارد USB و یک پورت میکرو USB را شامل میشوند که البته براحتی با افزودن USB HUB میتوانید محدودیت پورت های USB را بردارید.
این مدل ها اغلب با CPU دو هسته ای و یک گیگابایت رم عرضه میشوند که از پس کارهای عادی مانند پخش ویدیوهای FullHD و انجام بازی های معمولی ( و نه خیلی حجیم ) براحتی بر می آیند و نسبت به قیمت بسیار مناسب آن مقرون به صرفه می باشند. البته یک مدل چهار هسته ای هم تولید شده ولی بعد از تست های کلی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که تفاوت چندانی میان مدل دوهسته ای و چهار هسته ای آنها وجود ندارد و توجیه اقتصادی برای خرید آن وجود ندارد.

مدل های TV Box :
این مدل ها با کارایی فوق العاده خود توانایی انجام هر گونه عملیاتی را دارند. سایز مناسب که در حد یک مودم ADSL میباشد و همچنین قدرت پردازش بسیار بالای آنها باعث برتری آنها نسبت به مدل Stick است. با این دسته از TV Box ها براحتی متوانید هر آنچه را که از دنیای سرگرمی نیاز دارید در تلویزیون خود جمع کرده و از آن لذت ببرید. اکنون انجام بازیهای سنگین و با گرافیک بالای HD و 3D اندرویدی و همچنین تماشای فیلم های Full HD و حتی 4K بصورت روان و بی نقص کارهایی بسیار ساده بنظر می آیند. اندروید TV Box ها با کانفیگ های مختلفی عرضه شده اند که سی پی یو های دو هسته ای و چهار هسته ای آن متداول است که به همراه 2 گیگ رم DDR3 و پردازنده گرافیکی 4 و 8هسته ای , پردازش تصاویر با هر کیفیتی حتی 4K را به راحتی برای شما به ارمغان می آورد.

iran79
03-09-2014, 13:05
دوست عزیز فایل های ایزو بلوری رو هم میخونه؟ نمایش منوهای بلوری به خوبی انجام میگیره؟ فیلم های سه بعدی روی فایل ایزو رو هم ساپرت میکنه؟ چه بصورت اصلی ایزو چه فیلم های فشده دانلودی دو تصویر کنار هم؟
مشخصاتش رو که میخوندم خبری از فرمت های صدای دالبی دی ی تی اس دالبی ترو و... که برای فایلهای بلوری و 4کی مهم هستند نبود. از این صداها پشتیبانی میشه؟ تو سایت اصلی هم پیدا نکردم
امکان تست دستگاه قبل از خرید هستش؟
در تهران نمایندگی دارید؟ سایتتون رو بررسی کردم ولی قیمت نزدید. قیمت انواع دستگاه هارو از میشه برام ارسال کنید.
سپاس

MINIX.ir
08-09-2014, 00:52
درود
بابت تاخیر در پاسخ پوزش میطلبم. بدلیل مشغله کاری نتونستم این سایت را چک کنم. XBMC مدیا سنتر تقریبا هر فرمت صوتی و تصویری باید پخش کنه و مشکلی نخواهد داشت. لطفا مدل ستگاه مورد نظرتون را اعلام کنید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم. اگر هم فرمت خاصی را مد نظر دارید میتونید لینکش رو بدید تا دانلود کنم و شخصا روی هر مدلی که مدنظرتون هست تست کنم و نتیجه را اعلام کنم.
برای خرید آنلاین میتوانید از فروشگاه همین سایت p30world محصول مورد نظر را تهیه کنید. ضمنا برای اطلاعات بیشتر میتونید سری هم به فروم شرکت بزنید : minixforum.com .

iran79
08-09-2014, 12:05
در قسمت فرمت های قابل پخش خبری از صداهای دالبی نیستش. به نظرم این نشون دهنده اینه که نمیتونه پخششون کنه. صدای دالبی صدای 5.1 کاناله هستش دیگه.فکرکنم بدونید.
من یه فیلم بلوری دارم که فرمت ایزو هستش و دارای منو بلوری و صداهای دالبی و دی تی اس هیست. حجمش حدود 50/60 گیگه. شما میتونید همچین فایلی رو تست کنید؟ ببینید صداهای دالبی رو پخش می کنه یا نه؟
اخرین نسخه ای که شما دارین فکرمی کنم x7 باشه که قابلیت پخش صداهای استریو رو نوشته که داره نه صداهای دالبی که مخصوص بلوری یا فیلم سینمایی هستش.مسلما در صورت قابلیت پخش می بایست عنوان می کرد. یا صداهای فیلم های بلوری یه مرحله بالاتر از دالبی هستن. که این صداها رم ننوشته ساپورت میکنه یا نه. نمیدونم مطلع هستید یا نه ولی توانایی پخش صدای دالبی از مهمترین فاکتورها در دیدن فیلم هست. یا فیلم های بلوری رو که به صورت فایل ایزو هستن میتونه منوی بلوری رو بخونه؟ خیلی از دستگاها مثل وسترن و ... نمیتونن بخونن.

NaughtyCat
08-09-2014, 15:37
در قسمت فرمت های قابل پخش خبری از صداهای دالبی نیستش. به نظرم این نشون دهنده اینه که نمیتونه پخششون کنه. صدای دالبی صدای 5.1 کاناله هستش دیگه.فکرکنم بدونید.
من یه فیلم بلوری دارم که فرمت ایزو هستش و دارای منو بلوری و صداهای دالبی و دی تی اس هیست. حجمش حدود 50/60 گیگه. شما میتونید همچین فایلی رو تست کنید؟ ببینید صداهای دالبی رو پخش می کنه یا نه؟
اخرین نسخه ای که شما دارین فکرمی کنم x7 باشه که قابلیت پخش صداهای استریو رو نوشته که داره نه صداهای دالبی که مخصوص بلوری یا فیلم سینمایی هستش.مسلما در صورت قابلیت پخش می بایست عنوان می کرد. یا صداهای فیلم های بلوری یه مرحله بالاتر از دالبی هستن. که این صداها رم ننوشته ساپورت میکنه یا نه. نمیدونم مطلع هستید یا نه ولی توانایی پخش صدای دالبی از مهمترین فاکتورها در دیدن فیلم هست. یا فیلم های بلوری رو که به صورت فایل ایزو هستن میتونه منوی بلوری رو بخونه؟ خیلی از دستگاها مثل وسترن و ... نمیتونن بخونن.

من یه مدل مشابه رو دارم. فعلا هیچکدوم از دستگاه های پخش اندروید صداهای TrueHD و DTS HD رو ساپورت نمیکنن. XBMC این فرمت ها رو میشناسه ولی پخششون نمیکنه. DD و DTS معمولی 5.1 کاناله رو هم بعضی هاشون decode نمیکنن (مثل دستگاه من) ولی XBMC اینکار رو انجام میده.

iran79
09-09-2014, 08:31
من یه مدل مشابه رو دارم. فعلا هیچکدوم از دستگاه های پخش اندروید صداهای TrueHD و DTS HD رو ساپورت نمیکنن. XBMC این فرمت ها رو میشناسه ولی پخششون نمیکنه. DD و DTS معمولی 5.1 کاناله رو هم بعضی هاشون decode نمیکنن (مثل دستگاه من) ولی XBMC اینکار رو انجام میده.

مرسی دوست عزیز
فایل ایزو بلوری رو شما امتحان کردی؟ پخش میکنه؟ مخصوصا منوهای فیلم بلوری رو؟ بالاترین حجمی که اجرا کردین چی بود؟ فیلم های سه بعدی چطور؟
ممنون

NaughtyCat
09-09-2014, 18:08
مرسی دوست عزیز
فایل ایزو بلوری رو شما امتحان کردی؟ پخش میکنه؟ مخصوصا منوهای فیلم بلوری رو؟ بالاترین حجمی که اجرا کردین چی بود؟ فیلم های سه بعدی چطور؟
ممنون

Blu-ray ISO خود فیلم رو پخش میکنه ولی منو ها رو نه. 3D هم مشکلی نداره. این مواردی که میگم برای محیط XBMC ـه.

من خودم دوتا ویدیوی حدودا 25 گیگابایتی رو امتحان کردم مشکلی نداشتن. از اون لحاظ خیالتون راحت باشه. فقط فرمت های جدید صدا رو ساپورت نمیکنن دیگه.

navab3
10-09-2014, 00:05
1-زیر نویس sub رو واسه فیلمهای 3dساپورت میکنه ?
2-زیر نویسها رو میشه جلو یا عقب برد؟
3- میتونه به درایو اکسترنال بلوری یا دی و دی وصل شه؟
مخصوصا x7
در ضمن یه دستگاه اندرویدی هست که dts. 5.1 رو داره یا حداقل ادعا میکنه که داره
Himedia H8

navab3
10-09-2014, 00:06
منظورم از زیر نویس, زیر نویسهای فارسی بود

navab3
10-09-2014, 00:07
همچنین srt

stb2xxx
10-09-2014, 09:59
1-زیر نویس sub رو واسه فیلمهای 3dساپورت میکنه ?
2-زیر نویسها رو میشه جلو یا عقب برد؟
3- میتونه به درایو اکسترنال بلوری یا دی و دی وصل شه؟
مخصوصا x7
در ضمن یه دستگاه اندرویدی هست که dts. 5.1 رو داره یا حداقل ادعا میکنه که داره
Himedia H8

H8 دستگاه پخش سه بعدی است صدای 7.1,5.1 را کامل چه به صورت دانمیکس یا پستروگ پشتیبانی می کند و توانایی پخش بلوری سه بعدی را نیز دارد از فرمت جدید H265 که در حال جایگزینی H264 است کامل پشتیبانی میکند

navab3
10-09-2014, 12:29
رم h8. نسبت به x7 کم نیست؟
شرکت ساخته پروسسورش رو نمیشناسم؟

MINIX.ir
10-09-2014, 15:56
درود
خیلی دوست دارم همیشه در تاپیکی که توسط خودم ایجاد میشه جوابگوی تمامی سوالات باشم منتها گرفتاری و مشغله زیاد باعث میشه کمتر بتونم در همه سایت های که عضو هستم فعال باشم و پاسخگوی سوالات دوستان. ببینید در مواردی که برای پخش فایل های بلوری خام با فرمت iso سوال شده باید این موارد یکی یکی تست بشه و بعد پاسخ کامل و صحیح داده بشه وگرنه اطلاعات غلط دادن مشکلی را حل نخواهد کرد. یک مورد مهم را اعلام کنم که ما به عنوان نمایندگی این کالا در امارات و ایران وظیفه توزیع به فروشندگان عمده و همکاران را داریم. با توجه به جدید بودن این محصولات, ما تعدادی را به عنوان سمپل در اختیار تیم ها و افراد خبره قرار دادیم تا تمامی جزئیات این گجت ها را بررسی کنند و منابع دقیقی از این محصولات به زبان فارسی تهیه و در اختیار عموم قرار دهیم. نکته مهم دیگر ماهیت خود شرکت و کیفیت محصولات تولیدی هست. شرکت MINIX در زمینه تولید اندروید تی وی ها بهترین و پیشرفته ترین هست.ما چندین ماه زمان صرف مکاتبه و ارتباط با شرکت های مختلف و خرید سمپل از این شرکت ها کردیم و بعد از تست همه محصولات مختلف از تمامی شرکت ها مطرح تصمیم گرفتیم با بهترین شرکت ممکن یعنی MINIX شروع به همکاری کنیم. این شرکت هنگ کنگی در تمامی موارد مانند ساپورت نرم اقزاری , کیفیت سخت افزار , متریال به کار رفته در ساخت دستگاه ها , تیم حرفه ای طراحی محصولات و همچنین پکیج حرفه ای و زیبا از دیگر شرکتها به مراتب بالاتر هست و اکثرا محصولاتشون در اروپا آمریکا فروش بسیار بالایی داره و کاملا شناخته شده و مقبول بازار است.
باز هم تاکید میکنم اندروید تی وی ها در کل با توجه به جدید بودن در بازار ایران نیاز به زمان دارند تا بتوانند بخوبی معرفی شوند و تمام کارایی های آن برای همه آشکار شود.
الان جدیدترین محصول این شرکت یعنی X8 و X8-H در حد چند عدد برای تست همکاران و حرفه ای ها وارد شده و هنوز برای فروش عمومی در دسترس نیست. به محض در دسترس قرار گرفتن , به تمامی سوالات جواب کاملا صحیح و واقعی بدور از حدس گمان داده میشود.
در پاسخ این دوستمون که به Himedia اشاره کردن عرض کنم محصولات Himedia رو هم تست کردیم ولی اصلا در حد Minix نیستن. برای مثال مدل 4k از himedia رو با 4k شرکت minix یعنی X8-H مقیسه کنید :
Himedia H8 4K:
Cpu :Arm Cortex A7 1.5Ghz Quad
GPU : ??
Ram : 1GB
Rom : 8GB
====
Minix X8-H :
CPU : Quad-Core Cortex A9r4 Processor 2.0Ghz
GPU : Octo-Core Mali 450
Ram : 2GB DDR3
Rom : 16GB eMMC

تفاوت زیادی بین سخت افزار هر دو مدل هست. تازه این بخشی از موارد اصلی بود. ضمنا دوست عزیزی که در مورد فرمت بلوری iso سوال کرده بودند در این مدل طبق مشخصات ذکر شده از این فرمت پشتیبانی میشود.

NaughtyCat
10-09-2014, 21:29
ببینید در مواردی که برای پخش فایل های بلوری خام با فرمت iso سوال شده باید این موارد یکی یکی تست بشه و بعد پاسخ کامل و صحیح داده بشه وگرنه اطلاعات غلط دادن مشکلی را حل نخواهد کرد.

یعنی من الان اطلاعات غلط دادم؟

خیلی خلاصه بگم وقتتونو نگیرم، چیپست این دستگاه Amlogic S802-H هست و تنها تفاوتش با مال من که Amlogic S802 داره اینه که این دستگاه شما Dolby Digital و DTS رو میتونه سخت افزاری decode کنه. این یعنی تو برنامه هایی مثل MX Player هم ویدیو های DD و DTS 5.1 میتونن صدا داشته باشن. با XBMC این مشکل اصلا وجود نداره و با همین Amlogic S802 هم میشه DTS 5.1 و DD داشت. همین. تو بقیه موارد کاملا مشابه دستگاه منه.

من هم دقیقا به این خاطر که در مورد این دستگاه ها اطلاعات درست حسابی تو اینترنت نیست و همه از دم چینی هستن بیشتر موارد رو خودم تست کردم و دارم اینجا میگم. یه جاهایی هم به غلط نوشتن اینا DTS HD هم ساپورت میکنن که خب اینطور نیست.

البته منم اشتباه کردم اینجا پست دادم. به هر حال شما فروشنده ای و باید خودت جوابگو باشی.

خوش باشید.

navab3
10-09-2014, 21:38
درود
خیلی دوست دارم همیشه در تاپیکی که توسط خودم ایجاد میشه جوابگوی تمامی سوالات باشم منتها گرفتاری و مشغله زیاد باعث میشه کمتر بتونم در همه سایت های که عضو هستم فعال باشم و پاسخگوی سوالات دوستان. ببینید در مواردی که برای پخش فایل های بلوری خام با فرمت iso سوال شده باید این موارد یکی یکی تست بشه و بعد پاسخ کامل و صحیح داده بشه وگرنه اطلاعات غلط دادن مشکلی را حل نخواهد کرد. یک مورد مهم را اعلام کنم که ما به عنوان نمایندگی این کالا در امارات و ایران وظیفه توزیع به فروشندگان عمده و همکاران را داریم. با توجه به جدید بودن این محصولات, ما تعدادی را به عنوان سمپل در اختیار تیم ها و افراد خبره قرار دادیم تا تمامی جزئیات این گجت ها را بررسی کنند و منابع دقیقی از این محصولات به زبان فارسی تهیه و در اختیار عموم قرار دهیم. نکته مهم دیگر ماهیت خود شرکت و کیفیت محصولات تولیدی هست. شرکت MINIX در زمینه تولید اندروید تی وی ها بهترین و پیشرفته ترین هست.ما چندین ماه زمان صرف مکاتبه و ارتباط با شرکت های مختلف و خرید سمپل از این شرکت ها کردیم و بعد از تست همه محصولات مختلف از تمامی شرکت ها مطرح تصمیم گرفتیم با بهترین شرکت ممکن یعنی MINIX شروع به همکاری کنیم. این شرکت هنگ کنگی در تمامی موارد مانند ساپورت نرم اقزاری , کیفیت سخت افزار , متریال به کار رفته در ساخت دستگاه ها , تیم حرفه ای طراحی محصولات و همچنین پکیج حرفه ای و زیبا از دیگر شرکتها به مراتب بالاتر هست و اکثرا محصولاتشون در اروپا آمریکا فروش بسیار بالایی داره و کاملا شناخته شده و مقبول بازار است.
باز هم تاکید میکنم اندروید تی وی ها در کل با توجه به جدید بودن در بازار ایران نیاز به زمان دارند تا بتوانند بخوبی معرفی شوند و تمام کارایی های آن برای همه آشکار شود.
الان جدیدترین محصول این شرکت یعنی X8 و X8-H در حد چند عدد برای تست همکاران و حرفه ای ها وارد شده و هنوز برای فروش عمومی در دسترس نیست. به محض در دسترس قرار گرفتن , به تمامی سوالات جواب کاملا صحیح و واقعی بدور از حدس گمان داده میشود.
در پاسخ این دوستمون که به Himedia اشاره کردن عرض کنم محصولات Himedia رو هم تست کردیم ولی اصلا در حد Minix نیستن. برای مثال مدل 4k از himedia رو با 4k شرکت minix یعنی X8-H مقیسه کنید :
Himedia H8 4K:
====
Minix X8-H :

تفاوت زیادی بین سخت افزار هر دو مدل هست. تازه این بخشی از موارد اصلی بود. ضمنا دوست عزیزی که در مورد فرمت بلوری iso سوال کرده بودند در این مدل طبق مشخصات ذکر شده از این فرمت پشتیبانی میشود.

سلام
ولی جوابه سئوالهای منو در مورده x7 ندادید

MINIX.ir
10-09-2014, 23:39
یعنی من الان اطلاعات غلط دادم؟

خیلی خلاصه بگم وقتتونو نگیرم، چیپست این دستگاه Amlogic S802-H هست و تنها تفاوتش با مال من که Amlogic S802 داره اینه که این دستگاه شما Dolby Digital و DTS رو میتونه سخت افزاری decode کنه. این یعنی تو برنامه هایی مثل MX Player هم ویدیو های DD و DTS 5.1 میتونن صدا داشته باشن. با XBMC این مشکل اصلا وجود نداره و با همین Amlogic S802 هم میشه DTS 5.1 و DD داشت. همین. تو بقیه موارد کاملا مشابه دستگاه منه.

من هم دقیقا به این خاطر که در مورد این دستگاه ها اطلاعات درست حسابی تو اینترنت نیست و همه از دم چینی هستن بیشتر موارد رو خودم تست کردم و دارم اینجا میگم. یه جاهایی هم به غلط نوشتن اینا DTS HD هم ساپورت میکنن که خب اینطور نیست.

البته منم اشتباه کردم اینجا پست دادم. به هر حال شما فروشنده ای و باید خودت جوابگو باشی.

خوش باشید.
درود
دوست گرامی منظور من رو اشتباه برداشت کردی.اون دوستمون در مورد ساپورت یک فرمت خاص از من سوال کرد من هم چون شخصا تست نکرده بودم گفتم که باید تست کنم و اینکه الکی بیام بگم آره حتما فرمت مورد نظر را ساپورت میکنه شاید اطلاعات غلط به ایشون بدم. و منظورم پست های شما نبود! در واقع وظیفه ما اطلاع رسانی درست و کامل درباره محصولاتمون هست و تمام سعی مون را میکنیم که در مواردی که تردید هست ابتدا شخصا تست کنیم سپس جواب سوالات رو بدیم.
صحبت من و شما بر سر تفاوت دو محصول از دو شرکت بود که بنده مشخصات کلی هر دو را گذاشتم و که اگر به ویژگی های ذکر شده توجه کنید گمان نمیکنم چندان مشابه همدیگه باشند. در مورد cpu های دو دستگاه هم که برای Himedia این مدل ذکر شده : Allwinner A31s Quad-Core Cortex A7 1.5GHz
امیدوارم سوتعبیر از صحبت های من برطرف شده باشه دوست گرامی

سلام
ولی جوابه سئوالهای منو در مورده x7 ندادید

منظورتون پخش بلوری هست؟ من فایلی با این فرمت ندارم.اگر لینک دانلود یک تریلر یا فیلم با این فرمت دارین که سنگین نباشه بدید تا دانلود کنم و همه موارد را براتون تست کنم.

