PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم یکی ؟ xperia v یا sp ? با گارانتی یا بدون گارانتی ؟

mohamadreza1995
19-08-2014, 16:15
دوستان عزیز میخوام گوشی بخرم ولی موندم چی بخرم . اولش میخواستم اکسپریا ام بگیرم . گفتن خوب نیست. ولی خب 2 سیم بودنش خیلی به کارم میومد که از خیرش گذشتم

بعد الان بین v و sp موندم ولی به نظرم v بهتره در حالت کلی .

نظر شما چیه

بعد اینکه گوشی رو با گارانتی بخرم یا بدون گارانتی ؟ الان دیجی کالا با گارانتی 707 تومن میده قبلا 699 بود
ولی تو بازار شهر خودمون بدون برنامه تا 640 هم بهم گفتن البته بدون گارانتی

Mehran-King
19-08-2014, 17:04
دوستان عزیز میخوام گوشی بخرم ولی موندم چی بخرم . اولش میخواستم اکسپریا ام بگیرم . گفتن خوب نیست. ولی خب 2 سیم بودنش خیلی به کارم میومد که از خیرش گذشتم

بعد الان بین v و sp موندم ولی به نظرم v بهتره در حالت کلی .

نظر شما چیه

بعد اینکه گوشی رو با گارانتی بخرم یا بدون گارانتی ؟ الان دیجی کالا با گارانتی 707 تومن میده قبلا 699 بود
ولی تو بازار شهر خودمون بدون برنامه تا 640 هم بهم گفتن البته بدون گارانتی

سلام دوست عزیز - شما انتظاراتتون چیه ؟

محرمانه
19-08-2014, 17:07
sp بگیر
سخت افزار قوی تری داره
ضمن اینکه آپدیت بعدی براش میاد اما وی دیگه آپدیت رسمی نمیشه!

mohamadreza1995
19-08-2014, 23:12
خیلی ممنون. انتظارات من بیشتر با اس پی میخونه که سخت افزار بهتری داره ولی میگن که نسبت به وی خوب نیست و ارزش خرید وی بالاتره مثلا دوربین اس پی 8 هستش ولی همین 8 هم در حد 8 نیست ولی دوربین وی در حد عالی هستش ولی به لحاظ پردازش و به روز بودن پی بهتره . بیشتر که نظرم رو وی هست ولی شارژ باتری هم برام خیلی مهمه که اس پی بهتره تو این زمینه.

لطفا در مورد این هم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره بگه که با گارانتی بخرم یا بدون گارانتی ؟ می ارزه 70-80 تومن بیشتر پول بدم و با گارانتی بخرم ؟

محرمانه
19-08-2014, 23:15
خیلی ممنون. انتظارات من بیشتر با اس پی میخونه که سخت افزار بهتری داره ولی میگن که نسبت به وی خوب نیست و ارزش خرید وی بالاتره مثلا دوربین اس پی 8 هستش ولی همین 8 هم در حد 8 نیست ولی دوربین وی در حد عالی هستش ولی به لحاظ پردازش و به روز بودن پی بهتره . بیشتر که نظرم رو وی هست ولی شارژ باتری هم برام خیلی مهمه که اس پی بهتره تو این زمینه.

لطفا در مورد این هم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره بگه که با گارانتی بخرم یا بدون گارانتی ؟ می ارزه 70-80 تومن بیشتر پول بدم و با گارانتی بخرم ؟

به نظرم با گارانتی بخری بهتره
اگر اس پی می خوایید بخرید چند سری از این گوشی موجوده که سری 503 اگه اشتباه نکنم سری خوبی هست!
تاچ این گوشی رو کامل موقع خرید تست کنید !

mohamadreza1995
22-08-2014, 20:09
up ببخشید بابت اسپم دادن .
ولی دوستان دیگه نظرات دیگری ندارن ؟؟

GOLDFINCH
22-08-2014, 20:46
سلام

Xperia C هم انتخاب خوبیه. دوسیم هم هست.
البته ایراد هایی هم داره.
مثلا می نوان به تراکم پیکسلی کم و باطری متوسط اشاره کرد.
اما در کل، به نظرم SP خیلی بهتره.

