PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخیص فرزند از طریق گروه خونی ؟؟؟

sansa
03-08-2014, 13:09
تشخیص فرزند از طریق گروه خونی ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

دوستان برای اینکه ثابت بشه یک بچه پدر واقعیش کی هستش . یک ه آن DNA هست . ایا از گروه خونی هم میشه فهمید ؟ یعنی گروه خونی پدر و فرزند باید یکی باشه ؟ اگه مخالف باشه یعنی این فرد پدر واقعی بچه نیست ؟؟؟؟

اصلا سواله فکر نکنید فیلم هندی هست :n10::n12:

hajoo
03-08-2014, 13:31
نخير. لزوما گروه خوني پدر و فرزند يكي نيست.
يك سري انتي ژن ها روي گلبول قرمز ميتونه كمك بكنه.(گروه خوني هم توسط يك نوع انتي ژن گلبول قرنز تعيين ميشه) ولي گروه خوني نميتونه كمك بكنه.

L͠øneWolf
03-08-2014, 17:13
برای هر گروه خونی مادر و فرزند، یه مجموعه گروه خونی هست که پدر می تونه داشته باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثلا اگر مادر O و فرزند A باشه، پدر باید یا A یا AB باشه. اما نمی شه گفت کدوم یکی از این دو هست.

منبع عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Atghia
03-08-2014, 21:35
فقط در یک صورت از روی گروه خونی میشه گفت اون بچه فرزند اون خانواده هست یا خیر
اونم وقتیه که پدر و مادر هر دو گروه خونی O باشند! اگر بچه غیر از O چیزه دیگه ای باشه معلوم میشه بچه این دونفر نیست!
بقیه حالتها نمیشه قطعی نظر داد:n06:

hajoo
04-08-2014, 19:28
فقط در یک صورت از روی گروه خونی میشه گفت اون بچه فرزند اون خانواده هست یا خیر
اونم وقتیه که پدر و مادر هر دو گروه خونی O باشند! اگر بچه غیر از O چیزه دیگه ای باشه معلوم میشه بچه این دونفر نیست!
بقیه حالتها نمیشه قطعی نظر داد:n06:

كلا گروه خوني براي تشخيص فرزند استفاده نميشه.
حتي حالتي كه شما ميگيد هم نميشه روش حساب كرد!
مثلا در صورتي كه گروه خوني بمبئي باشه ، گروه خوني o نشون ميده ولي فرزند اونا نيست و هزاران اما و اگر ديگر.

Atghia
04-08-2014, 20:31
كلا گروه خوني براي تشخيص فرزند استفاده نميشه.
حتي حالتي كه شما ميگيد هم نميشه روش حساب كرد!
مثلا در صورتي كه گروه خوني بمبئي باشه ، گروه خوني o نشون ميده ولي فرزند اونا نيست و هزاران اما و اگر ديگر.

ممنونم از شما، من اصلا نمیدونستم گروه خون بمبئی هم داریم الان جستجو کردم و متوجه شدم که 4نفر در 1 میلیون نفر امکان داره این گروه خونی عجیب و نادر رو داشته باشند...
من فقط از روی اطلاعات کتاب زیست دوره پیش دانشگاهی و قوانین احتمالات نظر دادم:n06:((هرچند اینقدر کتابها هرسال عوض میشه شاید این بمبئی رو هم اضافه کرده باشن:n04::n02:))
بهرحال متشکرم از بیان این مطلب:n16: