PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهمترین پارامتر در سرعت موبایل ؟

rezaafz
29-07-2014, 03:48
سلام
چندوقته که دنبال یه گوشیه خوب میگردم چیزی که برام خیلی مهمه سرعت گوشیه تا بتونه اکثر اپلیکشن ها و بازی ها رو ساپورت کنه ...
اما وقتی دنبال موبایل میگردم با پارامتر های زیادی برای سرعت مواجه میشم که نمیدونم کدوم مهمتره؟؟ مثلا
"تعداد هسته ها"
"سرعت cpu چند ghz باشه"
"RAM چند mb باشه"
بزارید سوالمو یه جور دیگه بپرسم : مثلا یه گوشی "چهار هسته ای با سرعت 1.2 ghz" بهتره یا یه گوشی "دو هسته ای با سرعت 1.7 ghz" ؟؟

roya.rashidi
29-07-2014, 04:06
سلام
چندوقته که دنبال یه گوشیه خوب میگردم چیزی که برام خیلی مهمه سرعت گوشیه تا بتونه اکثر اپلیکشن ها و بازی ها رو ساپورت کنه ...
اما وقتی دنبال موبایل میگردم با پارامتر های زیادی برای سرعت مواجه میشم که نمیدونم کدوم مهمتره؟؟ مثلا
"تعداد هسته ها"
"سرعت cpu چند ghz باشه"
"RAM چند mb باشه"
بزارید سوالمو یه جور دیگه بپرسم : مثلا یه گوشی "چهار هسته ای با سرعت 1.2 ghz" بهتره یا یه گوشی "دو هسته ای با سرعت 1.7 ghz" ؟؟
همشون هرچی بیشتر باشه بهتره . خب معلومه .
شما اگه یه گوشی دو گیگ رم جهار هسته ایی بگیرید بعید میدونم تو بازی یا برنامه کم بیاره . پارامترای دیگه هم مثل کیفیت دوربین و خود گوشی و باطری دیگه ایی هم هست که باید توجه کنید .

ulsss
29-07-2014, 10:54
سلام.الان با یک پردازنده چهار هسته ایی حالا هر چی که میخواد باشه و یک گیگ رم تمام تمام تمام برنامه های اندرویدی راحت اجرا میشه.بیشتر برنامه های اندروید حداکثر از دوتا هسته استفاده میکنن چون برنامه نویسی برنامه ایی که بخواد از چهارتا کامل و راحت و بهینه استفاده کنه بسیار سخته.
بهترین پردازنده موبایلی ساخت کوالکام هست .
بنظرم شما گوشی یا تبلتی بگیر که حداقل پردازنده اسپدراگون 400 داشته باشه و رم 1 تا 2 گیگ. مطمئن باش تمام برنامه های اندروید را براحتی اجرا میکنه.

badboys_87
31-07-2014, 08:00
سلام
"تعداد هسته ها"
"سرعت cpu چند ghz باشه"
"RAM چند mb باشه"

رم حداقل باید 1 گیگ باشه..
سرعت سی پی یو به نظر من باید حداقل 1.5 گیگاهرتز باشه..
سی پی یو دو هسته ای 1.7 خیلی بهتره تا سی پی یو چهار هسته ای 1.2 گیگاهرتز ....

معماری سی پی یو خیلی مهمه در حال حاظر بهترین پردازنده ها رو شرکت کوالکام میزنه (اسناپدراگون)

پردازنده گرافیکی گوشی هم خیلی مهمه پردازنده های adreno توصیه میشه بعدش سری Mali ...

roya.rashidi
31-07-2014, 15:17

میشه دلیلشو بگین .

baran_1000
31-07-2014, 17:58
cpu دو هسته ای 1.2 چند درصد اپلیکیشن ها و بازیهای موجود رو میتونه ساپورت کنه؟

میخام بدونم اگه یه گوشی بخرم که 200 تومن ارزون تر باشه و به جای دوربین 8 و سی پی یو 4 هسته ای- دوربین 5 و سی پی یو 2 هسته ای داشته باشه می ارزه؟ و مشکل خاصی ایجاد نمیکنه؟

joofer
01-08-2014, 13:13
..

رو چه حسابی اینو میگی؟

Sent from my XPERIA ZR

badboys_87
01-08-2014, 15:45
از نظر سرعت و کارایی بهتره ..

برنامه ها و بازی هایی که برای سی پی یو چهار هستته ای بهینه سازی شده اند خیلی کمه شاید یکی دوتا باشن ..

در ضمن من خودم مقایسه کردم گوشی من سی پی یو دو هسته ای 1.7 گیگاهرتز بود مال خواهرم چهار هسته ای 1.2 گیگاهرتز به مراتب در اجرای بازی ها گوشی من سریعتر عمل میکرد..گوشی خواهرم لگ میزد

badboys_87
01-08-2014, 15:46
ولی از نظر مصرف باطری و داغ نشدن گوشی چهار هسته ای با فرکانس 1.2 گیگاهرتز فکر میکنم بهتر عمل کنه

D o l f i n
01-08-2014, 17:01
مهمترین عامل در سرعت در درجه اول بهینه بودن سیستم عامل هست نه رم و cpu
متاسفانه هنوز هم که هنوزه در این مورد اندروئید مشکل داره و نتونسته در استفاده از منابع به خوبی وینفون و ios عمل کنه اپل در گوشیهاش از cpu های دو هسته ای استفاده میکنه و همچنین وینفون حالا به جز مواردی
اگر باهاشون کار کرده باشید می بینید که سرعت بسیار خیره کننده ای نسبت به غولهای اندروئید دارن جوری که لومیا 520 هم میتونه آسفالت رو اجرا کنه
در مواردی سونی اوایل سعی کرد در برابر جنگ هسته ها و افزایش رم ایستادگی کنه و نشون بده گوشی با cpu دوهسته ای و رم 1 رو جوری بهینه کرد که پا به پای چهار هسته ای ها بره گوشیهایی مثل سونی tx و sp تقریبا همینکار رو کردن و با S3 سامسونگ در بنچمارکها رقابت خوبی کرد
به هر حال بهینه بودن سیستم عامل در استفاده از منابع سخت افزاری مهمترین عامل هست البته از نظر من:n02: