PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت exFAT در فلش مموری ها ( ؟؟؟؟ )

S0R3N4
30-08-2014, 10:00
سلام دوستان
بنا به دلایلی من از فلش مموری واسه نصب ویندوزم استفاده میکنم
از طریق نرم افزار Windows 7 USB DVD Download Tool فایل iso حاوی ویندوز رو روی فلش مموری فرمت شده میریزم و از طریق فلش مموری ویندوزم رو نصب میکنم
داشتم فلش مموری رو فرمت میکردم تا آمادش کنم واسه ریختن فایل iso ویندوز که دیدم در لیست نوع فرمت ها؛یه فرمت با نام exFAT هم بود ...
حالا در مورد این فرمت 3 سوال داشتم:
-اول اینکه اصلا این فرمت چیه و مزیتش نسبت به فرمت FAT32 و NTFS چیه؟آیا استفاده از این فرمت رو واسه فلش مموری توصیه میکنید یا نه؟
-دوم اینکه فرمت پیشنهادیه شما برای اینکه بخوام از طریق نرم افزار Windows 7 USB DVD Download Tool فایل حاوی ویندوز رو روی فلش بریزم چیه؟(آخه قبلش باید ویندوز رو فرمت کرده باشم دیگه!کلا در بین این 3 فرمت کدوم رو پیشنهاد میدین تا ازش استفاده کنم و فایل iso حاوی ویندوز رو روش بریزم و از طریق اون ویندوز رو نصب کنم؟میتونم از exFAT استفاده کنم؟اگه نه؛کدوم فرمت رو پینهاد میدین؟
-سوم اینکه حالا کلا از بحث ریختن ویندوز روی فلش مموری از طریق برنامه ی Windows 7 USB DVD Download Tool ؛ برای مصارف دیگه ای که از فلش میشه کرد،آیا این فرمت رو پیشنهاد میکنید یا خیر؛(کلا از بین این 3 فرمت کدوم رو توصیه میکنید؛چرا؟)

ممنونم

Ali_p30
01-09-2014, 14:07
سلام دوستان
بنا به دلایلی من از فلش مموری واسه نصب ویندوزم استفاده میکنم
از طریق نرم افزار Windows 7 USB DVD Download Tool فایل iso حاوی ویندوز رو روی فلش مموری فرمت شده میریزم و از طریق فلش مموری ویندوزم رو نصب میکنم
داشتم فلش مموری رو فرمت میکردم تا آمادش کنم واسه ریختن فایل iso ویندوز که دیدم در لیست نوع فرمت ها؛یه فرمت با نام exFAT هم بود ...
حالا در مورد این فرمت 3 سوال داشتم:
-اول اینکه اصلا این فرمت چیه و مزیتش نسبت به فرمت FAT32 و NTFS چیه؟آیا استفاده از این فرمت رو واسه فلش مموری توصیه میکنید یا نه؟
-دوم اینکه فرمت پیشنهادیه شما برای اینکه بخوام از طریق نرم افزار Windows 7 USB DVD Download Tool فایل حاوی ویندوز رو روی فلش بریزم چیه؟(آخه قبلش باید ویندوز رو فرمت کرده باشم دیگه!کلا در بین این 3 فرمت کدوم رو پیشنهاد میدین تا ازش استفاده کنم و فایل iso حاوی ویندوز رو روش بریزم و از طریق اون ویندوز رو نصب کنم؟میتونم از exFAT استفاده کنم؟اگه نه؛کدوم فرمت رو پینهاد میدین؟
-سوم اینکه حالا کلا از بحث ریختن ویندوز روی فلش مموری از طریق برنامه ی Windows 7 USB DVD Download Tool ؛ برای مصارف دیگه ای که از فلش میشه کرد،آیا این فرمت رو پیشنهاد میکنید یا خیر؛(کلا از بین این 3 فرمت کدوم رو توصیه میکنید؛چرا؟)

ممنونم

تا جایی که بنده اطلاع دارم فرمت exfat مربوط به سیستم عامل لینوکس در کامپیوترها و آندروید در گوشیها میشه!!
اگه کاربر ویندوز هستید به هیچ وجه توصیح نمیشه!! و از همون NTFS استفاده کنید. :n09:
ntfs رو پیشنهاد میکنم به این دلایل: :n05:
سرعتش نسبت به fat بهتره
فایلهای بالای 4گیگ در فرمت fat کپی نمیشه ولی تو ntfs کپی میشه.
کلا NTFS سازگاری بهتری با نسخه های جدید ویندوز داره و....

موفق باشید :n16:

Mohammad King
02-09-2014, 19:36
انواع رایج Format ها:
1- FAT32: در همه ی ویندوزها(2000,xp,vista,7) و همچنین مکینتاش باز می شود.
2- NTFS: در همه ی ویندوز ها باز می شود ولی در Mac باز نمی شود.
3-exFAT: در ویندوزهای 7 و ویستا باز می شود ولی در نسخه های قدیمی تر مثل xp باز نمی شود.