PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موقع جوش اوردن ماشین چه باید کرد؟؟؟

mr_khodaei2008
24-07-2014, 15:36
سلام دوستان عزیز

میخام بودنم اگه ماشینم در حین رانندگی جوش اورد چیکار باید کرد . و اینکه غیر از نشون دادن امپر چطوری بفهمیم ماشین جوش اورده . اگه امپر خراب بود

مثلا ماشین خود من پراید هست . جوش اورد چیکار کنم. بزنم کنار ماشینو خاموش کنم تا یرد بشه یا روشن بزارم و روش اب بریزم .

لطفا نحوه صحیح برخورد را بگید

arash59b
24-07-2014, 15:46
اصلا نباید ماشین رو خاموش کرد
چون دمای موتور بالا رفته و قطعات محرک موتور داغ کردن خاموش کردن باعث میشه قطعات داغ شده درحالتی که بهم چسبیدن سرد بشه علاوه بر اینکه وقتی خودرو روشن هست باد ایجاد شده توسط پروانه رادیاتور مقداری به خنک شدن موتور کمک میکنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mr.Pooya
24-07-2014, 15:48
سلام دوستان عزیز

میخام بودنم اگه ماشینم در حین رانندگی جوش اورد چیکار باید کرد . و اینکه غیر از نشون دادن امپر چطوری بفهمیم ماشین جوش اورده . اگه امپر خراب بود

مثلا ماشین خود من پراید هست . جوش اورد چیکار کنم. بزنم کنار ماشینو خاموش کنم تا یرد بشه یا روشن بزارم و روش اب بریزم .

لطفا نحوه صحیح برخورد را بگید

سلام

به جز آمپر فکر نمی کنم راه دقیق دیگه ای باشه برای چک کردنش موقع رانندگی.

ولی برای اینکه چکار کنید. تو گوگل همین موضوع رو سرچ کنید مطالب زیاد و خوبی میاره براتون.

ولی نباید خاموش کنید ماشین رو باید سردش کنید تا دما بیاد پایین تر.

موفق باشید

arash59b
24-07-2014, 15:52
البته یادتون باشه هیچوقت درب رادیاتور رو باز نکنید چون عواقب بدی داره اب سرد رو هم فقط باید روی رادیاتور بریزید نه روی موتور چون باعث ترک خوردن بلوک و سرسیلند و یا تاب برداشتن اون میشه

بهتربع از ریختم اب باسرعت کم چندصدمتر رانندگی کنید تا جریان هوا به خنک شدن بیشتر کمک کنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

mbadboy7
24-07-2014, 15:55
بزن کنار ، در کامپوت رو بزن بالا، ماشین رو هم خاموش نکن

به هیچ وجه درب رادیاتور رو باز نکن ، خیلی خطرناکه :n04:

kasra2002
24-07-2014, 17:19
بستگی داره دلیل جوش اوردن چی باشه
در پراید اگه تسمه پاره شه و یا ترموستات جام بشه و یا اب رادیاتور خالی بشه
باید فورا ماشین رو پارک و خاموش کنید و سوییچ رو باز بذارید تا فن کار کنه
درب موتور رو باز کنید و با اب رادیاتور رو خنک کنید و درب رادیاتور رو به هیچ عنوان باز نکنید
اگه مثل ماشین های قدیمی مثل پیکان باشه و دلیل جوش اوردن این نباشه می تونید ماشین رو خاموش نکنید و با اب خنک کنید و همینطور که روشنه خیلی با احتیاط و با پار چه ضخیم درب رادیاتور رو باز کنید و اب پر کنید
ولی خیلی خطر ناکه

mr_khodaei2008
01-08-2014, 15:14
ممنون از همه .

امین 0913
07-09-2014, 13:34
:n01:
اگه جوش بیاره ماشین گاز خورش کمتر میشه و میلرزه لبته کمی.
اگه خیلی جوش اورد خاموش نکن به دلیلایی که دوستان گفتند.
بخاریو روشن کن چون از گرمای متور استفاده میکنه بعدشم فقط روی رادیاتور اب خنک بریز اگه خیلی خیل جوش اومد یه پارچه بزار رو درش یه زره بچرخون نه که باز شه فقط بخارش بره خودت ببینی میفهمی درو یه زره بچرخون یه زره میاد بالا ولی باز نمیشه .همین:n26: