PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض ویندوز اورجینال ؟

Hatek
23-08-2014, 22:16
سلام

یه ویندوز 8 اورجینال روی لپ تاپ دارم ولی وقتی لپ تاپ و ویندوز رو خریدم هیچ بک آپ یا ریکاوری دیسکی تهیه نکردم
حالا یه سری مشکلات پیش اومده مثل پایین اومدن سرعت و کارایی
میخواستم بدونم راهی هست ویندوز رو عوض کنم ولی همین اورجینال رو نگه دارم ؟
یا که باید یه ویندوز کرک شده نصب کنم ؟
کلا اگه راهی بلدین بگین

ممنون

V i r u s e r
23-08-2014, 22:37
شما اول یک نسخه ویندوز 8 دستکاری نشده دانلود می کنید، بعد نصب میکنید و با کلید ویندوز که رو لپتاپ هست ویندوز رو اکتیو می کنید
حتما هم باید همون editionـی باشه که رو لپتاپ هست. یعنی اگر Pro هست همون رو دانلود می کنید یا اگر Core هست نسخه ی معمولیشو

SETIZEN
23-08-2014, 22:40
سلام

یه ویندوز 8 اورجینال روی لپ تاپ دارم ولی وقتی لپ تاپ و ویندوز رو خریدم هیچ بک آپ یا ریکاوری دیسکی تهیه نکردم
حالا یه سری مشکلات پیش اومده مثل پایین اومدن سرعت و کارایی
میخواستم بدونم راهی هست ویندوز رو عوض کنم ولی همین اورجینال رو نگه دارم ؟
یا که باید یه ویندوز کرک شده نصب کنم ؟
کلا اگه راهی بلدین بگین

ممنون
لپتاپتون چیه ؟
الان دیگه معمولا لپتاپ ها یه قسمت از هارد رو به یه ایمیج واسه ریکاوری اختصاص میدند و میتونید با برنامه مربوطه یا از توی بوت با کلید مربوطه وارد محیط ریکاوری بشید و اون رو به تنظیمات کارخانه ببرید:n01:
همچنین سریال ویندوز معمولا پشت لپتاپ درج میشه:n06:

Hatek
23-08-2014, 23:17
شما اول یک نسخه ویندوز 8 دستکاری نشده دانلود می کنید، بعد نصب میکنید و با کلید ویندوز که رو لپتاپ هست ویندوز رو اکتیو می کنید
حتما هم باید همون editionـی باشه که رو لپتاپ هست. یعنی اگر Pro هست همون رو دانلود می کنید یا اگر Core هست نسخه ی معمولیشو

لپتاپتون چیه ؟
الان دیگه معمولا لپتاپ ها یه قسمت از هارد رو به یه ایمیج واسه ریکاوری اختصاص میدند و میتونید با برنامه مربوطه یا از توی بوت با کلید مربوطه وارد محیط ریکاوری بشید و اون رو به تنظیمات کارخانه ببرید:n01:
همچنین سریال ویندوز معمولا پشت لپتاپ درج میشه:n06:

lenovo هست
سریال ویندوز رو ندارم متاسفانه
چون لپ تاپو من نگرفتم و مدتی دست کسی بود و اون ویندوز اورجینال روش نصب کرده بود

Xx Hossein xX
24-08-2014, 00:48
ویندوز 8 یه قابلیت refresh داره که همه ی فایل های ویندوز رو به حالت اولیه برمیگردونه و برنامه های درایو C رو حذف میکنه.
دقیقا مثل همون ویندوز عوض کردنه ولی خیلی سریع تر و راحتره، لایسنس ویندوزتون هم از بین نمیشه.
یا
اون کاری که دوستان بالا گفتن رو انجام بدید، با این برنامه لایسنس ویندوز رو استخراج کنید و بعد از نصب ویندوز دوباره ازش استفاده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V i r u s e r
24-08-2014, 07:50
lenovo هست
سریال ویندوز رو ندارم متاسفانه
چون لپ تاپو من نگرفتم و مدتی دست کسی بود و اون ویندوز اورجینال روش نصب کرده بود

مگه ویندوز لپتاپ رو خودش نصب نیست؟ لپتاپی که سیستم عامل داشته باشه نیازی به نصب ویندوز نداره
به هر حال همونطور که دوستان گفتن، با این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم می تونید کلید ویندوز رو پیدا کنید ولی اگر ویندوز واقعا اویجینال نباشه این کلید به درد نمی خوره

Hatek
29-08-2014, 16:49
مگه ویندوز لپتاپ رو خودش نصب نیست؟ لپتاپی که سیستم عامل داشته باشه نیازی به نصب ویندوز نداره
به هر حال همونطور که دوستان گفتن، با این برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم می تونید کلید ویندوز رو پیدا کنید ولی اگر ویندوز واقعا اویجینال نباشه این کلید به درد نمی خوره

دوستان این برنامه اگه ویندوز اورجینال نباشه هم کلید میده ؟
یعنی همه ویندوز ها چه کرک چه اورجینال کلید دارن که این نشون بده ؟

V i r u s e r
29-08-2014, 21:00
دوستان این برنامه اگه ویندوز اورجینال نباشه هم کلید میده ؟
یعنی همه ویندوز ها چه کرک چه اورجینال کلید دارن که این نشون بده ؟

اگر ویندوز با کلید قلابی اکتیو شده باشه و کرک باشه، همون کلید قلابی رو نشون میده

Hatek
29-08-2014, 21:45
اگر ویندوز با کلید قلابی اکتیو شده باشه و کرک باشه، همون کلید قلابی رو نشون میده

خب من تصمیم گرفتم ویندوز رو reinstall کنم
چون ظاهرا این کار با تعویض ویندوز فرقی نداره
و قبلش یه بار رفرش کردم تغییر محسوسی حس نشد
حالا نمیدونم reinstall کنم فایل ها و اطلاعات توی درایو های دیگه مثلا D هم میپره ؟
چون یه چیزی مثل بازگشت به کارخونست

V i r u s e r
29-08-2014, 23:21
خب من تصمیم گرفتم ویندوز رو reinstall کنم
چون ظاهرا این کار با تعویض ویندوز فرقی نداره
و قبلش یه بار رفرش کردم تغییر محسوسی حس نشد
حالا نمیدونم reinstall کنم فایل ها و اطلاعات توی درایو های دیگه مثلا D هم میپره ؟
چون یه چیزی مثل بازگشت به کارخونست
نه خیر فقط درایو C پاک میشه. که شامل My document و دسکتاپ و ... میشه

Hatek
29-08-2014, 23:36
نه خیر فقط درایو C پاک میشه. که شامل My document و دسکتاپ و ... میشه

بنظر شما reinstall کنم ؟
همون کار تعویض ویندوز رو انجام میده ؟
توی قسمت reinstall هم نوشته remove everything آدم جرات نمیکنه :n02: همینطور مایکروسافت که نوشته remove all personal files
چون رفرش که هیچ کاری نکرد :n13:

sky1sky
04-12-2014, 23:15
سلام از کجا باید تشخیص بدیم نسخه ای که می خوایم دانلود کنیم دست کاری نشده هست ؟ :n13: مرسی:n16:

V i r u s e r
04-12-2014, 23:26
سلام از کجا باید تشخیص بدیم نسخه ای که می خوایم دانلود کنیم دست کاری نشده هست ؟ :n13: مرسی:n16:

معمولا در لینک دانلود به کلمه ی untouched اشاره میشه
ولی چیزی که هست اونایی که روی ریلیزشون اسم میزارن یا اپدیت هارو قرار میدن یا مثلا pre active هستن و اینا ۱۰۰٪ دستکاری شده هستن
البته در لپتاپ های جدید کلید ویندوز در bios مخفی هست و خودش اتوماتیک اکتیو میشه و نیازی به دخالت کاربر نداره

m.amjadsadr
09-12-2014, 23:39
سلام آقا لطفا یکی به داد من برسه لپ تاپ من hp dv6 7300 ویندوز 8 اورجینال روش نصب بود بعد 1 سال دیشب اذیتم کرد رفتم عوضش کنم فرمتش کردم البته روز اول ازش بکاپ گرفتم رو ۶ dvd ولی الان نمی تونم ریکاوری کنم؟