PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیمی درمانی 20 سال دیگر لازم نمی باشد

kian98
19-08-2014, 11:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرگزاری "ریا نووستی"، دانشمندان بریتانیایی گفتند که به خاطر تحقیقات جدید دی ان ای در 20 سال دیگر به جای شیمی درمانی یک روش جدید درمان سرطان استفاده خواهد شد.

دانشمندان از انگلستان گفتند که در 20 سال دیگر شیمی درمانی به عنوان یک روش درمان سرطان رد خواهد شد.
دانشگاه ها در سراسر انگلستان مشترکا با وزارت بهداشت، شورای تحقیقات پزشکی و سازمان های غیر انتفاعی بر روی این تحقیقات با ارزش 545 میلیون دلار کار می کنند.
جرمی فارار، رئیس یک سازمان غیر انتفاعی Wellcome Trust گفت: "بیست سال دیگر به جای شیمی درمانی یک روش بسیار دقیق تر در درمان استفاده خواهد شد. ما به گذشته 20 سال پیش نگاه خواهیم کرد و شیمی درمانی با تمام عوارض را به یاد خواهیم آورد و خواهیم گفت که "خب، این زمان گذشت".
نخستین چند صد شرکت کننده آزمایش از لندن، کمبریج و نیوسکال نمونه های دی ان ای خود را اهدا کرده اند.
انتظار می رود که پروژه تا سال 2018 تکمیل شود. در چهار سال آینده ژنوم 75 هزار بیماران مبتلا به سرطان و بستگان آنها مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

Arash4484
19-08-2014, 19:13
درمانی شیمی
در تمام متن منظور شیمی درمانی است(Chemotherapy) است که مشخص نیست چرا "صدای روسیه" مرتب از معکوس این عبارت در این خبر استفاده کرده...

kian98
20-08-2014, 06:35
آخرش که منظور رو میرسونه. :n26:
اینجا که انجمن ادبیات نیست که غلط املایی می گیرید. حتی اونجا هم غلط املایی نمی گیرن.:n02:

Arash4484
20-08-2014, 09:16
آخرش که منظور رو میرسونه. :n26:
اینجا که انجمن ادبیات نیست که غلط املایی می گیرید. حتی اونجا هم غلط املایی نمی گیرن.:n02:

به هیچ وجه منظور رو نمیرسونه، من که خودم اول موندم چی میگه، بله آخرش که بالاخره خواننده میفهمد، حتی اگر اشتباهتر هم نوشته بود دست آخر میفهمیدیم...

اما این غلط املایی نیست و یک عبارت اشتباه است!(بین این دو موضوع تفاوت است) که چهار پنج بار هم در متن تکرار شده، یعنی مترجم یا نویسنده این عبارت رو به این شکل به کار میبره!
گذشته از این، یادآور اونه که سالهاست روسها از نوعی فارسی من درآوردی در رسانه هاشون استفاده میکنند...

این هم انتقاد به شما نیست گرامی که زحمت کشیده اید و خبر رو گذاشته اید، انتقاد از خبرگزاری و متن خبر است.

kian98
20-08-2014, 10:33
به خاطر گل روی آرش جان تصحیح شد.

باتشکر:n16: