PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : احساس درد هنگام ورزش در ناحیه بالایی شکم

S E C T O R
10-08-2014, 01:53
دوستان وقتی من شروع به دویدن میکنم بعد از 10 دقیقه ملایم دویدن در قسمت بالایی شکمم احساس درد شدیدی میکنم به طوری که دست از ورزش میکشم...

من در دوران کودکی این مشکل رو نداشتم...ممکنه که از قلبم باشه؟ بعضیها میگفتن نحوه تنفست اشتباهه...من از بینی دم رو انجام میدم و از دهان بازدم...

یه مدت دم رو به قفسه سینه انتقال میدادم که باز شکم درد رو داشتم و به توصیه دوستان به شکم منتقل کردم و باز نتیجه ای نداشت...

البته مدت این موارد بسیار کوتاه بود (چند روزه...)

حالا ممکنه این درد به خاطر دوری از تمرینات باشه؟ یا واقعا دچار یه مشکل حاد شدم؟

من تقریبا از 17 سالگی این مشکل رو دارم.(الان 25 ساله هستم.).وقت اعزامم به خدمت هم رسیده فکر کنم اونجا دچار مشکل بشم.

خواهشا راهنمایی کنید.پیشاپیش مرسی.

Reza31001
10-08-2014, 07:17
اگه مشکلتون دائمی هست که من نمی تونم نظر بدم

منتها به صورت تجربی بخوام بگم منم این مشکل رو دارم (و فکر میکنم اغلب همین طور باشن) دلیلش هم ناآماده بودن بدن برای تمرینات هست
در واقع من اگه بعد از چند ماه دوری از ورزش شروع ورزش منظم (دو، فوتبال و ...) داشته باشم برای یکی دو هفته اول این مشکل رو دارم اما به مرور کمتر میشه
برای همین فکر میکنم مشکل شما هم همین باشه

ولی همون طور که گفتم اگه مشکلتون دائمی هست که بحثش جداست

raana
10-08-2014, 17:09
سلام دوست عزیز.....محل درد رو میشه دقیق بگید؟؟؟؟پایین قفسه سینه هست؟؟؟سمت چپ؟؟

S E C T O R
10-08-2014, 19:52
اگه مشکلتون دائمی هست که من نمی تونم نظر بدم

منتها به صورت تجربی بخوام بگم منم این مشکل رو دارم (و فکر میکنم اغلب همین طور باشن) دلیلش هم ناآماده بودن بدن برای تمرینات هست
در واقع من اگه بعد از چند ماه دوری از ورزش شروع ورزش منظم (دو، فوتبال و ...) داشته باشم برای یکی دو هفته اول این مشکل رو دارم اما به مرور کمتر میشه
برای همین فکر میکنم مشکل شما هم همین باشه

ولی همون طور که گفتم اگه مشکلتون دائمی هست که بحثش جداست

یعنی شما هم دقیقا بالای شکمتون درد میگیره؟ طوری که قادر به ادامه فعالیت نیستین؟ من علاوه بر درد بالای شکم تقریبا وسط سینم هم درد میگیره...

تنفستون شما به چه صورته؟ در هنگام درد دست از ورزش میکشید یا ادامه میدین که استقامتتون بالا بره؟

S E C T O R
10-08-2014, 19:53
سلام دوست عزیز.....محل درد رو میشه دقیق بگید؟؟؟؟پایین قفسه سینه هست؟؟؟سمت چپ؟؟

دقیقا بالای شکم یعنی حدود 5 سانت زیر خنجری سینه و وسط سینم هم درد میگیره...

raana
10-08-2014, 21:23
جاهایی که موقع ورزش به دلیل تنفس بد و آماده نبودن بدن درد میگیره.....تو عکس مشخص کردم....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته گاهی اوقات اگر بدن واقعا آماده نباشه......سمت راست قفسه سینه هم درد میگیره....

دردشم در حدی هست که واقعا فرد نمی تونه ورزش رو ادامه بده......

این حالت....بیشتر به خاطر تنفس اشتباه حین ورزش هست........که معمولا درد زیر شکم...یا پهلو ... و یا انتهای قفسه سینه رو درگیر میکنه...

.شما قبل از دویدن...بدن رو کاملا گرم کن.....تنفس رو به خوبی انجام بده.....موقع دویدن کم کم سرعتت رو زیاد کن......همراه با تنفس از بینی....چون تنفس از دهان=درد شکم هست.........کلا چیزه خاصی نیست که نگرانش باشی....

اگر خارج از این موارد هست محل درد.....لازمه که به پزشک مراجعه کنید...

S E C T O R
11-08-2014, 00:28
جاهایی که موقع ورزش به دلیل تنفس بد و آماده نبودن بدن درد میگیره.....تو عکس مشخص کردم....

البته گاهی اوقات اگر بدن واقعا آماده نباشه......سمت راست قفسه سینه هم درد میگیره....

دردشم در حدی هست که واقعا فرد نمی تونه ورزش رو ادامه بده......

این حالت....بیشتر به خاطر تنفس اشتباه حین ورزش هست........که معمولا درد زیر شکم...یا پهلو ... و یا انتهای قفسه سینه رو درگیر میکنه...

.شما قبل از دویدن...بدن رو کاملا گرم کن.....تنفس رو به خوبی انجام بده.....موقع دویدن کم کم سرعتت رو زیاد کن......همراه با تنفس از بینی....چون تنفس از دهان=درد شکم هست.........کلا چیزه خاصی نیست که نگرانش باشی....

اگر خارج از این موارد هست محل درد.....لازمه که به پزشک مراجعه کنید...

نه متاسفانه یا خوشبختانه من این جاهایی که مشخص کردین درد نمیگیره...

من جاهایی که درد میگیره رو توی عکس با رنگ سبز مشخص کردم...البته قسمت سینم زیاد درد نمیگیره یعنی کمتر از درد بالای شکم هست.فردا قراره به دکتر قلب سر بزنم انشالله نتیجش رو هم اینجا میگم شاید به دوستان کمک کنه...

S E C T O R
11-08-2014, 20:42
دوستان من رفتم دکتر قلب و گفت که هیچ مشکلی ندارم و همون حرف شما که آمادگی لازم رو چون ندارم دچار این مشکل میشم.

و گفت که حتی ورزش رو تا قهرمانی میتونم ادامه بدم :n01: