PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاور برای تحصیل در خارج از کشور

Lich.King
04-08-2014, 21:25
درود

من امسال درسم رو تموم کردم و کنکور رو هم دارم ( رتبه ی خوبی اوردم ) . ولی نمیخوام ایران بخونم . برای تحصیل میخوام به یه کشور خارجی برم .

به نظر شما کدوم کشور برای تحصیل در رشته ی دندانپرشکی هم از نظر معتبری و هم از نظر مالی مناسبتره .

در ضمن معافیت تحصیلی میدن برای دیپلمه ها ؟ من شنیدم برای تحصیل فقط لیسانس به بالا معافیت تحصیلی میدن .

معافیت پزشکی در مهاجرت و استخدام مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ بیماری من سینوزیت و گودی قفسه سینه هست .

Lich.King
06-08-2014, 13:43
:n13::n13::n13::n13:

paranoid_android
06-08-2014, 18:01
کلا رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی همیشه جزو گرون ترین کورس های دانشگاه های دنیا به حساب میان.. حالا چه امریکا بخواید بخونید یا اروپا یا همین کشورهای آسیایی..
برای رشته دندانپزشکی تا جایی که بنده اطلاع دارم قبرس گزینه خوبیه.. هم دانشگاه معتبری داره و هم اینکه شهریه ها پایین تره.. به ایران نزدیکتره و راحت تر میتونید برید و بیاید.. فیلیپین هم هست که ارزونترین گزینه هست و البته فقط پزشکیش خوب بوده و نه بقیه رشته هاش!
مورد معافیت تحصیلی رو رو با توجه به سنی که دارید بهتره از خود نظام وظیفه پرس و جو کنید.. پسردایی من دیپلم رو که گرفت، از نظر سنی هنوز مشمول نشده بود و رفت انگلیس.. اما بعد از گذشت 1 سال که زبان رو خوند و بعد کالج رو از طریق نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی اقدام کرد و یه سری مراحل روتین اداری.. تا فوق لیسانس پیوسته رشته Aero Engineering هم انگلیس خوند و الان که برگشته، چند ماه دیگه اعزام میشه..
معافیت پزشکی معمولا ربطی به مهاجرت نداره، مگر اینکه یکسری بیماری های خاص داشته باشید که اونم اداره مهاجرت با توجه به پرونده پزشکی شما این مسائل رو بررسی میکنه و نه اینکه معافت دارید یا خیر..
در مورد استخدام، اولا که استخدامی وجود نداره که برادر من:n02: اگر هم باشه، بله.. ممکنه محدودیت ایجاد کنه.. مثلا بعضی از ادارات و سازمان ها توی آگهی های استخدام نداشتن معافیت پزشکی رو اعلام میکنن.. در ضمن شما که میخوای برای ادامه تحصیل بری مگه تصمیم داری برگردی که به فکر استخدام و اینایی؟!! بی خیال بابا..

raeesi
06-08-2014, 18:20
درود

من امسال درسم رو تموم کردم و کنکور رو هم دارم ( رتبه ی خوبی اوردم ) . ولی نمیخوام ایران بخونم . برای تحصیل میخوام به یه کشور خارجی برم .

به نظر شما کدوم کشور برای تحصیل در رشته ی دندانپرشکی هم از نظر معتبری و هم از نظر مالی مناسبتره .

در ضمن معافیت تحصیلی میدن برای دیپلمه ها ؟ من شنیدم برای تحصیل فقط لیسانس به بالا معافیت تحصیلی میدن .

معافیت پزشکی در مهاجرت و استخدام مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ بیماری من سینوزیت و گودی قفسه سینه هست .

در صورتیکه معافیت پزشکی بگیرید، امکان طبابت توی ایران رو نخواهید داشت.

Lich.King
10-08-2014, 16:27

چرا ؟ :o

........

Lich.King
12-08-2014, 22:04
دوستان در مورد شهریه های دندانپزشکی در چین اطلاعی دارین ؟

raeesi
16-08-2014, 00:37
چرا ؟ :o

........

جواب عامیانه: قانون اینجور میگه
جواب منطقی: از اونجاییکه معافیت پزشکی به کسانی تعلق می‌گیره که نتونند از وظیفه‌ای که بهشون محول شده بر بیان و اگر پزشکی بخواد معافیت پزشکی بگیره، یعنی از عهده فعالیت پزشکی بر نمیآد پس طبیعتا اجازه طبابت بهش داده نمیشه ضمن اینکه چطور یک بیمار با بیماری حاد، میخواد پزشک بشه و بقیه‌رو مداوا کنه؟ D-:
در کل شما در صورتی میتونی معافیت پزشکی بگیری که ثابت بشه توانایی طبابت رو نخواهی داشت.

raeesi
16-08-2014, 00:44
دوستان در مورد شهریه های دندانپزشکی در چین اطلاعی دارین ؟

تا جاییکه من میدونم سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلاره

Lich.King
06-10-2014, 20:33
تا جاییکه من میدونم سالانه حدود ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلاره
چین رو پیشنهاد میکنید برا تحصیل ؟

کلا رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی همیشه جزو گرون ترین کورس های دانشگاه های دنیا به حساب میان.. حالا چه امریکا بخواید بخونید یا اروپا یا همین کشورهای آسیایی..
برای رشته دندانپزشکی تا جایی که بنده اطلاع دارم قبرس گزینه خوبیه.. هم دانشگاه معتبری داره و هم اینکه شهریه ها پایین تره.. به ایران نزدیکتره و راحت تر میتونید برید و بیاید.. فیلیپین هم هست که ارزونترین گزینه هست و البته فقط پزشکیش خوب بوده و نه بقیه رشته هاش!
مورد معافیت تحصیلی رو رو با توجه به سنی که دارید بهتره از خود نظام وظیفه پرس و جو کنید.. پسردایی من دیپلم رو که گرفت، از نظر سنی هنوز مشمول نشده بود و رفت انگلیس.. اما بعد از گذشت 1 سال که زبان رو خوند و بعد کالج رو از طریق نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی اقدام کرد و یه سری مراحل روتین اداری.. تا فوق لیسانس پیوسته رشته Aero Engineering هم انگلیس خوند و الان که برگشته، چند ماه دیگه اعزام میشه..
معافیت پزشکی معمولا ربطی به مهاجرت نداره، مگر اینکه یکسری بیماری های خاص داشته باشید که اونم اداره مهاجرت با توجه به پرونده پزشکی شما این مسائل رو بررسی میکنه و نه اینکه معافت دارید یا خیر..
در مورد استخدام، اولا که استخدامی وجود نداره که برادر من:n02: اگر هم باشه، بله.. ممکنه محدودیت ایجاد کنه.. مثلا بعضی از ادارات و سازمان ها توی آگهی های استخدام نداشتن معافیت پزشکی رو اعلام میکنن.. در ضمن شما که میخوای برای ادامه تحصیل بری مگه تصمیم داری برگردی که به فکر استخدام و اینایی؟!! بی خیال بابا..

هزینه تحصیل اونجا چقدره ؟

paranoid_android
06-10-2014, 22:00
چین رو پیشنهاد میکنید برا تحصیل ؟

هزینه تحصیل اونجا چقدره ؟

پزشکی، دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) قبرس: سالانه 15 هزار دلار در سال
پزشکی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس: 13 هزار یورو در سال
دندانپزشکی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس: 10 هزار یورو در سال
داروسازی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس: حدود 9 هزار یورو در سال

قیمت ها تقریبی هست البته.

PLAΨMID
07-10-2014, 03:46
پزشکی، دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) قبرس: سالانه 15 هزار دلار در سال
پزشکی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس: 13 هزار یورو در سال
دندانپزشکی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس: 10 هزار یورو در سال
داروسازی، دانشگاه خاور نزدیک قبرس: حدود 9 هزار یورو در سال

قیمت ها تقریبی هست البته.

سالی ۱۵ هزار دلار یعنی سالی ۴۵ میلیون. واقعا وقتی میشه با کمی تلاش و کوشش مجانی پزشکی قبول شد ، چرا اینهمه هزینه آخه ؟ ضمنا دانشگاههای علوم پزشکی ایران زیاد هم غیر معتبر نیستند ، حداقل نسبت به قبرس ؟؟:n04:

دقیقا درسته . چون یکی از شریط پزشک شدن در ایران داشتن سلامت کامل روحی و جسمی است. در دفترچه کنکور هم نوشته شده.
البته اگه میخوای کلا از مملکت بری ، خوب بهتره که از خارج مدرک بگیری . به نظرم هرجور میتونی معافیت جور کن. بعدا واسه مهاجرت مشکلی نخواهی داشت . نهایتا چکاپ میشی و در صورت نداشتن بعضی بیماری های خاص اختلالی در مسیر مهاجرتت بوجود نمیاد .
موفق باشی .

paranoid_android
07-10-2014, 11:01
سالی ۱۵ هزار دلار یعنی سالی ۴۵ میلیون. واقعا وقتی میشه با کمی تلاش و کوشش مجانی پزشکی قبول شد ، چرا اینهمه هزینه آخه ؟ ضمنا دانشگاههای علوم پزشکی ایران زیاد هم غیر معتبر نیستند ، حداقل نسبت به قبرس ؟؟:n04:

دقیقا درسته . چون یکی از شریط پزشک شدن در ایران داشتن سلامت کامل روحی و جسمی است. در دفترچه کنکور هم نوشته شده.
البته اگه میخوای کلا از مملکت بری ، خوب بهتره که از خارج مدرک بگیری . به نظرم هرجور میتونی معافیت جور کن. بعدا واسه مهاجرت مشکلی نخواهی داشت . نهایتا چکاپ میشی و در صورت نداشتن بعضی بیماری های خاص اختلالی در مسیر مهاجرتت بوجود نمیاد .
موفق باشی .

بله، منم قبول دارم. تازه قبرس اوضاع بهتره. مثلا مجارستان هر سال پزشکی حدود 19 تا 20 هزار دلار آب می خوره! ببینید امریکا یا کانادا وضعیت چطوره!
45 میلیون رو به 6 ضرب کنید.. ببینید چه عددی بدست میاد.. تازه این فقط شهریه دانشگاهه و هزینه های زندگی در کشورهای دیگه حداقل از ماهی 600-700 دلار برای زندگی دانشجویی شروع میشه.. کسی که دغدغه مالی نداره و پول تو جیبی یه روزش با یک سال ما برابری می کنه به این ارقام اهمیتی نمیده البته!

Amir-Rainman
07-12-2014, 20:07
سلام

دوستان کسی از شرایط گرفتن بورسیه برای کارشناسی ارشد تو خارج از کشور اطلاعی داره؟

تاجایی که خودم میدونم زبان و معدل بالای 15 برای کارشناسی هست دیگه بقیه رو نمیدونم
شنیدم باید مدرک رو هم آزاد کرد، چطوریاست؟ هزینه ش چقدره؟

MoXa
21-01-2015, 21:25
سلام بچه ها
میخواستم یکمی اطلاعات درباره گرفتن بورسیه تحصیلی پیدا کنم
تو نت گشتم چیزی بجز یسری قوانین و تبصره نامفهوم پیدا نکردم
من درحال حاضر دیماه سال 94 فوق دیپلم میگیرم در رشته برنامه نویسی
میخواستم در کنکور 95 شرکت کنم و مطمئنم رتبه خوبی میگیرم ، میخواستم جهت بورسیه اطلاعات کسب کنم
اینم بگم بدونید درحال حاضر هیچ چیزی دراین باره نمیدونم و فقط یسری حرف و چیزای رویایی از همکلاسیا شنیدم
به یکی از استادامون گفتم گفت به 4 شرط مشمول بورسیه میشی :
1. رتبه خوب در کنکور سراسری
2. داشتن مدرک زبان مثل تافل
3. معدل خوب کاردانی
4. مقاله isi
من الان 22 سالمه و سربازی هم نرفتم ، بین درسم یه وقفه 3ساله افتاد به علت یکسال مریضی + 1.5سال تحصیل در رشته گرافیک
حالا راهنماییم کنین لطفا
مرسی :n16:

MoXa
23-01-2015, 19:19
تروخدا یکی کمک کنه
کسی اطلاعاتی چیزی نداره ؟