PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در startup ویندوز 8.1

pedram_sad
02-08-2014, 21:00
سلام دوستان
من چند وقتی هست یک مشکل عجیب پیدا کردم
هر بار که ویندوز 8.1 رو عوض میکنم به صورت رندم تو بازه های زمانی مختلف این مشکل سر و کلش پیدا میشه
یک بار 4 روز بعد از نصب یک بار 3 روز یک بار 10 روز
اصلا هم نمیتونم متوجه بشم از چی هست

قضیه اینه که همه چیز خوبه تا بعد از یکی از restart ها و یا shutdown ها دفعه بعدیش که ویندوز بالا میاد منوی start این شکلی میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطوری که میبینید سمت چپ و بالای قسمت all programes که نرم افزار ها و item ها و shortcut هاش هستن خالی میشه
علاوه بر این تو سمت راست taskbar کنار ساعت هم conection هام کلا خالی میشه و there is no conection مینویسه و نه Lan ام رو نشون میده نه conection مربوط به bridge ام رو
وقتی روی taskbar راست کلیک میکنم و task manager رو میزنم هم هیچ اتفاقی نمی افته
کلا نرم افزار ها رو هم که shortcut هاشون تو desktop هست رو هم همینطوری نمیتونم بالا بیارم و وقتی کلیک میکنم چیزی نمیشه
مگر اینکه برم تو درایو هام و مثلا یک فایل صوتی اجرا کنم تا winamp بیاد بالا یا یک فایل تصویری تا pot player ام بیاد بالا
control panel رو هم وارد میشم خالیه
device manager و کلا هز گزینه رابط کاربری ویندوز رو که کلیک میکنم اتفاقی نمی افته و تمام مدت ایکون waiting یا همون دایره کنار mouse که میچرخه هست

این وضعیت دقیقا تا 5 دقیقه همینطور میمونه
و بعد همه چیز درست میشه و بر میگرده به حالت عادیش و تمام گزینه هایی که تو این 5 دقیقه کلیک کرده بودم همشون با هم باز میشن
conection ام بر میگرده نرم افزار ها همه از shortcut ها باز میشن و همه چیز عادی عادی میشه

وقتی که درست میشه چون task manager رو کلیک کرده بودم بعد از این که باز میشه به این شکل هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون گزینه اولی رو همونطوری که میبینید باعث شده 99 درصد از Hdd استفاده بشه
نمیدونم دقیقا اون 9 تا سرویس چی هستن که بعد از 10 ثانیه این استفاده از 99 میشه 3 درصد و دیگه هم بالا نمیره
وقتایی که تو همون حالت نیمه هنگ هم بخوام restart کنم برنامه ای به اسم task host window میاد و جلوی restart رو گرفته مینویسه که میخوای end کنیش یا نه

سیستمم ویروسی چیزی هم نداره
چون هم با bitdifender 2014 و اخرین اپدیت هم eset واخرین اپدیت و هم با استفاده از rescue disk هاشون تو حالت boot اسکن کردم از نوع deep اما هیچ چیزی پیدا نکرد
الان رو سیستمم Avast internet securty با اخرین اپدیتش نصبه

نمیدونم تو این 5 دقیقه چی باعث میشه اینطور بشه بعدش خیلی خوب میشه و هیچ مشکلی ندارم نه تو نرم افزار ها نه game ها با سرعت عالی هم تو نت هم convert
مشکل دما و سخت افزاری هم ندارم
مجبور میشم از image ویندوزم استفاده کنم یا دوباره نصبش کنم که بازم خوبه تا به صورت رندم این بار مثلا روز 5 ام اینطور میشه
خیلی رو اعصابه

نکته که الان یادم اومد اینه که هر وقت که اینطور میشه اون loading صفحه welcome ویندوز به شدت کوتاه میشه و هنوز یک چرخ نزده دسکتاپ میاد بالا و مشخصه که جلوی load یک سری سرویس ها رو گرفته

vissoto
06-08-2014, 19:54
سلام
این منوی استارت با نصب ویندوز نصب میشه ؟ یا شما نصب می کنید؟