PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ping چیست؟

Sam.seven
24-07-2014, 17:29
سلام دوستان
من توی خیلی از جاها که بحث درباره‌ی اینترنت بود عبارت "پینگ" رو شنیدم. می‌شه توضیح کامل و دقیق بدید که پینگ دقیقاً چیه؟ باید بالا باشه، پایین باشه، اصلاً چی باید باشه؟
یه خورده که جستجو کردم بیشتر تعریفشو توی شبکه دیدم که گفته درباره‌ی فعالیت کامپیوتره. ولی من تعریفشو توی اینترنت می‌خوام.

Mr.Pooya
24-07-2014, 19:18
سلام

دوست عزیز اگر بیشتر سرچ می کردید بار ها تو همین انجمن گفته شده و در اینترنت هم مطالب خوبی در مورد پینگ هست.

پینگ به زمان رفت و آمد اطلاعات بین شما و سرور می گن که هر چی کمتر باشه بهتر هست.

به فرض شما 4.2.2.4 رو اگر پینگ کنی یک سری packet ارسال میشه راحت تر بگم یک سری اطلاعات ارسال میشه به اون سرور که اگر سرور جوابگو باشه اطلاعات ارسال میشند و زمان تبادل اطلاعات محاسبه میشه ولی اگر سرور جوابگو نباشه یا به اصطلاح DOWN باشه request timed out میده به شما و همینطور اگر اینترنت شما هم به اون سرور نتونه وصل بشه ( به هر دلیلی ) باز هم Timed out خواهید گرفت.

می تونید در این تاپیک سوالتون رو بپرسید :

بحث های تخصصی و عمومی شبكه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

Sam.seven
24-07-2014, 19:40
ممنون . من تا چند صفحه رفتم جلو ولی چیزی پیدا نکردم. فکر کنم اگه اینطوری بعضی اصلاحات جدا باشند یا اینکه یه تایپیک باشه اون اول که تموم اصطلاحاتو توضیح بده بهتره.

3 جلد
24-07-2014, 19:41
پینگ کمتر = پاسخدهی سریعتر

اگر بری بازی آنلاین کنی متوجه میشی پینگ کم چه قدر بدرد میخوره.وقتی پینگ 20 میلی ثانیه باشه دشمنت 120 میلی ثانیه باشه تو بازی تو 100 میلی ثانیه زودتر مهلت داری از خودت عکس اعمل نشون بدی..یعنی یه چپ کلیک میکنی و دکمه آتش رو میزنی و حریفت رو میکشی تو همون 100 میلی ثانیه ...

من حقیقتش 10 ساله دارم بازی آنلاین میکنم الانم پینگم کمترین پینگ ایرانه...البته یسری بحثهای دیگه هم هست که من توضیح نمیدم راجب به سرویسهای کاهش پینگ ..

mehrabooni
24-07-2014, 19:43
پینگ ایا از لغات خاصی در انگلیسی تشکیل شده

Mr.Pooya
24-07-2014, 19:44

ping خودش یک کلمه انگلیسی هست.

3 جلد
24-07-2014, 19:45

ببینید بحث پینگ بر میگرده به دهه 1970 وقتی جیمز رادفورد تو دانشگاه الکس فاراکس ردفورد فرانسه داشت قهوه میخورد و وقتی لیوانش افتاد رو زمین فهمید که اگر میشد سریعتر عکسالعمل نشون بده میتونست اون لیوان قهوه رو نجات بده...

Sam.seven
24-07-2014, 20:07
پینگ کمتر = پاسخدهی سریعتر

اگر بری بازی آنلاین کنی متوجه میشی پینگ کم چه قدر بدرد میخوره.وقتی پینگ 20 میلی ثانیه باشه دشمنت 120 میلی ثانیه باشه تو بازی تو 100 میلی ثانیه زودتر مهلت داری از خودت عکس اعمل نشون بدی..یعنی یه چپ کلیک میکنی و دکمه آتش رو میزنی و حریفت رو میکشی تو همون 100 میلی ثانیه ...

من حقیقتش 10 ساله دارم بازی آنلاین میکنم الانم پینگم کمترین پینگ ایرانه...البته یسری بحثهای دیگه هم هست که من توضیح نمیدم راجب به سرویسهای کاهش پینگ ..

شما از کجا اینترنت می‌گیرید؟
راستش اولین باری که پینگ رو توی اینترنت شنیدم در مورد بازی آنلاین بود

Sam.seven
24-07-2014, 20:40

به نقل قول از Wikipedia (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-ping-1))

The name comes from active sonar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) terminology which sends a pulse of sound and listens for the echo to detect objects underwater

این اسم از اصطلاحات "سونار" (کشف کردن وسایل زیر دریایی به وسیله امواج صوتی) می‌آد که یک نبض صدا رو می‌فرسته و انعکاسشو می‌شونه تا بتونه اجسام زیر آبو تشخیص بده

بابت ترجمه بد شرمنده! :n02: