PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد یک شبکه وایرلس از اینترنت یکطرفه م ا ه واره ای

mohsen_chavooshi
27-07-2014, 01:06
با سلام به اساتید
بنده میخوام بدلیل نبود adsl و wimax در این منطقه یک شبکه به شرح زیر ایجاد کنم و نیاز به راهنمایی شما دارم
متاسفانه تا الان در هیچ انجمنی نتونستن بنده رو راهنمایی کنن
لوازم موجود
pc
مودم gsm 3g-fi turbo chip
کارت دی وی بی sky star
دو عدد اکسس پوینت d-link dap 2360
مودم gsm (میتونه هم با کابل شبکه و هم با usb به سیستم متصل بشه)اطلاعات رو به اینترنت ارسال میکنه و دی وی بی اطلاعات رو از اینترنت دریافت میکنه و اینترنت ایجاد شده در pc باید به وسیله اکسس پوینت ها(wds) در محوطه پخش بشن تا لب تابها و گوشیهای موجود بتونن بهش کانکت بشن و از اینترنت استفاده کنن
اطلاعاتم در زمینه شبکه کمی ضعیفه،لطفا کمی ساده تر برام توضیح بدین
با تشکر
تصویر برای درک بهتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H U
27-07-2014, 01:28
خب شما از --- اينترنت مي گيريد؟ يا كلا براي نصب و تنظيم و... مشكل داريد؟

omidshz1992
27-07-2014, 09:58
برای راه اندازیه اینترنت ماهواره باید اکانت sky بگیری که خبلی گرونه . تا اونجا هم که من می دونم اگه ماهواره قابلیت ارسالم داشته باشه ردگیری میشه که غیر قانونیه .:32::sq_6:

mtchabok
27-07-2014, 10:24
سلام
نیازی به ارسال از طریق ماهواره نیست ، برخی شرکتها هستن که میتونن اینکارو انجام بدن براتون .ارسال میتونه از هر نوع خط اینترنتی انجام بشه و دریافت رو با ماهواره انجام میدین .
فکر کنم که کانکشنی در اختیارتون قرار میدن که با کانکت شدن میتونین از این قابلیت استفاده کنین . بنابراین کار چندان سختی نباید باشه . فقط کافیه روتر رو به کامپیوتر متصل کرده و کانکش اینترنت رو براش شیر کنین و در روتر هم تنظیمات شیر اینترنت انجام بشه .

omidshz1992
28-07-2014, 01:12
میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟؟!!!!
من تا اینجا میدونم که حتی برای دریافت باید اکانت داشت که خیلی گرونه . ولی سرعت خوبی داره
واقعا منبعی هست در این مورد ؟؟؟!!!!!!!:n02::n02::n02:

mohsen_chavooshi
28-07-2014, 01:46
خب شما از --- اينترنت مي گيريد؟ يا كلا براي نصب و تنظيم و... مشكل داريد؟

بنده در تنظیم کامپیوتر برای ارسال اینترنت با جی اس ام و دریافت با م ا ه و اره مشکلی ندارم،مشکلم در تنظماتیه که بتونم این اینترنت که در کامپیوترم ایجاد شده رو به وسیله دو اکسس پوینت در اطراف پخش کنم هست!!!

mohsen_chavooshi
28-07-2014, 01:53
سلام
نیازی به ارسال از طریق ماهواره نیست ، برخی شرکتها هستن که میتونن اینکارو انجام بدن براتون .ارسال میتونه از هر نوع خط اینترنتی انجام بشه و دریافت رو با ماهواره انجام میدین .
فکر کنم که کانکشنی در اختیارتون قرار میدن که با کانکت شدن میتونین از این قابلیت استفاده کنین . بنابراین کار چندان سختی نباید باشه . فقط کافیه روتر رو به کامپیوتر متصل کرده و کانکش اینترنت رو براش شیر کنین و در روتر هم تنظیمات شیر اینترنت انجام بشه .

با تشکر از راهنماییتون
مشکل منم دقیقا در شیر کردن این اینترنت و تحت پوشش بردن مکان با دو اکسس پوینته!
لطفا در این زمینه راهنمایی کنید
چطوری اینترنتو به اکسس پوینت اول برسونم و از اون به اکسس پوینت دوم تا دوتایی کل مکانو تحت پوشش وایرلس ببرن تا با موبایلمم بتونم بهش کانکت بشم؟

mohsen_chavooshi
28-07-2014, 01:56
میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟؟!!!!
من تا اینجا میدونم که حتی برای دریافت باید اکانت داشت که خیلی گرونه . ولی سرعت خوبی داره
واقعا منبعی هست در این مورد ؟؟؟!!!!!!!:n02::n02::n02:

بله
قیمت اکانت نسبت به ای دی اس ال گرونتره
سرعت از یک مگ به بالا
الان توضیحات دوستان خودش میشه ی منبع

mtchabok
28-07-2014, 11:55
* در ابتدا بگم که بنده خودم چنین کاری رو انجام ندادم ، و فقط در این مورد کمی مطالعه کردم ( که بر میگرده به چندین سال گذشته که ماهواره ای داشتم و گیرنده ای ) .

برای استفاده فقط کافیه کانکشنی که برای ارتباط ماهواره ای به شما داده میشه رو بر روی شبکه فعالتون شیر کنین .
در ضمن تنظیمات شیر اینترنت روی اکسس پوینت هم در همین انجمن سرچ کنین بحث شده قبلا ( بنده آشنایی با شبکه ندارم متاسفانه )

بعد از خرید اکانت برای اینترنت ماهواره ای یک طرفه ، بهتون یک کانکشن وی.پی.ان داده میشه که همین کانکشن رو میتونید شیر کنین.