PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تست هوش کودکان پیش دبستانی

saeed_136915
26-08-2014, 16:55
سلام دوستان
کسی میدونه چه تست هوشی از کودکان پیش دبستانی گرفته میشه؟
من هر چه قدر میگردم نمیتونم تست هوش درست حسابی با فرمت pdf پیدا کنم... تست هوش ریون هم پیدا نمیشه تو این نت به این در اندشتی!!!

miss_ava7
29-08-2014, 22:54
تا جایی که میدونم آزمون استنفورد-بینه بیشتر استفاده میشه که از 2سال تا بزرگسال میشه استفاده کرد.
تست هوش بچه ها همونطور که میدونید بیشتر غیرکلامی و عملی مثل جورکردنی،نقاشی... هست.
مقیاس هوشی وکسلر کودکان هم برای 6 سال به بالاست که هم کلامیه هم غیرکلامی
آزمون آدمک گودیناف که 3 سال به بالاست اما خب به تنهایی خیلی دقیق نیست و یه جورایی یه آزمون مکمل حساب میشه.
برای هوش عملی هم آزمون مکعب های رنگی Knox Cube Imitation Test هست واسه 5سال به بالا
فکر کنم ماتریس های پیش رونده ریون و موزائیک ژیل هم برای پیش دبستانی ها بشه استفاده کرد
ولی اصلش همون وکسلر و بینه هست
بهتره باز بپرسی و سرچ کنی تا مطمئن شی:n01:

واسه دانلود فک نکنم چیزی پیدا کنی، معمولا دانلودیا اون صفحه های نحوه محاسبه هوش رو نداره.

موفق باشی

saeed_136915
29-08-2014, 22:57
تا جایی که میدونم آزمون استنفورد-بینه بیشتر استفاده میشه که از 2سال تا بزرگسال میشه استفاده کرد.
تست هوش بچه ها همونطور که میدونید بیشتر غیرکلامی و عملی مثل جورکردنی،نقاشی... هست.
مقیاس هوشی وکسلر کودکان هم برای 6 سال به بالاست که هم کلامیه هم غیرکلامی
آزمون آدمک گودیناف که 3 سال به بالاست اما خب به تنهایی خیلی دقیق نیست و یه جورایی یه آزمون مکمل حساب میشه.
برای هوش عملی هم آزمون مکعب های رنگی Knox Cube Imitation Test هست واسه 5سال به بالا
فکر کنم ماتریس های پیش رونده ریون و موزائیک ژیل هم برای پیش دبستانی ها بشه استفاده کرد
ولی اصلش همون وکسلر و بینه هست
بهتره باز بپرسی و سرچ کنی تا مطمئن شی:n01:

واسه دانلود فک نکنم چیزی پیدا کنی، معمولا دانلودیا اون صفحه های نحوه محاسبه هوش رو نداره.

موفق باشی

خیلی ممنون از جوابت
موقع ثبت نام واسه اول دبستان یا پیش دبستانی آزمون هوشی که میگیرن اطلاع دارین کدوم یکی از ایناست؟

miss_ava7
29-08-2014, 23:01
خواهش می کنم
نه راستش شرمنده

" M e H r D a D "
29-08-2014, 23:54
موقع ثبت نام واسه اول دبستان یا پیش دبستانی آزمون هوشی که میگیرن اطلاع دارین کدوم یکی از ایناست؟

اگه اون تستی رو میگید که هر مدرسه واسه خودش میگیره و از فلان نمره به بالا رو ثبت نام میکنه که قانون خاصی نداره و هر کدوم از یکی از آزمون های بالا استفاده میکنن!
ولی اگه اون آزمون سنجش تحصیلی که آموزش و پرورش و بهزیستی قبل از کلاس اول میگیره رو میگید تا حدودی محرمانست و فکر نمیکنم بتونید به این راحتی گیرشون بیارید... (درضمن بعضی سالها استاندارهاشون هم تغییر میکنه)

اگه موفق شدم اسامی معتبری از دو نوع بالا گیر بیارم حتما همینجا میگم...