PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لینک دادن به منو ها در vb6 (اورژانسی)

پاییز1
25-08-2014, 20:57
سلام

چه طور می تونم به منوها در vb6 لینک بدم که با کلیک کردن روی منو فرم 2 باز بشه؟؟؟

پاییز1
25-08-2014, 22:05
کسی نیس جواب بده.

:n03:

akpa
25-08-2014, 22:34
وی بی 6 یادم رفته خخخ
ولی یه کد داره مثل کد زیر به جای فرم 2 هم باید اسم فرمتون رو بنویسید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پاییز1
25-08-2014, 23:16
کسی نیست مشکل منو حل کنه؟

n00b
26-08-2014, 00:46
سلام.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه گزینه جدید به منو برنامه اضافه کنید و اسمش رو Menu3 بذارید.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو محیط ویرایش فرم روی گزینه ی جدیدی که به منو برنامه اضافه کردید کلیک کنید.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کد زیر رو تو قسمت کد نویسی برنامه اضافه کنید../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاییز1
26-08-2014, 01:00
این که خطا میده:
run-time error'424'

n00b
26-08-2014, 01:26
سلام.../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه فرم جدید به نام Form2 به پروژتون اضافه کنید یا تو قسمت کد نویسی به جای Form2.Show اسم فرم مورد نظرتون رو بنویسید..//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاییز1
26-08-2014, 01:31
یه سوال ساده

برای ایجاد فرم جدبد تو پروژه باید ctrl+n را بزنم و بعد اسمش را با form2 ذخیره کنم؟

n00b
26-08-2014, 01:42
Ctrl + N برای ساخت پروژه ی جدید استفاده میشه../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای اضافه کردن فرم به برنامه می تونیداز منو Project گزینه ی Add Form رو انتخاب کنید...//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاییز1
26-08-2014, 01:54
تشکر درست شد .فقط یه مشکل هست الان وقتی روی فرم 2 را کلیک می کنم و باز می شه .می خوام فرم1 بسته بشه.

یعنی همزمان دو تا فرم باز نباشن.

n00b
26-08-2014, 01:59
خواهش میشه../// کدی که برای منو نوشتید به شکل زیر تغییر بدید...//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاییز1
26-08-2014, 03:14
حالا یه سوال دیگه . پروژه vb6من بانک sql 2008 هم داره همه اش را چه طور ذخیره کنم که موقع ارایه مشکل نداشته باشم.؟؟ یعنی اونجا

دیگه لازم نباشه تنظیمات گرید ویو و اتصال به بانک را دوباره انجام بدم

Mohammad_HNF
26-08-2014, 12:03
سلام
مشه با کامپوننت هایی که توی پروژتون بکار بردید رو توی همون فولدری که پروژتون هست کپی کنید
و یا یه فایل exe ازش درست کنید

akpa
26-08-2014, 12:39
حالا یه سوال دیگه . پروژه vb6من بانک sql 2008 هم داره همه اش را چه طور ذخیره کنم که موقع ارایه مشکل نداشته باشم.؟؟ یعنی اونجا

دیگه لازم نباشه تنظیمات گرید ویو و اتصال به بانک را دوباره انجام بدم

فایل پایگاه داده رو داخل پوشه برنامه کپی کنید و بجای ادرس دهی مستقم (برای مثال C:\test\db.mdf) از ادرس دهی نسبی استفاده کنید
متاسفانه وبی 6 رو کاملا فراموش کردم ولی کدی شبیه به
App.Path داره که پوشه اجرای برنامه رو بر میگردونه و به این شکل نوشته میشه

پاییز1
26-08-2014, 17:41
برای ساخت فایل exe در vb6 باید چی کار کنم؟

پاییز1
26-08-2014, 19:55
دوستان کمک :41:

Mohammad_HNF
01-09-2014, 14:08
سلام
می تونید برید منوی File گزینه ی Make Project1.exe البته بجای Project1 اسم پروژتون هست
موفق باشید:n26: