PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : > کمک فوری برای ویرایش انتخاب رشته <

Iloveu-ALL
14-08-2014, 15:33
سلام دوستان
من 2 روز پیش انتخاب رشته کردم ... کامپیوتری که باهاش انتخاب رشته میکردم بخاطر ویروس خیلی کند بود به طوری که 30 مین طول می کشید تا برم سایت سنجش!
خلاصه دولتی ها زدم... آخرا رشته های اشغال، سخت، خشک و بازار کار متوسط رو به پایین رو زدم. آمار - ریاضی - علوم مهندسی - علوم کامپیوتر - کشاورزی - مکانیزاسیون کشاورزی - مهندسی آب همه داخل استان (علوم اقتصاد خارج از استان)
بعد اومدم شبانه بیرون استان رشته های تاپ و تقریبا خوب (استانم که گیلان باشه امسال شبانه نداره)
بعد اومدم چیکار کردم؟ اومدم زدم روانشانسی غیر انتفاعی اونم کجا استان فارس یکی از شهرهای پرتش! :n27:
خب بریم سر اصل مطلب الان میخوام ویرایش کنم

دوستان لطفا راهنمایی کنید!
بخاطر عجله داشتن و وسواس، خیلی بد انتخاب رشته کردم :n21:

دانشگاه شبانه - غیرانتفاعی - پیام نور
بین مکانیک - برق - نرم افزار - فناوری و اطلاعات - حسابداری (یا امور بانکی/مدیریت) موندم.
مکانیک هم علاقه داره بخاطر فیزیکش ... و تا حدی استعداد!
برق علاقه ندارم ولی تعریفش رو شنیدم.
نرم افزار هم استعداد دارم.
فناوری و اطلاعات اینم مثله نرم افزار باید باشه ... تعریف این هم شنیدم!
حسابداری و اون دوتا رشته، هم آسونه (که میشه راحت تر میشه در کنار دانشگاه، شاغل بود)

رتبه 20 هزار منطقه 3 کشوری: 100 هزار - رشته ریاضی - استان گیلان

Demon King
14-08-2014, 15:51
سلام دوستان
من 2 روز پیش انتخاب رشته کردم ... کامپیوتری که باهاش انتخاب رشته میکردم بخاطر ویروس خیلی کند بود به طوری که 30 مین طول می کشید تا برم سایت سنجش!
خلاصه دولتی ها زدم... آخرا رشته های اشغال، سخت، خشک و بازار کار متوسط رو به پایین رو زدم. آمار - ریاضی - علوم مهندسی - علوم کامپیوتر - کشاورزی - مکانیزاسیون کشاورزی - مهندسی آب همه داخل استان (علوم اقتصاد خارج از استان)
بعد اومدم شبانه بیرون استان رشته های تاپ و تقریبا خوب (استانم که گیلان باشه امسال شبانه نداره)
بعد اومدم چیکار کردم؟ اومدم زدم روانشانسی غیر انتفاعی اونم کجا استان فارس یکی از شهرهای پرتش! :n27:

بین مکانیک - برق - نرم افزار - فناوری و اطلاعات - حسابداری (یا امور بانکی/مدیریت) موندم.
حسابداری و اون دوتا رشته، هم آسونه و هم بانک ها و اینجور جا ها میگیرن

سلام علی جان، ایشالله هر رشته ای انتخاب میکنی موفق بشی ولی چندتا توصیه برات دارم:

۱) در انتخاب رشته به قدری که به علاقه اهمیت میدی به بازار کار اهمیت نده چرا که اگه علاقه باشه، استعداد هم به وجود میاد و اطمینان بهت میدم تو هر رشته ای با سواد باشی کار برات پیدا میشه.

۲) به مشورت های مجرب ها اهمیت بده، گاهی پیش میاد به درسی علاقه داشته باشی ولی تصورت از اون درس اشتباه باشه و با مشورت با مجربان علاقه ات برگرده.

۳) و پیشنهاد های من:‌ برق رو ولش کن چون علاوه بر این گفتی علاقه ندارم سختی زیادی داره، گرچه بازار کارش عالیه. حسابداری هم براحتی برات شغل مرتب بانکی پیدا میشه و از نظر من بری تو این بهتره. ولی مهم تر از همه استعداد و علاقه است پس نرم افزار بهترینه از نظر من،
ولی کلا رشته ی کامپیوتر سختی خودش رو داره دیگه حواست باشه.

Iloveu-ALL
14-08-2014, 16:46
سلام علی جان، ایشالله هر رشته ای انتخاب میکنی موفق بشی ولی چندتا توصیه برات دارم:

۱) در انتخاب رشته به قدری که به علاقه اهمیت میدی به بازار کار اهمیت نده چرا که اگه علاقه باشه، استعداد هم به وجود میاد و اطمینان بهت میدم تو هر رشته ای با سواد باشی کار برات پیدا میشه.

۲) به مشورت های مجرب ها اهمیت بده، گاهی پیش میاد به درسی علاقه داشته باشی ولی تصورت از اون درس اشتباه باشه و با مشورت با مجربان علاقه ات برگرده.

۳) و پیشنهاد های من:‌ برق رو ولش کن چون علاوه بر این گفتی علاقه ندارم سختی زیادی داره، گرچه بازار کارش عالیه. حسابداری هم براحتی برات شغل مرتب بانکی پیدا میشه و از نظر من بری تو این بهتره. ولی مهم تر از همه استعداد و علاقه است پس نرم افزار بهترینه از نظر من،
ولی کلا رشته ی کامپیوتر سختی خودش رو داره دیگه حواست باشه.

خودم نمیدونم دقیقا به چه رشته ای علاقه دارم؟
به بیشتر بخش های درس فیزیک و ریاضی علاقه دارم. تنها رشته ای که میتونم بگم علاقه دارم همین مکانیکه بخاطر فیزیکی که داره.
پس اولویتم مکانیک (بخاطر علاقه) و حسابداری (بخاطر آسون بودنش)
و بعد نرم افزار ... چون با کامپیوتر میونی خوبی ندارم :n02:
به نظرتون رشته های مهندسی آب - آمار و ریاضی - کشاورزی - علوم کامپیوتر و مهندسی (دولتی) رو پاک کنم ؟ ... از طرف مادربزرگ و بعضی از فامیل ها تحت فشار هستم که برم دولتی!

Demon King
14-08-2014, 17:20
خودم نمیدونم دقیقا به چه رشته ای علاقه دارم؟
به بیشتر بخش های درس فیزیک و ریاضی علاقه دارم. تنها رشته ای که میتونم بگم علاقه دارم همین مکانیکه بخاطر فیزیکی که داره.
پس اولویتم مکانیک (بخاطر علاقه) و حسابداری (بخاطر آسون بودنش)
و بعد نرم افزار ... چون با کامپیوتر میونی خوبی ندارم :n02:
به نظرتون رشته های مهندسی آب - آمار و ریاضی - کشاورزی - علوم کامپیوتر و مهندسی (دولتی) رو پاک کنم ؟ ... از طرف مادربزرگ و بعضی از فامیل ها تحت فشار هستم که برم دولتی!

هر جور خودت صلاح میدونی من نمیتونم قاطع بگم حذف کن یا نه ولی یه چی بهت میگم به حرف فامیل های غیر مجربت اهمیت نده چون هیچ اطلاعاتی ندارن.

Atghia
14-08-2014, 18:10
اگه ازاد بری ولی رشته درست حسابی بیشتر می ارزه! به دولتی یک رشته سطح پایین!
الان که استخدام دولتی کلا منتفی شده و جز پارتی داشتن یا کار بلد بودن به چیزی بها نمیدن
اون مال قدیما بود که طرف دولتی درس خونده! حتی واسه ارشد هم مطرح نیست لیسانس کدوم دانشگاه بودی! فقط شاید از ارشد به دکترا مهم باشه!!!

با این اوصاف بنظرم مکانیک رشته برازنده ای هست
بعدش هم نرم افزار
موفق باشید:n16:

Haj_Amoo
14-08-2014, 20:58
رتبه تون جوریه که اظهارنظر رو سخت می کنه. به هر حال علاقه رو حتما در نظر بگیرین.اولویت تون دانشگاه های نزدیک و رشته های توی استان و ناحیه و قطب باشه، بعدش جاهای پرت. دقت کنین که رشته های شبانه خوابگاه ندارن، بنابراین شبانه راه دور نزنین. شما که می خواین دولتی برین، غیرانتفاعی دیگه نزنین، اینجوری همون دانشگاه آزاد بهتره خب.
بین رشته هایی که اون آخرا زدین، فکر می کنم یه کم علوم کامپیوتر بهتر باشه. درس هاش اغلب ریاضین ولی با نگاه به مباحث ریاضیاتی نرم افزار مثل الگوریتم ها و ... . خود رشته ممکنه نسبت به رشته های مهندسی چندان آینده ای نداشته باشه ولی میشه برای رفتن به سایر رشته های کامپیوتر تو مقطع ارشد، روش حساب کرد. دقت کنید، نمی گم این رو حتما بزنید! من صرفا براساس اطلاعاتی که خونده و شنیده ام دارم یه پیشنهاد میدم!

مُعین
14-08-2014, 21:58
سلام دوستان

حسابداری و اون دوتا رشته، هم آسونه (که میشه راحت تر میشه در کنار دانشگاه، شاغل بود)

با عرض سلام.

دوست گرامی به نظر من صرف داشتن علاقه انتخاب رشته نکن .... اگر چه خیلی ها این حرف رو میزنن ولی وقتی به سن و سال ما برسی اگر خواستی کنکور هم بدی حاضری علاقه رو فدای خیلی چیز ها کنی ...
مثلا شما به ریاضی علاقه مند هستی .. . اما یه وقت کاری مناسب حال برات پیدا نمیشه ... ! و مجبوری زندگی رو با تدریس خصوصی که امروزه با وجود این همه انتشارات و کتابای واقعا عالی بازار کار کلاس خصوصی هم رو به کساد و چه بسا رو به تعطیلی پیش بره ...
شخصا بزرگ ترین اشتباه کل زندیگم رفتن به هنرستان بود ... ! چیزی که یاد نگرفتم هیچی دیدم بخوام هنرستان رو هم ادامه بدم تا دست به کار عملی نبرم حتی داشتن کارشناسی ارشد هم نمیتونه کمکی بهم بکنه ....
در ضمن کل اون چیزی رو که درباره یه رشته فکر میکنید صحت نداره... ممکنه به رشته ای وارد شید و به اون علاقه مند شید ... شاید هم به رشته ای علاقه مند باشید و پس از ورود به اون ببینید پیش فرض هاتون در زمینه رشته مورد نظر با حقیقت فاصله داره.
چند تا توصیه دارم : اگر از لحاظ مالی در وضعیت مطلوبی قرار داری رشته های فنی و مهندسی میتونه کمکت کنه و حتی سرمایه ات رو چند برابر کنه ...
اگر از لحاظ مالی وضعیت زیاد جالبی نداری به هیچ عنوان رشته های مهندسی رو پیشنهاد نمیکنم ... یکی از دوستان در این زمینه تعریف میکرد شخصی که ارشد مهندسی نفت با تخصص اکتشافات رو از یکی از دانشکده های دولتی تهران داره در حال حاضر سوپر مارکت زده چرا که همه کس نمیتونن در شهر های بندری و بیابانی خدمت کنند و ظرفیت پذیرش نفت در شهر های بزرگ هم بسیار کم هست ./:n01:

بیش از علاقه استعداد رو در نظر بگیر دوست عزیز ... علاقه شاید کاذب باشه ... ولی استعداد امری مشهوده ... مثلا شخصی که در موسیقی استعداد داره و سازی رو انتخاب میکنه میتونه کاری رو که شخصی در 10 سال انجام داده در 4 سال انجام بده ... !
متاسفانه کمی رتبتون ... :n01: اگر از لحاظ نظام وظیفه و کار و ... مشکلی ندارید به نظرم یک سال عوامل انحراف ذهن از درس و دروس رو از خودتون دور کنید ... مطمئن باشید نتیجه میگیرید ... از اینکه یک سال هم عقب میفتی و... اصلا نترس ... خیلی ها پس از چند سال دوری از درس و مدرسه یادشون به ادامه تحصیل میفته ... بنده آخرین چیزی که از مدرسه یادمه اینه که یکی از دوستان با ماژیک اسم من و خودشو توی کارگاه نوشت و تاریخ زد و نوشت کی مدرسه تموم میشه ... ! مدرسه تموم شد و گذشت ... ما خدمت رفتیم ... اون آرایشگر شد و دیگری مدرک دانشگاهیش رو گرفت .و... اما امسال من پیش دانشگاهی رو گرفتم و کنکور دادم :n01:
و این رو بدون در مسیری که هنوز قدم نزاشتی هیچ وقت عقب نیفتادی ... مثلا اگر امسال نری دانشگاه و درس بخونی هم پایه درس هات قوی تر میشه و هم اینکه میتونی بیشتر فکر کنی که چه کاری بهتره و....

Atghia
14-08-2014, 22:03
البته نظر این دوستمون محترم هست اما همه هم اینطور نیستند که با یکسال انتظار بتونن رتبه بهتری بیارن! چه بسا اندکی رتبه بهتر بشه اما عملا فرقی در نتیجه نهایی حاصل نشه!
هرکسی در مورد خودش بهترین تصمیم رو میتونه بگیره با توجه به تواناییش! شما خودت ببین اگر یکسال بشینی واقعا میخونی؟ اگر بخونی فکر میکنی خیلی نتیجه متفاوتی خواهی گرفت؟ اگر جوابت خیر هست (برای مثال جواب من به این دو سوال در زمان خودم خیر بود) پس تعلل کار درستی نیست و همین امسال سعی کن قبول بشی (البته نه دیگه هرجا و هررشته ای!)

مُعین
14-08-2014, 22:07
البته نظر این دوستمون محترم هست اما همه هم اینطور نیستند که با یکسال انتظار بتونن رتبه بهتری بیارن! چه بسا اندکی رتبه بهتر بشه اما عملا فرقی در نتیجه نهایی حاصل نشه!
هرکسی در مورد خودش بهترین تصمیم رو میتونه بگیره با توجه به تواناییش! شما خودت ببین اگر یکسال بشینی واقعا میخونی؟ اگر بخونی فکر میکنی خیلی نتیجه متفاوتی خواهی گرفت؟ اگر جوابت خیر هست (برای مثال جواب من به این دو سوال در زمان خودم خیر بود) پس تعلل کار درستی نیست و همین امسال سعی کن قبول بشی (البته نه دیگه هرجا و هررشته ای!)

من چند سال از درس دور بودم... رشته ام رو هم به کلی عوض کردم ... فکر کنم کارنامم رو هم گزاشته بودم توی تایپک های کنکوری ... این مسئله بر میگرده به این که طرف واقعا دلش میخواد اینده اش از چه راهی تامین بشه و... اگر مثل من باشه شاید تا ساعت 1 و 2 نصف شب هم عربی بخونه یا عروض و ...حفظ کنه.

موفق و موید باشید.:n01:

Atghia
14-08-2014, 22:11
من چند سال از درس دور بودم... رشته ام رو هم به کلی عوض کردم ... فکر کنم کارنامم رو هم گزاشته بودم توی تایپک های کنکوری ... این مسئله بر میگرده به این که طرف واقعا دلش میخواد اینده اش از چه راهی تامین بشه و... اگر مثل من باشه شاید تا ساعت 1 و 2 نصف شب هم عربی بخونه یا عروض و ...حفظ کنه.

موفق و موید باشید.:n01:

بله قطعا تلاش شما قابل ستایش هست اتفاقا پیگیر پست های شما بودم...
ولی خب موضوع اینه که اینکار از عهده همه برنمیاد:n06:

Iloveu-ALL
15-08-2014, 22:03
حسابداری رو اول انتخاب کردم (غیرانتفاعی) و نرم افزار دوم.
همین حسابداری دیگه قبول میشم! ولی رشته ای هست که نه علاقه دارم زیاد، و نه استعداد (حفظ کردنم بر عکس ریاضی و فیزیک تعطیله:n02:) و بیشتر بخاطر آسونی و بازار کارش رفتم