PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : webOs tv

amiri222
20-08-2014, 14:33
سلام من تازگی یک تلویزیون ال جی خریدم که سیستم عاملش webOs است و هیچی در مورد این webOs نمیدونم میخواستم اگه امکانش هست توضیحاتی درباره ی این سیستم عامل و نرم افزار ها و بازی هایی که میتونم اجرا کنم بدین خیلی ممنون

matinpour
20-08-2014, 15:34
سلام من تازگی یک تلویزیون ال جی خریدم که سیستم عاملش webOs است و هیچی در مورد این webOs نمیدونم میخواستم اگه امکانش هست توضیحاتی درباره ی این سیستم عامل و نرم افزار ها و بازی هایی که میتونم اجرا کنم بدین خیلی ممنون

دوست عزیز
این سیستم بر اساس هسته لینوکسی استفاده می کند

اچ‌پی وب او اس (به انگلیسی: HP WebOS) یک سیستم عامل تلفن همراه برپایه هسته لینوکس است. وب اواس در ابتدا توسط شرکت پالم توسعه داده می‌شد و پس از پیوستن آن به هیولت پاکارد توسط این شرکت گسترش می‌یابد. نام رسمی آن بدون W بزرگ به شکل webOS است، اما به هر شکل WebOS بیشتر به کار می‌رود نسخه‌های مختلفی از این سیستم عامل برروی تلفن‌های همراه پالم و اچ‌پی به بازار عرضه شده است و در حال حاضر بر روی اچ‌پی تاچ‌پد عرضه می‌گردد. در ماه فوریه سال ۲۰۱۳ میلادی ال جی امتیاز این سیستم عامل را از شرکت HP ( هیولت پاکارت تولید کننده انواع سخت افزار که انواع سرورهای اچ پی یا همان کامپک سابق و چاپگرهای لیزری آن در ایران فروش بیشتری دارد ) خریداری نمود تا از آن در تلفن های همراه هوشمند و تلوزیونهای هوشمند خود استفاده نماید این سیستم عامل بزبان برنامه نویسی ++C نوشته شده و از زبانهای انگلیسی (انگلیسی آمریکائی ) اسپانیولی ، فرانسه ایتالیائی و آلمانی پشتیبانی می کند در سالهای اخیر تولید کنندگان بزرگ تلفن های همراه هوشمند و تلوزیونهای هوشمند بمنظور رهائی از هرینه حق الزحمه پرداختی به شرکت گوگل بابت استفاده از سیستم عامل محبوب آندروید و ارتقاء آن در پی بدست آوردن سیستم عامل اختصاصی برای محصولات خود هستند سامسونگ هم اقدام مشابهی را از دوسال قبل آغاز نموده اما بنظر می رسد ال جی با خرید یک سیستم عامل آماده و توسعه آن راه میانبری را برای رسیدن به این هدف برگزیده است حال باید منتظر ماند و دیدکه آیا این سیستم عامل زبان فارسی را هم بخوبی آندروید پشتبانی می کند و یا اینکه ال جی قصد جایگزین کردن این سیستم عامل به عنوان سیستم عامل پایه محصولات تولید شده در سالهای ۲۰۱۳ و قبل از آن را که در حال حاضر از نگارشهای مختلف سیستم عامل آندروید استفاده می کنند دارد ی خیر و همچنین نقاط قوت و ضعف این سیستم در مقابل اندروید و سایر سیستم های عامل مشابه البته امکانات توضیح داده شده در این صفحه در تلوزیونهای هوشمند بر پایه سیستم عامل آندروید که در حال حاضر در بازار ایران موجود است ( سری LA) و بدون حس گر صوتی و حرکتی کنترل جادوئی در مدلهای قدیمی تر سری LM و LW موجود است
موفق باشید .

تلویزیون هوشمند سینما سه‌بعدی با WebOS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بار دیگر تلویزیون ساده می‌شودتلویزیون هوشمند ال‌جی یک ابتکار درخشان در رابط کاربری است که همه چیز را ساده می‌‌کند.برنامه لانچر
انتخاب آسان و سریع محتواتنها با یک کلیک ساده روی کلید خانه (Home)، شما می‌توانید محتوا و عملکردهایی که مد نظر دارید را از برنامه لانچر در انتهای صفحه‌نمایش انتخاب کنید تا هنگام پخش برنامه و جست‌وجوی محتوا باز هم می‌توانید به آن مراجعه کنید و درخواست‌های خود را تغییر دهید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منوی زندهشیوه‌ای جدید برای جست‌وجوی کانال‌هاتوصیه‌ها، کانال‌ها، جست‌وجو و اطلاعات ضبط‌شده روی صفحه منوی زنده (Live Menu)، در زمانی که اشاره‌گر کنترل از راه دور روی صفحه شناور است، دیده می‌شود. شما می‌توانید به راحتی، درست از روی صفحه‌ای که در حال تماشا بودید جست‌وجو کنید و لذت ببرید.فروشگاه مجازی ال‌جی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همه چیز در یک جاتلویزیون هوشمند جدید بر پایه webOS به شما امکان می‌دهد که از تمام سرگرمی‌ها در فروشگاه مجازی ال‌جی (LG Store) لذت ببرید؛ مانند برنامه‌های زنده تلویزیون، ویدئوهای درخواستی، محتوای سه‌بعدی، برنامه‌های کاربردی و محتوای توصیه‌شده. فروشگاه مجازی ال‌جی یک فروشگاه کامل است که با ورود به آن هر چه می‌خواهید را پیدا می‌کنید.امروزداغ‌ترین مطلب روزاگر می‌خواهید محتوا را جست‌وجو کنید، نشانه‌گر کنترل را روی برنامه لانچر بگذارید و کلیک کنید. اکنون، شما می‌توانید صفحه مطالب امروز (Today) را ببینید. از برنامه‌های زنده تلویزیون تا ویدئوهای درخواستی، بهترین محتوا زیر نوک انگشتان شماست.روند نصب سرگرم‌کننده

تلویزیون خود را با سرگرمی بیشتر روشن کنیدتلویزیون هوشمند بر پایه پلت‌فرم webOS تجربه کاملاً جدیدی دارد که شما را برای روند نصب آسان تلویزیون آماده می‌کند. از همان آغاز روند نصب اولیه، شخصیت کارتونی پرنده‌ای به نام BeanBird به شما کمک می‌کند تا این روند را با سهولت و سرگرمی در هر مرحله از این راه به پایان برسانید و در هر مرحله راهنمایی‌های لازم را به شما می‌دهد.یک ترفند فوری!اتصال و پخش از دستگاه‌های جانبی تلویزیون اکنون به آسانی و همانگونه که باید باشد صورت می‌گیرد. عملیات پیچیده با کنترل از راه دور در تلویزیون‌های قدیمی که در زمان اتصال کامپیوتر یا تلفن همراه به تلویزیون لازم بود را فراموش کنید.سینما سه‌بعدیچیزی که در دوبعدی بهترین است، در سه‌بعدی نیز بهترین است. ترکیب بهترین کیفیت تصویر و بهینه‌ترین شکل انحنای تصویر سرگرمی سه‌بعدی را به اوج خود می‌رساند.عینک‌های سه‌بعدی راحتاز عینک‌های سه‌بعدی بسیار راحت لذت ببرید. عینک‌های سینما سه‌بعدی سبک، بدون پرش و بدون باتری و ارزان هستند و تجربه مشاهده بهتری را به ارمغان می‌آورند.
عینک‌های سه‌بعدی بدون پرشاز تلویزیون سه‌بعدی لذت ببرید که برای چشم‌های شما راحت‌تر و بدون پرش‌های آزاردهنده است.
اشتراک هوشمند (Smart Share)فایل‌ها را در وسایل جانبی مرور کنید و به طور بی‌سیم در تلویزیون خود با صفحه‌نمایش بزرگ به اشتراک گذارید. ال‌جی تلویزیون هوشمندی را معرفی می‌کند که به راحتی هر چه تمام‌تر با وسایل دیگر ارتباط برقرار می‌کند.کنترل جادویی Magic Remoteکنترل، جهانی، اشاره کردن، چرخک، حرکت و صدا؛ پیشرفته‌ترین و راحت‌ترین کنترل تلویزیونکنترل جهانیبه ست‌تاپ باکس، بلندگوها، BDP و حتی تلویزیون ماهواره‌ای خود فقط با یک کنترل از راه دور ساده دسترسی پیدا کنید و آنها را در کنترل خود درآورید؛ راهکاری تک‌مرحله‌ای برای نهایت راحتی.اشارهفقط اشاره کنید و روی کنترل از راه دور هوشمند برای تلویزیون هوشمند خود کلیک کنید.چرخکبا چرخک، درست مانند روشی که از ماوس کامپیوتر استفاده می‌کنید، به بالا و پایین پیمایش کنید، بزرگنمایی کنید و از بزرگنمایی خارج شوید.صدابا کنترل از راه دور خود صحبت کنید تا هر چه می‌خواهید را پیدا کنید

