PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم.ممکنه مشکا سخت افزاری باشه؟

amir0260
24-08-2014, 16:31
باسلام
چند روزی هست سیستمم دچار مشکل شده
مشکل از اینجا قراره
همیشه روی ارم ویدوز گیر میکنه
ویندوزم عوض کردم امام همین مشکل رو داره چیکار کنم؟

EXTREME
24-08-2014, 17:54
باسلام
چند روزی هست سیستمم دچار مشکل شده
مشکل از اینجا قراره
همیشه روی ارم ویدوز گیر میکنه
ویندوزم عوض کردم امام همین مشکل رو داره چیکار کنم؟

وقتی اینطوری شد برید تو سیف مود و از این محیط درایور گرافیک رو آنیستال کنید ببینید بازم روی آرم ویندوز گیر میکنه یا نه

درست نشد با ورژن های دیگر ویندوز تست کنید اگه با تعویض نوع ویندوز هم درست نشد هارد اتصالات هارد رم سیستم باید تست بشه اسلات های رم رو هم تمیز کنید

amir0260
17-09-2014, 20:26
وقتی اینطوری شد برید تو سیف مود و از این محیط درایور گرافیک رو آنیستال کنید ببینید بازم روی آرم ویندوز گیر میکنه یا نه

درست نشد با ورژن های دیگر ویندوز تست کنید اگه با تعویض نوع ویندوز هم درست نشد هارد اتصالات هارد رم سیستم باید تست بشه اسلات های رم رو هم تمیز کنید

سلام دوست عزیز
من اینکار رو کردم اما بازم گیر میکنه البته وقتی بری رو حالت سیف مود دیگه تا یک دو روزی گیر نمیکنه بعد دوباره گیر میکنه...
و امروز رفتم هاردم رو عوض کردم مشکل از هارد بود حالا دیگه اصلا گیر نمیکنه...
ممنون از پاسختون:n16:

A M ! N
17-09-2014, 22:40
سلام دوست عزیز
من اینکار رو کردم اما بازم گیر میکنه البته وقتی بری رو حالت سیف مود دیگه تا یک دو روزی گیر نمیکنه بعد دوباره گیر میکنه...

هاردتون چی بود؟ اواخر در ویندوزتون کندی سرعت محسوس هم داشتید درسته؟

ali_mohandes
22-09-2014, 15:22
سلام دوست عزیز

اول کلش رو فرمت می کردید دوباره ویندوز نصب می کردید شاید درست میشد

A M ! N
22-09-2014, 15:29
احتمالش هم زیاد بوده که درست بشه. معمولن هارد بعد از مدتی ارور و بدسکتور پیدا میکنه که با یک chkdsk /x /f /r درست میشه. یه مورد ازین بدتر داشتم که سرعت به شدت افت کرده بود، فایلی میخواستی کپی کنی کلن سیستم کند میشد و حالت هنگ.. چون هارد مشکل داشت.

خلاصه با fdisk مشکلش کاملن حل شد. مهمترین نکته برای هارد، دمای هارد هست، دمای هارد بالا بره زود فرسوده میشه.. الان فن هایی هست مخصوص هارد که خیلی ضروریه براش به نظر من.

اول کلش رو فرمت می کردید دوباره ویندوز نصب می کردید شاید درست میشد

ali_mohandes
22-09-2014, 15:45
احتمالش هم زیاد بوده که درست بشه. معمولن هارد بعد از مدتی ارور و بدسکتور پیدا میکنه که با یک chkdsk /x /f /r درست میشه. یه مورد ازین بدتر داشتم که سرعت به شدت افت کرده بود، فایلی میخواستی کپی کنی کلن سیستم کند میشد و حالت هنگ.. چون هارد مشکل داشت.

خلاصه با fdisk مشکلش کاملن حل شد. مهمترین نکته برای هارد، دمای هارد هست، دمای هارد بالا بره زود فرسوده میشه.. الان فن هایی هست مخصوص هارد که خیلی ضروریه براش به نظر من.

دمای هارد حد اکثر باید چقدر باشه اگه چقدر باشه خوبه؟این Fdiskچیه؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

A M ! N
23-09-2014, 00:41
بهترین دما بین 25 تا 40 هست. ولی ممکنه تا 50 هم بالا بره که نقطه ی مرزی هست. (هاردهایی که RPM (دور در دقیقه) بالاتری دارند مثل 7200RPM دمای بالاتری دارند. هاردهای 5400RPM دماشون طبعن پایین تره) دمای بالاتر از این مقدار نرخ خطای هارد رو زیاد میکنه. البته سن کارکرد هارد هم وقتی زیاد بشه (مثلن 3 سال یا بیشتر) روی دماهایی مثل 40 هم ضعیف عمل میکنه و نرخ خطاش بالا میره.

fdisk یه برنامه ی تحت خط فرمان هستش که برای پارتیشن بندی هارد ازش استفاده میشه (فقط FAT & FAT32 رو ساپورت میکنه) البته در ویندوز های بعد از 2000 این قابلیت به Diskpart تغییر پیدا کرده که قابلیتهای بهتری رو ارائه میده (مثلن ساپورت ntfs ، حالت گرافیکی تر، حالت اسکریپتی و ساپورت سینتکس های بیشتر). به هرحال در اینجا منظور اینه که کل هارد رو مجددن پارتیشن بندی و کاملن فرمت کردم (یعنی پارتیشن تیبل (Partition table) رو مجددن ساختم) معمولن پارتیشن تیبل وقتی دچار خطا بشه کل یا بخشی از هارد عملکردش مختل میشه.