PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کنون 650d یا 700d ؟ (یک انتخاب سخت و نزدیک)

Hamed_jon
01-08-2014, 18:53
سلام خدمت همگی دوستان
بنده بالاخره با تحقیقات زیادی که بین دوربین های مختلف و کاربردی که برای خودم داره انجام دادم تصمیم گرفتم یکی از مدل های 650d یا 700d از کنون رو خریداری کنم،
این دو تا مدل بسیاااااار شبیه به هم هستند و میشه گفت یکی از ایراداتی که همه بهش گرفتند این بوده که چرا تغییر خاصی نداده و بعضی معتقدند اصلا ارزش مبلغ بیشتر نداره،

اختلافاتی که من تو انجمن های مختلف و ویدئوهای یوتیوب دیدم چند تا مورد کوچیک بیشتر نیست:
1-چرخش 360 درجه پیچ حالت های دوربین
2-اعمال فیلترهای مختلف قبل از عکس در مود live view
3-لنز 700d از نوع stm می باشد که در هنگام زوم بی سرصدا و ... است و تفاوتی رو برای کیفیت بهتر مشاهده نشده.
4-جنس 700d تا حدود کمی بهتر شده ولی خوب بعضیام میگن همون 650d هم دست کمی از این نداره.

دوستان اختلاف دیگه ای داره که من ندونم؟
همونطور که دیدین واقعا اختلافات خیلی کم و انتخاب رو دشوار کرده،
نظر شما چیه؟
شما اگر بودین کدوم رو پیشنهاد میدین؟

ضمنا من اصلا فیلم برداری برام مهم نیست،
فقط میخوام عکاسی حرفه ای از طبیعت و پرتره و گاهی هم خانوادگی رو دنبال کنم،
ممنون میشم نظر شما رو هم در این مورد بدونم.
با تشکر

sayanermia
01-08-2014, 20:06
ما خودمون به کاراموز هامون توصیه می کنیم 650 بگیرند و مابقی هزینه هارو روی خرید لنز متمرکز کنند!! گوشی موبایل نیست که بگیم فلان اندروید روش ساپورت میشه یا نمیشه!! به نظرم 650 بگیرید! چون همونطور که خودتون گفتید تفاوت چندانی ندارند!! ما حتی 550 رو هم برای کاراموزا داشتیم و وقتی لنز رو عوض کردیم شاهد کیفیت خوب عکسا بودیم!!

Hamed_jon
01-08-2014, 21:41
ما خودمون به کاراموز هامون توصیه می کنیم 650 بگیرند و مابقی هزینه هارو روی خرید لنز متمرکز کنند!! گوشی موبایل نیست که بگیم فلان اندروید روش ساپورت میشه یا نمیشه!! به نظرم 650 بگیرید! چون همونطور که خودتون گفتید تفاوت چندانی ندارند!! ما حتی 550 رو هم برای کاراموزا داشتیم و وقتی لنز رو عوض کردیم شاهد کیفیت خوب عکسا بودیم!!

با سلام و تشکر از پاسختون
بنظرتون برای شروع عکاسی همین لنز 18-55 جواب نمیده؟
میشه نموه عکسهایی که با این دوربین گرفتین رو اینجا بزارین ؟
با تشکر

sayanermia
01-08-2014, 21:46
اگر می خواید حرفه ای کار کنید و خیلی زود راه بیافتید و زمان تلف نکنید توصیه میکنم لنز ۱۸-۱۳۵ تهیه کنید!
نمونه عکسا هم متاسفانه چون با اون دوربین ها پرتره های شخصی بودند معذورم قرار بدم منو ببخشید

Hamed_jon
01-08-2014, 21:50
اگر می خواید حرفه ای کار کنید و خیلی زود راه بیافتید و زمان تلف نکنید توصیه میکنم لنز ۱۸-۱۳۵ تهیه کنید!
نمونه عکسا هم متاسفانه چون با اون دوربین ها پرتره های شخصی بودند معذورم قرار بدم منو ببخشید

منم هدفم همین لنز بود، الان این لنز برای چه ژانری از عکاسی مناسبتره؟
ضمنا قیمتا تو سایتهای مختلف فرق میکنه، الان اگر لنز 18-135 رو با دوربین 650 یا 700 بخوام تهیه کنم، با گارانتی معتبر حدودا چقدره الان تو بازار؟
مرسی

sayanermia
02-08-2014, 22:44
ما برای پرتره ( هم نمای بسته هم نمای باز و تمام قد افراد ) در یک محیط ۴۵ متری از این لنز استفاده می کنیم که کاملا با هدف ما و فاصله دوربین از سوژه و ایجاد یک زاویه کاملا مناسب نسبت به فرم صورت و ایجاد یک تصویر مطلوب از سوژه مناسب هستش!
چون متراژ محیط ما بیش از این نمی طلبه و اگر لنز تله باشه ممکنه تصویر ثبت شده مخصوصا در نمای بسته یک تصویر با زاویه نامطلوب ارائه بده که به قول خودمون کاریکاتور طرف رو ثبت کردیم
قیمت لنز هم بسته به فروشنده داره دوست خوبم , الان ۱۸-۱۳۵ فکر کنم از ۸۵۰ تومن شروع میشه !