PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای فن cpu

o3tad
31-08-2014, 11:40
سلام من وقتی رایانه رو روشن می کنم فن سی پی یو صدای عجیبی می کنه برای 3 یا 4 دقیقه بعدش آروم می گیره
کیسم رو 2 هفته ای هست که عوض کردم هفته اول این جوری نبود الان دو سه روزه این جوری شده
کیس قبلیم هم اینجوری شده بود آخرای عمرش :n09:
این مشکل برای چیه ؟

EXTREME
31-08-2014, 11:55
سلام من وقتی رایانه رو روشن می کنم فن سی پی یو صدای عجیبی می کنه برای 3 یا 4 دقیقه بعدش آروم می گیره
کیسم رو 2 هفته ای هست که عوض کردم هفته اول این جوری نبود الان دو سه روزه این جوری شده
کیس قبلیم هم اینجوری شده بود آخرای عمرش :n09:
این مشکل برای چیه ؟

صدای خرابی مینطورتون است؟ یا نویز فن است؟ اگه صدای خرابی است فن رو خاک گیری و روغن کاری کنید درست نشد عوض کنید اگه نویز فن است به دلیل دور بالای فن است که به علت دمای بالا اینطوری میشه ابتدا در بایوس smart fan رو فعال کنید و smart target رو هم در صورتی که در بایوس است فعال کنید یک خمیر حرارتی خوب به پردازنده بزنید و تهویه کیس و دمای محیط رو کاهش بدید فن هم درست وصل شه و محکم باشه

o3tad
31-08-2014, 12:27
صدای خرابی مینطورتون است؟ یا نویز فن است؟ اگه صدای خرابی است فن رو خاک گیری و روغن کاری کنید درست نشد عوض کنید اگه نویز فن است به دلیل دور بالای فن است که به علت دمای بالا اینطوری میشه ابتدا در بایوس smart fan رو فعال کنید و smart target رو هم در صورتی که در بایوس است فعال کنید یک خمیر حرارتی خوب به پردازنده بزنید و تهویه کیس و دمای محیط رو کاهش بدید فن هم درست وصل شه و محکم باشه

چجوری بگم اینجوری : ووووووووووووووووووووووووو ووووووو :دی جوری که اگه کسی خوابیده باشه بیدار میشه به نظر نویز باشه !! صدای خرابی با نویز چقدر فرق داره :دی ؟
دمای خونه که خوبه نه گرمه نه سرد ، رایانه هم که خاموش بوده پس دماش بالا نبوده ، میشه فن از جاش در رفته باشه :n29:؟؟ اگه آره پس چرا بعد از 2 دقیقه خوب میشه ؟؟:n29:

Xx Hossein xX
31-08-2014, 12:52
چجوری بگم اینجوری : ووووووووووووووووووووووووو ووووووو :دی جوری که اگه کسی خوابیده باشه بیدار میشه به نظر نویز باشه !! صدای خرابی با نویز چقدر فرق داره :دی ؟
دمای خونه که خوبه نه گرمه نه سرد ، رایانه هم که خاموش بوده پس دماش بالا نبوده ، میشه فن از جاش در رفته باشه :n29:؟؟ اگه آره پس چرا بعد از 2 دقیقه خوب میشه ؟؟:n29:

سیستم رو خاموش کنید فن رو نگاه کنید بعد سیستم رو در همین حالت روشن کنید، ممکنه فن با چند ثانیه تاخیر روشن بشه و بخاطر اینکه CPU خیلی داغ میشه فن اولش با صدای زیاد کار میکنه.
این اتفاق معمولا برای سوکت 1150 میوفته و طبیعیه.

اگه هم فن با تاخیر کار نمیکنه، ممکنه هیت سینک خوب رو CPU جا نگرفته باشه و یا فن خراب باشه.

EXTREME
31-08-2014, 13:54

اگه نویز است و همون اول با دور بالا کار میکنه و دوباره دورش میاد پایین این طبیعی است و مشکلی نداره تنظیمات بایوس رو برای smart fan هم بهتون گفتم ولی اگه صدای خرابی مثل قر قر میده و بعد از یک مدت کار کردن درست میشه این به دلیل خشک شدن روغن فن است و اگه با کارهای گفته شده درست نشد باید فن عوض بشه