برگرفته از وبلاک رسمی ال جی

amiri222
21-08-2014, 12:56
خیلی ممنون پس این طور که شما میگین webos هنوز اول راهشه و میتونه بیشتر پیشرفت کنه.
راستش ی سوال دیگه هم داشتم من این تلویزیونی که گرفتم مدل 55LB692V هست و این طور که فروشنده میگفت این تلویزیون برای اروپا ساخته شده و توش ماهواره هم داره با اینکه منو ها کاملا فارسی هستا ولی نمیدونم چرا هر وقت زیر نویس فارسی روش اجرا میکنم بهم میریزه و در قسمت زبان زیرنویس فارسی دیده نمیشه میخواستم بدونم راهی هست تا این مشکلو برطرف کنم؟
راستش من این صفحه رو پیدا کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی چون انگیلیسیم افتضاحه چیزی نفهمیدم وقتی این صفحه باز میشه 3 تا گزنیه پایینه اون عکس است که وسطیش (2nd sceen app) توش که میری یه چیزایی هست که راستش میخواستم اگه زحمتی نیس یه نگاهی بکنین ببین چیه شرمنده ها

matinpour
21-08-2014, 22:02
خیلی ممنون پس این طور که شما میگین webos هنوز اول راهشه و میتونه بیشتر پیشرفت کنه.
راستش ی سوال دیگه هم داشتم من این تلویزیونی که گرفتم مدل 55LB692V هست و این طور که فروشنده میگفت این تلویزیون برای اروپا ساخته شده و توش ماهواره هم داره با اینکه منو ها کاملا فارسی هستا ولی نمیدونم چرا هر وقت زیر نویس فارسی روش اجرا میکنم بهم میریزه و در قسمت زبان زیرنویس فارسی دیده نمیشه میخواستم بدونم راهی هست تا این مشکلو برطرف کنم؟
راستش من این صفحه رو پیدا کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی چون انگیلیسیم افتضاحه چیزی نفهمیدم وقتی این صفحه باز میشه 3 تا گزنیه پایینه اون عکس است که وسطیش (2nd sceen app) توش که میری یه چیزایی هست که راستش میخواستم اگه زحمتی نیس یه نگاهی بکنین ببین چیه شرمنده ها

دوست عزیز
(2nd sceen app) و نرم افزارSDK این قابلیتی است که با این برنامه و این قابلیت با موبایل می توانید با تلویزیونهای متعدد اتصال بر قرار کنید. و برای زیر نویس از این استفاده کنید
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)