PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ شدن لپ تاپ 5010

Mohammad King
30-07-2014, 15:22
سلام

دوستان لپ تاپ من N5010 CI5 تازگیا خیلی داغ میشه در حدی که خودش خاموش میکنه مشکل چیه؟؟؟کول پد هم داره لپ تاپ

ویندوز رو عوض کنم؟؟

saeidperak1
30-07-2014, 15:29
دوستان لپ تاپ من N5010 CI5 تازگیا خیلی داغ میشه در حدی که خودش خاموش میکنه مشکل چیه؟؟؟کول پد هم داره لپ تاپ

منم این لپ تاپو داشتم لپ تاپ خیلی خوبیه ولی مشکل داغ کردنش که باعث میشه هاردشم بدسکتور پیدا کنه...!
شما حین کار با لپ تاپ باتری رو در بیارچون هم سلول های باتری میمیره همم که بیشتر داغ میشه برو تسک منیجر پروسس هاتو ببین شید یه ویروسی پردازش رو میبره بالا
مشکل حل نشد ویندوز بزن نتیجه رو بگو
موفق باشی

sayanermia
30-07-2014, 18:47
منم این لپتاپو دارم مشکل داغ کردن زیاد و خاموش شدن رو هم داشتم!! با یکم حوصله و البته راهنمایی یکی از دوستانم خودم لپتاپمو باز کردم و فن و اون قسمت فلزی مشبک تهویه هوا رو تمیز و سرویس کردم و به جرات بگم دیگه مثل سابق خیلی گرم نمی کنه!! خیلی هم خوب شده به حدی که من حتی کول پد هم نمیذارم!! الانم دارم با همین لپتاپ براتون پاسخ رو می نویسم!! اگر تجربه باز کردن لپتاپ و دستگاه های الکترونیکی رو ندارید ( به دلیل حساسیت بالای برخی کابل ها و قطعات و خطر پارگی سیم یا اسیب دیدن برد ) به یک سرویس کار لپتاپ بدید لپتاپ و باز کنه فن و مجاری تهویه هوا رو براتون تمیز و سرویس کنه به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه!

Public Enemy
30-07-2014, 19:07
اولا این تفکر "که در هنگام کار کردن لپ تاپ باتری رو در بیاریم تا به سلول هاش آسیب نرسه " کاملا اشتباهه .

ثانیا اینجا بخش مشکلات نرم افزاری - درایور هاست نه بخش سخت افزازی لپ تاپ !

سوالتون رو در قسمت مشکلات سخت افزاری مطرح کنین . به احتمال زیاد نیاز به تمیز کاری داره به قول دوستمون

haestaph
30-07-2014, 19:28
ویندوز رو عوض کنید، اگر حل نشد توصیه sayanermia ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو انجام بدید.

اولا این تفکر "که در هنگام کار کردن لپ تاپ باتری رو در بیاریم تا به سلول هاش آسیب نرسه " کاملا اشتباهه .

سوالتون رو در قسمت مشکلات سخت افزاری مطرح کنین . به احتمال زیاد نیاز به تمیز کاری داره به قول دوستمون

استارتر ناظر انجمنه، یهو دیدی یوزرت به فنا رفت :n02:
کلا تو این وضعیتها اعصاب نمیمونه واسه آدم، کامپوتر سخت افزار و نرم افزارش درهمه :n09:

saeidperak1
30-07-2014, 20:30

درود
به هبج وجه تفکراشتباهی نیست !!!
دوست عزیز درحالت عادی بهترین روش نگه داری باتری اینه شما مواقعی که از باتری استفاده نمیکنید باید در شارژ20-40 درصد شارژ داشته باشه و هرچند هفته یک یار باتری رو شارژ کامل و دشارژ کنید
وقتی باتری داخل لپتاپ داغ میکنه به سلول های باتری اسیب میزنه !!
در صورتی هم که میخواید باتری داخل الپ تاپ باشه(یالپ تاپ های جدید که باتری توشونه) بایدبا استفاده از برنامه های مدییت باتری بعد از شارژ شدن باتری رو از مدار خارج کنید مثل اینکه باتری رو در اوردید !!

Public Enemy
31-07-2014, 01:13
استارتر ناظر انجمنه، یهو دیدی یوزرت به فنا رفت :n02:
کلا تو این وضعیتها اعصاب نمیمونه واسه آدم، کامپوتر سخت افزار و نرم افزارش درهمه :n09:

صحبت هایی که کردم صرفا جهت نظم انجمن و پاسخ دهی سریع تر و مناسب تر بود . به هر حال تجربه نشون می ده این گونه مشکلات عموما سخت افزاری هست .
توی انجمن مشکلات سخت افزاری بهتر می تونن راهنمایی کنند . ( به هر حال بیشترشون تجربه کار و تعمیر لپ تاپ رو دارند ) .

در ضمن این نکته رو مد نظر داشته باشین در حالت عادی ویندوز هیچ کنترلی روی دمای دستگاه نداره .

دوست عزیزمون هم شرایط رو نگفتند ( مثلا چند دقیقه طول می کشه تا لپ تاپ خاموش شه و ... ) لذا تعویض ویندوز ممکنه بدترین کار ممکن باشه ! ( احتمال داره در هنگام نصب ویندوز سیستم Overheat شه و خاموش بشه و اطلاعات بپره )

و برای اینکه این مبحث تموم بشه این نکته رو بگم که لپ تاپ ها در تمامی شرایط مختلف تست می شن . لذا دلیلی نداره لپ تاپ به این راحتی ها Overheat بشه . اگر این اتفاق افتاد :

الف : ممکنه به دلیل بروز برخی اشتباهات کاربری ناشی از کارکرد با نرم افزار هایی که با سخت افزار در ارتباطند باشه ( به عنوان مثال طرف سیستم رو تحت ویندوز اورکلاک کرده یا نرم افزار مدیریت سرعت فن نصب کرده )

ب : اگر مورد الف نبود ( یعنی شما این گونه نرم افزار هارو نصب نکردین ) اشکال سخت افزاری هستش . چون همون طور که گفتم ویندوز خودش هیچ گونه عملکرد و نظارت مستقیم بر این چیزا نداره

درود
به هبج وجه تفکراشتباهی نیست !!!
دوست عزیز درحالت عادی بهترین روش نگه داری باتری اینه شما مواقعی که از باتری استفاده نمیکنید باید در شارژ20-40 درصد شارژ داشته باشه و هرچند هفته یک یار باتری رو شارژ کامل و دشارژ کنید
وقتی باتری داخل لپتاپ داغ میکنه به سلول های باتری اسیب میزنه !!
در صورتی هم که میخواید باتری داخل الپ تاپ باشه(یالپ تاپ های جدید که باتری توشونه) بایدبا استفاده از برنامه های مدییت باتری بعد از شارژ شدن باتری رو از مدار خارج کنید مثل اینکه باتری رو در اوردید !!

در ارتباط با نحوه نگه داری صحیح باتری قبلا صحبت شده . خرابی باتری ارتباط مستقیم به درصد شارژ نداره . می تونین جستجو کنین. طراحی سیستم تغذیه لپ تاپ طوری هست که در هنگام اتصال به سیستم به منبع تغذیه از باتری استفاده نمی شه ( حال چه در حال شارژ باشه . چه شارژ رو درصد خاصی متوقف شده باشه چه فول شارژ باشه ) . بنده هم رشتم برقه با این گونه مسایل آشنایی دارم

داع شدن باتری هم مستقیم برمی گرده به اشکالات سیستم تغذیه لپ تاپ ( یکی از اشکالات عمومی Dell N5010 همین مشکل سیستم تغذیه بود که توی N5110 برطرف شد )
می تونین این مقاله رو بخونین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در هر حال بهتره بحث همین جا متوقف بشه و خارج از تاپیک صحبت نشه

Mohammad King
31-07-2014, 14:10
سلام

تشکر از همه ی دوستان عزیز خیلی لطف کردین دوستان

باتری لپ تاپ خراب شده باتری رو در آوردم کمنتر داغ میکنه....

hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز شما فعال این بخش هستین بیشتر آشنایی دارین تاپیک را باید کجا ایجاد میکردم من فکر کردم مشکل از ویندوز باشه برای همین اینجا ایجاد کردم

اگر درست نشد مشکل ویندوز رو عوض میکنم خبرشو میدم دوستان

پ.ن : پنکه جلو لپ تاپ روشن میکنم هنگام نصب ویندوز :دی

ممنون از همه