PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید لبتاب مهندسی

abedi1419
03-08-2014, 14:59
سلام
لطفا لپتاپی (ترجیحاasus)به من معرفی کنید مناسب پروژه های برنامه نویسی باسرعت خوب ،با رم بالاتر از6 .
هارد 1ترا
با این ویژگیها خودم ایسوز با پردازنده سری یوu را دیدم که سری یو میگن ضعیفه
یه سوالم دارم اینکه زود به زود داغ میکنه به ضعیفی وقدرت نوع پردازنده لبتاپ هم مربوط میشه یا زیاد کارکردن اون درهرصورت؟
قیمت تا2500

mg_mahyar
04-08-2014, 01:43
مدل معرفی شده توی امضاء بنده گزینه خوبیه
همینطور ASUS X450LDبا پردازنده Core i7 البته بگم اینو هم سرعت توی برنامه نویسی بیشتر مربوط به هارد هست که متاسفانه با این بودجه نه SSD داریم و نه هارد 7200 دور. اما مشکل گرما با این مدلها نارید

Public Enemy
04-08-2014, 12:11
والا متاسفانه یکی بر می گرده تو یه فروم یه چیزی میگه کل ایران پخش می شه .

حقیقت اینه که سری U ضعیف نیستن . سری قبلی خیلی قوی بودن . حتی اینقدر قوی که در اکثر موارد بیش از نیاز بودند .

براتون دو تا عکس گرفتم . از لپ تاپ Z500 با پردازنده I7 3632QM 2.2-3.1 GHz . توی عکس اول تمامی نرم افزار ها و درایور های پیش فرض نصب هستند و آنتی ویروس و فایر فاکس و IDM و یکی دو تا دیگه هم فعالند .
ماکزیمم مصرف پردازنده در این حالت 4 درصد بود که حالا به زور زمانی که به 3 درصد رسید عکس گرفتم ! ( البته لپ تاپ روی High performance بود که همون طور که می بینین فرکانس تا 2.8 گیگاهرتز افزایش یافته که بی تاثیر نیست . البته تو عکس یه لحضه مصرف رفته بالا دلیلش maximize کردن Task manager بود کلا انیمیشن های Minimize/Maximaze و غیره توان پردازنده رو مصرف می کنند )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس دوم زمانی هستش که بازی COD:MW3 رو دارم بازی می کنم . ماکزیمم مصرف به زور به نزدیکیای 30 درصد رسیده . ( اونجا که می بینین یه دفعه رفته بالا دلیلش اینه که دوباره بازی رو از minimize در اوردم . چند لحظه بازی کردم تا فرکانس تقربا خطی بشه بعد عکس بگیرم . البته قبلا از بازی Crysis 3 هم عکس گرفته بودم واسه بچه ها نشون داده بودم اونم به زور 28 درصد رسید )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لذا همون طور که می بینین مصرف یه کاربر معمولی بسیار کمتر از قدرت این گونه پردازنده هاست . فقط زمانی خرید این گونه پردازنده ها توصیه می شه که رندرینگ دارین . توی عموم کار ها حتی برنامه نویسی همون سری U عالی جواب می ده

abedi1419
04-08-2014, 15:07
ضمن تشکر از شما
1-نظر تون راجع به این مدل ایسوس چیه K451LB-A
2-تفاوت وبرتری مدلASUS X450LDنسبت به 550LDچی هست؟؟
3-وایا پردازنده هایcore i7مثلاین دو موردکه معرفی کردید همه 4هسته ای اند؟
چقدر بهتر از i5هستش.

mg_mahyar
05-08-2014, 01:35
ضمن تشکر از شما
1-نظر تون راجع به این مدل ایسوس چیه K451LB-A
2-تفاوت وبرتری مدلASUS X450LDنسبت به 550LDچی هست؟؟
3-وایا پردازنده هایcore i7مثلاین دو موردکه معرفی کردید همه 4هسته ای اند؟
چقدر بهتر از i5هستش.

اولا بگم شما مدلی که معرفی میکنی مشخصات رو هم بگو چون خیلی کانفیگ های مختلفی وجود داره.
دوم اینکه پردازنده سری U دو هسته ای هست و Cire i5 های لپ تاپی هم دو هسته ای. در مورد پردازنده وسواس نداشته باش من با Core i3 نسل اول بدون هیچ مشکلی برنامه نویسی میکنم. توی برخی موارد هستکه ممکنه بهترشو نیاز داشته باشم . در هر صورت توصیه من به شما اینه همینکه سری 4500U باشه کافیه اگر نشد 4200U i5 هم کافیه. بهتره به سلیقت احترام بزاری بیشتر. تا نظرات کارشناسی. واقعیت اینه لپ تاپ های توی بازار مخصوصا یک محدوده قیمت و یک برند تفاوت فاحشی ندارند با هم. یکی 14 یکی 15 یکی نازک تر یا کلفت تر. چیزی یا تفاوتی که نتونی با نگاه تشخیص بدی برای کاربدتون نداریم.

s.esmaeilpour
11-09-2014, 11:32
سلام
من نزدیک به سه سال و نیم هست که از مدل ایسوس A42J استفاده میکنم. کار تخصصیم بیشتر شبیه سازی و کدنویسی در MATLAB بوده و این اواخر مدلسازی سه بعدی در CATIA و تحلیل مسائل مکانیکی (که گویا به نابودی کامپیوتر منجر شد!). غیر از اون عمدتاً برای فیلم دیدن استفاده میکنم. ظاهراً لپ تاپ مشکل اساسی پیدا کرده و به فکر یه مدل جدید هستم. دنبال جنسی هستم که نزدیک به همین مدل باشه؛ ایسوس یا برند دیگه هم فرقی نمیکنه.
صفحه نمایش 14 اینچ
وزن حداکثر Kg 2.2
Core i7؛ البته اگر برای کارهای من تفاوت آنچنان محسوسی نداره i5 Core هم میتونه باشه.
Memory حداقل 4G
این اطلاعات رو هم از همون مدل قبلی مینویسم که ظاهراً مربوط به پردازنده گرافیکی هست:
2GB ATI Mobility Radeon HD 5730
اطلاعات دیگه ای هم داشت که سر در نیاوردم
640 GB SATA HDD
8 GB DDR3
در مورد حداکثر حدود قیمت هم ترجیح بر 2.5 تومن هست.
ضمناً اگر مدلی باشه که بیشتر عمر کنه یقیناً بهتر خواهد بود (یکی رو سراغ دارم که یکی دو سال قبل از من لپ تاپ سونی خریده و هنوز هم براش کار میکنه).
اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید بینهایت سپاسگذار خواهم بود.
ممنون از وقتی که گذاشتید