PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن کامپیوتر

Blue-Rose
05-08-2014, 19:09
سلام،
یک کامپیوتری رو تازه اسمبل کردم ولی روشن نمیشه.
مشکل اصلی اینه که هیچ ایده ای ندارم از چیه، فقط یه چراغی هست رو مادربرد(H81m-c) که روشن میشه وقتی پاور رو از 0، 1 میکنم.
لطفا سریع راهنمایی کنید، صاحبش خیلی ناراحته!

EhsanCPU
05-08-2014, 19:26
سلام
هارد هنوز پارتیشن نشده ؟؟؟
رم ها رو یکبار دربیارین دوباره جا بزنین
همینطور کارت گرافیک
مشخصات قطعات دیگه چیه ؟؟؟

EXTREME
05-08-2014, 20:05
سلام،
یک کامپیوتری رو تازه اسمبل کردم ولی روشن نمیشه.
مشکل اصلی اینه که هیچ ایده ای ندارم از چیه، فقط یه چراغی هست رو مادربرد(H81m-c) که روشن میشه وقتی پاور رو از 0، 1 میکنم.
لطفا سریع راهنمایی کنید، صاحبش خیلی ناراحته!

باید اول ببینید به صورت دستی از fpanel سیستم روشن میشه یا نه همچنین اتصالات پاور روی مین به طور کامل بررسی بشه اگه نشد باید با جدا کردن قطعه ها تست کنید رم ها رو دربیارید و تست کنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه همین تست رو با گرافیک هارد و باتری مین هم تست کنید

درست نشد باید کابل atx رو بکنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه نشد با یک پاور دیگه سیستم روتست کنید درست نشد ایراد از مین است

Blue-Rose
05-08-2014, 20:36
باید اول ببینید به صورت دستی از fpanel سیستم روشن میشه یا نه همچنین اتصالات پاور روی مین به طور کامل بررسی بشه اگه نشد باید با جدا کردن قطعه ها تست کنید رم ها رو دربیارید و تست کنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه همین تست رو با گرافیک هارد و باتری مین هم تست کنید

درست نشد باید کابل atx رو بکنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه نشد با یک پاور دیگه سیستم روتست کنید درست نشد ایراد از مین است

به صورت دستی چک کردم روشن نشد(هیچ صدایی از اسپیکر مادربرد در نیومد)، همه اتصالات رو چک کردم، فقط با cpu و HSF هم چک کردم روشن نشد، گرافیک هم که فکر نکنم خیلی ربط داشته باشه چون اصلا به اون مرحله نمیرسه که بخواد از گرافیک استفاده کنه.
با یه پاور دیگه هم تست شد روشن نشد،از این پاور برای یه کامپیوتر دیگه استفاده شد و کار کرد، پس مشکل از پاور نیست! حالا میمونه قطع کردن atx، اگه با قطع کردن Atx روشن شد معنیش چیه؟!

EhsanCPU
05-08-2014, 20:41
به صورت دستی چک کردم روشن نشد(هیچ صدایی از اسپیکر مادربرد در نیومد)، همه اتصالات رو چک کردم، فقط با cpu و HSF هم چک کردم روشن نشد، گرافیک هم که فکر نکنم خیلی ربط داشته باشه چون اصلا به اون مرحله نمیرسه که بخواد از گرافیک استفاده کنه.
با یه پاور دیگه هم تست شد روشن نشد،از این پاور برای یه کامپیوتر دیگه استفاده شد و کار کرد، پس مشکل از پاور نیست! حالا میمونه قطع کردن atx، اگه با قطع کردن Atx روشن شد معنیش چیه؟!

به احتمال زیاد مشکل از مادربورد هست ...
گارانتی که داره ؟؟؟

Blue-Rose
05-08-2014, 20:47
به احتمال زیاد مشکل از مادربورد هست ...
گارانتی که داره ؟؟؟

آره داره.
در مورد Atx هم الان تست شد و باز هم روشن نشد.
حالا به نظرتون cpu رو قطع کنم و ببرم مادربرد رو بدم به طرف یا با cpu ببرمش؟!

EhsanCPU
05-08-2014, 21:38
آره داره.
در مورد Atx هم الان تست شد و باز هم روشن نشد.
حالا به نظرتون cpu رو قطع کنم و ببرم مادربرد رو بدم به طرف یا با cpu ببرمش؟!

یعنی فکر میکنین امکان داره مشکل از cpu باشه ؟

Blue-Rose
05-08-2014, 23:00
یعنی فکر میکنین امکان داره مشکل از cpu باشه ؟

ممکنه مشکل از cpu باشه ولی بعید میدونم، منظورم این بود که ببرم خود طرف cpu رو باز کنه، من دیگه زحمت نکشم!:n09:

zinevand_r
06-08-2014, 09:10
اصلا برق به فن cpu میرسه؟
فن پاور کار می کنه؟
میتونی از روی رت atx تست پاور انجام بدی اگه کار فن سی پی یو و پاور روشن شدن میتونه مشکل از سی پی یو یا مادربرد باشه.
تست پاور بلدی؟

EXTREME
06-08-2014, 16:37

برای این گفتم گرافیک یا رم یا هارد و باتری رو جدا کنید چون وقتی اتصالی در برد این قطعات باشه معمولا سیستم روشن نمیشه و با جدا کردن سیستم خودشو نشون میده

اگه این قطعات باز شده و سیستم روشن نشده کابل atx هم کنده شده و روشن نشده پاور هم چک کردید از fpanel هم سوئیچ نمیشه مین میتونه ایراد داشته باشه