Mehran-King
22-08-2014, 21:46
up ببخشید بابت اسپم دادن .
ولی دوستان دیگه نظرات دیگری ندارن ؟؟

سلام اگه ملاک شما سخت افزاره سونی اس پی بهترین گزینه هست!!! با این قیمتش واقعا فوق العاده هست!

بنده خودم کلا هرچی اطلاع از گوشی های سونی یا سامسونگ یا هوآوی میخواین بگین در خدمتم :دی البته فقط از لحاظ کاغذی ^^

هر گوشی نقاط قوت و ضعف خودش رو داره! گوشی ای نیست که هیچ نقطه ضعفی نداشته باشه!!! حتی آیفون فایو اس که کارت حافظه نمیخوره!!!

گوشی یک انتخاب سلیقه ای هست و بهتره که خودتون اول برین از نزدیک با گوشی ای که میخواین بخرین کار کنین تا مبادا بعدا از خریدتون پشیمون بشین!!!

من خودم گوشی خریدم قبلا اینجا و دیگر جاها خوب بررسی کردم بعدش تعداد زیادی از نقد و بررسی از سایت یوتیوب در مورد گوشی مورد نظرم دانلود کردم آخرش واقعا خوشم اومد و گوشی مورد نظرم رو خریدم چون آنباکسینگ توسط یوتیوب عین اینه که خودم دارم با گوشی کار میکنم و از نزدیک می بینم!!!

حالا یک لینک از نقد و بررسی این گوشی توسط سایت ایرانی قرار میدم میتونین دانلود کنین و اطلاعات این گوشی رو هرچند کم و بیش استفاده کنین :

yon.ir/wmwt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میتونین با هر نوع کیفیتی که دوست داشتین دانلود کنین ؛

GOLDFINCH
22-08-2014, 23:12
سلام

مقایسه سه گوشی: ( ستاره(*) دار ها مهم)

نکات مثبت SP نسبت به V و C:

1- سخت افزار بی نظیر در این رنج**
2- باطری خوب*
3- تراکم پیکسلی مناسب (بهتر از C)

نکات مثبت V نسبت به سایر گوشی های مذکور:

4- تراکم پیکسلی بسیار خوب (بهتر از رتینا اپل)*
5- مقاوم در برابر آب***
6- کیفیت بالای دوربین (من با TX که دقیقاً همین دوربین و لنز و حسگر رو داره
نمونه تصویر دارم. اگه خواستید، قرار می دم) **
7- پشتیبانی از 4G

نکات مثبت C نسبت به سایر گوشی های مذکور:

8- پشتیبانی از دو سیمکارت ****
9- صفحه نمایش بزرگ
10- سخت افزار مناسب (از V بهتر)

نکات منفی گوشی ها، به ترتیب SP و V و C:

SP:

1- دوریبن متوسط *
2- وزن زیاد
3- قطر زیاد
4- حافظه داخلی کم ***

V:

2- طراحی خشن *
3- حافظه داخلی کم ***
4- صفحه نمایش کوچک تر

C:

5- تراکم پیکسلی پایین صفحه نمایش ****
6- باطری با وجود ظرفیت بالا، کم تر از انتظار بود *

بـا ایــن اوصـاف، متـوجه می شوید که سخت افزار SP، دوربیـن و ضـد آب بودن V و دو سـیمکارته بـودن C
نظرات را به خود جلب می کند. البته لازم به ذکر است که ســخت افزار V، رابط کاربری بدون لـگ، اجـرای
بازی های نسبــتاً سـنگین مثل آسفالت 8، مدرن کمبـات 4 و غیره و غیره را تضمین می نماید. هــمچنین
تراکم پیکسلی پایین گوشی C، تنها زمان خـوانـدن متــون، گاهـی کـار با گوشـی مشکل ایجاد می کند.
کیفیت صفحه نمایش هرسه گوشی، بـر روی کاغذ، تغریباً در سطح قرار دارد. اما حین تست ها، مـتوجه
شدم که کیفیت صفحـه نمایـش V از همـه بهتر است. با وجود تراکم پیکسلی بالا، پس V بهترین صـفحه
نمایش را بیـن ایـن سـه گوشی، دارسـت. سخت افزار گوشــی C هــم دارای قــدرت کافی برای اجـرای
بازی ها سنگین می باشد ولی حین اجرای بازی فوق العاده مدرن کمبت 5، با بهترین کیفیت، لگ هـایی
مواجه شدیم که با اجرای بازی با کیفیت متوسط، تمامی مشکلات بر طرف شد.

بنابراین:
اگر شما، دو ســیمکارته بودن گوشـی بــرایتان اهمیت ویژه ای دارد و مــی توانید با تراکم پیکسلی کم
کنار بیایید، Sony Xperia C، اگر کیفیت صفحه نمایش، تراکم پیکسلی بالا، ضد آب بودن و کیفیت بالای
دوربین، برایتان اهمیت دارد و اهل بازی هــای دیتـا دار نیستـید، (بخاطر حافـظه داخلی کم دارم میگم)
گوشـی Sony Xperia V و اگــر سـخت افزار قــدرتمند در کنار ظاهری زیبا به همراه نوار شیشه ای دل
شما را برده است، Sony Xperia SP شما را نا امید نخواهند کرد.

در کل من SP را به شما پیشنهاد می کنم.

گــوشی هــایی مثــل Samsung Galaxy Grand 2, یا گوشــی بسیار خوب LG L90 D405 هم موجوده.
اگه خواستین، مقایسه این گوشی ها رو هم با بقیه قرار بدم.
گوشی Sony Xperia M2 Aqua هم تو راهه. که البته تراکم پیکسلی بالایی نداره. ولی ضد آبه و کیفیت
صفحه نمایش عالیی داره. بد نیست تا وارد شدنش به بازار و مشخص شدن قیمت نهاییش کمی تأمل
کنید!

*M!L4D*
22-08-2014, 23:57
نکات مثبت C نسبت به سایر گوشی های مذکور:

8- پشتیبانی از دو سیمکارت ****
9- صفحه نمایش بزرگ
10- سخت افزار مناسب (از V بهتر)
در مورد این قسمت که بولد کردم .. پرفورمنس V به مراتب بهتر از C بوده.
به هر حال چیپست V ساخت Qualcomm ــه نه یه شرکتی مثل MediaTek

GOLDFINCH
23-08-2014, 00:21
در مورد این قسمت که بولد کردم .. پرفورمنس V به مراتب بهتر از C بوده.
به هر حال چیپست V ساخت Qualcomm ــه نه یه شرکتی مثل MediaTek

درسته. اما این برداشتی بود که من با تست کردن این دو گوشی بهش رسیدم.
روی کاغذ، ممکنه کارایی بهتری داشته باشه. اما حین عمل، کمی ضعف نشون داد.

کلاً به نظر می اومد که بازی ها نرم تر اجرا می شوند و در رابط کاربری V، لگ هایی دیده می شد.

GTA San رو با یه کیفیت مشخص روی C حدود 24 فریم (چشمی) اجرا شد و روی V، به نظر کم تر میومد.
کمتر از 24. چون کسر فریم کاملاً مشخص بود.

با تشکر :n16:

mohamadreza1995
31-08-2014, 01:25
دوستان عزیز من بازم تحقیق کردم و بعد تحقیق زیاد متوجه چند نکته شدم :

در مورد xperia sp خرابی تاچ خیلی زیاد گزارش شده و کلا خرابی و شکایت در مورد این گوشی زیاده . عکسش تو بعضی موارد میگن که رنگ زرد هستش و ....(البته بعضیا میگن این موارد تو گوشی های بدون گارانتی هستش)

الان تقریبا نظرم روی v هستش اما با وی هم 2 تا مشکل دارم :
یکی مشکل باتزی هستش که زود تموم میشه . میشه کاری کرد که از باطریش زیادتر استفاده کرد . باید بگم که احتمالا استفاده من بیشتر از اینترنت گوشی و برنامه هایی مثل ویچت و لاین و اینا هستن البته با اینترنت سیمکارت . چون هم خوابگاهی هستم نمیتونم زیاد شارژ بزنم گوشی رو و برام سخته
مشکل دومی :
البته نمیشه گفت مشکل .. وقتی که اپدیت جدید برای اندروید این گوشی نمیاد . این نکته خیلی مهمه ؟ چون برای اس پی اپدیت 4.4.2 هم اومد ولی این گوشی اخرین اپدیتش فکر کنم 4.3 هست اگه اشتباه نکنم/

اگه گوشی v مشکلات عمده دیگه ای هم داشته باشه ممنون میشم دوستان بگن .