navab3
11-09-2014, 00:34
نه
منظور من اینه که آیا x7 میتونه با درایور بلوری یا دی وی دی اکسترنال کار کنه؟
دوم اینکه با زیر نویسهای فارسی ,مخصوصا sub کار میکنه؟

iran79
11-09-2014, 10:04
توانایی پخش فیلم بلوری با فرمت ایزو رو من سوال کردم و میخواستم بدونم که پخش میکنه یا نه.
دستگاه های داخل بازار همگی می تونن بلوری ایزو رو پخش کنن، ولی مهم پخش منوی فیلم بلوری ایزو هم هست که خیلی ها نمیتونن.
برای من این جای سوال بود.
و همینطور پخش صدای دالبی و دی تی اس
اگه مطلع باشید صداهای دالبی و دی تی اس فیلم های بلوری خام یا ایزو به مراتب یک سطح بالاتر هستند. بهتره دستگاه خودش قابلیت پخش رو داشته باشه نه با کمک نرم افزار
چرا؟
دلیلش کرش شدن برنامه هست. به مرور استفاده کردن و داغ شدن سی پی یو باعث میشه خیلی برنامه ها کرش بشن. همونطور که خیلی از موبایل های اندرویدی حتی نوت 3 نیز در خیلی جاها کرش میکنند، چه برسه به یک دستگاه پخش اندرویدی. در موبایل ها یکپارچگی نسبت به این پخش کننده ها بهتر هست.
حتی نسخه حدید مینیکس x8-h هم فقط توانایی پخش DD و DTS رو داره نه TrueHD و DTS HD

دستگاه هایی هستن که قابلیت پخش این صداهارم دارن ولی حضورذهن ندارم

اینها قابیلت های مهمی هستن که بتازگی مهم شدن. شخصا دستگاه وسترن رو دارم و عالی کار میکنه. دستگاه مینیکس رو هم خوشم اومد ولی دوست دارم که دستگاهی باشه که قابلیت های روز رو داشته باشه.
توانایی دیکود کردن به صدور پروانه استفاده از قابلیت های DTS و DD هست که باید این دو شرکت مجوز رو برای این دستگاه یا دستگاه های دیگر صادر کنن.

MINIX.ir
16-09-2014, 22:58
نه
منظور من اینه که آیا x7 میتونه با درایور بلوری یا دی وی دی اکسترنال کار کنه؟
دوم اینکه با زیر نویسهای فارسی ,مخصوصا sub کار میکنه؟
زیرنویس فارسی srt و sub پشتیبانی میشه اما درایور بلوری تا این لحظه جواب نمیده فعلا و در حال تست و توسعه نرم افزاری هستن که این قابلیت افزوده بشه.

توانایی پخش فیلم بلوری با فرمت ایزو رو من سوال کردم و میخواستم بدونم که پخش میکنه یا نه.
دستگاه های داخل بازار همگی می تونن بلوری ایزو رو پخش کنن، ولی مهم پخش منوی فیلم بلوری ایزو هم هست که خیلی ها نمیتونن.
برای من این جای سوال بود.
و همینطور پخش صدای دالبی و دی تی اس
اگه مطلع باشید صداهای دالبی و دی تی اس فیلم های بلوری خام یا ایزو به مراتب یک سطح بالاتر هستند. بهتره دستگاه خودش قابلیت پخش رو داشته باشه نه با کمک نرم افزار
چرا؟
دلیلش کرش شدن برنامه هست. به مرور استفاده کردن و داغ شدن سی پی یو باعث میشه خیلی برنامه ها کرش بشن. همونطور که خیلی از موبایل های اندرویدی حتی نوت 3 نیز در خیلی جاها کرش میکنند، چه برسه به یک دستگاه پخش اندرویدی. در موبایل ها یکپارچگی نسبت به این پخش کننده ها بهتر هست.
حتی نسخه حدید مینیکس x8-h هم فقط توانایی پخش DD و DTS رو داره نه TrueHD و DTS HD

دستگاه هایی هستن که قابلیت پخش این صداهارم دارن ولی حضورذهن ندارم

اینها قابیلت های مهمی هستن که بتازگی مهم شدن. شخصا دستگاه وسترن رو دارم و عالی کار میکنه. دستگاه مینیکس رو هم خوشم اومد ولی دوست دارم که دستگاهی باشه که قابلیت های روز رو داشته باشه.
توانایی دیکود کردن به صدور پروانه استفاده از قابلیت های DTS و DD هست که باید این دو شرکت مجوز رو برای این دستگاه یا دستگاه های دیگر صادر کنن.

دستگاه قابلیت پخش منوی برخی از فایل های ISO را دارد ولی در بعضی از ISOفایل ها جاوای منو توسط دستگاه ساپورت نمی شود و بطبع در این گونه فایل ها منو نمایش داده نمی شود. در مورد DTS عرض کنم که DTS و DD بصورت سخت افزاری دکود میشوند اما در در مورد DTS HD تا این لحظه همچین قابلیتی در دستگاه وجود ندارد ولی امکانش هست در این مورد هم یه حرکت هایی بیان که بیشتر هم مربوط به جدیدترین مدل یعنی X8 و X8-H هست.

AMIRTELECOM
21-09-2014, 12:28
سلام
میخواستم بدونم که قابلیت کار با جویستیک XBOX360 را دارد؟ و در صورت امکان چون قصد خرید دارم آیا امکان دارد با دستگاه Measy B4A 4K Ultra HD media player مقایسه کنید، بین X7 , X8 , Measy B4A موندم.

ممنون از توجهتون

MINIX.ir
21-09-2014, 15:18
سلام
میخواستم بدونم که قابلیت کار با جویستیک XBOX360 را دارد؟ و در صورت امکان چون قصد خرید دارم آیا امکان دارد با دستگاه Measy B4A 4K Ultra HD media player مقایسه کنید، بین X7 , X8 , Measy B4A موندم.

ممنون از توجهتون

ببینید در بین 3 مدلی که اعلام کردید X8 و B4A از نظر سخت افزار شبیه هم هستند ولی X7 هم نوع چیپست و هم GPUش متفاوت هست و در رده ی پایین تر از دو مدل دیگه قرار میگیره. پیشنهاد من مدل X8-H هست که از همه ی این مدل ها سرتره .
X8-H :
cpu: Amlogic S802-H
B4A :
cpu : Amlogic S802

Rom :
X8-H = 16GB
B4A = 8GB

البته اینها تفاوت های آنچنانی به نظر نمیاد اما مورد بسیار مهم در مورد اینها بحث ساپورت نرم افزاری هست که Minix در این زمینه از تمام شرکت ها تولید کننده اندروید باکس تاکنون قوی تر و بهتر عمل میکنه و حتی فروم اختصاصی برای سوالات و مشکلات کاربران داره که بسیار سریع پاسخگو هستند و تیم نرم افزاری آنها همیشه در کنار مشتری خواهند بود. ضمنا گارانتی هم مورد مهم دیگریست که محصولات minix همگی یک سال گارانتی معتبر دارند. خودتون میتونید اسم هر محصول را گوگل کنید و نظرات کاربران و Reviewهایی که از اونها نوشته شده را بررسی کنید و در آخر بهترین تصمیم رو اتخاذ کنید. راستی جویستیک ایکس باکس 360 را هم ساپورت میکنند از اون بابت جای نگرانی نیست. سوال دیگه ای داشتید در خدمتم

stb2xxx
22-09-2014, 09:42
Himedia H8 4K:
====
Minix X8-H :

میشه محصولاتی که از HIMEDIA تست فرمودید نام ببرید و چه تست های انجام دادید و به این نتیجه رسیدید که HIMEDIA در حد MINIX نیست؟
بنده با 5 سال تجربه با اینکه نرم افزار minix x8 تست کردم نظری راجبع محصول شما ندادم چطور می تونید به همین سادگی نتیجه بگریدکه در حد هست یا نیست؟

میشه بفرمایید در این مدل هایی که تبلیغ می کنید و ادعا دارید که دستگاه های HIMEDIA در حد آنها نیستن کدام توانایی پخش سه بعدی واقعی یعنی BLU-RAY 3D ISOرا دارند ؟
کدام مدل برنامه مدیا سنتری مانند HIPLAYER با قابلیت پشتیبانی از کلیه فایل ها و پخش بلوری سه بعدی با زیرنویس SRT فارسی را دارد ؟
کدام مدل دارای کنترلی به کیفیت و کارایی HIMEDIA H8 هستند؟ و همچنین بدنه تمام فلزی ؟ و همچنین کیفت ساخت ؟

کدام دستگاه قابلیت پخش صدای DTS5.1و 7.1 را به صورت سخت افزاری نه به صورت نرم افزاری در برنامه XBMC را دارتد؟

کاربران منتظر جواب شما خواهند بود