PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا آپدیت کردن درایور ها از طریق نرم افزار های مخصوص اینکار،کار درستیه؟؟؟

S0R3N4
24-07-2014, 13:36
سلام دوستان
همونطور که میدونید نرم افزار های زیادی هستن که کارشون اینه که درایور های سخت افزار سیستم رو به آخرین ورژن آپدیت میکنن!
به نظرتون این نرم افزار ها خوبن؟
یا بهتره به پیج خصوصیه لپ تاپ بریم و آخرین درایور هایی که خود شرکت سازنده در پیچ مدل لپ تاپ گذاشته (هرچند آپدیت ترین درایور) نباشه بریم و درایور ها رو از اونجا دانلود کنیم؟؟؟

اصلا قوی ترین و بهترین نرم افزار مخصوص اینکار چیه؟؟
و اساس کارشون چه جوریه دقیقا؟
درایور های معتبر دانلود و نصب میکنن؟
خب اگه درایور های مطمئن باشه؛چرا خود شرکت های سازنده جدیدترینشو در پیج مدل لپ تاپ نمیذارن؟

tosan622
24-07-2014, 15:03
گاهی اوقات شنیدم مشکل ایجاد میکنن. البته اون نرم افزارهایی که درایورهاشون تست های مختلف مثل whql رو انجام داده باشن و گواهی تایید گرفته باشن احتمال خیلی کمی برای ایجاد مشکل دارن. بطور کلی من ترجیح میدم از خود سازنده سخت افزار درایور بگیرم.

iobit driver booster به نظرم اعتبار بیشتری نسبت به بقیه داره ولی اونم صد در صد نمیشه روش حساب باز کرد

خود سازنده لپ تاپ درایورهای جدید رو تا حدی که میتونن میزارن روی سایت ولی در نظر داشته باشید یک لپ تاپ یا هر کامپیوتری تشکیل شده از قطعات مختلف با سازنده های مختلف. خیلی اوقات سازنده ها نمیتونن تا ابد از سخت افزاری که ساختن پشتیبانی کنن و برای سیستم عاملهای جدید درایور بدن. برای همین گاهی اوقات نیاز میشه که از درایورهایی که توسط شرکتها یا اشخاصی دیگر ساخته شده استفاده کرد . البته باید این درایورها تستهایی رو پاس کنن تا تاییدیه بگیرن

این نرم افزارها هم میان از همین درایورهای ساخت دیگران استفاده میکنن . بعضیهاشون این قابلیت رو دارن که ازشون بخواین که فقط درایورهایی که تست مثلا whql رو پاس کردن دانلود کنن . مثل همین نرم افزاری که گفتم.

در ضمن این نرم افزارها معمولا در مرحله اول دنبال درایورهای شرکت سازنده سخت افزار میگردن و اگر شرکت سازنده درایور جدید نداده باشه میرن سراغ درایورهایی که ساخت شرکت سازنده نیست

Mr.Pooya
24-07-2014, 15:12
همونطور که دوستمون هم فرمودند به نظر من هم بهتر هست خودتون از سایت سازنده درایور ها رو دانلود و نصب کنید.

موفق باشید.

ALI . R
24-07-2014, 16:56
اصلا قوی ترین و بهترین نرم افزار مخصوص اینکار چیه؟؟
و اساس کارشون چه جوریه دقیقا؟
درایور های معتبر دانلود و نصب میکنن؟
خب اگه درایور های مطمئن باشه؛چرا خود شرکت های سازنده جدیدترینشو در پیج مدل لپ تاپ نمیذارن؟
با تشکر از دوستان بابت راهنمایی .
نرم افزار DriverPack Solution رو بهتون پیشنهاد میکنم. ( حتما آخرین ورژن نرم افزار رو دانلود و نصب کنید!)
این هم سایت سازنده نرم افزار :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
همچنین میتونید به بخش Drivers for notebooks سایت مراجعه کنید و درایور مخصوص لپ تاپتون رو دریافت کنید.
اساس کار این نرم افزار هم به صورت زیر هست که توضیح داده :
درایورها را به صورت آفلاین در خود دارد ولی نرم افزارهای دیگر تنها لینک دانلود درایورها را به شما می دهند.
قابلیت شناسایی سخت افزارهای نصب نشده و سخت افزارهایی که نتوانسته اید درایور آنها را پیدا کرده و یا اصلا نمی دانید درایور نصب نشده مربوط به چه سخت افزاری است و یا ویندوز نتوانسته درایور ان را در CD مربوط به آن پیدا کند در این نرم افزار وجود دارد.
درایورهایی را که نرم افزار شناسایی می کند و در خود ندارد شما را به لینک اختصاصی دانلود آنها از طریق سایت شرکت سازنده هدایت می کند.
معمولا اون مدل از لپ تاپ هایی که دیگه تولید نمیشن شرکت سازندش درایورهاشون رو آپدیت نمیکنن. مثل شرکت ایسوس.
موفق باشید:n12:

S0R3N4
26-07-2014, 15:43
من الان HP دارم...
آخرین درایور ها رو از خود سایتش گرفتم!
ولی هر کدوم از هر کدوم که استفاده کردم نوشته درایور هام قدیمیه!!!
بالاخره به نظر شما استفاده کنم یا نه؟

tosan622
26-07-2014, 18:09
اگه درایور رو از خود سازنده گرفتید و باز هم میگه قدیمیه به این معنیه که سازنده درایور جدید بیرون نداده . به نظر من لزومی نداره بخواین درایور رو آپدیت کنید مگر اینکه مشکل خاصی وجود داشته باشه و واقعا نیاز به درایور جدید داشته باشه . مثلا برای ویندوزهای جدیدتر که کمپانی سازنده درایور نداده بیرون. ولی اگه اصرار دارین با مسئولیت خودتون میتونید از قسمت driver booster نرم افزار iobit advanced systemcare استفاده کنید. میتونید قبل از نصب درایور جدید با استفاده از خود این نرم افزار یک system restore point بسازید تا در صورتی که درایور دانلود شده مناسب نبود خیلی راحت سیستم رو برگردونید

S0R3N4
26-07-2014, 19:21
واسه لپ تاپ من شرکت HP درایور واسه ویندوز 8 و 8.1 نداده بیرون ....
میتونم ویندو 8.1 رو بریزم و سپس از طریق این نرم افزار درایور های سیستمم رو برای ویندوز 8.1 پیدا کنم آیا؟

Mr.Pooya
26-07-2014, 20:25
واسه لپ تاپ من شرکت HP درایور واسه ویندوز 8 و 8.1 نداده بیرون ....
میتونم ویندو 8.1 رو بریزم و سپس از طریق این نرم افزار درایور های سیستمم رو برای ویندوز 8.1 پیدا کنم آیا؟

شاید اصلا درایور هاش موجود نباشه ! باید ببینید سایت سازنده HP درایور های این مدل را عرضه کرده برای ۸.۱ یا نه .

اگر هم درایوری از سول HP نیمده باشه نه خیر نمیشه آپدیت کرد چون خیلی از قسمت های لپ تاپتون به مشکل خواهید خورد

موفق باشید

S0R3N4
27-07-2014, 09:33
پس به نظر شما بیخیال این نرم افزار ها شیم و ههمون درایور هایی که سایت سازنده ی لپ تاپ عرضه کرده؛هرچند قدیمی تر باشه به همونا اکتفا کنیم؟

Mr.Pooya
27-07-2014, 10:59
پس به نظر شما بیخیال این نرم افزار ها شیم و ههمون درایور هایی که سایت سازنده ی لپ تاپ عرضه کرده؛هرچند قدیمی تر باشه به همونا اکتفا کنیم؟

ببینید راستش بدون این نرم افزار ها هم می تونید درایور آپدیت نصب کنید.

مثال می زنم. درایور هایی که مربوط به برنامه های پیش فرض لپ تاپ هست رو از سایت خود HP دانلود کنید و درایور های نرم افزار های دیگری رو که می دونید سایت سازنده نسخه آپدیت شون رو عرضه نکرده از سایت سازنده اون درایور دانلود کنید این نرم افزار ها هم همینکار رو می کنند فقط میشه گفت فرقش اینه شما دستی اینکارا رو می کنید اون ها اتومات خودشون دانلود می کنند که به نظرم خودتون دانلود کنید خیالتون راحت تر هست.

موفق باشید