کلا بگم که من قراره از این گوشی حداقل 4 -5 سالی کار بکشم

----------
تا اینم یادم نرفته بگم که به نظرتون ارزش داره 70 تومن بیشتر بدم و گوشی رو با گارانتی از دیجی کالا بگیرم ؟؟

GOLDFINCH
31-08-2014, 01:45
دوستان عزیز من بازم تحقیق کردم و بعد تحقیق زیاد متوجه چند نکته شدم :

در مورد xperia sp خرابی تاچ خیلی زیاد گزارش شده و کلا خرابی و شکایت در مورد این گوشی زیاده . عکسش تو بعضی موارد میگن که رنگ زرد هستش و ....(البته بعضیا میگن این موارد تو گوشی های بدون گارانتی هستش)

الان تقریبا نظرم روی v هستش اما با وی هم 2 تا مشکل دارم :
یکی مشکل باتزی هستش که زود تموم میشه . میشه کاری کرد که از باطریش زیادتر استفاده کرد . باید بگم که احتمالا استفاده من بیشتر از اینترنت گوشی و برنامه هایی مثل ویچت و لاین و اینا هستن البته با اینترنت سیمکارت . چون هم خوابگاهی هستم نمیتونم زیاد شارژ بزنم گوشی رو و برام سخته
مشکل دومی :
البته نمیشه گفت مشکل .. وقتی که اپدیت جدید برای اندروید این گوشی نمیاد . این نکته خیلی مهمه ؟ چون برای اس پی اپدیت 4.4.2 هم اومد ولی این گوشی اخرین اپدیتش فکر کنم 4.3 هست اگه اشتباه نکنم/

اگه گوشی v مشکلات عمده دیگه ای هم داشته باشه ممنون میشم دوستان بگن .

کلا بگم که من قراره از این گوشی حداقل 4 -5 سالی کار بکشم

----------
تا اینم یادم نرفته بگم که به نظرتون ارزش داره 70 تومن بیشتر بدم و گوشی رو با گارانتی از دیجی کالا بگیرم ؟؟

مشکل تاچ Xperia SP، نرم افزاری بود که بعد آپدیت حل شد.

یه نکته مهم در مورد باطری Xperia V بگم.
من Xperia TX دارم و از لحاظ باطری و سایر موارد، به جرات می تونم بگم که با Xperia V مو نمی زنه.
یکی از قسمت های مشابه بین این دو مدل، باطری اونه. که اصلا من رو راضی نگه نمی داره. امروز رفته بودم یه قسمتی از تهران که خیلی با اونجا آشنایی نداشتم و مجبور شدم از GPS استفاده کنم. باید اعتراف کنم که در هر پنج دقیقه GPS، نمایشگر و اینترنت 3G روشن، حدود 10 درصد باطری کم می شد. کارم خیلی طولانی نبود اما وقتی رسیدم خونه، باطریش 20 درصد شده بود.
خلاصه اصلا از باطریش راضی نیستم.

اینم بگم که آخرین نسخه ای که برای V اومده، اندروید 4.3.

اما مشکل بعدی اون، قدیمی بودنشه. به این معنا که سونی کلیه پشتیبانی هاش رو به زودی قطع خواهد کرد. مگر آپدیت واکمن یا آلبوم تصاویر...

به نظر من شما که دارین هزینه می کنید، یک گوشی جدید مثل Xperia T3 که در راهه بخرید که همیشه به روز باشید.

درکل بین این و SP، به طور کلی من V رو پیشنهاد می کنم. البته توجه داشته باشید که سخت افزار Sony Xperia SP، بسیار قوی تر است.

Sent from my Xperia TX

mohamadreza1995
31-08-2014, 11:21
up
نظرات دوستان دیگه

ulsss
31-08-2014, 20:12
خیلی فرق ندارد. من اگه باشم توی سال 2014 با این قیمت اصلا گوشی با صفحه نمایش TFT نمیگیرم. دیگه حتی شرکت های چینی هم ips میزنن.
اصلا با این قیمت میشه گوشیه های خیلی بهتری خرید.

supermax15
07-09-2014, 21:01
افزایش بودجه بده و xperia t2 ultra بگیر

sp و v قدیمی شدن