PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ظرسنجی مهم: نرم افزار های رایگان

hemmattby
26-07-2014, 21:33
سلام.

«چرا حرکت به سمت نرم افزار های متن باز و رایگان در کشور ما این قدر کنده؟
واسه اینه که نرم افزار های تجاری قوی ترند؟ مگه نرم افزار رایگان قدرتمند کم داریم؟
یو دی کی واقعا ضعیف تر از یونیتیه؟ امکانات و قابلیت های بلندر کمه؟ Irrlicht ،Panda3D،
game editor هیچ کدوم به درد نمی خورن؟!
اصلا اینا هیچی، دیگه sdk کرای انجین که از 3d game studio قوی تره...........!!!!!!!!!
پس گیر اصلی کار، قدرت و این چیزا نیست.»

متن بالا، بخشی از پستی از من بود در یکی از سایت های مربوط به بازی سازی (اینجا نه).
بعد بحث ها و صحبت هایی که در مورد نرم افزارهای رایگان در اون سایت شد، تصمیم به ایجاد
نظرسنجی ای برای پیدا کردن بهترین راه برای افزایش استفاده از نرم افزار های رایگان در صنعت
گیم ایران گرفتم. (دقت کنید هدف، «افزایش استفاده از نرم افزار های رایگان» هست و نه
«کاهش یا حذف استفاده از نرم افزار های تجاری».)

این نظرسنجی در طی سه روز و به طور همزمان در چند سایت مختلف انجام می شه و به
همین دلیل از ابزار نظرسنجی خود انجمن استفاده نشد.

لطفا جهت ثبت رأی، روی تصویر زیر کلیک کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsan_wwe
01-08-2014, 11:01
به نظر من چون کسی برای نرم افزار پولی نمیده ملت عادت به دزدی کردن و دزدیدن رو یک کار معمولی میدونن

Sam.seven
01-08-2014, 11:26
ببخشید کدوم تصویر؟ :n01:

من توی بازی سازی چیزی بلد نیستم ولی توی قسمت های دیگه کامپیوتر باید بگم وقتی یه برنامه‌ی حرفه ای گرون قیمت با چند هزار تومن در اختیار ما در اکثر قسمت‌های کامپیوتر قرار می‌گیره، و بهترین نرم افزار در حوزه‌ی خودش هست، خود به خود کسی که می‌خواد به حوزه‌ی دیگری از کامپیوتر وارد بشه، می‌ره سراغ نرم‌افزار های گرون و معروف و به اعتباری که دارند، اعتماد می‌کنه تا کارایی.

به نظر من توی هر حوزه‌ای باید کارایی رو که می‌خواهیم انجام بدیم رو با یک نرم افزار غیر رایگان آموزش بدیم و به طور همزمان از نرم‌افزارهای رایگان قوی با همون کارایی استفاده کنیم. و در آخر مراحل کار و کارایی و نتیجه نهایی رو مقایسه کنیم و نشون بدیم که برنامه‌ی رایگان مد نظر دست کمی از بقیه نداره.

anti-military
01-08-2014, 15:06
و دی کی واقعا ضعیف تر از یونیتیه؟

یونیتی قوی ترین موتور گرافیکی هست که تا امروز ساخته شده و از موتورهای محدودی مثل آنریل خیلی وسیع تر هستش

اما یه موضوعی که تو یونیتی وجود داره اینه که گرافیکش به صورت دیفالت کاملا خام و صفرکیلومتره و در نگاه اول شاید فکر کنی که گرافیک ضعیفی داره اما اینطوری نیست و میتونی این گرافیک رو با استفاده از فاکتورهای بی شماری که یونیتی ساپورت میکنه تبدیل کنی به یه موتور گرافیکی High End و تقریبا هم هیچ محدودیت گرافیکی تو یونیتی وجود نداره و میشه در حد یه فیلم CG هم بالا کشیدش و با ورود Unity5 وضعیت خیلی بهتر هم میشه.

من تجربه کار با موتور Frostbite رو ندارم اما بعید میدونم در حال حاضر یونیتی چیزی ازش کم داشته باشه.
به عبارتی یه ویژگی گرافیکی جالب تو هر بازی که فکر می کنید معرفی کنید که من نتونم تو یونیتی پیاده کنم

تو تست های گرافیکی جدیدی که از محیط های بیرونی انجام دادم مطمئن شدم که رسیدن به گرافیک بازی BF4 و حتی خیلی بهتر تو یونیتی کاملا امکان پذیره

فقط نمیدونم چرا کمتر کسی میتونه با یونیتی محیط های گرافیکی جالب خلق کنه و خیلی خیلی کم دیدم کسی محیطی رو ساخته باشه که حداکثر گرافیک یونیتی رو نمایش بده
99% هنوز درک نکردن که چطوری میشه با یونیتی به حداکثر کیفیت رسید.