PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا بودن Cpu usage

hsdn
31-08-2014, 13:03
باسلام
من نمیدونم چرا بعد ازمدتی که ویندوز عوض میکنم Cpu Usageخودبه خود میره بالا
1- خمیر سیلیکون رو تازه عوض کردم
2- اسلات هارو هم چک کردم مشکلی نداشتن.
3- فن Cpu وپاورهم به درستی دارند کارمی کنند.
درضمن بگم که Cpu داغ میشه که به نظرغیرعادیه دماش.این عکس رو هم از نرم افزارAshampoo گرفتم گذاشتم تا راحتتر بررسی کنید.اولش که سیستم رو روشن میکنم این مشکل وجود نداره کمی که باهاش کارمیکنم اینطوری میشه البته یکم سیستم بیکارمیمونه دوباره درست میشه ولی دوباره بعدازمدتی اینطوری میشه.
البته توی عکس کمه مشکل ولی بعضی وقتا ها تا 80 درصد میره گزینه System IDLe Proscess
همینطور مرورگرفایرفاکس وپلاگین فلش پلیرهم مقدارزیادی از Cpuرو اشغال می کنند.
مشخصات سیستم هم:
pentium Duel core E5400 @2.70Ghz
Ram:4Gb
ویندوز32بیتی 7
ultimate
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

afshin b
31-08-2014, 13:08
این مشکل فقط نرم افزاری هست و ارتباطی با خمیر سیلیکون و ... نداره.
شما مرورگر فایرفاکس رو کامل میبندید مشکل پابرجاست؟
از تسک منجر ویندوز تمام پروسس هایی که زیاد از پردازنده استفاده میکنن و سیستمی هم نیستن رو end process کنین.

HAMEDMAKER
31-08-2014, 13:34
دوست عزیز System IDLe Proscess اون مقداری که ازش استفاده نمیشه رو نشون میده و هر چه قدر بالاتر باشه بهتره

hsdn
31-08-2014, 21:17
مثلا وقتی مرورگر فایرفاکس رو اسکرول میکنم به بالا تیک میندازه یا تب جدید بازمیکنم طول میکشه تا ایجاد بشه.البته بعضی وقت ها اینطوریه
موقعی که بیشترهمزمان ازنرم افزارهای پلیروفایرفاکس استفاده میکنم این مشکل پیش میاد واینطورمیشه وقتی که پروسه ها بازهستند هم همیشگی این مشکل وجود نداره یک دفعه میکشه بالا وتیک میندازه بعدازچنددقیقه هم میکشه پایین دوباره.یه مشکل دیگه هم که ایجاد شده اینه که وقتی کلیک میکنم گاهی اوقات دابل کلیک میگیره واین موضوع هم داره اذیتم میکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roya.rashidi
31-08-2014, 21:32
مثلا وقتی مرورگر فایرفاکس رو اسکرول میکنم به بالا تیک میندازه یا تب جدید بازمیکنم طول میکشه تا ایجاد بشه.البته بعضی وقت ها اینطوریه
موقعی که بیشترهمزمان ازنرم افزارهای پلیروفایرفاکس استفاده میکنم این مشکل پیش میاد واینطورمیشه وقتی که پروسه ها بازهستند هم همیشگی این مشکل وجود نداره یک دفعه میکشه بالا وتیک میندازه بعدازچنددقیقه هم میکشه پایین دوباره.یه مشکل دیگه هم که ایجاد شده اینه که وقتی کلیک میکنم گاهی اوقات دابل کلیک میگیره واین موضوع هم داره اذیتم میکنه

جدیدا مرورمگرا خیلی مصرف سی پی یو شون بالا رفته . مخصوصا بعضی از سایتا که فایلهای فلش زیادی دارن .
فک کنم به اربباطاتی با اداب فلش پلیر داشته باشه .
همه مرورکرا مصرفشون زیاد شده .

وجود تیک هم شاید بخاطر اینه که فایل های فلش کلا از gpu استفاده میکنن و زیاد به سی پی یو مربوط نباشه . واسه همین با اینکه سی پی یو فقط 30 درصد فعاله ولی بازم تیک داره .

hsdn
01-09-2014, 07:05
جدیدا مرورمگرا خیلی مصرف سی پی یو شون بالا رفته . مخصوصا بعضی از سایتا که فایلهای فلش زیادی دارن .
فک کنم به اربباطاتی با اداب فلش پلیر داشته باشه .
همه مرورکرا مصرفشون زیاد شده .

وجود تیک هم شاید بخاطر اینه که فایل های فلش کلا از gpu استفاده میکنن و زیاد به سی پی یو مربوط نباشه . واسه همین با اینکه سی پی یو فقط 30 درصد فعاله ولی بازم تیک داره .
وقتی فقط فایرفاکس هست مشکلی نداره ولی وقتی اولین بار ازیه پلیراستفاده میکنم دیگه شروع میکنه به اذیت کردن.
کارت گرافیک من Geforce Gt520 2Gهستش فکرنکنم بخاطریک فلش تیک بندازه.به نظرتون اینکارراه حلی هم داره؟

milad_gta
01-09-2014, 07:52
وقتی فقط فایرفاکس هست مشکلی نداره ولی وقتی اولین بار ازیه پلیراستفاده میکنم دیگه شروع میکنه به اذیت کردن.
کارت گرافیک من Geforce Gt520 2Gهستش فکرنکنم بخاطریک فلش تیک بندازه.به نظرتون اینکارراه حلی هم داره؟

در فایرفاکس برید به تنظیمات، زبانه Advanced، تیک گزینه های زیر رو بردارید:

use hardware acceleration when available
use smooth scroling

در آدرس بار تایپ کنید about:addons سپس اینتر کنید، از آیتم های سمت چپ گزینه Plugins رو انتخاب کنید، پلاگین Flash رو بزارید روی Ask Me یا افزونه FlashBlock رو نصب کنید تا فقط فایل های فلش مدنظرتون رو اجرا کنید.

ببینید نتیجه چیه؟